Ağda sonrası genital bölgede tahriş, mantar olabilir mi? Mantar rahatsızlığı yaşayan bakabilirse sevinirim

yasagan_agac

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2015
4
0
25
Herkese merhaba,
Çok uzun zamandır, buraların ara ara takipçisiyim. Başkalarının başına gelen var mıdır, nedir, ne değildir, içimi rahatlamak için sormaya geldim.
Bu haftasonu erkek arkadaşımla tatile çıkacağımız için, haftabaşında ağda yaptırmaya karar verdim tüm vücut tatilde rahat ederim diye. Normalde 8 aydır lazer epilasyona gidiyorum, Alexandrite'e. Tüylerin plastik eldiven harici alınması yasaktı ama bayağı kalmıştı, ben de jiletle uğraşmak istemediğim için gittim. Gitmez olaydım, maalesef çok kötü bir ağdacıymış, bacaklarımın 6 yerinde morluklar oluşturdu tam çekemediği için (ki çok az kılım kalmıştı) Genital bölgemde de minik minik sivilceler oluştu. O akşam nöbetçi eczaneden tylazol krem ve hametan aldım, onları önerdi. 2 gün sonrasında da doktor randevusu bulabildim ve kadın doğuma randevu aldım.

Zalain krem ve vajinal fitil verdi doktorum. Fitil ne için sorduğumda ne olur, ne olmaz diye dedi. Zalain krem ise mantar da kullanılan bir ilaçmış. Bir arkadaşım tahrişten sonra da verebiliyorlar dedi. Şimdi sorum şu, genital mantar yaşayan varsa eğer, bu şey neye benzer? Google'da araştırdım ama yeterli sonuç elde edemedim. Zaten görsel yok, sivilceler geçti, kaşıntı yok, sadece tahrişten kalan kızarıklık var ve sadece bir yerde de şiş bir sivilce var. Ben mantar mı oldum yoksa sadece tahriş mi nasıl anlarım? Daha önce böyle bir şey yaşamış olan varsa tecrübelerini aktarabilir mi?

Bir de, şimdi bu kız okumuş etmiş, sağlık çok önemli kudurdun mu diye demeden kimse 😂 erkek arkadaşımla uzun süredir görüşmediğimiz için bir şeyler yaşama ihtimalimiz çok yüksek. Ben fitili de bu yüzden kullanmak istemiyorum, en azından gelince tüm bir hafta kullanayım dedim. Mantar benzeri bir şey değilse bu yolu izleyeceğim, bir öneriniz olursa çok sevinirim. ☺️

Biraz böyle bir durum oldu, umarım düzgünce açıklayabilmişimdir.😂

Sağlıcakla kalın, yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürlerimi sunarım

Son düzenleme:
Mantar olsa kaşıntı (vajina içi, dudaklar), yeşil ya da sarı akıntı olur bence sizinki sadece tahriş olmuş

Fitili donuste kullanin madem bi seyler yasanacak, tahris olmussunuz kremleri surun yeter ya zaten deniz suyu sivilcenize de iyi gelir

X