Vajinal mantar geçirirken genital bölgede ağrı?

nancy1

Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2023
280
176
Arkadaşlar iki hafta önce iç dudaklarda hassasiyet ve ağrı şikayetiyle doktora gittim muayene edince yoğun mantarım olduğunu söyledi krem, fitil ve hap kullanmaya başladım.

Hassasiyet şikayetim bitse de dış genital bölgede ve iç dudaklarda ağrı devam ediyor. Sürekli değil ara ara ağrı gelip gidiyor, dayanılmaz değil ama hayat kalitesini etkiliyor. Bende normalde hafif mantar olduğunda sadece kaşıntı ve kızarıklık olurdu ilk defa ağrı yaşıyorum.

Bunu daha önce yaşayan oldu mu? Bu şekilde ağrılı geçiren. Ne kadar sürdü?

Başka bir şey mi var diye korktum. Doktorla tekrar konuşacağım.

Vajinal mantar geçir dim çok akıntım var dı ağrı koku kaşıntı var dı doktora gittim muayene etti ilaç yazdım kullandım ama geçmedi benim ki 1 yıl sürdü

Vajinal mantar geçir dim çok akıntım var dı ağrı koku kaşıntı var dı doktora gittim muayene etti ilaç yazdım kullandım ama geçmedi benim ki 1 yıl sürdü
ağrı hangi bölgedeydi acaba? benim ağrı noktaları değişiyor gelip giden bi ağrı var bazen sağda bazen solda anlamadım böyle miydi sizin de?

Benim ağrım tam vajinamı için den ağrıyor du dudakları da ağrıyor du

Yazayım belki birine faydası olur. Ben çareyi elma sirkesinde buldum. Kaşıntı ve ağrı fazlaydı. Öncelikle birazcık sirkeyi su ile seyrelttim. Çok da seyreltmedim ama. İçine biraz tuz attım. Dilime tuzlu gelecek şekilde. Ve vajinal bölgemi bununla yıkadım. Ne ağrı kaldı ne kaşıntı. Yanmam tam geçti diyemem. Kullanmaya devam ediyorum. Ama ilk bu karışım ile yıkadığımda, yaraya tuz basarsınız ya öyle bir ağrı oluyor haberiniz olsun. Sonrasında rahatlıyorsunuz.

X