Akvaryum Baliklari, Su Kaplumbagalari... ve Bitkileri Hakkinda Sorular ve Cevaplar

Sizinki tamamen bir istisna diyelim ozaman normal olanı ısıtıcılı olmasıdır. Kaplumbağalar sıcak seven hayvanlardır. :1rolleyes:

Arkadaşlar benimde 1 tane kaplumbağam var adı CİKO dişisırnaşık şey 5 ay önce aldığımda boyu 3.5cmdi.şuan ise 8.5 cm oldu.Ona elımden geldıgı kadar değil aşırı derecede ılgılenıyorum.onu cok sevıyorum herkez evde kaplumbaga beslememe sasırıyorlar.sevılecek bır tarafı yok.tıksınıyor dıyolar.Halbukı ben onu kocaman akvaryumda.ısıtıcı.filitre.kuru alan.kuru alan ısıtıcısı hersey mevcut.ARKADAŞLAR SAKIN KAPLUMBAGALARI ISITICI VE FILITRE OLMADAN BAKMAYIN.çünkü onlar sıcağı cok seven hayvanlardır.Ben haftada 1 akvaryumun bütün donanımını yıkıyorum.Kaplusumu bıle yıkıyom kabuğunu.çünkü suyunud temizliği önemli.kuru alana cıktıgı zaman kı keyfıne ne demelı kendınden gecıyor hayvan ,benımkı sıcagı asırı seviyor guneslenıyor lambayla:roflol:

benimde 2 tane kablumbağm var kış uykusuna yattılar sanırım yemek yemiyolar iyice uyuz uyuz dolasmaya basladılar.suyunu değiştiriyorum haftada bi.yemek yemedikleri icin kirlenmiyor suları.ama bi sorun var sanki.soğuk odada duruyorlar ondan mı acaba hasta gibiler??

Canım bende ılk 2 hafta biligisizlliğimden ölüm fanusu denilen kapta bakmıstım.benım kaplusumda suyunu ne kadar ılk yapıp defalarca degıstırsem bıle yemek yemıyordu.sonra akvaryuma koyunca sıcagı cok sevdi ve elimden yemini 5 aydır yedırıyorum.onu yedirirken cok hosuma gıdıyor.BENIMKI BIRAZ HIZLI BUYUDU ARADA ELIMI ISIRIYOR YEMEK YERKEN :roflol:

Arkadaşlar benimde 1 tane kaplumbağam var adı CİKO dişisırnaşık şey 5 ay önce aldığımda boyu 3.5cmdi.şuan ise 8.5 cm oldu.Ona elımden geldıgı kadar değil aşırı derecede ılgılenıyorum.onu cok sevıyorum herkez evde kaplumbaga beslememe sasırıyorlar.sevılecek bır tarafı yok.tıksınıyor dıyolar.Halbukı ben onu kocaman akvaryumda.ısıtıcı.filitre.kuru alan.kuru alan ısıtıcısı hersey mevcut.ARKADAŞLAR SAKIN KAPLUMBAGALARI ISITICI VE FILITRE OLMADAN BAKMAYIN.çünkü onlar sıcağı cok seven hayvanlardır.Ben haftada 1 akvaryumun bütün donanımını yıkıyorum.Kaplusumu bıle yıkıyom kabuğunu.çünkü suyunud temizliği önemli.kuru alana cıktıgı zaman kı keyfıne ne demelı kendınden gecıyor hayvan ,benımkı sıcagı asırı seviyor guneslenıyor lambayla:roflol:

İşte burda hep anlatmak istediğim buydu sizede teşekkür ederim:1hug:
Allah kapluşunuza uzum ömürler versin:asigim::nazar:

Benimkilerde ufacıktı şimdi tosun gibiler sırnaşık şey

İşte burda hep anlatmak istediğim buydu sizede teşekkür ederim:1hug:
Allah kapluşunuza uzum ömürler versin:asigim::nazar:

Benimkilerde ufacıktı şimdi tosun gibiler sırnaşık şey

EVET TOSUN GIBI OLDU AVCUMU KAPLIYOR ONA COK GUZEL BAKIYORUM.KESKE ALMADAN ÖNCE HERKEZ IYICE ARAŞTIRSA ÖYLE ALSA KAPLUŞ.CANIM SENIN TOSUNLARADA ALLAHIM UZUN ÖMÜR VERSİN ONLAR BİZİM CANLARIMIZ.KENDINE IYI BAK :1hug:KAPLUSUNADA:dance:

bizde 1 tane aldık çok tatlı ama evimiz soguk diye annemgile götürdüm inş. ölmez 4 güne bir yemek yiyor..

bizde 1 tane aldık çok tatlı ama evimiz soguk diye annemgile götürdüm inş. ölmez 4 güne bir yemek yiyor..

Merhaba,

Anladığım kadar ile kaplumbağanızı ölüm fanusu denilen plastik kapta besliyorsunuz. Oda sıcaklığı ile alakası yok su sıcaklığı 28-29 derece olmalı aksi taktirde beğenerek aldığınız havyanın ölümüne neden olacaksınız. Kaplumbağalar akvaryumda bir ısıtıcı ve bir kuru alan olmada yaşayamazlar. Ayrıca 4 günde bir yiyor demişsiniz bu hastalandığına işaret umarım bir önce akvaryum alırsınız ve onun hayatını kurtarırsınız. Çok sevimli diye alınıp bilmeden o kaplarda kaç kişi o hayvancıkların ölümüne sebep oluyor:çok üzgünüm:

verdigin bilgi için tşk ederim en kısa zamanda aldıgım yere danışıp gerekeni yapacam olmazsa aldıgım yere geri veririm ölmesindense onlar baksın eşimde öyle demişti..

benimde 2 tane kaplumbağam var...benim evimde her yerde kaplumbağa süslerim var,boynumda da kaplumbağa kolyem var altın.çok seviyorum onları çoooookkkk:))))))

benim de sukaplumbam var o micoooooo benim canımmmmm
kocaman oldu
obez yaptım onu :):)))))))))))
2 ytıldır benim canım o
elimden olmadığı sürece yemek yemiyorrrrr
ben nereye o da orayaaaa
canım o benim yavvvv

bnm iki tane 1,5 yaşındaalar balım ve şurup çok tatlılar güneşi güneşlenmeyi çok seviyorlarr

beninde bir tane var 2 2.5 ayıldır besliyorum kocaman bişi cam fanusta bakıyorum ısıtıcısı flan yok bizim ev zaten yeterince sıcak ve çok mutlu yemini hep elimden yiyor

kızlar ,

geçen sene benim kızımında vardı. sonra ben çeşme suyunu direkt koyarak birkaç sefre suyunu değiştirdim. zamanla gözü kapandı. klor yüzünden. çeşme suyu konulmayacağını yada en azından dinlendirmeden o zaman öğrendim. sonra yemek yememeye başladı ve bir gün öldü. bir dahada alamadım...

siz siz olun çeşme suyunu direkt kullanmayın...

arkadaşlar bu gün iki tane su kaplumbası aldım biri dişi biri erkek çok şirin şeyler
ama 1 sorunum var sizce adlarını ne koyayımmmmmmmmm
ilginç fikirlerinize ihtiyacım varrrrrrrrrr

bizim de iki tane var çok seviyorum onları. bir tanesi yazın evin içinde kayboldu. 20 gün boyunca bulamadık. 2,5 yaşındaki yeğenim o sıralar bizdeydi. Eline alıp oynuyormuş beyefendi. O balkondan aşağı falan atmıştır yada öldürmüştür diye düşündük. Ümidi kestik. Bir gece babam banyodaki su gider yerine damlayan su sesinin farklı geldiğini duymuş banyoya bakmış ve bizim cello yu bulmuş. Çok sevinmiştim. Kışın üşüdüklerinde kapluşlarımı beze sarıp elektrik sobasının karşısında uyumuşluğum bile vardır.

rekor bendeee ... kızlar benim şuan taaam 5 adet kaplumbağam var:KK70::KK70: yakında 3e düşüreceğim yeğenime hediye edeceğim ama kıyamıyorumda:KK70:

benımde kocaman oldu 2 senedır bakıyorum veterıner arkadaşım onu cam şeklındekı bı legen tarzında bişiyle hedıye etmıştı çok cücel gözlerı var adıda tırsık bı problem yaşamdık ıkı gunde bır suyunu degiştirıyorum bazen bı sure suyunu koymuyorum oynuyo sonra tekrar suyunu dolduruyorum köprusu var köprusune tırmanıyo tırsıgım benem ama normel yemını yemıyo ya balık yada kıyma yıyo neden boyle oldu anlamdım vet arkadaş haftanın bı gunu ver demıştı bende verdım kendı yemını yememeye başladı ve kıymaya devam ettı yada balık (allhtan karadenız malum taze taze balıgı verıyorum hüpletıyo )

X