Aile içi taciz yardım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçekten çok üzücü bir durum konuyu okudum yorumların hepsını okumadım. Hanı bu bıle çirkin ama umarım sadece dedesini çıplak görmüştür. Daha fazlasını insan torununa nasıl yapar ya nasıl??

Var böyle aileler. Benim eşimin ailesi de bu konularda çok rahat hatta ben yadırgıyorum diye beni yadırgıyorlar. Kp aynen belinde havlu rahatlıkla çıkabiliyor. Bebeğimi emzirmek için başka odaya geçmek istediğimde kvde benimle kavga etti, baban o senin yanında neden emzirmiyorsun, bize sapık mı demek istiyorsun falan dedi. Ben babamın yanında bile rahat edemem zaten çocuk emzirme konusunda.
Ben emzirmeyi özel bir sey olarak goruyorum. Bu benim fikrim. Ben yanimda kadinlar varken bile emzirmedim hic. Esim cok sayili görmüştür. Kayinpederin yaninda asla yapamazdim. Bunun sapiklikla bir alakasi yok ki.
Evde gelin varken de havluyla cikmayiversin.

Tabiki normal değil. Benim kayinpeder ve bütün kayinlarim da öyle. Evlerine gitmek benim icin zulüm gibiydi. Simdi artik sadece bayramlarda gidiyorum hatta bu bayram onu bile yapmayacağım. Banyoya girecegi zaman insan daha disardayken mi soyunmaya baslar. İc camasirini boxerini ezberledik bütün gelinler. Banyodan çıkarlar afedersiniz şeyinin hemen üstünden sarılmış düştü düşecek gibi duran bi havlu. Çıkıp koşup odasına da gitmez sallana sallana millete laf vere vere gider. Ben daha öz babami öz kardeşimi belinde havluyla evde dolasirken görmedim. Benim babam biz varken öz kızları oldugumuz halde dikkat eder.
İnanmıyorum ya. Bu kadar rahatlik beni asiyor. Ki ben de rahat bir insanim ama bu kadari fazla.
Insan tabi ki kendi evinde rahat olacak ama biraz dikkat gerekiyor evde tabiri caizse el kızı varken.

Açıkçası çocuğun cevaplarından sonra benim içim hala rahat etmedi. Hiçbir çocuk orasını göstermez. Ben ikna olmadım. Zorunda değilsiniz ama kamu davasına döndü olay.
Ben öncesinde kızıma sürekli deden burana dokundu munsurana dokundu mu. Nasıl oynadın hadi ben dedeyim. Burana nasıl dokunuyor böyle böyle yapıyor mu şöyle yapıyor mu sorularım ardından kreşte öğretmeni ile konuşması vs. Sorularımiz çok çok yanlış ve yönlendirici. Bu yüzden oyun terapisti ile yonlenecek. Ayrıca kızımda ciddi anlamda dikkat dağınıklığı ve konuşma bozukluğu varmış. Siz şimdi diceksiniz ki. Şimdi mi igrendiniz. Hiç mi anlamadınız. Hep sezdim ama bilgisiz olduğum için öğretmene soruyordum normal olduğunu her çocuğun farklı olduğunu söylüyordu. Ama oylle değilmiş. Bunun için de oyun terapisi gerekiyor böylelikle oyun terapisinde herşey zaten belli olacaktır.
Ben durumu normal seyrine sokup sessiz sakin durumu takip etmeye çalıştıkça böyle insanı gerici yorumlar beni çok bunaltiyor. Rica ediyorum artık soru sormuyorum. Tabi ne size ne öğretmene kizabilirim. Herşeyin sebebi benim. Fevri davrandim. Daha sakin ilerleyebilirdim.
Ama sizinde içiniz rahat etsin. bu konuyu Sizden benden öğretmenden çok daha vasıflı bu konu hakkında yıllarını vermiş Erenköy ruh hastalıkları ve çapa fakültesinde öğrenim ve stajını yapmış birine teslim ettim . Doktora .

Son düzenleme:
Ben öncesinde kızıma sürekli deden burana dokundu munsurana dokundu mu. Nasıl oynadın hadi ben dedeyim. Burana nasıl dokunuyor böyle böyle yapıyor mu şöyle yapıyor mu sorularım ardından kreşte öğretmeni ile konuşması vs. Sorularımiz çok çok yanlış ve yönlendirici. Bu yüzden oyun terapisti ile yonlenecek. Ayrıca kızımda ciddi anlamda dikkat dağınıklığı ve konuşma bozukluğu varmış. Siz şimdi diceksiniz ki. Şimdi mi igrendiniz. Hiç mi anlamadınız. Hep sezdim ama bilgisiz olduğum için öğretmene soruyordum normal olduğunu her çocuğun farklı olduğunu söylüyordu. Ama oylle değilmiş. Bunun için de oyun terapisi gerekiyor böylelikle oyun terapisinde herşey zaten belli olacaktır.
Ben durumu normal seyrine sokup sessiz sakin durumu takip etmeye çalıştıkça böyle insanı gerici yorumlar beni çok bunaltiyor. Rica ediyorum artık soru sormuyorum. Tabi ne size ne öğretmene kizabilirim. Herşeyin sebebi benim. Fevri davrandim. Daha sakin ilerleyebilirdim.
Ama sizinde içiniz rahat etsin. bu konuyu Sizden benden öğretmenden çok daha vasıflı bu konu hakkında yıllarını vermiş Erenköy ruh hastalıkları ve çapa fakültesinde öğrenim ve stajını yapmış birine teslim ettim . Doktora .
Öncelikle kızınızın bu kötülükle karşılaşmamış olmasına çok ama çok sevindim. Sizin doğru olanı yaptığınızı düşünüyorum, lütfen kendinizi yargılamayın. Burası sanal ortam, insanlar bazen ayarı kaçırabiliyor. Yazdıklarınızdan kızınızı dikkatle takip eden biri olduğunuzu çıkardım, çocuğunuzdaki değişikliği hemen anlamışsınız ve hemen de müdahale ettiniz. Umarım bundan sonraki süreç pozitif şekilde ilerler.

Inşallah bundan sonra kızınız için herşey çok güzel olur .

Merhaba arkadaşlar
Kizlar
3 yaşında kızımda kreşe gitmediği gün tuhaf davranışlar farkettim. Yastığını alıp bı yana kaçıp karnını açıyor bazen karnına oyuncak sokup bu benim falan diyor. Hafta içi de yapıyordu ama iki saat gördüğüm için çok üstünde durmamıstim. Evde durduğu gün dikkatimi çekti ve onu karşıma alıp bisiler sordum. Bana dedesinden bahsetti. Tabi emin olamadim. Öğretmenini arayıp yardım rica ettim. Öğretmeni de biraz konuşturdu ona da tuhaf şeyler söylemiş ama tam belli olmayan. Sonra aklıma erkek oyuncak bebek geldi. Ogretmeni erkek oyuncak bebek üzerinden sorular sordu. Anlatmaya mecalim yok. Halim yok. Midem bulanıyor sikintidan. Size şunu soracagim.
3 yaşında bir bebek , bundan dedemde var , dedemde bunu gördüm , yaramazlık yaptı dede diyebilir mi böyle bir uydurma yapabilir mi
Birde bir gün biz otururken durup dururken babasının organını işaret edip bu ne diye sordu. Biz ikimizde şaşırıp birbirimize baktık. 3 yaşında bir çocuk erkek kız ayrımı nasıl yapabilir de babasına bunu sorar. Üstelik evde erkek bebek yok
Kızımla ilgilenecek kimse olmadığı için ben çalışırken kızım bazen dedesinde duruyordu mecburen . Başka birakcam kimsem yok. Bazen 1 saat bazen 2 saat.
Bir keresinde onlardayken o adam banyodan çıktı. Üzerinde bornoz yok altında havlu vardı. Bende hemen kostüm kızıma seslendim yatakodasindan almak için , orda dedesinin eşyalarını karıştıriyordu dedesi izin verip alıştırmis oraya. =(dolapta vidalar cer çaput bisiler var ) . Neyse ben kostüm adam kalsın kalsın diyip hızlıca içeri girdi ve kapadı. Ben kızıma tekrar seslendim. Kayınvalide dursun canm baban dikkat eder ama dedim banyodan çıktı olsun o dikkat eder gibi bişey dedi. Hani onun önünde.giyinmez gibi.
Şimdi ben şunu sormak istiyorum pedagoglar.
Ben çok etkilendim Türkiye'deki taciz konularindan . Biraz.paranoya miyim diye düşündüm ama;
Yarın öğretmenler pedagog ve babası toplanıp konuscam bu videoların açıklamasını ama sonrasında ben yine pedagoglar götüruruüm kizimi
Ancak bu iki uçlu pis değnek. Her konuda ben vebale.giriyorhm. 3 yaşında bir çocuk erkek organını bilir mi
Bu organı göstererek bunda gördüm diye uydurabilir mi

Birde ben emin olmak için baban sana dokunuyor mu diyorum evet diyip kolunu başını heryerini gösteriyor. Ama konu dedeye gelince hepsinden sonra ya da önce mutlkaa kendi poposuyla orasını gösteriyor

Bana yardım edin akıl verin. Anneler pedagoglar. Çok fikre ihtiyacım var. Zaten bu şüphe bile benim bu adamdan nefret etmeme yetiyor ama yanlış işler yapmak istemiyorum

Düzenleme; yarınki toplantı sonrası bilgilendirme yapacağım arkadaşlar. Şimdi uyumaya caliscam.

Konumu düzenliyorum
Çünkü gerçekten buradaki kargaşa beni bunalttı.
Bunula ilgili öğretmeni psikilog ben ve eşim bir yol izliyoruz.
Durum anlaşılınca pedagog görüşmelerimden sonra buraya bilgi geçeceğim.durumu ben öğretmeni ve eşim tam anlayamadım. Çünkü ben burda yetişkin olarak yazıyorum bunu okuyorsunuz ancak kızım kariaik konuşuyor takdir edersiniz ki 3 yaşında ve anlattıklarından emin olmam için uzmanla ilerlemek gerek.
Takip ediyorum buraya merak eden arkadaşlara da aktaracağım.
İyigunler

GUNCELLEME
kızımın kreşi devlet kurumu olduğu için , kurumun hem psikiyr hem hukuki işlerinden sorumlu bölümden kişilerle görüşme sagladik. Onlarla birlikte yolumuza devam edeceğim. Eşim yanımda . Oyun terpaistinde karar kılacağız. Ve malesef eşim için çok uzulsem de eğer ki böyle bişey varsa ki inşallah yoktur yine de 🙏 eğer ki varsa hukuki işlem istesek de istemesek de başlayacak.
İyigunler arkadaşlar desteğiniz için sağolun. Özellikle bana moral veren hak veren destek veren yön veren fikir veren yapıcı annelere minnetarim.
Sonucu da ayrıca paylaşacağım. Ama sonuç ilk seansta mi belli olur bilemiyorum. Bugün yeniden goruscegiz.
Gözlerim yaşla doldu okurken bizler kimlere güvenip çocuklarımızı kime emanet etcez bir dedenin de şeytan aklına girebiliyorsa artık çocuklarımızı kanatlarimizin altına alıp orda damlamalı korumalıyız allh bütün annelerin yardımcısı ve bütün çocukların koruyucusu olsun inşallah

Ben emzirmeyi özel bir sey olarak goruyorum. Bu benim fikrim. Ben yanimda kadinlar varken bile emzirmedim hic. Esim cok sayili görmüştür. Kayinpederin yaninda asla yapamazdim. Bunun sapiklikla bir alakasi yok ki.
Evde gelin varken de havluyla cikmayiversin.

Hatta evde gelin varken banyoya bile girmemeli herkes evine gidince yapsın banyosunu boka batmadı ya

Öncelikle çok geçmiş olsun, zaten siz kızınız için oyun terapisi vb adımları atmışsınız, o yüzden şöyle yapın böyle yapın veya konu üzerine bir de ben yorum yazıp size günlerdir yaşadığınız stresi tekrar yaşatmak istemem yalnız alıntıladığım kısıma yorum yapacağım.
Birde bir gün biz otururken durup dururken babasının organını işaret edip bu ne diye sordu. Biz ikimizde şaşırıp birbirimize baktık. 3 yaşında bir çocuk erkek kız ayrımı nasıl yapabilir de babasına bunu sorar. Üstelik evde erkek bebek yok

3 yaşındaki bir çocuk kadın erkek ayrımını algılayabilir, bu bizim bildiğimiz şekilde olmaz, bu yaş grubu çocuklar cinsiyetlerle ilgili tam farkındalıkta olmaz ama kadın ve erkeğin farklı olduğunu kendilerince algılayabilirler, örneğin gün içinde gördüğü anne, anneanne, babaanne, teyze gibi kadınların memeleri olduğunu, baba, dede, dayı, amca gibi erkeklerin memesi olmadığını fark eder, bazen siz hatırlamazsınız bile ama girdiğiniz bir ortamda erkek bebeğin altının açıldığını görür, bebeğin özel bölgesinin kendisininkinden farklı olduğunu keşfeder, bunların hepsini zaman içinde kendi kafasında birleştirir, merak eder merakını bazen dokunarak bazen çevresindeki yetişkinlerin tuvalet banyo ihtiyaçları sırasında, yetişkinlerin farkında olmadığı anlarda gözlemleyerek gidermeye çalışır.

Uzman değilim ama kızım 3 yaşındayken anne ve babanın cinsiyetlerinin farklı olduğunu keşfetmişti, bunu nereden anladık derseniz babasının kucağına çıkarken merak ettiği bölgelere dokunmaya çalışıyordu, eşim banyoya giderken kızım da onunla banyoya girmek istiyordu, bu merakı sonrasında bebeklerin nasıl olduğunu sormaya başladı, anneyle babanın birbirine sevgiyle sarıldıklarında babanın karnından annenin karnına bebek geçtiğini söyleyerek açıklamıştım, açıklama sonrası ne zaman aklına düşse olmadık yerlerde bizi birbirimize yaklaştırıp bebek olacak diyordu, yani velhasıl çocuklar bizlerin üstünde durmadığı veya unuttuğumuz ayrıntıları bile hafızasında saklar, hayal dünyaları da bizim algılayabildiğimizden çok daha geniştir.

Bir soru soracağınızda o soru kalıbına göre çocuğunuzun vereceği cevap değişebilir, yine kızımdan örnek vereyim babasına aşık bir bebekti, gün içinde babası işteyken çok özlediğinden, akşam babasının tüm ilgisi onda olsun isterdi, işten gelen babasını daha kapıdan karşılarken ağlamaya başlardı, babası ooo ne olmuş kızıma kim üzdü seni diye sormuşsa hemen külotlu çorap, tayt ne varsa indirir annem burama vurduuuuuu diye daha çok ağlardı, oysa öyle bir şey yaşanmamış olurdu ama dediğim gibi soru sorma şekliniz bile çocuğun vereceği cevabı şekillendiriyor, bazen babası bugün ne yaptınız diye sorardı, X teyzeye gittik annemler eve adam aldı diye anlatırdı, anlattıkları kendi hayal dünyasında şekillendirdiği hikayelerdi, neden böyleydinin altında yatan sebepse bence babaya olan aşkı, sevgisi, gün içinde ona olan özlemiydi, akşamları birkaç saat gördüğü babasından bu hikayeler sayesinde daha çok ilgi gördüğünü düşünüyordu çocuk aklıyla, babası evden çalışmaya başlayınca hikayelerde sona erdi çünkü.

3 yaşındaki bir çocuk söylediklerinin sonucunu kestiremez, iyi-kötü, doğru-yanlış kavramları henüz gelişmemiştir ama tam olarak anlayamasa da cinsiyetlerin farkındadır ve sonsuz merak, soru sorma potansiyelleri, hayal dünyaları vardır.

Son düzenleme:
Hiçbir şey için kendinizi suçlamayın.
3 yaşında bir çocukla alakalı çok çok örnekler olmadıktan, özellikle eğitimciler, diğer yaşayanlar vs uyarmadıktan sonra dikkat eksikliğini anlayabilmeniz mümkün değil zaten 5 sn zar zor kıpırdamadan duran çocuklar, keza konuşma meselesi de öyle.

Aşırı mutluyum sizin, aileniz, kızınız ve çok şükür kendim adına:)
Temkinli olmak, şüpheci yaklaşmak önemlidir ve siz bunu yapıp ‘aman yahu ne olacak’ demeyip harekete geçtiniz, kimseyi suçlamadan n’olduğunu işinin ehlinden öğrenmeye çalıştınız, doğrusunu yaptınız.

Umarım ders niteliğinde olur bu konu tüm ebeveynlere; cahillik, ayıp, rahatlık vs şeyler başkadır, bir insanı cinsi tacizle suçlamak ve yargılamak başkadır.
Kesin doneler, uzman kanaatleri olmadan hiçbir şey yapılamayacağını herkes yazsın beyninin bir yerine.

oğlum 3.5 yaşında ve anne senin de pipin var mı diye soruyor bana. ben de kızlarda pipi olmadığından bahsediyorum. merak edip bakayım vs diyor ama göstermiyorum tabii ki. merak etmesi olabilir ama diğer anlatıkları hiç ama hiç normal değil.

Merhaba arkadaşlar
Kizlar
3 yaşında kızımda kreşe gitmediği gün tuhaf davranışlar farkettim. Yastığını alıp bı yana kaçıp karnını açıyor bazen karnına oyuncak sokup bu benim falan diyor. Hafta içi de yapıyordu ama iki saat gördüğüm için çok üstünde durmamıstim. Evde durduğu gün dikkatimi çekti ve onu karşıma alıp bisiler sordum. Bana dedesinden bahsetti. Tabi emin olamadim. Öğretmenini arayıp yardım rica ettim. Öğretmeni de biraz konuşturdu ona da tuhaf şeyler söylemiş ama tam belli olmayan. Sonra aklıma erkek oyuncak bebek geldi. Ogretmeni erkek oyuncak bebek üzerinden sorular sordu. Anlatmaya mecalim yok. Halim yok. Midem bulanıyor sikintidan. Size şunu soracagim.
3 yaşında bir bebek , bundan dedemde var , dedemde bunu gördüm , yaramazlık yaptı dede diyebilir mi böyle bir uydurma yapabilir mi
Kızımla ilgilenecek kimse olmadığı için ben çalışırken kızım bazen dedesinde duruyordu mecburen . Başka birakcam kimsem yok. Bazen 1 saat bazen 2 saat.
Bir keresinde onlardayken o adam banyodan çıktı. Üzerinde bornoz yok altında havlu vardı. Bende hemen kostüm kızıma seslendim yatakodasindan almak için , orda dedesinin eşyalarını karıştıriyordu dedesi izin verip alıştırmis oraya. =(dolapta vidalar cer çaput bisiler var ) . Neyse ben kostüm adam kalsın kalsın diyip hızlıca içeri girdi ve kapadı. Ben kızıma tekrar seslendim. Kayınvalide dursun canm baban dikkat eder ama dedim banyodan çıktı olsun o dikkat eder gibi bişey dedi. Hani onun önünde.giyinmez gibi.
Şimdi ben şunu sormak istiyorum pedagoglar.
Ben çok etkilendim Türkiye'deki taciz konularindan . Biraz.paranoya miyim diye düşündüm ama;
Yarın öğretmenler pedagog ve babası toplanıp konuscam bu videoların açıklamasını ama sonrasında ben yine pedagoglar götüruruüm kizimi
Ancak bu iki uçlu pis değnek. Her konuda ben vebale.giriyorhm. 3 yaşında bir çocuk erkek organını bilir mi
Bu organı göstererek bunda gördüm diye uydurabilir mi

Birde ben emin olmak için baban sana dokunuyor mu diyorum evet diyip kolunu başını heryerini gösteriyor. Ama konu dedeye gelince hepsinden sonra ya da önce mutlkaa kendi poposuyla orasını gösteriyor

Bana yardım edin akıl verin. Anneler pedagoglar. Çok fikre ihtiyacım var. Zaten bu şüphe bile benim bu adamdan nefret etmeme yetiyor ama yanlış işler yapmak istemiyorum

Düzenleme; yarınki toplantı sonrası bilgilendirme yapacağım arkadaşlar. Şimdi uyumaya caliscam.

Konumu düzenliyorum
Çünkü gerçekten buradaki kargaşa beni bunalttı.
Bunula ilgili öğretmeni psikilog ben ve eşim bir yol izliyoruz.
Durum anlaşılınca pedagog görüşmelerimden sonra buraya bilgi geçeceğim.durumu ben öğretmeni ve eşim tam anlayamadım. Çünkü ben burda yetişkin olarak yazıyorum bunu okuyorsunuz ancak kızım kariaik konuşuyor takdir edersiniz ki 3 yaşında ve anlattıklarından emin olmam için uzmanla ilerlemek gerek.
Takip ediyorum buraya merak eden arkadaşlara da aktaracağım.
İyigunler

GUNCELLEME
kızımın kreşi devlet kurumu olduğu için , kurumun hem psikiyr hem hukuki işlerinden sorumlu bölümden kişilerle görüşme sagladik. Onlarla birlikte yolumuza devam edeceğim. Eşim yanımda . Oyun terpaistinde karar kılacağız. Ve malesef eşim için çok uzulsem de eğer ki böyle bişey varsa ki inşallah yoktur yine de 🙏 eğer ki varsa hukuki işlem istesek de istemesek de başlayacak.
İyigunler arkadaşlar desteğiniz için sağolun. Özellikle bana moral veren hak veren destek veren yön veren fikir veren yapıcı annelere minnetarim.
Sonucu da ayrıca paylaşacağım. Ama sonuç ilk seansta mi belli olur bilemiyorum. Bugün yeniden goruscegiz.
Lütfen gerçek olmasın lütfen. Çocuklardan uzak durun Allah aşkına

Bence artık burada yazılanları okumak ya da yazmak istemiyorsunuz. Acaba konunuzu kapatılmasını mı rica etseniz. Çünkü insanlar ilk sayfaları okuyup hali ile merak ediyorlar. Madem siz çözdünüz olayı konunun sürekli gündemde kalmasına gerek yok.

Son yazdıklarınız dahilinde gerçekte sizin korktuğunuz gibi bir taciz durumu yaşanmadığı anlaşılıyor.

Konu başlığını , anlık panikle "Aile içi taciz yardım" olarak yazmışsınızdır umarım. Çünkü konu başlığınızda bilinçli veya bilinçsiz olarak bir hüküm vermişsiniz.

"Aile içi taciz Şüphesi yardım" yazmamanızın bilinçli bir sebebi var mı ?Umarım siz de yeniden bu durumu gözden geçirirsiniz.

Sizin çocuğunuz özelinde bir şey söyleyemem. Yalnız tv , radyo veya yapılan konuşmalar esnasında çocuklar ne kadar küçük olursa olsun ; umulmadık , akla gelmedik sorular sorabiliyorlar.

Küçük bir çocuğun edep yerini çekiştirmesi veya kaşımasını dahi görüp , kendi bedeniyle neden farklı olduğunu sorgulayabiliyor çocuklar. Çünkü o erkek cevabı bir anlam ifade etmiyor. Babalar , dedeler erkek ; anneler , büyük anneler kız ayrımıyla bir şey anlatılmış olabilir mi kızınıza da ?

Son yazdıklarınız dahilinde gerçekte sizin korktuğunuz gibi bir taciz durumu yaşanmadığı anlaşılıyor.

Konu başlığını , anlık panikle "Aile içi taciz yardım" olarak yazmışsınızdır umarım. Çünkü konu başlığınızda bilinçli veya bilinçsiz olarak bir hüküm vermişsiniz.

"Aile içi taciz Şüphesi yardım" yazmamanızın bilinçli bir sebebi var mı ?Umarım siz de yeniden bu durumu gözden geçirirsiniz.

Sizin çocuğunuz özelinde bir şey söyleyemem. Yalnız tv , radyo veya yapılan konuşmalar esnasında çocuklar ne kadar küçük olursa olsun ; umulmadık , akla gelmedik sorular sorabiliyorlar.

Küçük bir çocuğun edep yerini çekiştirmesi veya kaşımasını dahi görüp , kendi bedeniyle neden farklı olduğunu sorgulayabiliyor çocuklar. Çünkü o erkek cevabı bir anlam ifade etmiyor. Babalar , dedeler erkek ; anneler , büyük anneler kız ayrımıyla bir şey anlatılmış olabilir mi kızınıza da ?
suanda kuruma ben bunu anlatamıyorum , psıkıyatr da sızınle aynı goruste , ne vıdeolardan ne anlattıklarımdan boyle sonuca varmadı ama yıne de oyun terapistine yonlendırelım dıyor. ben bunu kuruma soyledıgım halde , kurum sureklı hayır var bız gordum suc teskıl edıyor vıdeo da hersey ortada bunu sıkayet edecegız dıyor. sımdılık benı dınlıyorlar. psıkaytr ıle devam edecegıme zor ıkna ettım. onlara kalsa psıkıyatra gıtmemelıydım dırek oyun terapistine gıtmelıydım. kurum benı cok daha fazla yordu
baslıgı dıkkat cekıp konuma baksınlar dıye yazdım. resmı bı yer olmadıgı cokda ne dedıgımın onemı yoktur dıye dusunuyorum

suanda kuruma ben bunu anlatamıyorum , psıkıyatr da sızınle aynı goruste , ne vıdeolardan ne anlattıklarımdan boyle sonuca varmadı ama yıne de oyun terapistine yonlendırelım dıyor. ben bunu kuruma soyledıgım halde , kurum sureklı hayır var bız gordum suc teskıl edıyor vıdeo da hersey ortada bunu sıkayet edecegız dıyor. sımdılık benı dınlıyorlar. psıkaytr ıle devam edecegıme zor ıkna ettım. onlara kalsa psıkıyatra gıtmemelıydım dırek oyun terapistine gıtmelıydım. kurum benı cok daha fazla yordu
baslıgı dıkkat cekıp konuma baksınlar dıye yazdım. resmı bı yer olmadıgı cokda ne dedıgımın onemı yoktur dıye dusunuyorum

Konuşulan veya yazılan yer neresi olursa olsun ; ortada kanıtlanmış bir durum değil de bir şüphe veya endişe varsa lütfen bunu belirtin.

Forum üzerinden konunuzu okuyan herhangi bir insan istismar şüphesiyle , konunuzu resmi makamlara şikayet edebilir.

Umarım bu süreci en az hasarla atlatabilirsiniz.

Çok sevindim. Tecrübesizlik vs duyduğumuz kötü şeylerden yanlış anlama olması normal. Çok güzel davrandınız ve güzel bir yol izlediniz. Kaba akıllı diye bir deyim vardır, bazı insanlar ince düşünemez, kuşak farkı da var, bunları göz önüne alınca kayınvalide ve kayınpederinizin kötü ve art niyetli insanlar olduğunu düşünmüyorum. Siz de düşünmeyin, kendinizi sıkıntıya sokmayın. Rahatsız olduğunuz konuları eşiniz konuşsun anne ve babası ile. Siz konuşursanız yanlış anlaşılma olabilir. Huzurlu sağlıklı mutlu günler dilerim.

Çok sevindim. Tecrübesizlik vs duyduğumuz kötü şeylerden yanlış anlama olması normal. Çok güzel davrandınız ve güzel bir yol izlediniz. Kaba akıllı diye bir deyim vardır, bazı insanlar ince düşünemez, kuşak farkı da var, bunları göz önüne alınca kayınvalide ve kayınpederinizin kötü ve art niyetli insanlar olduğunu düşünmüyorum. Siz de düşünmeyin, kendinizi sıkıntıya sokmayın. Rahatsız olduğunuz konuları eşiniz konuşsun anne ve babası ile. Siz konuşursanız yanlış anlaşılma olabilir. Huzurlu sağlıklı mutlu günler dilerim.
Ama kurumla sıkıntıya girdim. Malesef ben olması gereken yollardan ilerletsem de onlar çocuğumun öğretmenle olan videosunu savcılığa vereceklerini söylüyorlar. Zaten zor bir süreçten geçiyorum inanılmaz paniklestiriyorlar beni.

Ama kurumla sıkıntıya girdim. Malesef ben olması gereken yollardan ilerletsem de onlar çocuğumun öğretmenle olan videosunu savcılığa vereceklerini söylüyorlar. Zaten zor bir süreçten geçiyorum inanılmaz paniklestiriyorlar beni.
Bu konuda hiçbir bilgim yok, bir avukata danışsanız konu dallanıp budaklanmadan. Hem daha fazla gerginlik olmasın hem aile ilişkilerinizde sorun yaşamayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X