Bu durumu yönetmemde yardımcı olurmusunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yoginikubra00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2024
12
1
33
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım benim ailem problemli insanlar yani çok iyi insanlar olduğunu söyleyemem öğrencilik zamanımda bana çok çektirmişlerdi annem beyin kanamasından vefat etti zaten sırf bu insanlar dolayısıyla babamın aldatmalar uyuşturucu bağımlısı olması vs.. bizim aileye dedem bakıyordu yani babamada annemede annem çalışamıyordu kızıyorlardı bizi rezil etme diye vs dedem de namaz niyaz ama elin iyisi yani öğrencilik Zamanımdan soğuk suda duş alıyordum yemeği yemek bulamazdım o kadar kötü günler geçirmişti dedemin evinde oturuyordum kira derdim yoktu ve dedeme kızgın olduğum için cahilliğimden biraz asi davrandım ve tüm bunları neden yaptığını sorguladım bağırdım çağırdım o da ben hayır işledim sana baktım ne kadar nankörsün falan dedi işte bu işleri çözemedik şimdi olgunlaştım evlendim ve mükemmel bir eşim olduğunu düşünüyorum aramızda kötü günler geçti tabii ki ama eşimi seviyorum beni hiç mağdur etmiyor her konuda destek oluyor beni sevdiğine inanıyorum bazen kötü günlerimiz oluyordu iki yıllık evliyiz ilk zamanlar çok zorlandım ve ben bu problemleri aileme yansıttım dedeme vs yani bu bir hata bu konuda kimse beni uyarmadı annem de olmadığı için belki annem yaşasaydı beni uyarırdı kavgalarımızda panik oldum korktum ve fevri davranıp sığınacak yer aradım belki de dedeme vs anlattım eşimin sinir abında yaptıklarını bu benim hatam bunun farkındayım… asıl soruma gelmek istiyorum bugün babamın rahatsızlığı dolayısıyla memlekete geldim bakıcı kadını evden kaçırmışlar ben geldim babama bakmaya dedeme vs iftar yemeği yaptım bakıcıyla konuştum parasını vermiyormuş dedem kesiyormuş parasını başka kasımlara veriyormuş ona gelince yok diyormuş ondan kaçmış babamda sürekli kızıyor muş bağırıyormuş bu arada dedem zengin 15 tane dairesi var birçok sevgilisi var yardım ettiği dul kadınlar var.. Ben de bakıcıya sana biraz da ben parayı yollayayım dedim başın sıkışınca beni ara insanlardan isteme dedim çünkü benim de işim var ben gelip babama dedeme her zaman bakamıyorum bakıcı da rica minnet geri dönmeyi kabul etti bugün dedem bana dediki kilo almışsın ayı gibi olmuşsun dedi evet biraz kilo aldım çünkü öğrencilik zamanımda yemek yiyemiyordum evlenince yemek yemeye başladım beslenmeye başladım ve hızlı kilo aldım ve eşim de kilolu bir insan daha önce ameliyat oldu zayıflama ameliyatı.. kocan gibi pisboğaz oldun sende artık sen de dedi halbuki kocam o kadar iyi bir insan ki dedeme gitmiş özel tespih almış bugün bana telde bunu dedi kendime tespih bakarken dedenede aldım dedi ya benim asıl sormak istediğim soru şu ben dedemin eşimin bu hediyelerini hak ettiğini düşünmüyorum eşime o tesbihi vermemesi gerektiğini söylesem mi yoksa söylememelimiyim kendi haline mi bıraksam onların ilişkisini arkasından söyledi bu kötü lafı söylemek hata mı olur bir büyüğüm yok doğru düzgün aklı başında danışabileceğim sizler bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz belki aranızda benden daha büyük benden daha deneyimli birileri vardır. Zaten evlilik de bir çok şeyi yönetemedim ve elime yüzüme bulaştırdım bu konuda ne yapmalıyım bilmiyorum dedim senin hakkında böyle söyledi o tesbihi verme demem doğru mudur yoksa yanlış mıdır?

Yani eşinizi,dedenize şikayet etmişsiniz ve pişmanım yönetemedim diyorsunuz.
Şimdi de dedemi,eşime mi şikayet edeyim diyorsunuz üstüne.
Gerek yok tabii ki buna adam içinden gelmiş almış bırakın versin,dedeniz demek ki ona iyi biri gibi gelmiş.
Siz almazsınız hediye falan ya da mesafeli davranırsınız yeter bence

Yani eşinizi,dedenize şikayet etmişsiniz ve pişmanım yönetemedim diyorsunuz.
Şimdi de dedemi,eşime mi şikayet edeyim diyorsunuz üstüne.
Gerek yok tabii ki buna adam içinden gelmiş almış bırakın versin,dedeniz demek ki ona iyi biri gibi gelmiş.
Siz almazsınız hediye falan ya da mesafeli davranırsınız yeter bence
Evet orada hatalıyım yani denize düşen yılana sarılır eşimle aramda gerçekten ciddi problemler vardı o dönemlerde bu yüzden oldu yapmamam gerektiğinin sonradan farkına vardım

Evet orada hatalıyım yani denize düşen yılana sarılır eşimle aramda gerçekten ciddi problemler vardı o dönemlerde bu yüzden oldu yapmamam gerektiğinin sonradan farkına vardım
İşte şimdi de düşündüğünüz şeyi yapmayın derim.
Yoksa sonradan farkına varırsınız yapmasaydım keşke diye.
Siz kendi mesafenizi istediğiniz şekilde koyarsınız zaten

Laf taşima. Dedenin söylediklerini eşinin bilmesine gerek yok
Yani laf taşımak değilde aklında sanki söylemezsem kötülük mü etmiş olurum diye düşünüyorum hani mesela biri benden bir şey gizlesen bana bunu bilmiyor olup hayatıma devam etsen ve sonradan öğrensem çok üzülürüm diye
Laf taşima. Dedenin söylediklerini eşinin bilmesine gerek yok

ailenin eksiklerini kocana anlatmayacaksin yoksa uzulen sen olursun...
Ayrica yaslilar biraz huysuz oluyor her lafina her sozune takilmayin benim ananemde beni gorunce toton kocaman olmus keyfin yerinde der bende guler gecerim

yerinde olsam söylemezdim, ailem hakkında da çok fazla detaya girip anlatmazdım eşime.
bugün iyi olabilir ama belki bir gün herşey tersine dönüp başınıza kalkmaya başlayabilir, gidecek yeriniz olmadığına güvenip istemediginiz şeyleri yasatabilir o yüzden anlatmaniza gerek yok bence.

yerinde olsam söylemezdim, ailem hakkında da çok fazla detaya girip anlatmazdım eşime.
bugün iyi olabilir ama belki bir gün herşey tersine dönüp başınıza kalkmaya başlayabilir, gidecek yeriniz olmadığına güvenip istemediginiz şeyleri yasatabilir o yüzden anlatmaniza gerek yok bence.
haklısınız gerçekten öyle olduğu durumlar olabiliyor bazen seziyorum eşim çok iyi bir insan ama insanoğlu çiğ süt emmiş… en ufak bir probleme bakıyor..

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım benim ailem problemli insanlar yani çok iyi insanlar olduğunu söyleyemem öğrencilik zamanımda bana çok çektirmişlerdi annem beyin kanamasından vefat etti zaten sırf bu insanlar dolayısıyla babamın aldatmalar uyuşturucu bağımlısı olması vs.. bizim aileye dedem bakıyordu yani babamada annemede annem çalışamıyordu kızıyorlardı bizi rezil etme diye vs dedem de namaz niyaz ama elin iyisi yani öğrencilik Zamanımdan soğuk suda duş alıyordum yemeği yemek bulamazdım o kadar kötü günler geçirmişti dedemin evinde oturuyordum kira derdim yoktu dedem İstanbul’da ev almıştı ve ben oradaydım ve dedeme kızgın olduğum için cahilliğimden biraz asi davrandım çünkü karnım aç diyorum para göndermiyorlardı vs tabii ki de ben de çalışmak zorundaydım ama okurken bunu yapmam zor oluyor ve mezun olduktan sonra iş bulamadım belki garsonluk da yapabilirdim ya bu kısmı pek fazla konuşmak istemiyorum açıkçası herkes hatalı çünkü bu hikayede ben de hatalıyım ben ona sitem ediyordum o da ben hayır işledim sana baktım ne kadar nankörsün falan işte bu işleri çözemedik şimdi olgunlaştım evlendim ve mükemmel bir eşim olduğunu düşünüyorum aramızda kötü günler geçti tabii ki ama eşimi seviyorum beni hiç mağdur etmiyor her konuda destek oluyor beni sevdiğine inanıyorum bazen kötü günlerimiz oluyordu iki yıllık evliyiz ilk zamanlar çok zorlandım ve ben bu problemleri aileme yansıttım dedeme vs yani bu bir hata bu konuda kimse beni uyarmadı annem de olmadığı için belki annem yaşasaydı beni uyarırdı kavgalarımızda panik oldum korktum ve fevri davranıp sığınacak yer aradım belki de dedeme vs anlattım eşimin sinir abında yaptıklarını bu benim hatam bunun farkındayım… asıl soruma gelmek istiyorum bugün babamın rahatsızlığı dolayısıyla memlekete geldim bakıcı kadını evden kaçırmışlar ben geldim babama bakmaya dedeme vs iftar yemeği yaptım bakıcıyla konuştum parasını vermiyormuş dedem kesiyormuş parasını başka kasımlara veriyormuş ona gelince yok diyormuş ondan kaçmış babamda sürekli kızıyor muş bağırıyormuş bu arada dedem zengin 15 tane dairesi var birçok sevgilisi var yardım ettiği dul kadınlar var.. Ben de bakıcıya sana biraz da ben parayı yollayayım dedim başın sıkışınca beni ara insanlardan isteme dedim çünkü benim de işim var ben gelip babama dedeme her zaman bakamıyorum bakıcı da rica minnet geri dönmeyi kabul etti bugün dedem bana dediki kilo almışsın ayı gibi olmuşsun dedi evet biraz kilo aldım çünkü öğrencilik zamanımda yemek yiyemiyordum evlenince yemek yemeye başladım beslenmeye başladım ve hızlı kilo aldım ve eşim de kilolu bir insan daha önce ameliyat oldu zayıflama ameliyatı.. kocan gibi pisboğaz oldun sende artık sen de dedi halbuki kocam o kadar iyi bir insan ki dedeme gitmiş özel tespih almış bugün bana telde bunu dedi kendime tespih bakarken dedenede aldım dedi ya benim asıl sormak istediğim soru şu ben dedemin eşimin bu hediyelerini hak ettiğini düşünmüyorum eşime o tesbihi vermemesi gerektiğini söylesem mi yoksa söylememelimiyim kendi haline mi bıraksam onların ilişkisini arkasından söyledi bu kötü lafı söylemek hata mı olur bir büyüğüm yok doğru düzgün aklı başında danışabileceğim sizler bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz belki aranızda benden daha büyük benden daha deneyimli birileri vardır. Zaten evlilik de bir çok şeyi yönetemedim ve elime yüzüme bulaştırdım bu konuda ne yapmalıyım bilmiyorum dedim senin hakkında böyle söyledi o tesbihi verme demem doğru mudur yoksa yanlış mıdır?
Hiçbir zaman eşinle konuşmalarını ailene , ailenle konuşmalarını eşine anlatma ! Eğer ki anlatırsan birbirlerine karşı soğurlar bu da senin ilişkilerine yansımasına sebep olur . Ailenle konuştukların ailenle , eşinle konuştuktaların eşinle kalır . Ailenle olan problemlerini de eşinle , eşinle olan problemlerini de ailenle konuşma . Çünkü yarın bir gün kötü olduğunda sen zaten bizle de anlaşamıyordun ya da bak ailenle bile anlaşamamışsın kalkıp benle mi anlaşacaksın gibi problemler ortaya çıkar. Ve hep seni kötülerler …..

haklısınız gerçekten öyle olduğu durumlar olabiliyor bazen seziyorum eşim çok iyi bir insan ama insanoğlu çiğ süt emmiş… en ufak bir probleme bakıyor..
Eşiniz çok iyi bir insanmış onu anladık.
Peki zamanında dedenize-sevmediğiniz,güvenmediğiniz kişi-anlatacak kadar nasıl ciddi problemler yaşadınız?
Belki o da çok iyi değildir diye diyorum siz çok yanılıyorsunuzdur sadece bana öyle geldi çünkü

Hiçbir zaman eşinle konuşmalarını ailene , ailenle konuşmalarını eşine anlatma ! Eğer ki anlatırsan birbirlerine karşı soğurlar bu da senin ilişkilerine yansımasına sebep olur . Ailenle konuştukların ailenle , eşinle konuştuktaların eşinle kalır . Ailenle olan problemlerini de eşinle , eşinle olan problemlerini de ailenle konuşma . Çünkü yarın bir gün kötü olduğunda sen zaten bizle de anlaşamıyordun ya da bak ailenle bile anlaşamamışsın kalkıp benle mi anlaşacaksın gibi problemler ortaya çıkar. Ve hep seni kötülerler …..
bunları yaptım… bunları yapmamak için çoook geç kaldım galiba o yüzden zaten dedemle ilişkim çokta iyi değil. Ama en azından şimdi biraz da olsa hersey iyiyken yani en azından memlekete gelip yardım edebiliyorum konuşuyoruz vs dinleyeceğim sizi söylemeyeceğim eşime ve onlara eşimle ilgili bişey söylemeyeceğim🙏

Ananeniz çok tatlı takılmış bence 🥺 ayı dedi benimki 😃
benim kendisi 90 kilo annem bana camış, kömüş vs der 😂
insanlar en yakınımizda olsa işte kendinde kusur bulmaz ama karşısındakinde hep kusur arar.
Dedeniz belliki ezelden beridir sorunlu bir insanmış onun derdi siz değilsiniz ki bir başkasıda olsa aynı şeyi yapacak

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım benim ailem problemli insanlar yani çok iyi insanlar olduğunu söyleyemem öğrencilik zamanımda bana çok çektirmişlerdi annem beyin kanamasından vefat etti zaten sırf bu insanlar dolayısıyla babamın aldatmalar uyuşturucu bağımlısı olması vs.. bizim aileye dedem bakıyordu yani babamada annemede annem çalışamıyordu kızıyorlardı bizi rezil etme diye vs dedem de namaz niyaz ama elin iyisi yani öğrencilik Zamanımdan soğuk suda duş alıyordum yemeği yemek bulamazdım o kadar kötü günler geçirmişti dedemin evinde oturuyordum kira derdim yoktu dedem İstanbul’da ev almıştı ve ben oradaydım ve dedeme kızgın olduğum için cahilliğimden biraz asi davrandım çünkü karnım aç diyorum para göndermiyorlardı vs tabii ki de ben de çalışmak zorundaydım ama okurken bunu yapmam zor oluyor ve mezun olduktan sonra iş bulamadım belki garsonluk da yapabilirdim ya bu kısmı pek fazla konuşmak istemiyorum açıkçası herkes hatalı çünkü bu hikayede ben de hatalıyım ben ona sitem ediyordum o da ben hayır işledim sana baktım ne kadar nankörsün falan işte bu işleri çözemedik şimdi olgunlaştım evlendim ve mükemmel bir eşim olduğunu düşünüyorum aramızda kötü günler geçti tabii ki ama eşimi seviyorum beni hiç mağdur etmiyor her konuda destek oluyor beni sevdiğine inanıyorum bazen kötü günlerimiz oluyordu iki yıllık evliyiz ilk zamanlar çok zorlandım ve ben bu problemleri aileme yansıttım dedeme vs yani bu bir hata bu konuda kimse beni uyarmadı annem de olmadığı için belki annem yaşasaydı beni uyarırdı kavgalarımızda panik oldum korktum ve fevri davranıp sığınacak yer aradım belki de dedeme vs anlattım eşimin sinir abında yaptıklarını bu benim hatam bunun farkındayım… asıl soruma gelmek istiyorum bugün babamın rahatsızlığı dolayısıyla memlekete geldim bakıcı kadını evden kaçırmışlar ben geldim babama bakmaya dedeme vs iftar yemeği yaptım bakıcıyla konuştum parasını vermiyormuş dedem kesiyormuş parasını başka kasımlara veriyormuş ona gelince yok diyormuş ondan kaçmış babamda sürekli kızıyor muş bağırıyormuş bu arada dedem zengin 15 tane dairesi var birçok sevgilisi var yardım ettiği dul kadınlar var.. Ben de bakıcıya sana biraz da ben parayı yollayayım dedim başın sıkışınca beni ara insanlardan isteme dedim çünkü benim de işim var ben gelip babama dedeme her zaman bakamıyorum bakıcı da rica minnet geri dönmeyi kabul etti bugün dedem bana dediki kilo almışsın ayı gibi olmuşsun dedi evet biraz kilo aldım çünkü öğrencilik zamanımda yemek yiyemiyordum evlenince yemek yemeye başladım beslenmeye başladım ve hızlı kilo aldım ve eşim de kilolu bir insan daha önce ameliyat oldu zayıflama ameliyatı.. kocan gibi pisboğaz oldun sende artık sen de dedi halbuki kocam o kadar iyi bir insan ki dedeme gitmiş özel tespih almış bugün bana telde bunu dedi kendime tespih bakarken dedenede aldım dedi ya benim asıl sormak istediğim soru şu ben dedemin eşimin bu hediyelerini hak ettiğini düşünmüyorum eşime o tesbihi vermemesi gerektiğini söylesem mi yoksa söylememelimiyim kendi haline mi bıraksam onların ilişkisini arkasından söyledi bu kötü lafı söylemek hata mı olur bir büyüğüm yok doğru düzgün aklı başında danışabileceğim sizler bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz belki aranızda benden daha büyük benden daha deneyimli birileri vardır. Zaten evlilik de bir çok şeyi yönetemedim ve elime yüzüme bulaştırdım bu konuda ne yapmalıyım bilmiyorum dedim senin hakkında böyle söyledi o tesbihi verme demem doğru mudur yoksa yanlış mıdır?
Eşle olanları ailene anlatma Ailenle olanı eşine anlatma. Gün gelir senin yaranı sana koz olarak kullanır eşinde olsa kimseye fazla güvenme insanız nihayetinde şaşar beşer.Ailene anlatma kavgani sen barışır iyi olursun ama ailen sana yapılanı unutmaz kırgın, kızgın olur. Tabi hiç konusmiycak değilsin ama herşeyi de bilmesine gerek yok her iki tarafında. Hediye konusuna gelirsek sen karisma bırak versin dedenin söylediklerini de söyleme.

Eşiniz çok iyi bir insanmış onu anladık.
Peki zamanında dedenize-sevmediğiniz,güvenmediğiniz kişi-anlatacak kadar nasıl ciddi problemler yaşadınız?
Belki o da çok iyi değildir diye diyorum siz çok yanılıyorsunuzdur sadece bana öyle geldi çünkü
Ben güvenmediğim bir insana anlatmadım ki kocamın evinden babamın evine geldim neticede ve durumu anlattım böyle problemler yaşadım bu yüzden evden ayrıldım buraya geldim dedim.

bunları yaptım… bunları yapmamak için çoook geç kaldım galiba o yüzden zaten dedemle ilişkim çokta iyi değil. Ama en azından şimdi biraz da olsa hersey iyiyken yani en azından memlekete gelip yardım edebiliyorum konuşuyoruz vs dinleyeceğim sizi söylemeyeceğim eşime ve onlara eşimle ilgili bişey söylemeyeceğim🙏
Çok doğru bir karar aldınız🔆 İnşallah çok mutlu olursunuz😍

Eşle olanları ailene anlatma ,Ailenle olanı eşine anlatma. Gün gelir senin yaranı sana koz olarak kullanır eşinde olsa kimseye fazla güvenme insanız nihayetinde şaşar beşer.Ailene anlatma kavgani sen barışır iyi olursun amaailen sana yapılanı unutmaz kırgın kızgın olur. Tabi hiç konusmiycak değilsin ama herşeyi de bilmesine gerek yok her iki tarafında. Hediye konusuna gelirsek sen karisma bırak versin dedenin söylediklerini de söyleme.
haklısınız teşekkür ederim 🙏☺️

Ben güvenmediğim bir insana anlatmadım ki kocamın evinden babamın evine geldim neticede ve durumu anlattım böyle problemler yaşadım bu yüzden evden ayrıldım buraya geldim dedim.
Be bileyim sevmiyorum pek dediniz aç bırakıyordu bizi dediniz.
Size de bakan oymuş halbuki sorun dedede değil babadaymış zaten.
Neyse benim demel istediğim eşim çok iyi diye üç-dört kere yazmanıza gerek yok öyle olsaydı ailenizin evine gemileri yakıp dönmezdiniz.
Onun için sordum neydi sorun diye zaten ona da cevap vermemişsiniz.
Verseniz eşinizin çok iyi bir insan olmadığı anlaşılır çünkü.
Anlatmayın yani arayı bozmaya gerek yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X