Akne tedavim

GerekliGereksiz

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2014
5
0
34
16 Yaşındayım ve sbs sınav döneminde bir haftada tüm yüzümü kaplayan kocaman mor renkte sivilceler çıktı. Karma bir cilde sahiptim fakat şuan aşırı yağlı bir cildim oldu. 7 Ay akne tedavisi gördüm. Dört ayrı doktora gittim. İlk gittiğim doktor önemsemeyerek clindoxyl jeli sabah sürmemi söyledi. Güneşe karşı iz bırakan bir ilacı bana sabah kullan dedi. Bilmeyerek doktora güvenerek o ilacı 1 ay kullandım! Ve sivilcelerimde bir değişiklik yaratmadı. Bir ay sonra başka bir doktora giderek kullandığım ilacı söyledim. Gece için nadixa adlı bir krem yazmıştı ilk doktorum. 2. Gittiğim doktor ise clindoxyl jeli kesinlikle gece kullanmam gerektiğini, bunun aksinin tedaviyi olumsuz etkileyeceğini anlattı. Ve gece kullanmam için clindoxyl, sabah için ise nadixa önerdi. Onu 1 ay kullandım. Hiçbir etkisi olmadı. Daha sonra Bakırköy Lepra Deri Ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi'nde Neslihan Müge FİŞEK İZCİ adlı doktora gittim. Cildimi iyice inceleyerek isotreksin jeli gece kullanıp sabah nadixayı uygulamamı söyledi. Nilera gliserinli limon sabunu ile cildimi temizlememi önerdi. Hap olarak monodoks kullanmamı istedi fakat 1 kutu bitirebildim. Bünyem çok zayıf olduğundan ilaç içemiyorum. 3 ay jelleri kullandım ve ciddi bir değişme oldu. Fakat izleri kaldı. benzamycin jel kullandım 1 ay. Deri altındaki tüm akneleri temizledik. İzler hiç geçmedi. İsotreksine devam etmemi söyledi fakat 2 ay daha kullanmama rağmen bir işe yaramıyor. Ne yapmalıym?

X