Aldiramadigim için pişmanım sürekli yargilayacaklar ama bekarken de doğurabilir

Hayır hicbisekilde belirti vermedi çocuk bana hatta arkadaşlarıma sordum sürekli belirti sordular yok dedim ve ilk aydan beri sürekli karnım şişip indi düşecek sular o bu içtim yapmisim bilmeden düşmemiş ve çok ağrım oldu regl ağrısı gibi ve alerjimden 1 torba ilaç kullandım öksürükten yatamiyodum bile ilk aylar 1 torba ilaç kullandım arkadaşlarım herkes sagliksizim sende olmaz tutunmaz zaten de hamilelik belirtin yok olmaz diye düşündü herkes hepimiz sok olduk
daha önce fark ettiniz de söylemek mi istemiyosun konu sahibi çünkü 6.ayda zaten aldırılmaz diye biliyorum

Ben sizin yerinizde olamam zaten bu konuya cevap yazmam da doğru olmayacak evlat hasretiyle yanıp tutuşan üst iste kayıpları olan biri olarak.

En başından kaldıramayacağınız şeylere girmeyecektiniz ya da zamanında aldıracaktınız. Evlatlık edindirerek iyi yapmışsınız dersek siz hep doğurup doğurup birilerine verirsiniz. Ayrıca nasıl arkadaşlarınız var ki şişle, boruyla çocuk düşürüyorlar. Allah aşkına siz kendinize neler yapıyorsunuz. Neleri normalleştiriyorsunuz.

Korunurken oldu

Sadece benim durumum da başkaları olsa ne yapardı merak ediyorum bı cans kıymak çok büyük günah biliyorum. Ben hiç bı zaman çocuk isteyen biri olmadim bakamam da durumum yok öğrenciyim bı yandan dogucaksa bişey olmasın dedim ama çok geç öğrendim arkadaşlarımla şişle elbise askisiyls boruyls düşürmüş ben öyle şeyler yapmadım yspamam kıyamadim biliyorum çocuğu olmayıp hasretle evlstlik bekleyen çok aileler var o kadar şeye tutunmuş yaşaması gerekiyomus aile çok mutlu olmuş ama yinede içimde aldirsam daha mı doğruydu dinen buyuk gunsh bild olsa diye geçmişi düşünüyorum siz olsaniz nspardiniz

Hayır hicbisekilde belirti vermedi çocuk bana hatta arkadaşlarıma sordum sürekli belirti sordular yok dedim ve ilk aydan beri sürekli karnım şişip indi düşecek sular o bu içtim yapmisim bilmeden düşmemiş ve çok ağrım oldu regl ağrısı gibi ve alerjimden 1 torba ilaç kullandım öksürükten yatamiyodum bile ilk aylar 1 torba ilaç kullandım arkadaşlarım herkes sagliksizim sende olmaz tutunmaz zaten de hamilelik belirtin yok olmaz diye düşündü herkes hepimiz sok olduk
Bal gibi biliyormuşsun işte. Soğan suları, Maydanoz suları içmişsin. Şimdi niye inkar ediyorsun

Bu konu cok hassas eleştiri yapacak hakkı kendimde görmem.
Verdiğin karar seni rahatlattı ise bak yoluna.

Fakat ilerde evlendiginde isteyerek bir evladın olduğunda ki karmaşık duyguların önemli. Şu an evlilik çocuk vs istemiyorum diyorsun ama hayat büyük süprizlerle dolu.

Zaten istemediğin bir evladı, evlatlık vererek en iyi kararı vermişsin.

İstemediğiniz cocuklara kapanmayan yaralar açıyorsunuz.
Hiç değilse cocuk mutlu bir ailede büyütecek.

Yanlız sen değil erkek arkadaşın da çok büyük….

Olaylar maalesef böyle kapanmıyor.
Olmaz denilen şeyler oluyor. Evlatlık olan öz kardeşler sevgili oluyor, evlilikten dönüyor, ya da evleniyor ki dünya üzerinde ve ülkemizde nice örnekleri var.

Ben evlatlık verdim ve babanın da ben kaçtım ne yaptı bilmiyorumu ile hayat devam etmiyor.

Herkesin düşüncesi, hayata bakışı kendine (evlatlık verenede, donasyon yoluyla cocuk sahibi olana da saygım var asla elestirmem fakat); ben donasyon ile çocuk sahibi olmuş bir ailenin evladı ile çocuklarımın evlenmesini istemezken, sen ve partnerinin ileride cocugu olursa çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Allah verdijten sonra oluyo olacagi varsa bende hep keşke kısır olsaydim dedim keşke hiç çocuğun olmasaydı dedim durdum

Ben çok sağlıksız biriydim ki en sağlıksiz oldugum zamanda oldu herkes çok şaşırdı sende nasıl oldu diye önceden de hiç olmuyodu karnım bile çok geç çıktı hicbi belirtim de olmadi
Siz burayı karıştırmak için açtınız bence bu konuyu

Belkide düşmez ve çok gördüm etrafimda o aileler gerçek ailelere bin basiyo onlar çok iyi bakiyolar çünkü bende eğer bu olay olmasaydı ilerde bı gün jstersem çocuk ordan alır bakardım diyodum tam tersini yapmış oldum bir aileyi mutlu ettim
Her halükarda psikolojisi bozulacak…Ya ben sizin mantığınızı çözemedim madem çocuk sevmiyorsunuz doğurmak istemiyorsunuz neden başkasının çocuğuna bakasınız kendi çocuğunuz karnınızda hareketlenince tahammül edemeyen insansınız başka birinin çocuğuna nasıl bakacaksınız Allah aşkınıza ya.Evet bakım konusunda bakabilirler çünkü bazı anneler çocuklarını kalbinden doğurur…

Olan olmuş biten öyle yada böyle çocuktan kurtulmuşsunuz. Umarım masum gittiği ailede mutlu olur geleceği parlak olur. Sizde ya korunursunuz yada cinsellik yaşamazsınız

Evet

Keşke öyle olsaydı herşey çok doğru merak ettiğim benim durumum da olsanız aldirma şansınız olsa zina bile çok büyük gunahmis aldırmak başkaları napardi onu merak ediyorum
Soruya bak benim yerimde olsanız, aldırma şansınız olsa. 6. Ayda neyi aldırıyorsun sen. Et beni aldırıyor sanki, 6 aylık bebekten bahsediyorsunuz.

Kendimi hicbi zaman çocuk isteyen biri olarak görmedim doğumdan çok korkardım bu yüzden belki ilerde dogurmayip evlstlik alırım birini sevindirin diyodum tam tersini yaptım ama bı yanim da bişey olmasın yinede gerçekten isteyen birileri baksın ben öğrenciyim ne param var ne psikolojim ne bişey sosyal hizmetlerde gördü yasal olmayan bir yerle ne kendime ne ona kiyabildim onun için bile param yoktu zaten
İmkansızlıkla bu noktaya geldiğinizi anlatmaya çalışıyorsunuz. Evlat hasreti çeken aileyi rahatlattım diyerek psikolojinizi korumaya çalışıyorsunuz. Savunma mekanizmaları devrede. Partneriniz ne yaptı onun da sorumluluğu altında bu.
Onu unutup yolunuza devam edebilir misiniz? Bir hayat dünyaya gelmiş bir şekilde karşılaşırsınız. Doğum yeni olmalı kendinizi sorguladığınıza göre desteğe ihtiyaç duyuyorsunuz. Bunu aşabilecek desteği partnerinizden görebilseniz keşke. Burada istediğiniz şeyleri duyacağınızı sanmıyorum.
kökler insanı ayakta tutuyor, o bebek inşallah bir ağaca aşılanmış gibi kabul gördüğü aşılandığı ailede mutlu olsun. İyi insanlar çıksın karşısına.
Can vermekle canına kıyma (aldırma) tartışılabilir kavramlar ama siz o noktayı çoktan geçmişsiniz. Bunun üzerine düşünmenin size de bebeğe de sağlayacağı fayda yok.

İki lafından biri ailem hasta ilişkiye girerkende keşke aklına gelseydi. Küçücük bi bebekten bahsederken nasıl da tiksinerek bahsediyosun sanki biri zorla yapmış. Ne güzel ya hem uçkurunuza sahip çıkmayın hemde saçma sapan bahaneler üretip küçücük bebeklerin kaderiyle oynayın. Ama umarım o bebek büyüyüp bir gün seni arayıp bulursa oda yüzüne tükürmek için olsun. İğrençliklerinizi burada paylaşıp ne yapmaya çalıyosunuz anlamıyorum

Allah bnm neler cektigimi yaşadığımı çok iyi biliyor yargılamak kolay siz olsanız intigar ederdiniz ama ben savaştım herşey için belkide aldiranlar hep vicdan azabı cekiyo ben daha kotu etkilenirdim o çocuk bnm sınavımdi belkide ilerde yaşadığı için daha iyi şeyler olucak kimse bilemez
aynen bacım sen harika, başkalarının mutluluğu için cefa çekmeye razı, psikolojik olarak çok güçlü ve çok özgüvenli bir gacısın. zaten cennetliksin orasını dememe ne hacet, bir kere aldırmamışsın, bir aileyi çocuk sahibi yapmışsın ve üstüne üstlük intihar bile etmemişsin. teprikler

önlemini aldı, illa yiyeceksen yine her boku ye biz de afiyet olsun diyelim. ama burada gelip de chateaubriand yemiş gibi anlatma. kendini halk kahramanı gibi tasvir etmişsin, buradan alkış beklemişsin

bir de sanki başına iş geldi de kınamayın diyorsun. ÖZ İRADENLE yapmışsın her şeyi.

Ben sizin yerinizde olamam zaten bu konuya cevap yazmam da doğru olmayacak evlat hasretiyle yanıp tutuşan üst iste kayıpları olan biri olarak.

En başından kaldıramayacağınız şeylere girmeyecektiniz ya da zamanında aldıracaktınız. Evlatlık edindirerek iyi yapmışsınız dersek siz hep doğurup doğurup birilerine verirsiniz. Ayrıca nasıl arkadaşlarınız var ki şişle, boruyla çocuk düşürüyorlar. Allah aşkına siz kendinize neler yapıyorsunuz. Neleri normalleştiriyorsunuz.
Doğurmamsk için öğrenci oldukları için yapmışlar bende dedim o kadar vicdansız olamam ama düşsün diye ve düşüren bı çok öğrenci var
Soruya bak benim yerimde olsanız, aldırma şansınız olsa. 6. Ayda neyi aldırıyorsun sen. Et beni aldırıyor sanki, 6 aylık bebekten bahsediyorsunuz.

İki lafından biri ailem hasta ilişkiye girerkende keşke aklına gelseydi. Küçücük bi bebekten bahsederken nasıl da tiksinerek bahsediyosun sanki biri zorla yapmış. Ne güzel ya hem uçkurunuza sahip çıkmayın hemde saçma sapan bahaneler üretip küçücük bebeklerin kaderiyle oynayın. Ama umarım o bebek büyüyüp bir gün seni arayıp bulursa oda yüzüne tükürmek için olsun. İğrençliklerinizi burada paylaşıp ne yapmaya çalıyosunuz anlamıyorum
Ben şoktayım hala da psikolojik olarak da kötüyüm aldirsamda çok kotu olurdum

İmkansızlıkla bu noktaya geldiğinizi anlatmaya çalışıyorsunuz. Evlat hasreti çeken aileyi rahatlattım diyerek psikolojinizi korumaya çalışıyorsunuz. Savunma mekanizmaları devrede. Partneriniz ne yaptı onun da sorumluluğu altında bu.
Onu unutup yolunuza devam edebilir misiniz? Bir hayat dünyaya gelmiş bir şekilde karşılaşırsınız. Doğum yeni olmalı kendinizi sorguladığınıza göre desteğe ihtiyaç duyuyorsunuz. Bunu aşabilecek desteği partnerinizden görebilseniz keşke. Burada istediğiniz şeyleri duyacağınızı sanmıyorum.
kökler insanı ayakta tutuyor, o bebek inşallah bir ağaca aşılanmış gibi kabul gördüğü aşılandığı ailede mutlu olsun. İyi insanlar çıksın karşısına.
Can vermekle canına kıyma (aldırma) tartışılabilir kavramlar ama siz o noktayı çoktan geçmişsiniz. Bunun üzerine düşünmenin size de bebeğe de sağlayacağı fayda yok.
Daha önce burada aldirmayla ilgili yorum okudum ve bazı insanlar aldirmanin daha büyük günah ikinciye girmeyin gerekirse dogurun evlatlık verin hasret çeken bir aileye gibi çok yorumlar okudum burda neden şimdi herkes yargiliyo böyle konu geçmiş burdada aldirmsyin sakin denilmis

İlk aylardan bahsediyorum iki seçeneğiniz olsa evlenmek kendiniz bakma hariç hangisini yapardiniz

bir insan baştan aşağı fiyasko olabilir mi ya? modlar lütfen banlayın beni kendime hakim olamıyorum, banlananları kınadım demek ki şu an sövmek istiyorum gsjsldkeş

canım sen mal mısın? hamile olma ihtimalini düşünmüşsün, aylarca saçma sapan yöntemlerle gebeliği bitirmeye çalışmak günah değilde doktorun bunu kontrollü şekilde yapması mı günah sadece? ihtimalin varsa röntgene niye giriyorsun, çocukta anomali oluşsun öyle deformiteye bağlı alsınlar da günah senden çıksın diye mi? bu aptallıkların sonucunda kolsuz bacaksız engelli bir çocuk doğsaydı kimse evlat edinmek istemeseydi? sen ve erkek arkadaşın, yaptığı işin sorumluluğunu üstlenemeyip en aptalca yolları deneyerek sonuçtan kaçmaya çalışan korkaklarsınız. çükünüz düşsün

Allah katında zina bile olsa aldirmsk haram ve katillikmis burda aldırmayı dusunenleri de yargilamissiniz evli bile olsa bunuda yargilsmanix normal gerçi

X