Ailem, olmayan cinsel hayatım,psikolojik sorunlarım kısacası bir manik depresifin hayatı..

Morbidanqel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2014
852
373
Merhaba ben 24 yaşında bir kadınım.Lütfen uzun olmasına rağmen okuyun lütfen. Üyelerden ve yöneticiden isteğim beni yazdıklarımdan dolayı yadırgamasınlar ve bu paylaşımı kaldırmasınlar insanların bana akıl vermesini yardımcı olmasını istiyorum aslında yazmak istemedim ama artık her şeyi içime atmaktan usandım uzun olursa kusura bakmayın. İlk önce bipolar(manik depresif bozukluk) hastalığına sahip olduğumu belirtmek isterim.Hastalığım hep vardı 2010dan beri ama lise sonda çok şiddetli bir travma geçirdim beynim durdu adeta beynimde tahta gibi bir şey vardı yaşayan bir ölü gibiydim kendi kendime gülüyor saçma sapan konuşuyor yolda yürüyemiyordum araba çarpıcaktı birkaç defa.. Okula annem götürüyordu beni başarılı bir öğrenciydim lise3e kadar(takdiri birkaç puanla kaçırıyordum iyi bir anadolu lisesindeydim) lise4 te derslerim düştü 05 puan bile aldım sadece ismimi yazmıştım bu duruma öğretmenler çok şaşırdı durumumu öğrrtmenlerle paylaşıp öğretmenlerin yardımıyla sınıfı geçtim. Ygs ye ilk girdiğimde barajı geçemedim okuduğumu anlayamıyordum. Sonra ilaçların yardımıyla iyileştim tabi kullandığım etken maddesi ketiapin olan ilaç bana çok kilo aldırdı herkes şüphelendi... ilaç kullandığımı düşündüler çünkü zayıf bir kızken 1 ayda 15 kilo aldım.. o sıralar iyileştim ve kendimi odaya kapatıp ufak tefek ataklar ağlama ve sinir krizleri geçirsemde sınavdan yaklaşık 350 civarı puan alıp iyi sayılan bir okulu kazandım çok mutluydum. Yarı özel devlet yurdunda kalacaktım. Bir sürü tecrübesizliğim oldu.Arkadaşlarımla aram bozuldu intihara kalkıştım bu yüzden. Midem yıkandı. İnsanlar beni anlayamıyordu yapayalnızdım ailemde yanımda yoktu ailem çok tutucudur beni dışarı tek başıma bile çıkarmazlar annem babam benden çok büyükler son çocuğum.Sonra faceden biriyle tanıştım tek konuştuğum çocuk oydu 3.buluşmamızda bir yakınlaşmamız oldu bir kere lise3te ufak tefek bir yakınlaşmam olmuştu ama bu sefer farklıydı illa cinsel organımı açmamı istedi yok dedim ısrar edince dayanamadım bende çok çabuk tahrik olan biriyim zaafım. Erkeklik hormonum yüksekmiş:KK43:açtım işte salak gibi.cinsellik hakkında bir bilgim yoktu annem bu konuları hiç konuşmamıştı birleşme olmıcak dedi neyse sürterken kan geldi nerden bileydim sürtmeyle zarar göreceğini... dünya başıma yıkıldı o kadar bilgisizdimki yırtılıp bir daha yapmazsan iyileşeceğini sanıyordum sevgilime evlenmemiz gerektiğini söyledim ama o benden uzaklaştı ve hamile kalmadığına şükret dedi şok olmuştum kadınlar kulübünde benim yaşadıklarımı yaşayanlara baktım sonra bilgi edindim araştırdım doktora muayeneye gittim doktor çok kötü baktı bana sanki hırsızlık yaptım adam öldürdüm sandım ve 1 yırtığın var dedi kanaman olur bir daha ilişkiye girersen dedi derin bir oh çektim ama hala kafamı kurcalıyordu sanki doktor yalan söylemişti beni üzmemek için parmağımı soksam acaba kan gelir mi diye düşündüm bunu riske atamazdım kanarsa da çaresine bakarım kesin emin olmam lazım dedim.. ve baktım parmağımı soktum afedersiniz.. kan gelmedi.. ve hiçbir zaman ameliyat olmadan gelmeyecekte. Neyse 4 yıl oldu insan ilk zamanlar toparlanamıyor ama sonra alışıyor insan. Üni1 ve üni2 yi yaşadığım olumsuzluklara rağmen yine iyi geçirdim derslerimi yani. Mani döneminde çok üretken oluyordum o yüzden derslerimi geçtim(maninin bana tek yararı)Mani ve hipomaninin en büyük zararı o dönemde aşırı libido artışı. Neyse üni3 e geldim 2.döneme kadar her şey güzel gidiyordu kendimi arkadaşlarımla karşılaştırıyor onlardan üstün görüyordum onları geçmiştim birsürü özel ders veriyor buna rağmen alttan ders bırakmıyordum kendimi çok zeki hissediyordum moral bozukluğu olsada aklıma kötü şeyler gelsede bunlardan etkilendiğimi reddediyordum her şey çok güzel olacaktı.Ama bir sorun vardı kullandığım ilaç çok uyku yapıyor hayattaki verimimi düşürüyordu ben arkadaşlarımdan asla geri kalmamalıydım ilacı birden kestim bırakınca kusma nöbetleri mide bulantısı olsada kestim ailemede söylemedim sonuç 1 aya kalmadan atak geçirdim sonuç hastaneye yattım lise4 teki şeyler oldu vizelerim 80 üstüyken finallerdem 05 almaya başladım ailem apar topar geldi beni özel bir hastaneye yatırdı iğrenç bir doktordu kullanmadığım ilaç kalmadı onun yüzünden 2 günde bir ilaç değiştiriyordum.Yürüyordum sürekli sabahtan akşama kadar ilaçlar akaziti mi yazılışını bilmiyorum onu yapmıştı. 9 gün özel hastanede yattım(ailem hemen iyileşmemi okuldan geri kalmamamı istiyordu ama artık çok geçti)büyük bir şehirde devlet hastanesine kaldırıldım 33 gün kaldım yine birsürü ilaç kullandım yine acılar çektim yine kilo aldım daha çok itaatkar oldum doktorlara ve aileme çıtımı çıkarmıyordum ilaçların sayesinde sanırım. Hee bu arada özel hastanede birgün çok kötü ağlarken anneme ilişkiye girdiğimi ve bekaretimi kaybettiğimi söyledim annem çok ağladı babama da söyledi babam mecbur kızmadı çünkü çok hastaydım psikiyatriste de söyledim nasıl cesaret aldım ve utanmadıysam psikiyatrist doğal karşıladı şaşırdım acaba ben deli miyim de doğal karşılıyorlar dedim uzaktan bakınca bunu hiç yapmayacak ciddi birine benziyordum insanların bu konuda şüpheleneceği son insandım.Hastaneden çıktım. Ve birkaç ay sonra hafızam geri gelmeye başladı yavaş yavaş. Son sınıfa geçtim ama benim vermem gereken 27 ders vardı insanlar 12 ders verecekti ben 27. Nasıl olacak derken yüksek kredili 3 dersi yaz okulunda verdim. 24 dersi de üni4te.. (hocalara yalvardı babam ve alttan olan dersleri devamlı yazdılar yoksa hayatta geçemezdim birkaç hoca kabul etmedi tabi onların dersine de girdim) Çok koşturdum çok yoruldum hiçbir şeyi kafaya takmamaya çalıştım aldığım kiloları, arkadaşlarımdan geri kalışımı,kaybolan güzelliğimi, insanların dışlamasını,kpssye hazırlanamayışımı,alttan dersler yüzünden kpss dersanesine gidemeyişimi.. hiçbir şeyi takmamaya çalıştım.He bu arada ailemle eve çıktmıştım hastalanınca. Okul bitmişti ama 66 puan almıştım ilki 75ti öabt çok düşürdü. Neyse toparlandım memleketime gittiğimde dersaneye gittim ama yine 2.dönem atak geçirdim bu seferde 6 ay sürdü yine çalışamadım. 2018 kpss de 68 aldım ilkinde 78 yine öabt düşürdü çok üzgünüm bu durumu çok kafaya takıyorum topu topu 2 puan mı yükselttim halbuki bizim bölüm 75 puanla kesin atanıyor onu bile beceremedim boşlukta ve çıkmazdayım.Yaz tatilimi evde yatarak geçiriyorum ve ağlayarak.Ailem çok soğuk. Babama baba bana kpssyi kazanamadığımdan kötü davranıyorsun o da "madem farkındasın kazan o zaman" dedi babam bana eğitim masraflarım dışında para harcamaz ayda kıyafet masrafım(ki kilolu olduğum için almıyorum pek istesemde çok almaz) hariç ayda 5 10 tl harcıyorum.Ve beni şuan etkileyen en kötü şey son 3 4 aydır cinsel isteğimin tavan yapması. Kendimi zor zaptediyorum.Ailem baskıcı olmasa ve dışarı çıkmama izin verse beni takip etmese ve vücudumdan utanmasam kesinlikle biriyle yapardım bunu çok pişman olup tövbe etsemde çünkü aşırı bi istek var engel olamıyorum sırf bu yüzden evlenmeyi bile düşünüyorum ama ailemin kuralları var tabi atanacakmışım ve ailem paramı yiyecekmiş sonra naparsam yaparmışım. Bu demektir ki en erken 28 29 yaşında evleneceğim o zamana kadar kendimi tutabilirsem hayırlısıysa. Ve evleneceğim kişi en az benim mesleğimde, maaşı dolgun biri olacakmış bunu babam söylüyor annem onaylıyor babama iyi siz imzayı da benim yerime atın ben gelmim dedim o da bişe demedi. Sürekli evlilik konusunda beni uyarıyor ve öğüt veriyor sınavı kazanamadığımdan çok rahatsızlar ve kendimi evde bi fazlalık gibi hissediyorum. Gerçi onlarda haklı abim ve ablamda hasta ablam evli her şeyi tam rahatlık batıyor. Abimde okb hastası ciddi saplantıları var arabası ile aşk yaşıyor arabasına bakıyor sürekli önceden şizofrendi ve iyileşti ekpss ye girdi ve memur oldu 34 yaşında 2 yıldır çalışıyor çok şükür . İnsanlar işsiz koskoca adam baltaya sap olamadı diye dalga geçiyordu babamı ayıplıyordu annemi babamı çok eziyorlardı annemin bir kere olsa bile yüzü güldü sonunda hastalığının tedavisi için 10 yılda zor ödedikleri evi bile sattılar insanlar bunu bilmez tabi.Anneme babama sürekli dertleniyordum kilolar aldı başını gitti bu hastalığımı olumsuz etkiliyor dedim 1 sene yalvardım en sonunda tüp mide ameliyatı oldum 8 ay sonra ideal kiloma kavuşacağım inşallah.(tabi ilk işim doktorumu değiştirip kilo aldıran ilaçları değiştirmem oldı şuan iyiyim) ve annem diyorki ameliyat oldun istediğini yaptık bize para ödettin hala hastasın ağlıyorsun diyor anne ben beni götürdüğünüz uyduruk doktorlar yüzünden kilo aldım dedim hala susmuyor vay o kadar para ödemişler. Sorunum bu sizce atanmak için çok mu geç kaldım atanıp kendi ayaklarımın üzerinde durmam lazım (olmadı 2020 de ekpssye gireceğim benim hastalığıma rapor veriyorlar ama babam yakıştıramıyor damga yermişim) nasıl başaracağım bilmiyorum hiç gücüm kalmadı sürekli ayıp videolar seyrediyorum kendimden utanıyorum bu yüzden özgüvenim sıfırlandı bir çıkış kapısı arıyorum Allah'ım sabır,akıl ve güç ver diyorum ama hastalıktan mıdır nedir dini sorguluyorum Allah neden kızlık zarını yarattı neden kadınların hakkı yok gibi. Beni yadırgamayın ve lütfen yardım edin.

Son düzenleme:
Merhaba ben 24 yaşında bir kadınım.Lütfen uzun olmasına rağmen okuyun lütfen. Üyelerden ve yöneticiden isteğim beni yazdıklarımdan dolayı yadırgamasınlar ve bu paylaşımı kaldırmasınlar insanların bana akıl vermesini yardımcı olmasını istiyorum aslında yazmak istemedim ama artık her şeyi içime atmaktan usandım uzun olursa kusura bakmayın. İlk önce bipolar(manik depresif bozukluk) hastalığına sahip olduğumu belirtmek isterim.Hastalığım hep vardı 2010dan beri ama lise sonda çok şiddetli bir travma geçirdim beynim durdu adeta beynimde tahta gibi bir şey vardı yaşayan bir ölü gibiydim kendi kendime gülüyor saçma sapan konuşuyor yolda yürüyemiyordum araba çarpıcaktı birkaç defa.. Okula annem götürüyordu beni başarılı bir öğrenciydim lise3e kadar(takdiri birkaç puanla kaçırıyordum iyi bir anadolu lisesindeydim) lise4 te derslerim düştü 05 puan bile aldım sadece ismimi yazmıştım bu duruma öğretmenler çok şaşırdı durumumu öğrrtmenlerle paylaşıp öğretmenlerin yardımıyla sınıfı geçtim. Ygs ye ilk girdiğimde barajı geçemedim okuduğumu anlayamıyordum. Sonra ilaçların yardımıyla iyileştim tabi kullandığım etken maddesi ketiapin olan ilaç bana çok kilo aldırdı herkes şüphelendi... ilaç kullandığımı düşündüler çünkü zayıf bir kızken 1 ayda 15 kilo aldım.. o sıralar iyileştim ve kendimi odaya kapatıp ufak tefek ataklar ağlama ve sinir krizleri geçirsemde sınavdan yaklaşık 350 civarı puan alıp iyi sayılan bir okulu kazandım çok mutluydum. Yarı özel devlet yurdunda kalacaktım. Bir sürü tecrübesizliğim oldu.Arkadaşlarımla aram bozuldu intihara kalkıştım bu yüzden. Midem yıkandı. İnsanlar beni anlayamıyordu yapayalnızdım ailemde yanımda yoktu ailem çok tutucudur beni dışarı tek başıma bile çıkarmazlar annem babam benden çok büyükler son çocuğum.Sonra faceden biriyle tanıştım tek konuştuğum çocuk oydu 3.buluşmamızda bir yakınlaşmamız oldu bir kere lise3te ufak tefek bir yakınlaşmam olmuştu ama bu sefer farklıydı illa cinsel organımı açmamı istedi bende çok çabuk tahrik olan biriyim zaafım var erkeklik hormonum yüksekmiş:KK43: ve açtım oramı cinsellik hakkında bir bilgim yoktu annem bu konuları hiç konuşmamıştı neyse sürterken kan geldi... dünya başıma yıkıldı o kadar bilgisizdimki yırtılıp bir daha yapmazsan iyileşeceğini sanıyordum sevgilime evlenmemiz gerektiğini söyledim ama o benden uzaklaştı ve hamile kalmadığına şükret dedi şok olmuştum kadınlar kulübünde benim yaşadıklarımı yaşayanlara baktım sonra bilgi edindim araştırdım doktora muayeneye gittim doktor çok kötü baktı bana sanki hırsızlık yaptım adam öldürdüm sandım ve 1 yırtığın var dedi kanaman olur bir daha ilişkiye girersen dedi derin bir oh çektim ama hala kafamı kurcalıyordu sanki doktor yalan söylemişti beni üzmemek için parmağımı soksam acaba kan gelir mi diye düşündüm bunu riske atamazdım kanarsa da çaresine bakarım kesin emin olmam lazım dedim.. ve baktım parmağımı soktum afedersiniz.. kan gelmedi.. ve hiçbir zaman ameliyat olmadan gelmeyecekte. Neyse 5 yıl oldu insan ilk birkaç yıl toparlanamıyor ama sonra alışıyor. Üni1 ve üni2 yi yaşadığım olumsuzluklara rağmen yine iyi geçirdim derslerimi yani. Mani döneminde çok üretken oluyordum o yüzden derslerimi geçtim(maninin bana tek yararı)Mani ve hipomaninin en büyük zararı o dönemde aşırı libido artışı. Neyse üni3 e geldim 2.döneme kadar her şey güzel gidiyordu kendimi arkadaşlarımla karşılaştırıyor onlardan üstün görüyordum onları geçmiştim birsürü özel ders veriyor buna rağmen alttan ders bırakmıyordum kendimi çok zeki hissediyordum moral bozukluğu olsada aklıma kötü şeyler gelsede bunlardan etkilendiğimi reddediyordum her şey çok güzel olacaktı.Ama bir sorun vardı kullandığım ilaç çok uyku yapıyor hayattaki verimimi düşürüyordu ben arkadaşlarımdan asla geri kalmamalıydım ilacı birden kestim bırakınca kusma nöbetleri mide bulantısı olsada kestim ailemede söylemedim sonuç 1 aya kalmadan atak geçirdim sonuç hastaneye yattım lise4 teki şeyler oldu vizelerim 80 üstüyken finallerdem 05 almaya başladım ailem apar topar geldi beni özel bir hastaneye yatırdı iğrenç bir doktordu kullanmadığım ilaç kalmadı onun yüzünden 2 günde bir ilaç değiştiriyordum.Yürüyordum sürekli sabahtan akşama kadar ilaçlar akaziti mi yazılışını bilmiyorum onu yapmıştı. 9 gün özel hastanede yattım(ailem hemen iyileşmemi okuldan geri kalmamı istiyordu ama artık çok geçti)büyük bir şehirde devlet hastanesine kaldırıldım 33 gün kaldım yine birsürü ilaç kullandım yine acılar çektim yine kilo aldım daha çok itaatkar oldum doktorlara ve aileme çıtımı çıkarmıyordum ilaçların sayesinde sanırım. Hee bu arada özel hastanede birgün çok kötü ağlarken anneme ilişkiye girdiğimi ve bekaretimi kaybettiğimi söyledim annem çok ağladı babama da söyledi babam mecbur kızmadı çünkü çok hastaydım psikiyatriste de söyledim nasıl cesaret aldım ve utanmadıysam psikiyatrist doğal karşıladı şaşırdım acaba ben deli miyim de doğal karşılıyorlar dedim uzaktan bakınca bunu hiç yapmayacak ciddi birine benziyordum insanların bu konuda şüpheleneceği son insandım.Hastaneden çıktım. Ve birkaç ay sonra hafızam geri gelmeye başladı yavaş yavaş. Son sınıfa geçtim ama benim vermem gereken 27 ders vardı insanlar 12 ders verecekti ben 27. Nasıl olacak derken yüksek kredili 3 dersi yaz okulunda verdim. 24 dersi de üni4te.. (hocalara yalvardı babam ve alttan olan dersleri devamlı yazdılar yoksa hayatta geçemezdim birkaç hoca kabul etmedi tabi onların dersine de girdim) Çok koşturdum çok yoruldum hiçbir şeyi kafaya takmamaya çalıştım aldığım kiloları arkadaşlarımdan geri kalışımı kaybolan güzelliğimi insanların dışlamasını kpssye hazırlanamayışımı alttan dersler yüzünden kpss dersanesinr gidemeyişimi he bu arada ailemle eve çıktmıştım hastalanınca. Okul bitmişti ama 66 puan almıştım ilki 75ti öabt çok düşürdü. Neyse toparlandım memleketime gittiğimde dersaneye gittim ama yine 2.dönem atak geçirdim bu seferde 6 ay sürdü yine çalışamadım. 2018 kpss de 68 aldım ilkinde 78 yine öabt düşürdü çok üzgünüm bu durumu çok kafaya takıyorum topu topu 2 puan mı yükselttim halbuki bizim bölüm 75 puanla kesin atanıyor onu bile beceremedim boşlukta ve çıkmazdayım.Yaz tatilimi evde yatarak geçiriyorum ve ağlayarak.Ailem çok soğuk. Babama baba bana kpssyi kazanamadığımdan kötü davranıyorsun o da "madem farkındasın kazan o zaman" dedi babam bana eğitim masraflarım dışında para harcamaz ayda kıyafet masrafım(ki kilolu olduğum için almıyorum pek istesemde çok almaz) hariç ayda 5 10 tl harcıyorum.Ve beni şuan etkileyen en kötü şey son 3 4 aydır cinsel isteğimin tavan yapması. Kendimi zor zaptediyorum.Ailem baskıcı olmasa ve dışarı çıkmama izin verse beni takip etmese kesinlikle biriyle yapardım bunu çok pişman olup tövbe etsemde çünkü aşırı bi istek var engel olamıyorum sırf bu yüzden evlenmeyi bile düşünüyorum ama ailemin kuralları var tabi atanacakmışım ve ailem paramı yiyecekmiş sonra naparaam yaparmışım. Bu demektir ki en erken 28 29 yaşında evleneceğim o zamana kadar kendimi tutabilirsem hayırlısıysa. Ve evleneceğim kişi en az benim mesleğimde maaşı dolgun biri olacakmış bunu babam söylüyor annem onaylıyor babama iyi siz imzayı da benim yerime atın ben gelmim dedim o da bişe demedi. Sürekli evlilik konusunda beni uyarıyor ve öğüt veriyor sınavı kazanamadığımdan çok rahatsızlar ve kendimi evde bi fazlalık gibi hissediyorum. Gerçi onlarda haklı abim ve ablamda hasta ablam evli her şeyi tam rahatlık batıyor. Abimde okb hastası ciddi saplantıları var arabası ile aşk yaşıyor arabasına bakıyor sürekli önceden şizofrendi ve iyileşti ekpss ye girdi ve memur oldu 34 yaşında. İnsanlar işsiz koskoca adam baltaya sap olamadı diye dalga geçiyordu babamı ayıplıyordu annem babamı çok eziyorlardı annemin bir kere olsa bile yüzü güldü sonunda hastalığının tedavisi için 10 yılda zor ödedikleri evi bile sattılar insanlar bunu bilmez tabi.Anneme babama sürekli dertleniyordum kilolar aldı başını gitti bu hastalığımı olumsuz etkiliyor dedim 1 sene yalvardım en sonunda tüp mide ameliyatı oldum 8 ay sonra ideal kiloma kavuşacağım inşallah.(tabi ilk işim doktorumu değiştirip kilo aldıran ilaçları değiştirmem oldı şuan iyiyim) ve annem diyorki ameliyat oldun istediğini yaptık bize para ödettin hala hastasın ağlıyorsun diyor anne ben beni götürdüğünüz uyduruk doktorlar yüzünden kilo aldım dedim hala susmuyor vay o kadar para ödemişler. Sorunum bu sizce atanmak için çok mu geç kaldım atanıp kendi ayaklarımın üzerinde durmam lazım (olmadı 2020 de ekpssye gireceğim benim hastalığıma rapor veriyorlar ama babam yakıştıramıyor damga yermişim) nasıl başaracağım bilmiyorum hiç gücüm kalmadı sürekli ayıp videolar seyrediyorum kendimden utanıyorum bu yüzden özgüvenim sıfırlandı bir çıkış kapısı arıyorum Allahım sabır akıl ve güç ver diyorum ama hastalıktan mıdır nedir dini sorguluyorum Allah neden kızlık zarını yarattı neden kadınların hakkı yok gibi. Beni yadırgamayın ve lütfen yardım edin.
aşırı cinsel istek bipolar hastalrında mani döneminde olan birşey , bilmiyormusun.

Canim yasadiklarin cok ağır gerçekten.ama annenle babani suçlama onlarda ellerinden geleni yapmışlar.senin iyiliğini düşünüyorlar bence.sende artik kendini toplamalisin ne kadar zor ailen icin biliyir musun evlatlari gözlerinin önünde eriyip gitmis.kendini topla biliyorum zordur elbet ama kendini toplamazsan hersey daha kötüye gider hic cikmaz lara girersin.atanmaya bak hayatina çeki düzen ver.Allah a yonel canim bol bol dua et.kuran oku .inan cok dini bütün biri degilim ama Rabbimden büyük kim var ki ona sigin .

Canim psikolojik rahatsizliklar Allah korusun bi böbrek bi kalp sorunu degil kendi dışında gelissin hasta olsun.kendi kendini duzeltmen lazim ki hayatin olumluya gitsin.bak universite mezunusun hic degilse tutunacak dalin var bi umudun var öyle veya böyle elinden tutan bi ailen var.rahatsizligindan bahsediyorum ben duzelcem deyip kendini topluyorsun kpss den puanini aliyorsun ki zaten çok iyi bölümün.diger cinsellik konusuna gelince ne derece seni rahatsiz ediyor istegin cok fazla galiba onu anliyamam ama kendine engel olamayacak kadar kötü durumdaysan doktorunla görüş ya da masturbasyon yoluyla rahatlamayi dene bunu dedigime cok utanıyorum fakat cok zor durumda oldugunu soyluyorsun oncelikle doktora görün bu konuyla ilgili derim

Anlamadığım şeyler var.
Sınavı kazanamadın mutsuz oldun,
Cinsellik yaşayamıyorsun mutsuz oluyorsun,
Kızlık zarını dert ediyorsun,
Kilo aldın ilaçlardan dert ediyorsun.

Buraya bu yazıları yazdın seni eleştirmeden yardımcı olmak isterim
Gerçekler acıdır,

Sebep sonuç doğurmuş.Sürekli negatif kişilik ilaç kullanmana ve kilo almana neden olmuş,sürekli kızlık zarını düşünmen cinselliğe düşmene,sürekli başarısızlıklar yaratıp demorilize olman ve dersten başka şeyler düşünmen sınavı kazanamamana sebeb olmuş..

24 yaşında bende de hormonlar tavandı kendini özel hissetme herkesde olur.Ama çalışıp iş sahibi olup istediğim hayatı sürmek cinsellikten daha önemliydi 24 yaşında başladım iş hayatına.Hiç bir şeye sığınma kendine hedef koy başla bir yerden, kpss ile başlamak değil aileni ikna et bir yerde özel sektörde başla.Herkes devlete bağlı çalışmıyor bende özeldeyim.Ne olursa olsun başlayacağım dedim.Ama başla,muhakkak başka çaren yok hayatına sarıl!

Evlilik çözüm değil.Sen Türkiyede yaşıyorsun.Kadın olarak önce kendini yetiştirmezsen ayaklarının üzerinde durmazsan hep 1-0 yeniksin.

Kilonla barışık ol,cinselliği geç ve sadece kendini mutlu etmeyi cinsellikte arama.

Çalışmak o kadar güzelki..Lütfen bu cahil düşüncelerden kurtul,pasiflikten negatiflikten kurtul...Güzel hayat olabilir herşey senin elinde kimsenin suçu yok..Başarabilirsin kendine inamazsan kimseyi de inandıramazsın..@Morbidanqel

Anlamadığım şeyler var.
Sınavı kazanamadın mutsuz oldun,
Cinsellik yaşayamıyorsun mutsuz oluyorsun,
Kızlık zarını dert ediyorsun,
Kilo aldın ilaçlardan dert ediyorsun.

Buraya bu yazıları yazdın seni eleştirmeden yardımcı olmak isterim
Gerçekler acıdır,

Sebep sonuç doğurmuş.Sürekli negatif kişilik ilaç kullanmana ve kilo almana neden olmuş,sürekli kızlık zarını düşünmen cinselliğe düşmene,sürekli başarısızlıklar yaratıp demorilize olman ve dersten başka şeyler düşünmen sınavı kazanamamana sebeb olmuş..

24 yaşında bende de hormonlar tavandı kendini özel hissetme herkesde olur.Ama çalışıp iş sahibi olup istediğim hayatı sürmek cinsellikten daha önemliydi 24 yaşında başladım iş hayatına.Hiç bir şeye sığınma kendine hedef koy başla bir yerden, kpss ile başlamak değil aileni ikna et bir yerde özel sektörde başla.Ama başla,muhakkak!

Evlilik çözüm değil.Sen Türkiyede yaşıyorsun.Kadın olarak önce kendini yetiştirmezsen ayaklarının üzerinde durmazsan hep 1-0 yeniksin.

Kilonla barışık ol,cinselliği geç ve sadece kendini mutlu etmeyi cinsellikte arama.

Çalışmak o kadar güzelki..Lütfen bu cahil düşüncelerden kurtul,pasiflikten negatiflikten kurtul...Güzel hayat olabilir herşey senin elinde kimsenin suçu yok..Başarabilirsin kendine inamazsan kimseyi de inandıramazsın..@Morbidanqel
Ben 24 yaşındayım evet sizde 24 yaşında işe başlamışsınız ama herkes farklıdır ben özelde çalışamam niyesine gelince benim o kadar gücüm yok o strese girersem bir daha çıkamam zaten ailem hayatta izin vermez özele insanları kullanıyorlar benim branşımda ve parayı harcayacak vaktin bile olmuyor vekil öğretmenliğe başvurdum çıkarsa onu yapacağım sabırlı olursam her şey yoluna girecek biliyorum sadece sabır... yaşadıklarına üzülüyorsun her koşulda üzülüyorsun diyorsun bu demek hakettin neden yaptın o zaman demektir. Kimse bunu yaşamak istemez sağlıklı olupta benim yaşadıklarımın bin kat daha kötüsünü yaşamış insanlar var tabi buna da şükür. Yapmamalıydım ama nasıl olduysa oldu. Her konuda başarısız oldum. Teşekkür ederim umarım her şey yoluna girer.Bu arada sürekli ilaç kullanman hastalanmana sebep olmuş demişsiniz bu hastalık genetik ve beyindeki kimsayal bağlarda bir kopukluk sonucu oluşuyor dopamin eksikliğinden kaynaklı. İlaçlarla bu dopamin sağlanmaya çalışıyor. Ama tabi doğru ilacı bulana kadar her şey kötüye gidebiliyor her ilaç herkeste farklı etkiye sahip oluyor bu da deneyerek anlaşılıyor.

Son düzenleme:
Neden tüp mide ameliyatı yaptılar

Sonuçta kilon ilaçların yan etkisi ise durduk yere ameliyat olmaz ki onun şartları ağır

Şu an çözümün KPSS ye asılmak

Hem eğitim hem öabt hem de gy gk

2019 olmazsa 2020 ekpss girersin Temelin de olur başarırsın

Özelde strese gelemem vs diyorsun da bence mani döneminde özellikle yoğun çalışmalısın

Branşını yazmadın ama 8,30-5 çalışırsın çoğu Zaman cumartesi okul olmaz da

Bunlar yoğun çalışmalar değil

KPSS çalış kazan tabii de asla özelde çalışamam diye kestirip atma

Neden tüp mide ameliyatı yaptılar

Sonuçta kilon ilaçların yan etkisi ise durduk yere ameliyat olmaz ki onun şartları ağır

Şu an çözümün KPSS ye asılmak

Hem eğitim hem öabt hem de gy gk

2019 olmazsa 2020 ekpss girersin Temelin de olur başarırsın

Özelde strese gelemem vs diyorsun da bence mani döneminde özellikle yoğun çalışmalısın

Branşını yazmadın ama 8,30-5 çalışırsın çoğu Zaman cumartesi okul olmaz da

Bunlar yoğun çalışmalar değil

KPSS çalış kazan tabii de asla özelde çalışamam diye kestirip atma
Özel okullar referans yani torpil istiyor başvurdum ama almadılar. Etüt merkezi ve dersaneler ise 8.30-5 arası değil şartları çok ağır ve kendini geliştirmek gerek yani evde de ders çalışmam gerek.Bölümüm ortaokul matematik ama ortaokul için dersaneler kısıtlı burda hep lise bu demektir ki lise matematik anlatacağım arkadaşlarımdan öyle olanlar var. Ve topu topu 1600 alıyorlar haftada 50 saat derse girip bu beni atağa sürükleyebilir özelde kendimi kanıtlamam gerek çünkü yoksa tutunamazsın.Vekil öğretmenliğe başvurdum çıkarsa onu yapacağım maaşı çok az ama 0onun şartları ağır değil. Onun için bile torpil istiyorlar artık ekmek aslanın ağzında.

Ciddi rahatsızlıklar gecirmişsiniz Allah şifa versin..
Ailenizi elestirecegim biraz; sizin sorunlarınızı bildikleri halde nasıl yalnız başınıza bir şehirde okumanıza yurtta kalmanıza müsade ettiler ? Sıradan bir kişi bile yurda ve yeni bir şehre adapte olurken sorun yaşıyor. İkincisi kpss yi kazanmadiniz diye niye darliyorlar onu da anlamadim yaşadığınız sorunlu zamanları görmediler mı bu kadar sıkıntı yaşayıp üstün başarı sergilemek pek mümkün görünmüyor.
Üçüncüsü kardesiniz de okb hastasiymis , ailede bu kadar psikolojik sorun varsa anne baba nin yetiştirme tarzı nasıl merak ediyor insan..

ben bir paragraf, bir noktalama ,bir bölüm ayırma olmadan bu devasa yazıyı okuyup depresyona giremem okuyanlara hayırlı olsun

Ya iyi de daha 24 yaşındasın konu sahibi.Ben 2.üniversiteyi 26da bitirdim 27 yaşında başladım çalışmaya.
Eninde sonunda kazanır atanirsin merak etme.
Ayrıca cinsellik istemen vs.cok normal bana göre.
Tam yaşları yani yaşamak istiyorsan da yaşarsın ama sonuçlarına katlanman lazım tabi ki.
Ama ben ailene takildim 3 cocuklarininda ciddi rahatsızlıkları var neden böyle acaba?
Nasıl bir çocukluk yaşattılar size de ucunuzde böyle şeyler yaşadınız gerçekten çok ilginç.
Ve dertleride hala sen atan paranı yiyelim öyle evlen mi?
Insan der ki cocugum iyi olsun mutlu olsunda başka bir şey istemem der yani.

Bunun dışında kafana göre ilaç bırakmanın sonuçlarını görmüşsün zaten lütfen birdaha yapma doktoruna güven derim.
Dilerim bundan sonra kolay bi hayatın olur.

Merhaba ben 24 yaşında bir kadınım.Lütfen uzun olmasına rağmen okuyun lütfen. Üyelerden ve yöneticiden isteğim beni yazdıklarımdan dolayı yadırgamasınlar ve bu paylaşımı kaldırmasınlar insanların bana akıl vermesini yardımcı olmasını istiyorum aslında yazmak istemedim ama artık her şeyi içime atmaktan usandım uzun olursa kusura bakmayın. İlk önce bipolar(manik depresif bozukluk) hastalığına sahip olduğumu belirtmek isterim.Hastalığım hep vardı 2010dan beri ama lise sonda çok şiddetli bir travma geçirdim beynim durdu adeta beynimde tahta gibi bir şey vardı yaşayan bir ölü gibiydim kendi kendime gülüyor saçma sapan konuşuyor yolda yürüyemiyordum araba çarpıcaktı birkaç defa.. Okula annem götürüyordu beni başarılı bir öğrenciydim lise3e kadar(takdiri birkaç puanla kaçırıyordum iyi bir anadolu lisesindeydim) lise4 te derslerim düştü 05 puan bile aldım sadece ismimi yazmıştım bu duruma öğretmenler çok şaşırdı durumumu öğrrtmenlerle paylaşıp öğretmenlerin yardımıyla sınıfı geçtim. Ygs ye ilk girdiğimde barajı geçemedim okuduğumu anlayamıyordum. Sonra ilaçların yardımıyla iyileştim tabi kullandığım etken maddesi ketiapin olan ilaç bana çok kilo aldırdı herkes şüphelendi... ilaç kullandığımı düşündüler çünkü zayıf bir kızken 1 ayda 15 kilo aldım.. o sıralar iyileştim ve kendimi odaya kapatıp ufak tefek ataklar ağlama ve sinir krizleri geçirsemde sınavdan yaklaşık 350 civarı puan alıp iyi sayılan bir okulu kazandım çok mutluydum. Yarı özel devlet yurdunda kalacaktım. Bir sürü tecrübesizliğim oldu.Arkadaşlarımla aram bozuldu intihara kalkıştım bu yüzden. Midem yıkandı. İnsanlar beni anlayamıyordu yapayalnızdım ailemde yanımda yoktu ailem çok tutucudur beni dışarı tek başıma bile çıkarmazlar annem babam benden çok büyükler son çocuğum.Sonra faceden biriyle tanıştım tek konuştuğum çocuk oydu 3.buluşmamızda bir yakınlaşmamız oldu bir kere lise3te ufak tefek bir yakınlaşmam olmuştu ama bu sefer farklıydı illa cinsel organımı açmamı istedi bende çok çabuk tahrik olan biriyim zaafım erkeklik hormonum yüksekmiş:KK43:açtım işte salak gibi.cinsellik hakkında bir bilgim yoktu annem bu konuları hiç konuşmamıştı neyse sürterken kan geldi... dünya başıma yıkıldı o kadar bilgisizdimki yırtılıp bir daha yapmazsan iyileşeceğini sanıyordum sevgilime evlenmemiz gerektiğini söyledim ama o benden uzaklaştı ve hamile kalmadığına şükret dedi şok olmuştum kadınlar kulübünde benim yaşadıklarımı yaşayanlara baktım sonra bilgi edindim araştırdım doktora muayeneye gittim doktor çok kötü baktı bana sanki hırsızlık yaptım adam öldürdüm sandım ve 1 yırtığın var dedi kanaman olur bir daha ilişkiye girersen dedi derin bir oh çektim ama hala kafamı kurcalıyordu sanki doktor yalan söylemişti beni üzmemek için parmağımı soksam acaba kan gelir mi diye düşündüm bunu riske atamazdım kanarsa da çaresine bakarım kesin emin olmam lazım dedim.. ve baktım parmağımı soktum afedersiniz.. kan gelmedi.. ve hiçbir zaman ameliyat olmadan gelmeyecekte. Neyse 4 yıl oldu insan ilk zamanlar toparlanamıyor ama sonra alışıyor insan. Üni1 ve üni2 yi yaşadığım olumsuzluklara rağmen yine iyi geçirdim derslerimi yani. Mani döneminde çok üretken oluyordum o yüzden derslerimi geçtim(maninin bana tek yararı)Mani ve hipomaninin en büyük zararı o dönemde aşırı libido artışı. Neyse üni3 e geldim 2.döneme kadar her şey güzel gidiyordu kendimi arkadaşlarımla karşılaştırıyor onlardan üstün görüyordum onları geçmiştim birsürü özel ders veriyor buna rağmen alttan ders bırakmıyordum kendimi çok zeki hissediyordum moral bozukluğu olsada aklıma kötü şeyler gelsede bunlardan etkilendiğimi reddediyordum her şey çok güzel olacaktı.Ama bir sorun vardı kullandığım ilaç çok uyku yapıyor hayattaki verimimi düşürüyordu ben arkadaşlarımdan asla geri kalmamalıydım ilacı birden kestim bırakınca kusma nöbetleri mide bulantısı olsada kestim ailemede söylemedim sonuç 1 aya kalmadan atak geçirdim sonuç hastaneye yattım lise4 teki şeyler oldu vizelerim 80 üstüyken finallerdem 05 almaya başladım ailem apar topar geldi beni özel bir hastaneye yatırdı iğrenç bir doktordu kullanmadığım ilaç kalmadı onun yüzünden 2 günde bir ilaç değiştiriyordum.Yürüyordum sürekli sabahtan akşama kadar ilaçlar akaziti mi yazılışını bilmiyorum onu yapmıştı. 9 gün özel hastanede yattım(ailem hemen iyileşmemi okuldan geri kalmamı istiyordu ama artık çok geçti)büyük bir şehirde devlet hastanesine kaldırıldım 33 gün kaldım yine birsürü ilaç kullandım yine acılar çektim yine kilo aldım daha çok itaatkar oldum doktorlara ve aileme çıtımı çıkarmıyordum ilaçların sayesinde sanırım. Hee bu arada özel hastanede birgün çok kötü ağlarken anneme ilişkiye girdiğimi ve bekaretimi kaybettiğimi söyledim annem çok ağladı babama da söyledi babam mecbur kızmadı çünkü çok hastaydım psikiyatriste de söyledim nasıl cesaret aldım ve utanmadıysam psikiyatrist doğal karşıladı şaşırdım acaba ben deli miyim de doğal karşılıyorlar dedim uzaktan bakınca bunu hiç yapmayacak ciddi birine benziyordum insanların bu konuda şüpheleneceği son insandım.Hastaneden çıktım. Ve birkaç ay sonra hafızam geri gelmeye başladı yavaş yavaş. Son sınıfa geçtim ama benim vermem gereken 27 ders vardı insanlar 12 ders verecekti ben 27. Nasıl olacak derken yüksek kredili 3 dersi yaz okulunda verdim. 24 dersi de üni4te.. (hocalara yalvardı babam ve alttan olan dersleri devamlı yazdılar yoksa hayatta geçemezdim birkaç hoca kabul etmedi tabi onların dersine de girdim) Çok koşturdum çok yoruldum hiçbir şeyi kafaya takmamaya çalıştım aldığım kiloları arkadaşlarımdan geri kalışımı kaybolan güzelliğimi insanların dışlamasını kpssye hazırlanamayışımı alttan dersler yüzünden kpss dersanesinr gidemeyişimi he bu arada ailemle eve çıktmıştım hastalanınca. Okul bitmişti ama 66 puan almıştım ilki 75ti öabt çok düşürdü. Neyse toparlandım memleketime gittiğimde dersaneye gittim ama yine 2.dönem atak geçirdim bu seferde 6 ay sürdü yine çalışamadım. 2018 kpss de 68 aldım ilkinde 78 yine öabt düşürdü çok üzgünüm bu durumu çok kafaya takıyorum topu topu 2 puan mı yükselttim halbuki bizim bölüm 75 puanla kesin atanıyor onu bile beceremedim boşlukta ve çıkmazdayım.Yaz tatilimi evde yatarak geçiriyorum ve ağlayarak.Ailem çok soğuk. Babama baba bana kpssyi kazanamadığımdan kötü davranıyorsun o da "madem farkındasın kazan o zaman" dedi babam bana eğitim masraflarım dışında para harcamaz ayda kıyafet masrafım(ki kilolu olduğum için almıyorum pek istesemde çok almaz) hariç ayda 5 10 tl harcıyorum.Ve beni şuan etkileyen en kötü şey son 3 4 aydır cinsel isteğimin tavan yapması. Kendimi zor zaptediyorum.Ailem baskıcı olmasa ve dışarı çıkmama izin verse beni takip etmese ve vücudumdan utanmasam kesinlikle biriyle yapardım bunu çok pişman olup tövbe etsemde çünkü aşırı bi istek var engel olamıyorum sırf bu yüzden evlenmeyi bile düşünüyorum ama ailemin kuralları var tabi atanacakmışım ve ailem paramı yiyecekmiş sonra naparaam yaparmışım. Bu demektir ki en erken 28 29 yaşında evleneceğim o zamana kadar kendimi tutabilirsem hayırlısıysa. Ve evleneceğim kişi en az benim mesleğimde maaşı dolgun biri olacakmış bunu babam söylüyor annem onaylıyor babama iyi siz imzayı da benim yerime atın ben gelmim dedim o da bişe demedi. Sürekli evlilik konusunda beni uyarıyor ve öğüt veriyor sınavı kazanamadığımdan çok rahatsızlar ve kendimi evde bi fazlalık gibi hissediyorum. Gerçi onlarda haklı abim ve ablamda hasta ablam evli her şeyi tam rahatlık batıyor. Abimde okb hastası ciddi saplantıları var arabası ile aşk yaşıyor arabasına bakıyor sürekli önceden şizofrendi ve iyileşti ekpss ye girdi ve memur oldu 34 yaşında. İnsanlar işsiz koskoca adam baltaya sap olamadı diye dalga geçiyordu babamı ayıplıyordu annem babamı çok eziyorlardı annemin bir kere olsa bile yüzü güldü sonunda hastalığının tedavisi için 10 yılda zor ödedikleri evi bile sattılar insanlar bunu bilmez tabi.Anneme babama sürekli dertleniyordum kilolar aldı başını gitti bu hastalığımı olumsuz etkiliyor dedim 1 sene yalvardım en sonunda tüp mide ameliyatı oldum 8 ay sonra ideal kiloma kavuşacağım inşallah.(tabi ilk işim doktorumu değiştirip kilo aldıran ilaçları değiştirmem oldı şuan iyiyim) ve annem diyorki ameliyat oldun istediğini yaptık bize para ödettin hala hastasın ağlıyorsun diyor anne ben beni götürdüğünüz uyduruk doktorlar yüzünden kilo aldım dedim hala susmuyor vay o kadar para ödemişler. Sorunum bu sizce atanmak için çok mu geç kaldım atanıp kendi ayaklarımın üzerinde durmam lazım (olmadı 2020 de ekpssye gireceğim benim hastalığıma rapor veriyorlar ama babam yakıştıramıyor damga yermişim) nasıl başaracağım bilmiyorum hiç gücüm kalmadı sürekli ayıp videolar seyrediyorum kendimden utanıyorum bu yüzden özgüvenim sıfırlandı bir çıkış kapısı arıyorum Allahım sabır akıl ve güç ver diyorum ama hastalıktan mıdır nedir dini sorguluyorum Allah neden kızlık zarını yarattı neden kadınların hakkı yok gibi. Beni yadırgamayın ve lütfen yardım edin.
Şizofreni hastalığı iyileşmez, akrabalarımdan biri şizofren rahmetli hocaların hocası dünyadaki alan doktorlarının kabul etti Ayhan Songar tedavi ediyordu.
Beyin hücrelerinin öldüğü bir hastalıktır sizofreni, şu olabilir sosyal şizofreni olan gruba giriyor ise abiniz o ayrı.
Normal insan gibi hayatlarına devam edebiliyorlar. Tabiki sürekli doktor kontrolünde olmak kaydıyla.
Size Allah'tan tez vakitte şifa diliyorum.
İnşallah bu yaşadıkların hiç hatırlamayacagin anı olarak kalsın.
Cinsellik yaşayın ama hayatınızda devamlılığı olan insanla yaşayın.
Ailenizde sizi ekstra bunaltıyor.
Bir an önce kendi ayaklarınız üzerinde durursun inşallah.

Psikiyatristinizden çekinmeyin demeye geldim ben sadece. Kontrollerinizi aksatmayın ve bu kontrollerde cinsel iştahınızdaki değişimler, eğer varsa üzerinde takıntılı bir şekilde durduğunuz konular gibi şeylerden sırf ya uygunsuz olursa diye bahsetmekten kaçınmayın. Böylece hem doktorunuz sizi daha iyi takip edebilir, ilaçlarınızı daha iyi ayarlayabilir hem hangi dürtülerinizin hastalıktan kaynaklandığı hangilerinin normal ve sağlıklı olduğu konusunda sizi aydınlatabilir.

X