Akvaryum Baliklari, Su Kaplumbagalari... ve Bitkileri Hakkinda Sorular ve Cevaplar

merhaba ben 4 tane kaplumbağa evlat edindim,
hepsinide oğlum diye srviyorum
birine oğlum, diyerine kızım gibi:nazar::nazar:

benimde 4 tane oğlum var,hepside çok sağlıklı,
ısıtıcı çok önemli,tabi yedikleride
ben bebeklerime haşlanmış tavuk,karides,balık.sebze olarakta ıspanak,kıvırcık veya arada ekmek veriyorum,
normal yemlerini günde birer tane veriyorum.a.s.

KÜRKE HAYIR:eek:klava:

benim iki kaplumbağam var birinin adı sürtük diğerinin ki fırtık. sen de böle tiplerine göre bişey koy.benim sürtük gerçekten ismini hakediyor.gonzales gibi hep gezmek istiyor yerinde durmuyor. diğeri de küsmüş gibi hiç beni tınlamaz.

:nazar:hayırlı uğurlu uzun ömürlü olsunlar güle güle büyüt canım aklıma bıcırla gıcır geldi :1hug:

Arkadslar hazir bu topik gundeme gelmisken;benim kaplumbagam kor oldu,gozleri hic acilmiyor artik,gozkapaklari sis ve kapali,haftalardir bu durumda,yemde yiyemiyor gormedigi icin,icim parcalaniyor,ne yapsam bilmiyorum,ay vicdan azabindan gebericem,kizlar bir fikri olan varsa soylesin ne olur.

Benimde 1 tane kapluşum var aldığımda küçücüktü 3 cm :dance:ama şimdi 10 cm oldu canummmm kapluşumu çok seviyorum ben .Bakımyla çok iyi ilgileniyorum Büyük akvaryumda bakıyorum ona,ısıtıcı,filitre,kuru alan,kuru alan ısıtıcısı mevcut.Onu bazen alıyorum ılk suyla ykıyorum ona gözüm gibi bakıyorum.Ne yapayım bebek istiyorum ama olmadı daha bende günümü kapluşumu bakarak geçiriyorum

gülsemin ciğim yazın için tşk. a.s.

bende de iki tane kaplumbaa var şoook şekerler çok seviyorum onları elimle besliyorum her şu değişiminde vitaminlerini mutlaka suyun içine atarım kabuk sertleştiricide kullanıyordum ama yazında kullanmayın yazıyor kararsız kaldım :uhm:

Kızlar bizim de 2 tane fıstıkımız var. Eşim benden çok onlarla ilgileniyor, kıskanıyom yawww :)

Kardesimin vardi ailecek ona evlat mualemesi yaparlardi ama daha fazla dayanamadi hayvancik asiri ilgiye malesef oldu :KK43:

merhaba
komşum tatile gittiği için su kaplumbağasını bize bıraktı. adı sıdıka. 1 hafta bizde kalacak. hiç bilmiyorum bu kaplumbağalar nasıl bakılır. nasıl kontrol edilir. hangi durumu normal hangi durumu anormal. suyunu değiştirmekten filan bahsetmediler bize. yani bu hayvacağız çiş filan yapıp suyu kirletmiyormu. sabah akşam 5 tane yem atmamızı söylediler. sabah attık hepsini hemen yedi.

çok tatlı bişey bende almak istyorum. bir hafta sonunda sıdıkaya bişi olmazsa inşallah bende kaplumbağa almak istiyorum.

benim de bi tane kara kaplumbağam var kızlar adı da kapo:nazar:
1,5 senedir benimle ve inanılmaz seviyoruz ailecek,resmen 1 kişi daha katıldı aramıza :lepi: geçen sene tatile götürdüm kumsalda nasıl yürüyo görmelisiniz,maşallah çok da iştahlı sevmediği meyve yok,elimle besliyorum:dance: boynuma girip uyuyo bazen..
tavsiye ederim ama severek bakmanız lazım bi heveslik hayvan değil mesela arkadaşlarımınki ne yazıkki öldü senağlama sabırlı insanlara yani :1rolleyes:

Benimde kaplumbişim var kucağıma alayım diye bütün gün peşimde koşturup duruyo Bende onu aldığımda arkadaşımın kızları sulu boya ile boyamışlardı cenkimi şimdi 6 yaşında onu ve tüm hayvanları çooooook seviyorum :asigim::Şeniz

benimde var iki tane kaplumbagam saldıray ve züleyha ...:KK70: canlarım benim 5 senedir bizimle birlikteler ama artık akvaryum degiştirme zamanı geldi sanırım koccaman oldular geldiklerinde bi lokmalardı...:KK70:

merhaba,bizimkiler acayip derecede peynir yiyorlarcokacimcoookcokacimcoook:roflol: Canavar gibiler maşallah. Siz nelerle besliyorsunuz?

Benimkiler 1 yaşlarını doldurdular ki fotolarını ekleyeyim bir ara:asigim:

Kendi mamaları harici asla dış besin vermedim vermemde:asigim:

Ama mama çeşitlerini bol tutuyorum tabi her türden var her gün başka bişi ama 3 adet sadece fazlası yasak:dance:

bende kendi mamalarını veriyorum (sera). ama 6 ayda bir detoks yapıyorum onlara...:KK70::KK70::KK70::KK70: bi lokmacık haşlanmış ıspanak veriyorum veteriner öyle demişdi....:KK70::KK70::KK70:

88637765eg5.th.jpg
.............................

X