Saç Rengi ve Saç Boyama Akmayan Kızıl Boya Var Mı?

Bu başlığa 2009 dan beri yorum yazılmamış ama zamanı geldi:))
Kızlar,ben saçlarımı yaklaşık 6 yıldır kızıla kendim boyuyorum.Koleston,Loreal ,Palette,Garnier Nutrisse,kısaca aşırı derecede aktığı için Voila hariç her markayı kullandım.Kızıl tonlarını karıştırdım,tek kullandım ama hayır.Sonuç hep istemediğim kızıl tonları oldu.Bundan yaklaşık 6 ay önce Igora'nın 5-889 numarasını bir arkadaşımda görüp aldım.Bugüne kadar elde ettiğim en içime sinen kızılı saçlarımda görünce inanamadım.Saçımın dibindeki koyu rengi bile anında açtı.Açıkçası dipler tutmaz sanıyordum ama harika tuttu.Akmasına gelince en uzun sürede akan boya bence bu.Yaz tatilinden döndüğümde bile o iğrenç bakır kızılı rengini almamıştı hala!
Eğer siz de benim gibi vişne tonlarında ve iddalı kızıllardan hoşlanıyorsanız mutlaka deneyin derim.Piyasada bulmak biraz zor ama Ankara'da oturanlar için adres belli.Sıhhiye Köprüsünün Necatibey tarafındaki ayağının olduğu sokağa girin.O sokak zaten olduğu gibi kuaför malzemeleri satan toptancılardan ibaret.Fiyatlar da piyasanın altında toptancı oldukları için.Nette baktım,12.90TL yazıyordu ben oksidanı ile beraber 9TL ye aldım.Bu arada giderseniz eğer sokağın bitimine kadar sorun,her dükkanda yok çünki.Ama solda sondan bir önceki dükkandan aldım ben.Çok uzun yazdım ama paylaşmak istedim sevincimi.Link veremiyormuşum ama tırnak içindeki kısmın başına 3tane "w" eklerseniz resme ulaşabilirsiniz
"culturemag.com.au/lib/MyCultureImage/274/633917118074686250_IG%20Intense%20Red_02LR.jpg"zemuszemus

ben de hep kizil tonlarini seviyordum fakat hicbir zaman cesaret edemedim. akar, rengi gider vs... bakalim bir gun cesaret edebilecek miyim..:uhm:

bu arada tavsiyen icin tesekkurler, ankarada oturan arkadaslara yardimci olacaktir.a.s

kına yapınca hiç akmıyo çok canlı bi kızl oluyo ama kurtulması çooook zor imkansız

zemin önemli onun için saçın açık renkse turuncu gbi oluyo ama kahve tonlarındaysa güzel bi kızıl oluyo koyu oluyo baya canlı
bn yıllarca kullandım
ama değiştrmek istesen boya tutmuyo ve renk açılmıyo uzamasını bekliyorsun

Bugün boyattım kızıla yani bakır tonlarında bişeydi en açık kızıl sarımtrak bir renk ama suan öyle pişmanımki aynaya bakınca bu benmiyim diyorum. yakışmamasının yanı sıra birde saçlarım yandı :KK43: kestirdim boyatmadan önce boyadan sonra yine yandı yıprandı. tekrar kestirirsem kısacık olucak.:KK43: bu kızın üstüne ne renk boyasamda düzeltsem zaten mahvoldum.

merhaba kızlar. bende saçımı palette sonbahar kızılına boyuyorum evde kendim boyuyorum devamlı saçımı açtırmadım kuaförde falan. ama gittiğim kuaför kızılın akmamasını istiyorsan boyanın içine biraz dore bakır rengini karıştır dedi o zaman kızıl akmıyormuş.

bence kızıla hiç heveslenmeyin...hem kısa zaman içinde akıyor..akınca da bişeye benzemiyor..bir de kızıl yaptınız mı başka renge dönmeniz oldukça zor
ya oriyalle açtıracaksınız.. ki genelde sonucu saçın yanmasıyla son buluyor ya da uzamasını bekleyip kestirip öyle yokedeceksiniz..

(tecrübeyle sabittir)

evet aynen katılıyorum size ben çektim 3 yılıma mal oldu saçımın kendisine gelmesi yandı çünkü kızıldan döenerken

Eğer çabuk sıkılan biriyseniz yani değiştirmeyeceğiniz sürece bence kızılın yeri çok ayrı. Ama bir süre kullanırım sonra başka renkler denerim diyecekseniz hiç bulaşmamanız gereken bir renk. Ben bakır kullanıyorum ve sıkılsam bile bu renkten en fazla kızıla geçiş yaparım başka tonları asla düşünmüyorum.

X