Akşama Ne Yemek Var ?

kurufasulye (sizin yüzünüzden canım istedi yaptım)opuyorumnanaktankaydirigubbakcemile3
pilav
cacık
tatlı düşünmedim daha

patlıcan oturtma
pilav
salata

hepimiz afiyet bal şeker olsun inşallah
:Saruboceq:

merhaba kızceler,
dün akşamki menüm; yorgurtlu mantı,,üzerine biberli yaglı sos....yanındada tavuk snıtzel....erik hoşafımda yanında.....eşim n eolrusa olsun colasız duramaz...
bu aksam için %90 patates yemegi çorba ve salata yaparım...

bu akşam nohut ve kuru fasulyeyi ıslayayım bolcana...yarında akşam haşlarım...buzluğa atarım...kış aylarında yemek yoksa işten eve gidince kurtarıcım oluyor...sebzelerim var buzlukta gerçi....

Ben bu akşam "yarma dolma" yapacağım.
Farklı ve yöresel bir yemek olduğu için paylaşmak istedim. Bir patlıcan yemeğidir. Ben çok severim. Ama çok minik taze patlıcan gerektirdiği için nadir yapabiliyorum. Geçen ızmir'e gittiğimde pazar alışveri yaptım, orada buldum uygun patlıcan. Yoksa ıstanbul'da mümkün mü o kadar körpecik patlıcan bulmak.

bugün; canım hazır mantı makarna yapıcam içlerine kıyma doldurup..
ilk defa denicem inş. güzel olur. yanınada çorba salata

ben çocuğu okula götürücem sonra dışarda işim var dün karnıbahar yemegi vardı ama bugün kolay olsun diye balık düşünüyorum yanına önce tarhana çorbası ve yeşil salata tabiki...cokacimcoook

Sabah bir uyandım evin içi missss gibi kuru fasulye kokuyo. Annecim erkenden koymuş ateşe yemeğini. İçi rahat etmio napsın işleri erkenden bitirip oturcak işinin başına.. Akşamada pilav ve salatayı yaptım mı yemek işi tamamdır. Eeee biz üstümüze düşeni yaptık kardeşimde sofrayı hazırlayıversin dimi ama :KK70: :KK70:

akşam olsada mantı makarnamı yapsam :roflol::roflol:
çok canım istedi yawwwwwwwwdelikafadulden
hhh167.jpg

karnım acıktıııııı:KK43:(
ne pişircem bilemedim;evde hiçbişey kalmadı:KK43:bi tane domates var;bulgur pilavı yapayım bari;çorba da var:KK43:(

çok güzel bir topik olmuş arkadaşlar. opuyorumnanaktan ara sıra gelip fikir alacağım.benim bu akşam ki menüm

mercimek çorbası,zeytinyağlı börülce salatası,pilav yanına soya sosunda tavuk sote ve dün yapmıştım sakızlı muhallebi.(allah şu hazır tatlıları icat edenlerden razı olsun:KK70:) herkese afiyetler olsun,kolay gelsin

X