Akıllı Kadınlar Kulübü

Selam,

Dün akşam Turkcell'in Haliç Kongre Merkezinde Partners Day etkinliği vardı. Burada yaşadığımız sorunu kendi içimizde değerlendirmek üzere gündeme getirdim. Konuşulanları kısaca özetlemek gerekirse, Benzer isimlerin kullanılmasında (aynı sektör ve/veya hizmet olmadıça) sakınca olmadığı söylendi. Bunun üzerine araştırmalarımda rastladığım fikirleri sizinle paylaşmak istedim.

Tescilli markanızın kullanım hakkı tüm Türkiye’de sadece ve sadece size aittir. Başka hiçbir firma aynı mal ve/veya hizmetlerde tescil edilmiş markanızı kullanamaz.
marka tanınmış bir marka ise diğer markanın herhangi bir sınıftaki tescilini hükümsüz kılabilir. Tanınmış markalar hiçbir tescillleri olmasa dahi tüm sınıflarda koruma sahibidir. Tanınmışlık apayrı bir olgudur ve zorlu kriterleri vardır.
Örneğin, Öğüntaş ibareli markanızı iç-dış giysilerde(25) tescil ettirdiniz, karşı yanın tescil sınıfı ise yiyecek ve içecek sağlanması hizmetleri(43). Farklı logoları var yahut birbirlerinden farklı olan bir görünümleri var; yani çok bariz bir taklit durumu yok. Bu halde, benzer sınıf durumu söz konusu olmayacağından hükümsüzlüğü sağlamanız oldukça zordur...

yazdıklarım işin peşini bıraktığım anlamına gelmiyor. Her fırsatta konuyu Turkcell tarafında gündeme getireceğim. ayrıca İsteğimiz olan 100 tekerlekli sandalye için sosyal sorumluluk departmanı ile görüşeceğim.

Peki birşeyi merak ettim. Marka tanınmış bir marka ise diğer markanın herhangi bir sınıftaki tescilini hükümsüz kılabilirmiş ya. Bu tanınmışlık kriteri nedir acaba? Mesela Omo turkcell den habersiz turkcell leke çıkarıcısı yapabilir mi? Merak ettim gerçekten.

Bu arada umarım sosyal sorumluluk departmanı tekerlekli sandaye önerisine sıcak bakar.

Size güveniyoruz :KK34: :KK54:

Sorun çözüldümü acaba?

Turkcell reklamı almışızda:44:

bende sitede reklamlarını yeni gördüm :KK53:
tekerlekli sandalye fikri çok iyi umarım kabul edilir..

Site mi yavas yoksa benim internetim mi yavas?
Ayrica bu reklam ne zaman kalkacak? Sanirim yavas olmasinin sebebi bu. Bu tip sayfayi kücülten reklamlar hic bu kadar uzun durmamisti. Cok göz yoruyor, bir an önce kalksa ne iyi olur. Böyle bir sorunun üzerine bu kadar uzun süren bir Turkcell sayfa giydirme reklami cok sinir bozucu...

287 Liralık Fatura Gönderdiğinden Beri Zaten Turkcell'i Sevmiyorum..
Bu Olayı da Duyunca İyice Sinir Oldum..
Terbiyesizler..

Merhaba
Turkcell, OMO, ACE vb. hiçbir kampanya ile alakamız bulunmamaktadır. Defalarca Turkcell ile konuyu paylaşmamıza rağmen hiç bir geri dönüş alamadık. Tescilli markamızı kullanan Turkcell konu hakkında bilgilendirilmiştir.

Sizlerden ricamız hiç bir kampanyadan çıkmak veya katılmak için : kadınlar kulübü telefon numarasına mesaj atmamanızı, iletişim linkinden bizlere ne oldu benim aboneliğim diye sormamanızı rica ediyoruz. Kampanya sonunda yine bizlere ulaşıp şu kampanyadan çıkmak istiyorum bana mesaj atmayın dememenizi de rica ediyoruz.... Zira bu mesajları anlayamadığımız için sizlere cevap dönenemekteyiz.

Turkcell gibi bir markayı tescilli markamızı kullandığı için şimdilik(!) kınıyoruz.

http://www.sikayethaber.com/haber/turkcellin-kampanyasina-kadinlar-kulubunden-sikayet-var/1514

hadi yaa bende kadınlar kulübüyle bağlantısı olduğunu düşünmüştüm.
ama bu yasak değil mi?resmen aldatmaca bu yaptıkları.

X