Aile evi geçimsizliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

august100

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
502
66
23
artık dayanamıyorum çok zor dayanıyorum bıktım! Ailemle yaşamıyorum anannemler de doğdum kadın 2 gündür ağzı köpüre köpüre üzerime geliyor. Evde bi dayı var teyzemle uğraşıyor sürekli gidiyo geliyo ona laf söylüyo dün üzerine gittim sesini ona yükseltme dedim sen peygamber misin başbakan misn kimse sana laf edemeyecek ama sen herkese istediğini diyeceksin dedim. Adamın kafasında sorun var herkese istediğini diyecek kimse ona kışt bile diyemeyecek! Teyzem hasta yaşı da var kalbinde sorun var zor bela yapıyor bazı seyleri destek oluyoruz birbirimize. Sorun şu dayım teyzeme ne derse anannem susuyor önceden bundan birkaç sene önce diyeyim dayım laf etse ananem teyzeme saldiriyordu dayım laf etse ikisi birden ona laf ediyordu . Şimdi hastalandı kızı bakıyor kızı hizmet ediyor ona teyzem yani.Bende teyzemi savunacam diye hep onlarla tartışma içindeyim. Ananem hep bizden şikayetçi hep şikayetçi asla memnun olmuyor zamanında o çok çalıştı Allah var bize emeği öyle çoktur ki ama şuan hep şikayetçi oğluna laf ettirmeyen oğluna laf edilince surat asan ama belli etmeyen birine dönüştü gerçi eskiden beri oğluna böyleydi ama teyzem kaç yaşında kadın oldu şuan ona tek laf edilse sinirden deliye dönüyorum. Ki dayı dediğim şahıs yıllardır onunla başını gagalıyor yıllardır evden çıkmadığı için teyzemi didikliyor. Anannem de nefret ettiğim huy kızına kim laf söylerse diğer kızları olsun oğlu olsun savunmuyor onu diğer çocuklar evden çıktı evlendi de bu dayı dediğim şahıs eve çakıp kaldı. Yıllarca ordan burdan geçindik dogru düzgün gidip çalıştığını bilmem asgari ücretle falan çalismamistir şimdiye kadar. Bazı ıvır zivirlar alıyor da onları da kendi yiyor. Ne oğlu ne diğer kızları ne başka biri bu oğluna değişmez aman biri laf etmesin ona aman ! Hastaneye götürür teyzem onu alır teyzem bunu yapr teyzem ama oğlu kızına laf etse ağzını açmaz sus o ablan hasta demez diyemez neden onu da bilmiyorum başka oğlu da var adam çalıştı etti ananneme de yardım etti eve yardım etti ama evdekinin yerini doldurmadı ne hikmetse. Bir şey olsa evdekini savunur eder çünkü evdekuyle kimse anlaşamaz eve çocuk gelir evdeki hormudanır çamaşırlar geç asılır homurdanır hem homudanır. 2 gündür anannem bana nefret kusuyor dedim en sonunda ona(dayıma) bağırdım diye demi dedim işte yok öyleyse Allah şöyle yapsın böyle etsin ama dünde yemek yemedi çay sonradan içti bi tavirliydi bugünde öyleydi bende ona bagladm ! Artık yoruldum inanın yoruldum. Dayım dediğim şahısın bana karşı bazı davranışlarını yakalıyorum ondan nefret ediyorum uzaklaşıyorum ve her onu evde görünce sessizce nefret kusuyorum ona karşı ananneme gkdil hepsini anlatıyor kadını bana düşman ediyor ramazanın ilk haftaları iyiydik baya bi akşam dayıma küfür ettim duymuş sessiz etmiştim ona yetiştirdi eminim her sei anlatan birisi o kadın o günden beri bana düşman oldu. Ama haklıyım ona asla güvenmiyorum o dayı değil ona domuz bile demek hafif kalır tiksiniyorum çünkü ondan.! Ne zamandır ananem ha benim kizlarim eskiden beri çalıştı 15 yaşından beri bilmem ne yok sen çalışsan soyle olur böyle olur evdeyim diye gözüne battigimi düşünüyorum artık ama kendi oğluna bu kadar çalış demiş midir acaba fesatlık düşünmek istemiyorum ama sanki artık evdeyim diye fazlaik görüyor ve çalışmaya başlamadan bu durum bitmeyecek gibi geliyor

Teyzeniz anneannenizin üzerinden bir elini çeksin, çok sevdiği oğlunun eline kalsın o zaman izleyin. Eğer bakan bir kız çocuk yoksa, erkek çocuğun eline kalan kimi gördüysem vay haline oldu.

Siz de yine haklıyı savunan ve cesur bir kadınsınız.
Erkeklerin çoğu işine geleni savunur ve hep paranın peşindedir aile içinde. Ben hep buna şahit oldum yani.

Teyzeniz bu konuda duruşunu sergilemediği sürece o anneanne, oğlunu korumaya devam edecektir. Çünkü şu an pis enerjisini teyzenize aktarıyor, o çekilsin kime saracağı belli.

artık dayanamıyorum çok zor dayanıyorum bıktım! Ailemle yaşamıyorum anannemler de doğdum kadın 2 gündür ağzı köpüre köpüre üzerime geliyor. Evde bi dayı var teyzemle uğraşıyor sürekli gidiyo geliyo ona laf söylüyo dün üzerine gittim sesini ona yükseltme dedim sen peygamber misin başbakan misn kimse sana laf edemeyecek ama sen herkese istediğini diyeceksin dedim. Adamın kafasında sorun var herkese istediğini diyecek kimse ona kışt bile diyemeyecek! Teyzem hasta yaşı da var kalbinde sorun var zor bela yapıyor bazı seyleri destek oluyoruz birbirimize. Sorun şu dayım teyzeme ne derse anannem susuyor önceden bundan birkaç sene önce diyeyim dayım laf etse ananem teyzeme saldiriyordu dayım laf etse ikisi birden ona laf ediyordu . Şimdi hastalandı kızı bakıyor kızı hizmet ediyor ona teyzem yani.Bende teyzemi savunacam diye hep onlarla tartışma içindeyim. Ananem hep bizden şikayetçi hep şikayetçi asla memnun olmuyor zamanında o çok çalıştı Allah var bize emeği öyle çoktur ki ama şuan hep şikayetçi oğluna laf ettirmeyen oğluna laf edilince surat asan ama belli etmeyen birine dönüştü gerçi eskiden beri oğluna böyleydi ama teyzem kaç yaşında kadın oldu şuan ona tek laf edilse sinirden deliye dönüyorum. Ki dayı dediğim şahıs yıllardır onunla başını gagalıyor yıllardır evden çıkmadığı için teyzemi didikliyor. Anannem de nefret ettiğim huy kızına kim laf söylerse diğer kızları olsun oğlu olsun savunmuyor onu diğer çocuklar evden çıktı evlendi de bu dayı dediğim şahıs eve çakıp kaldı. Yıllarca ordan burdan geçindik dogru düzgün gidip çalıştığını bilmem asgari ücretle falan çalismamistir şimdiye kadar. Bazı ıvır zivirlar alıyor da onları da kendi yiyor. Ne oğlu ne diğer kızları ne başka biri bu oğluna değişmez aman biri laf etmesin ona aman ! Hastaneye götürür teyzem onu alır teyzem bunu yapr teyzem ama oğlu kızına laf etse ağzını açmaz sus o ablan hasta demez diyemez neden onu da bilmiyorum başka oğlu da var adam çalıştı etti ananneme de yardım etti eve yardım etti ama evdekinin yerini doldurmadı ne hikmetse. Bir şey olsa evdekini savunur eder çünkü evdekuyle kimse anlaşamaz eve çocuk gelir evdeki hormudanır çamaşırlar geç asılır homurdanır hem homudanır. 2 gündür anannem bana nefret kusuyor dedim en sonunda ona(dayıma) bağırdım diye demi dedim işte yok öyleyse Allah şöyle yapsın böyle etsin ama dünde yemek yemedi çay sonradan içti bi tavirliydi bugünde öyleydi bende ona bagladm ! Artık yoruldum inanın yoruldum. Dayım dediğim şahısın bana karşı bazı davranışlarını yakalıyorum ondan nefret ediyorum uzaklaşıyorum ve her onu evde görünce sessizce nefret kusuyorum ona karşı ananneme gkdil hepsini anlatıyor kadını bana düşman ediyor ramazanın ilk haftaları iyiydik baya bi akşam dayıma küfür ettim duymuş sessiz etmiştim ona yetiştirdi eminim her sei anlatan birisi o kadın o günden beri bana düşman oldu. Ama haklıyım ona asla güvenmiyorum o dayı değil ona domuz bile demek hafif kalır tiksiniyorum çünkü ondan.! Ne zamandır ananem ha benim kizlarim eskiden beri çalıştı 15 yaşından beri bilmem ne yok sen çalışsan soyle olur böyle olur evdeyim diye gözüne battigimi düşünüyorum artık ama kendi oğluna bu kadar çalış demiş midir acaba fesatlık düşünmek istemiyorum ama sanki artık evdeyim diye fazlaik görüyor ve çalışmaya başlamadan bu durum bitmeyecek gibi geliyor kadınla konuşsak anlaşamıyoruz hep kendi dediği olsun istiyor öyle olmayınca bunların eline düştüm diye sayıklıyor. Beni zaten asla ne beğeniyor ne şey görüyor ona eminim de ne yapmam lazım konuşsak hep tartışıyoruz ben yoruldum artık dayı dediğim şahıs pis pis bakıp duruyor zaten
Bırakın siz kendinizi düşünün kocaman insalar hayırlı bir kısmet varsa evlenin kurtulun tabi araştırın emin olduktan sonra

Teyzeniz anneannenizin üzerinden bir elini çeksin, çok sevdiği oğlunun eline kalsın o zaman izleyin. Eğer bakan bir kız çocuk yoksa, erkek çocuğun eline kalan kimi gördüysem vay haline oldu.

Siz de yine haklıyı savunan ve cesur bir kadınsınız.
Erkeklerin çoğu işine geleni savunur ve hep paranın peşindedir aile içinde. Ben hep buna şahit oldum yani.

Teyzeniz bu konuda duruşunu sergilemediği sürece o anneanne, oğlunu korumaya devam edecektir. Çünkü şu an pis enerjisini teyzenize aktarıyor, o çekilsin kime saracağı belli.
Cesurum ya da değilim bilmiyorum ama çok bunaldım artık teyzem annesini gözünden sakiniyor ama bugün ona da kızdım senin yüzünden ben kötü oluyorum ben saygısız oluyorum ananem sürekli diyor işte ben hamgi evladıma baktiysam senin gibi yapmadı falan diyor bazen çok haklı olabiliyor ona lafım yok özellikle temizlik konusunda ama bu yinede olanları örtbas etmez oğlunu bu kadar himayesi altına alması neden neden sürekli isyanlar da niye sürekli diğer kızlarını arıyor ne oldu da onları özlüyor yoklukta mi aç açıkta mi evet hastalığı var çok hastalık çekti ama yinede bizim üzerimize bu kadar gelmemeli benim ondan tek beklediğim teyzemi savunsun bütün laflar bana gelsin sıkıntı etmem ama oğlu sapasağlam hastalığı yok bir şeyi yok teyzemin bin tane hastalığı var anannem kızını oğluna savunamiyot bende hep böyle dua ettim şuan ordan burdan geliyor geciniyoruz bir gün o oğluna kalsa da bakalım oğlu ona ne kadar süre bakacak bakalım ne zaman gerçeği görecek

Dalga geçmedim aslında, sadece çok karışık geldi herkes birbirine aşırı öfkeli, herkesin durup sakince düşünmeye ihtiyacı var.
Benim annem yok babam yok bana teyzem annelik yaptı ondan başka kimsenin yok önceden ananem var derdim o da bana karşı çok değişti çok değişti kendimi fazlalık görmeye başladım onun yanında sürekli ya evlen ya çalış deyip duruyor anladım bj kibarca evden çık demek boğaz ekslsin demek evde bir erkek varken genç bir kız çalışsın aynen en doğrusu o zaten bu yüzden öfkem ve sinirim teyzem asla sinirli yapıda değil aksine çok sabırlı dirayetli ama ben teyzemelaf edilmesini istemiyorum zaten bi o var bana anne konumunda insan annesine laf gelsin ister mi hele ki onca hastalığı varsa sen istermisin

Bırakın siz kendinizi düşünün kocaman insalar hayırlı bir kısmet varsa evlenin kurtulun tabi araştırın emin olduktan sonra
Evlilik kurtuluş değil ki ben ne ananemin ne dayımın parasıyla yaşıyorum onlar laf ediyor diye bir yere gitmem he gidersem de tek istediğim Allah aratsin

Cesurum ya da değilim bilmiyorum ama çok bunaldım artık teyzem annesini gözünden sakiniyor ama bugün ona da kızdım senin yüzünden ben kötü oluyorum ben saygısız oluyorum ananem sürekli diyor işte ben hamgi evladıma baktiysam senin gibi yapmadı falan diyor bazen çok haklı olabiliyor ona lafım yok özellikle temizlik konusunda ama bu yinede olanları örtbas etmez oğlunu bu kadar himayesi altına alması neden neden sürekli isyanlar da niye sürekli diğer kızlarını arıyor ne oldu da onları özlüyor yoklukta mi aç açıkta mi evet hastalığı var çok hastalık çekti ama yinede bizim üzerimize bu kadar gelmemeli benim ondan tek beklediğim teyzemi savunsun bütün laflar bana gelsin sıkıntı etmem ama oğlu sapasağlam hastalığı yok bir şeyi yok teyzemin bin tane hastalığı var anannem kızını oğluna savunamiyot bende hep böyle dua ettim şuan ordan burdan geliyor geciniyoruz bir gün o oğluna kalsa da bakalım oğlu ona ne kadar süre bakacak bakalım ne zaman gerçeği görecek
O zaman suç teyzenizde, bu kadar idare ederse olacağı bu.
Bence siz de teyzenizi savunmayı bırakın. Biliyorum insanın yanında olan şeylere, duyduklarına tepkisiz kalması çok zor, içi şişiyor tabiri caizse ama yıpranan olmanızın bir faydası yok.
Eğer ekonominiz de ayrıysa hepten boşverin. Neyi nasıl yapmak istiyorlarsa yapsınlar.
Bu sefer siz aradan çekilirseniz belki teyzeniz hakkını aramak zorunda kalır.

Benim annem yok babam yok bana teyzem annelik yaptı ondan başka kimsenin yok önceden ananem var derdim o da bana karşı çok değişti çok değişti kendimi fazlalık görmeye başladım onun yanında sürekli ya evlen ya çalış deyip duruyor anladım bj kibarca evden çık demek boğaz ekslsin demek evde bir erkek varken genç bir kız çalışsın aynen en doğrusu o zaten bu yüzden öfkem ve sinirim teyzem asla sinirli yapıda değil aksine çok sabırlı dirayetli ama ben teyzemelaf edilmesini istemiyorum zaten bi o var bana anne konumunda insan annesine laf gelsin ister mi hele ki onca hastalığı varsa sen istermisin

Çalışma imkanınız yok mu?

Bence siz de teyzenizi savunmayı bırakın. Biliyorum insanın yanında olan şeylere, duyduklarına tepkisiz kalması çok zor, içi şişiyor tabiri caizse ama yıpranan olmanızın bir faydası yok.
Eğer ekonominiz de ayrıysa hepten boşverin. Neyi nasıl yapmak istiyorlarsa yapsınlar.
Teyzem anannem için susuyor yoksa o da kardesindne memnun değil ondan nefret bile ediyor ama belli etmiyor benim yanımda asla kötülemiyor ki ben onunla kavga etmeyeyim diye yaa ben kaç kere anlattım deidm bak annen seni düşünseydi oğluna laf ettirmez sürekli tepen de sana laf eden seni eleştiren psikolojik baskı yapan birine sesini çıkartırdi ama yok anlamıyor kadın annem de annem annem de annem annesi de sabahtan aksama kadar onu eleştiriyor ananem teyzeme de bir şey olmasından korkuyor buaralar çok laf edemiyor sinirini oğlundan ciksrtamiyor kızından cikartamiyor ben kalıyorum geriye haliyle yani teyzem çok düşkün annesine öyle böyle değil evde yasasaniz dersiniz bu kadar da olmaz nasılsın katlanıyor dersiniz ama katlanıyor işte kavga çıkmasın diye ödu kopuyor bi de ananem hasta o yüzden hepten kıyamıyor ananem dışarıya da çıkamıyor ne var ne yoksa kızına anlatıyor bize söyleniyor

Yaa kardesi onca laf ediyor onca laf ediyor 30 35 senedir ona katlanıyor kim dayanır annem hasta olmasin amam kavga çıkmasın diye her şeyi yutuyor ve bundam seneler önce dayım teyzeme biara baya yüklendi teyzem yoğun bakıma kalktı ben unutmam bunları

Yazın calisicam artık bu evde duramam kadın baya belli ediyor işte fazlalık olduğumu

Neden yazı bekliyorsunuz? Mesleğiniz var mı ya da daha önceden çalıştınız mı? Yani eğer profilinizde yazan yaş 25 doğru ise zaten evdeki tüm durumlardan bağımsız olarak, bir iş bulup çalışın bir geliriniz olsun güvenceniz olsun ne bileyim bir sigortanız yatsın. 25 yaşında birinin sağlık engeli yoksa geçerli bir sebebi yoksa, ekmek elden su göğden evde oturması bana doğru gelmiyor.

Karışmayayim diyorum kendimi tutamıyorum teyzem saf gibi duruyor yaa ses etmiyor ya ona karşı öyle nefretim geliyor ki o sustu bu akşam da ben anannemle tartıştım sorun da hamur yaptık teyzem başta sordu ne kadar yapalım işte ölçüsünü anannem ses etmedi hani yapmayın emedi yaptık getirdik tabi teyzem açmayı bilmiyor hamuru ben de zaten pişiriyorum çıldırdı niye bh kadar hamur yaptınız şöyle böyle teyzeme söylendi bende dedim başta sorsuk sana dedim neden az yapın demedin dedim falan ordan patlak verdi ben annaneme laf söyledim baktım teyzem annecim annecim aman annecim öyle sinir oldumki dedimki ona ben kötü oldum bak senin yüzünden senin arkanda durayım diye sen en meleği sen oluyorsun beddua alan be oluyorum kötü ben oluyorum sen sustufun için e doğrusu sensin

Teyzem anannem için susuyor yoksa o da kardesindne memnun değil ondan nefret bile ediyor ama belli etmiyor benim yanımda asla kötülemiyor ki ben onunla kavga etmeyeyim diye yaa ben kaç kere anlattım deidm bak annen seni düşünseydi oğluna laf ettirmez sürekli tepen de sana laf eden seni eleştiren psikolojik baskı yapan birine sesini çıkartırdi ama yok anlamıyor kadın annem de annem annem de annem annesi de sabahtan aksama kadar onu eleştiriyor ananem teyzeme de bir şey olmasından korkuyor buaralar çok laf edemiyor sinirini oğlundan ciksrtamiyor kızından cikartamiyor ben kalıyorum geriye haliyle yani teyzem çok düşkün annesine öyle böyle değil evde yasasaniz dersiniz bu kadar da olmaz nasılsın katlanıyor dersiniz ama katlanıyor işte kavga çıkmasın diye ödu kopuyor bi de ananem hasta o yüzden hepten kıyamıyor ananem dışarıya da çıkamıyor ne var ne yoksa kızına anlatıyor bize söyleniyor
Ben bu hatayı annem için çok yaptım ve baktım ben onun için tartıştıkça o iyi oluyordu.
En son dedim ki ben yokum artık görüyorsun çevrendekileri daha şimdiden böyle acımasız olan, eline düşünce neler yapmaz.

Ben senin bodyguardın değilim, senin için tartışırken beni sattığın insanlarla yaşamak zorunda kalırsın inşallah dedim.
O da farkında ve acımasızlığı görüyor.
Biraz düşünmesi gerekiyordu birlikte böyle biriyle yalnız yaşamak zorunda kalsam ne olur diye, ben de düşünmesini sağladım.

Neden yazı bekliyorsunuz? Mesleğiniz var mı ya da daha önceden çalıştınız mı? Yani eğer profilinizde yazan yaş 25 doğru ise zaten evdeki tüm durumlardan bağımsız olarak, bir iş bulup çalışın bir geliriniz olsun güvenceniz olsun ne bileyim bir sigortanız yatsın. 25 yaşında birinin sağlık engeli yoksa geçerli bir sebebi yoksa, ekmek elden su göğden evde oturması bana doğru gelmiyor.
Şuan okuyorum bu yazın çalışacağım çalışmama nedenim e farklı benim teyzemden kaynaklı tin tin tin hep peşimde yoksa şimdiye kadar çoktan çalışmıştım

Ben bu hatayı annem için çok yaptım ve baktım ben onun için tartıştıkça o iyi oluyordu.
En son dedim ki ben yokum artık görüyorsun çevrendekileri daha şimdiden böyle acımasız olan, eline düşünce neler yapmaz.

Ben senin bodyguardın değilim, senin için tartışırken beni sattığın insanlarla yaşamak zorunda kalırsın inşallah dedim.
O da farkında ve acımasızlığı görüyor.
Biraz düşünmesi gerekiyordu birlikte böyle biriyle yalnız yaşamak zorunda kalsam ne olur diye, ben de düşünmesini sağladım.
Evet aynen böyle işte ben tartışıyorum geliyor bana niye öyle dedin diyor ben laf ediyorum geliyor bana sen niye o kadını üzüyorsun aman dayına niye lf ediyorsun ananen senin düşmanın mı böyle yapıyor şimdi gel de savun bu kadını kendisine saygısı yok ki başkası ona saygı göstersin n annesine laf söylememeyi cennete girmek zannediyorlar şaka gibi yaa kadını savundum savundum 5 dakika sonra baktım annecim annecim deyip gönlünü yapıyor kadınla ben kötü olup ben beddua alıyorum ben hayırsız evlat gözüküyorum ne güzel dünya ya

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X