Et Yemekleri Airfryer ile Sebze Yatağında Kemikli Dana Eti - Grunding Airfryer Sponsorluğunda

Çok teşekkür ederim ☺️ yaaa alemsiniz 😂 sulu yemek demek istedim aslında tencere yemeği ☺️ nohut yemeği denemiştim olmadı pişmedi 😂😂😂 dayatılan kalıplar olunca fırında çorba pişirildiğini bende duymadım ama denenince neden olmasın 😂
Nohut tencerede de geç pişiyor. Düdüklüde anca olur.

(Hiç nohut yemeği yapmayan ben bir de net yazıyorum 🤣)

Yaa inanmıyorum bu et gerçekten 9 dakika da pişti mi:skandal:fırında saatler alıyor,inanamıyorum şaşırdım :super: Bu bile çok büyük bir avantaj kesinlikle 🔥🔥🔥 bu da demek oluyor ki aslında önemli olan marka ismi değil işlevi 💪🤞👍

birde ben temizliğini merak ediyorum ama tavan temizligini 🙈 o nasıl oluyor? Her kullanım sonrasında çok kirleniyor ve zor temizleniyor diyenler duymuştum. Bu markanın nasıl oluyor kuzum 🙈🤤 birde ben alacak olsam kesinlikle tüm parçaları çıkıp yıkananlari tercih ederim doğrusu 👏🫶💪

oyyy sunumun bu arada çok tatlış olmuş canım benim yeaa🥰😍🤩🍒🍒🍒 kıyamam bi de içeri taşımış 🫠🥳💃🥰🍒🍒 çok güzel gözüküyor canım benim eline sağlık 🥰🤩😍🍒🍒🍒🫶 sunum tahtası kalp 🫶🥰🍒🍒😘

Merhaba arkadaşlarrr,

Airfryercileri piste alalım dediler geldik böylelikle :)

Dün açacaktım konuyu ancak öyle bir baş ağrım oldu ki bugüne kaldım :) İlk öncelikle @Nevreste ablamın sorularını yanıtlayayım, sonra da tarife geçeceğim :)

Airfryer ne işe yarar?

Airfryer sıcak hava teknolojisi ile bütün pişirme, çözdürme, ısıtma işlemlerini gerçekleştirebilir.

Airfryer nasıl kullanılır?

Airfryer kullanımı oldukça basit. Cihazda defult gelen programlar kullanıldığı gibi deneme yanılma ile tarif oluşturuluyorsa manuelde girişler yapılıp kullanılabilir.

Airfryer içine yağlı kağıt konur mu?

Evet, ısıtma adımından sonra konulabilir.

Airfryer içine su konur mu?

Hayır, konulmaz.

Airfryer için hangi kapları kullanıyorsunuz?

Airfryer için kullanılan yağlı kağıt sayılıyorsa evet, sayılmazsa hayır :)

Airfryerda borcam kullanılır mı?

Benim cihazda kullanılmıyor.

Airfryer ile hangi yemekler pişirilir? Siz en çok neler yapıyorsunuz?

Fırında olan az sulu tüm yemekler pişiyor. Et, Tavuk, köfte, kek, poğaça gibi. Bende bunların yanı sıra ekmek kızartıyorum. Çocuklar için ekmek üstüne pizza malzemesi koyup ekmek pizza yapıyorum :)

Airfryerde yemek ısıtılır mı?

Susuz yemekse evet.

Airfryerde yiyeceklerin buzu çözülür mü?

Evet.

Airfryer alırken nelere dikkat edilmelidir?

Cihazın konulacak konumuna göre karar verilebilir. Alan problemi olmayanlar büyük alabilir bildiğim kadarıyla sulu yemeklerde pişiyor. Geri kalan özellikler temelinde aynı olduğu için dikkat edilecek birşey gelmedi aklıma :)))

Airfryer kullanmak avantajlı mıdır? Ne tür kolaylıklar sağlıyor?

Fırınlarımızın içi hep tepsi vb şeylerle dolu olduğu ve enerji çekim gücü fazla olduğundan airfryer kullanmak avantajlı ve pratik.

Sizin Airfryer hangi marka? Neden onu tercih ettiniz?

Grundig Fra 424401. Tüm özellikleri diğer markalarla aynı olduğu ve en büyük avantaj bodroma taksit yaptırdım :KK70:

Airfryer nasıl temizlenir?

Malzemesi kolay temizlenebildiği için elimde yıkıyorum.

Airfryer ile yemeklerinizi hangi derecelerde pişiriyorsunuz?

100 ile 200 decere arasında değişiyor.

Fırın ve Airfryer arasındaki farklar nelerdir?

Fırın daha geç ısınırken, airfryer daha hızlı ısınıyor.
Ebat bakımından airfryer daha avantajlı.
Programlar açısından her ikiside avantajlı.

Airfryer sulu yemekte yapılsa fırınlar mazide kalabilir :KK70:

Airfryer büyüklüğü önemli mi?

Mutfağı küçük ve alan problemi olanlar için önemli bir faktör.

Airfryer gerçekten sağlıklı mı?

Fırınla aynı mantıkta olduğu için sağlıklı. Aksi takdirde bunca sene fırın kullandık birşeyler çıkardı :KK70: Her teknoloji öcü değil :)

Airfryer çok elektrik harcar mı?

Hayır.

Airfryer almak isteyenler için ne tür önerileriniz olacak?

Kızartma, ısıtma, az sulu yemek pişiririm diyorsanız az özellikli ürünler ideal olacaktır. Ancak sulu yemekte yapmak isterim fırın külfet geliyor derseniz üst modellere bakmanızda fayda var. Benim her türlü işimi görüyor airfryerim :)

Malzemeler

Eki Görüntüle 3363302

2 adet kemikli et ( benimki buzluktan )
1 adet soğan
1 diş sarımsak
3 adet kapya biber
1 paket mantar
1 yemek kaşığı salça
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı kekik ( baharatları istediğiniz gibi ekleyebilirsiniz.)

Yapılışı

Airfryerde kemikli et buz çözme programında çözdürülür.

Eki Görüntüle 3363306

Mantar, kapya biber ve soğan yıkanır. Yemeklik olarak doğranır. Airfyerde suyunu çektirene kadar kızartma modunda kontrollü pişirilir. Ve sarımsak eklenir.

Eki Görüntüle 3363309

Airfyer et programına alınır. Ön ısıtması yapıldıktan sonra yağlı kağıt konulur ve en alta sebzeler döşenir. Üstüne et konulur.

Eki Görüntüle 3363312

Üzerine dökmek için salçalı su yapılır. Kekik ilave edilir.

Eki Görüntüle 3363315

Et programında 200C'de 9 dakika ayarlı airfryer başlatılır :) Kontrollü şekilde pişilir..

Eki Görüntüle 3363344 Eki Görüntüle 3363345

Tezgahım çok geniş olmamasından dolayı süslü sunumumu salon masasında yaptım :) Tezgah üstü çekimimi de koyacağım :KK70:

Eki Görüntüle 3363350
Eki Görüntüle 3363366 Eki Görüntüle 3363367 Eki Görüntüle 3363398 Eki Görüntüle 3363400 Eki Görüntüle 3363403 Eki Görüntüle 3363404
Aayyyy ekmek banmalıkkk offf 🤤🤤🤤🤤
Cok güzel görünüyor ellerine sağlık😍😍🥰

Yaa inanmıyorum bu et gerçekten 9 dakika da pişti mi:skandal:fırında saatler alıyor,inanamıyorum şaşırdım :super: Bu bile çok büyük bir avantaj kesinlikle 🔥🔥🔥 bu da demek oluyor ki aslında önemli olan marka ismi değil işlevi 💪🤞👍

birde ben temizliğini merak ediyorum ama tavan temizligini 🙈 o nasıl oluyor? Her kullanım sonrasında çok kirleniyor ve zor temizleniyor diyenler duymuştum. Bu markanın nasıl oluyor kuzum 🙈🤤 birde ben alacak olsam kesinlikle tüm parçaları çıkıp yıkananlari tercih ederim doğrusu 👏🫶💪

oyyy sunumun bu arada çok tatlış olmuş canım benim yeaa🥰😍🤩🍒🍒🍒 kıyamam bi de içeri taşımış 🫠🥳💃🥰🍒🍒 çok güzel gözüküyor canım benim eline sağlık 🥰🤩😍🍒🍒🍒🫶 sunum tahtası kalp 🫶🥰🍒🍒😘
Yav yaza yaza destan gibi yazdın bu gaz nerden geliyorr 🤔🤣

Nohut tencerede de geç pişiyor. Düdüklüde anca olur.

(Hiç nohut yemeği yapmayan ben bir de net yazıyorum 🤣)
Ya nohutuna göre değişiyor ☺️ 2 saatte tencere de pişmeyen nohuta da şahidim, 45 dakkada pişen nohutada 😁 pratik diyoruz ya deneyeyim dedim tencere tava uğraşmadan oluyor mu diye ama olmadı 🥹

canım çok teşekkür ediyorum sosyal kelebek 🦋 😁 kesinlikle öyle, beklentine göre hareket etmekte fayda var 🤗

Tavan temizliğini ısıtıcılar biraz sıcakken, nemli bir bez ile yapıyorum. Kimyasal ısıtıcılara zarar verdiği için kullanamıyorum. ☺️ hava çıkışı dışarı olduğu için esasında etrafa çok yapışan olmuyor bende ☺️ tel kısmı var birde tava gibi kısmı onlar çıkıyor zaten malzemesi çok çabuk yıkanabilir ☺️

Yaa yer kısıtından sunum yapabileceğim alan yoktu en uygun yer orasıydı 😂😂🥲🥹💐
Çok teşekkür ederim canım 🤗

X