Afrin Harekatı'ndan acı haberler: 12 şehit!

H E

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2013
24.858
62.718
30

TSK'nın Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nın 22. gününde art arda acı haberler geldi... Dün 2'si ATAK helikopterinin düşmesi sonucu, 9'u ise çatışmalarda olmak üzere 11 askerin şehit düştüğü TSK tarafından açıklandı. 11 askerin de yaralandığı operasyonlarda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. TSK'dan bu sabah yapılan açıklamada, 1 askerin daha şehit düştüğü belirtildi.
1832763_620x410.jpg

GÜNDEM
Haberler > GÜNDEM > SON DAKİKA! Afrin Harekatı'ndan art arda acı haberler: 12 şehit

TSK'nın Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nın 22. gününde art arda acı haberler geldi... Dün 2'si ATAK helikopterinin düşmesi sonucu, 9'u ise çatışmalarda olmak üzere 11 askerin şehit düştüğü TSK tarafından açıklandı. 11 askerin de yaralandığı operasyonlarda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. TSK'dan bu sabah yapılan açıklamada, 1 askerin daha şehit düştüğü belirtildi

Afrin'de terör hedeflerine yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nın 22'nci gününde üç acı haber geldi. Helikopter düşmesi sonucu 2 şehit haberinin geldiği harekat kapsamında TSK akşam saatlerinde 3 askerin daha şehit olduğunu açıkladı. Açıklamada 5 askerin de yaralandığı bildirildi. TSK, daha sonra yaptığı açıklamada 2 askerin daha şehit olduğunu, 4 askerin de yaralandığını bildirdi. TSK'dan 22.30 sularında bir açıklama daha geldi. Bu açıklamada da 4 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı bildirildi. Harekatın 22'nci gününde şehit olanların sayısı 11'e yükseldi, yaralı askerlerin sayısı da 11 oldu.

ŞEHİT SAYISI 12'YE YÜKSELDİ

Bu sabah saatlerinde ise TSK'dan bir acı haber daha geldi. Yapılan açıklamada, "Afrin bölgesinde devam eden operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarıyla çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur." denildi Bu haberler şehit sayısı 12'ye yükseldi.

TSK'DAN 3 AYRI AÇIKLAMA

TSK'dan akşam saatlerinde yapılan ilk yazılı açıklamada, "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin'de devam eden operasyonlar esnasında 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz" denildi.

TSK'dan daha sonra yapılan yazılı açıklamada "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin'de devam eden operasyonlar esnasında 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 11 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz." denildi.

TSK, 22.30 sularında yaptığı açıklamada da 4 askerin şehit olduğunu, 2 askerin yaralandığını bildirdi. Açıklamada en az 13 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.
1832040_140x140.jpg

AFRİN'DE 22'NCİ GÜNÜN BİLANÇOSU

Harekat kapsamında günün ilk acı haberi ATAK tipi helikopterimizin Hatay'ın Kırıkhan ilçesinin karşı tarafında düşmesi sonucu gelmişti. Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman ile Pilot Üsteğmen Erdem Mut, helikopter düşmesi sonucu şehit olmuştu. Bu şehitlerle birlikte harekat kapsamında bugün şehit olanların sayısı 11'e yükseldi. Harekat kapsamında bugün yaralanan askerlerin sayısı da 11 oldu. En az 39 terörist etkisiz hale getirildi.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ

Düşen helikopterdeki Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman (32) ile Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut (29) olay yerinde şehit oldu. Bölgede gün boyu devam eden çatışmalarda ise Piyade Astsubay Üstçavuş Hasan Kuş (29) ile uzman çavuşlar Oğuzcan Ekiz (27), Enes Sarıaslan (24), Halis Koca (27), Burak Akalın (28), Serdar Ege (41), Hüseyin Şahin (27), Koray Karaca (25) ve uzman onbaşı Hamza Karacaoğlu (26) şehit oldu. Çatışmada yaralanan askerler, bölgeden tahliye edilerek Kırıkhan ve Hatay'daki devlet hastanelerinde tedaviye alındı.

http://www.haberturk.com/son-dakika-afrin-harekati-nda-art-arda-aci-haberler-1832763

"EY ŞEHİT OĞLU ŞEHİT İSTEME BENDEN MAKBER SANA AĞUŞUNU AÇMIŞ DURUYOR PEYGAMBER"

Rabbim hepinizden razı olsun , biz rahat olalım dıye siz ailelerinizi bırakıp gıdıyorsunuz.
Allahım ailelerınızın yardımcısı olsun :KK42:

'Vatan sağolsun'

Her Yanı İhanet Her Yanı Pusu
Gel Gör ki kafirin Kaçtı Uykusu
Bu Gelen MUHAMMEDİMİN ORDUSU
Zalimi Erkenden Kırdır YARABBİ

VATANDIR NAMUSDUR Verilmez Ele
Ali Gibi Zırhın Kuşandı Bele
Bu Cennet VATANI Sahipsiz Hale
Koyup da, küfrü Güldürme YARABBİ

Afrin de Hainler Kalleş mi Kalleş!
Yenilmez Ordular Gönder YARABBİ
Gökler Kızıl,Dağlar Taşlar Leş mi Leş
Hedefi 12'den Vurdur YARABBİ

Öyle Bir Millet, Ölüme Gülmekte
Bir Gece Ansızın Gelebilmekte
Dün Çanakkale'de Bugün Afrin de
Gönülleri İman İle Doldur YARABBİ

Jöhler Pöhler ve Bordo Bereliler
Kimi Nişanlıdır Kimi Evliler
Hepsi Bak ŞEHADETE Davetliler
Bir ŞEHİDE'E Bin Leş Aldır YARABBİ
Dünya'daki Bu Zulmü Durdur YARABBİ

Afrin de Hainler Kalleş mi Kalleş!
Yenilmez Ordular Gönder YARABBİ
Gökler Kızıl,Dağlar Taşlar Leş mi Leş
Hedefi 12'den Vurdur YARABBİ

yaşananları kınamaya ve hükümettekiler gibi başımız sağ olsun demek için geldim bu habere.zira yapacağımız başka yok.ailelerine sabır diliyorum.

haaa bu arada gerekirse en önde savaşırım diyenleri ve kefen giyenleri oralarda görmek istiyorum.
Oraya giden her ASKERİM, Ölmek var ama Dönmek ASLA Yok Düşüncesiyle yola çıktı.
Her ASKER gerektiğin de, VATANI İçin Ölebilme Şuuruna Sahiptir!..
Bu Şuura Sahip değilse şayet, ben ona ASKER demem!..
Son Olarak, O Gerekirse Kefen Giyeriz diyenlerin bu düşüncelerinde ne kadar samimi olduklarını, 15 Temmuzda Tanklara ve Kursun sıkan Çakallara ve Bomba atan F16 Karşı Ölümüne Meydanlara Koştuğunu ve 258 Şehidimin,bu konuda ne kadar samimi olduklarını gösteremediyse şayet,size ne kadar anlatsak da BOŞ ve NAFİLE Olduğunu Düşünüyorum!!!!

• Beğen
Reactions: H E
yaşananları kınamaya ve hükümettekiler gibi başımız sağ olsun demek için geldim bu habere.zira yapacağımız başka yok.ailelerine sabır diliyorum.

haaa bu arada gerekirse en önde savaşırım diyenleri ve kefen giyenleri oralarda görmek istiyorum.
Abla şehit verdiğimiz gün hükümetin başbakanı Muğla'da dalga geçer gibi kahkalarla çıkışta Afrin'e gidiyoruz dedi.
Sen bakma kefen giyeriz diyenlere onlar tatlı su vatanseveri :KK66:

Abla şehit verdiğimiz gün hükümetin başbakanı Muğla'da dalga geçer gibi kahkalarla çıkışta Afrin'e gidiyoruz dedi.
Sen bakma kefen giyeriz diyenlere onlar tatlı su vatanseveri :KK66:
biliyorum canım kendi evlatları garantide ya başkalarının evlatlarıyla ahkam kesmek kolay oluyor.işte gülerler de göbek de atarlar.ailelere tel açıp ah vah edip görevlerini yerine getirmiş olurlar.

"Bilmezdim kelimelerin bu kadar kifayetsiz olduğunu..." mısrasınin yer bulduğu durum.. Şehitlere rahmet, ailelerine başsağlığı dilemek dışında elden bir şey gelmiyor...

Allah ailelerine sabir versin. Dilerim son olur, ancak olmayacagini da biliyorum ne yazik ki.. Cunki basimizda askerini atese atmaktan sakinmayan ve sehitligi normal sayan bir iktidar var.
Tayyip Menbic'e de girmekle tehdit etmisti. Amerikan devlet sekreteri Tillerman ucuncu kez bu konuda konusmak icin Turkiye'ye geliyor. Turkiye'nin Menbic'e girmesi Amerika ile catismaya sebep olabilir. Cunki orada YPG ile Amerikan askerleri ISID'a karsi sehri kontrol altinda tutmaya calisiyorlar. ISIDla mucadelede bu kadar yol katetmisken Tayyip'in heveslerine boyun egmeyeceklerdir. YPGye Menbic'te saldirmak ISID'i korumak ile esdeger, cunki ISID'in da derdi YPG'yi bolgeden temizleyip oradaki ISID hakimiyetini yeniden tesis etmek.
Gerci oyle saniyorum ki Tayyip de buna cesaret edemeyecektir. Aksi halde Amerika ile bir catismanin hem Turkiye'ye, hem de kendisine cok vahim sonuclari olur diye tahmin ediyorum.

X