Ağızda Hpv

bloosom

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2024
5
0
Merhabalar umarım yardımcı olabilirsiniz ve benzer şeyler yaşayan kişilere ulaşabilirim. 19 yaşındayım ve kasıkta bir iki küçük siğilimsi lezyon çıktı düz ve yüzeysel nokta kadar. Ardından ağzımın içinde dudağın en alt kısmında beyaz nokta nokta bir kaç lezyon fark ettim. Cildiyeye gittim zaten elimde de vardı onu yaktıracaktım ağzımın içini de kontrol ettirdim. Doktor bu da siğil olabilir muhtemelen öyle dedi. Çok panik oldum. Kbba randevu aldım. Bir de kadın hastalıklarına. Onu bekliyorum şu an. Bugüne kadar 2 ilişkim oldu, birinde ikimiz de ilktik. Diğeri ise geçmişi biraz kabarık ve yaş farkı olan bir ilişki. (İlk ilişkiden 6 ay kadar sonra lezyonlarj fark ettim) Aramız da git gelli şu anda. Bunları anlatmamın sebebi gerçekten yol göstermenize ihtiyacım var. Ağız içi lezyonları yakmak isteyecekler, ben ailemle yaşıyorum ve bunu açıklayamam illa ki şişer ve kendini belli eder. Aynı şekilde smear testi de e devlete işlenecek ve geçen sene yurttan atılan oldu hpv yüzünden öğrenciyim ve yurt düşünüyordum. Kısaca şu an hayatım bir nevi alt üst oldu. Ailede inanılmaz bir kanser genetiği olduğu için de korkuyorum. Bu süreçte ne yapmam gerek... gerek aile gerek ikili ilişkiler ve sağlık. Darmadağın oldum.

Ağzında aft çıkmış gibi zaten farkı yok şuan senin suçluluk psikolojisi.Ailene diyeceksin ya ağzımda yaralar cikti ailen nerden bilsin senin pis insanla neyse kuzucum dediğim gibi KBB git.

Tatlım genelde gençlerde siğil çıkmıyor hatta burda baya konu var 1-2 yılda başışıklık kuvvetliyse vücut kendiliğinden temizleniyormuş. Ağzında aft çıkmış olabilir bi aktardan karadut pekmezi al ağzındaki yaraya sür eğer aftsa yakar baya ama hemen iyleştirir. Umarım afttır geçmiş olsun 🫶🏻

Tatlım genelde gençlerde siğil çıkmıyor hatta burda baya konu var 1-2 yılda başışıklık kuvvetliyse vücut kendiliğinden temizleniyormuş. Ağzında aft çıkmış olabilir bi aktardan karadut pekmezi al ağzındaki yaraya sür eğer aftsa yakar baya ama hemen iyleştirir. Umarım afttır geçmiş olsun 🫶🏻
Yara değil ne yazık ki, acısı ağrısı hiç yok nokta nokta ve beyaz bir kaç lezyon. Cildiye siğil ihtimali verdi. 🥲 teşekkür ederim yine de. 🤍

X