Aldiramadigim için pişmanım sürekli yargilayacaklar ama bekarken de doğurabilir

merhaba bekarım evlilik dışı bir çocuk doğurdum ve evlat edindirdim yasal yollar ile ama istemediğim bı hamilelik 6 aylıkken öğrendim belirtim hiç olmadı regl duzensizdi en son ki ay 1 hafta sürerdi azaldı parol içince kesildi. partnerim hastalık olduğunu dudundu doktora git dedi herkes dedi ama bnm dedeme bakarken doktor travmam oluştu doktorada gidemedim belirtim de hiç olmadı ve ilk aydan karnım şişip indi sgliksiz beslenirim etil alkol kola günde 1 öğün yemek hazır sürekli soğan suyu maydonaz iki defa röntgen 1 torba alerji ilacı adaçayı içtim çok ağrım oldu regl ağrısı gibi öyle sandım öksürükten um alerjimden kasigima kramp giriyodu herşeye rağmen düşmemiş ve 9 ayda hazır yedim günde 1 öğün ve kola cikolata ile beslendim mide ağrısından acile gittim ve röntgen çekti kan testi yapilmasi gerekirken yapilmadi yapılsaydı çıksaydıaldirirdim.ogrendigimde risklidir belki aldiririm dedim risk bile yoktu asla çocuk isteyen evlenmeyi isteyen biri olmadım bı çocuk için de evlenmeyi düşünmedim ailem hasta onlar için de evlenemem ve istemediğim bı durumum olmadığı için bı cocugada bakamam.arkadasim tek birskmicam dedi kazık attı gitti yurtta kslamadigim için başka arkdsimin evinde kaliyodum oda dstk olurum dedi ama sürekli en KCK şeyde bni kovdu gidemedim başka yerim yoktu ev biraz sgktu hep çalıştım bol giyindim karnım cok yoktu ama çocuğu taşımak bile istemedim hicbi bağ kurmadim çünkü asla çocuk isteyn biri dgldim hareket ettiğinde bile sinir oluyodum çevresel faktörler o bu sürekli stres ve agliyodum tek kaliyodum her an bişey olsa naparim diye diye geçirdim ayları herkes bni suçladı karşı taraf bile beklemediği ihtimal vermediği halde ben hrks yüzünden aldıramadim diye kendimi sucladim ultrasona dahi bakamadım hiç tek doktora gidemedim korktuğum için doğumdan da çok korktum sez istedim ve görüp kafayı yerim diye genel anestezi oldum beni doktor ayrı bölümde ayrı odada tuttu etkilenmiyim diye tek başıma hastanedekiler konuşuyordu hep ve sosyal yardımdan eve bakmaya geldiklerinde hani buzdolabi bozuk tüp yok sadece geçici diye salonda 1 koltukta yatiyodum eşyalarım bile çöp posetindeydi valizim fazla yoktu bı tanede valiz vardı bu duruma dustugum için bu çocuk niye bana tutundu niye erken gidip aldırmadım diye çok pişman oldum hep. insanların bana uzulmeleri çok etkiledi ama evlat hasretiyle yanıp tutuşan bir aileyide mutlu ettim önemli olan gerçek anne baba değil önemli olan bakabilmek ama dogduktn sonra vukuatlida doğum yaziyo yargilicaklar diye sinir oluyorum keşke aldirsaydim diyip duruyorum biliyorum çok büyük gunahmis belkide Allah kurtardı ama sürekli bu önüme cikicak diye geçmişte yaşıyorum ve anne olmayı asla kabullenemiyorum çok gücüme gidiyo sizce doğru mu yapmışım aldiramakla
Kopyala yapıştır kopyala yapıştır hep aynı mesaj herkese, yazacaksanız doğru düzgün yazın
Burada ilk mesajınızda ayan beyan ortada derdiniz bebeği vakti zamanında aldırmamış olmak, çok üzülmüşsünüz hala yaşadığına çünkü vukuatlı nüfus örneğinde görünüyor. Bir tarafını tutmaya gelince yok çatır çatır seviş çocuğu doğurmaya sahip çıkmaya sorumluluk almaya gelince destan gibi say hayatım şöyle kötü psikolojim berbat anam babam hasta, sevişirken güzeldi hiçbir haltınız yoktu
Siz insansanız seve seve kabul ediyorum ben değilim

Ertesi gün hapına para bulunuyor ama prezervatife para bulunmuyor. Öyle bir memleketiz işte.. zengin parasıyla fakir karısıyla derler ya doğru siz de yemek yemeye para bulamıyorsunuz ama sevişmeye enerjiniz var. Evde buzdolabı yok, öğrencisin ama kendinizi tatmin etmek için iki yitik insan geri çekilme yöntemiyle korunarak sevişiyorsunuz. Ertesi gün hapı %100 engellemiyor öğrencisin bir aç oku ne yazıyor içinde acaba? İnsan ne olur ne olmaz 1 ay sonra bir test yapar bi de regli ile takip edemediğin bir bedenin var. Neyin rahatlığı bu 6 ay sonra öğrenmek? Hamileliği de sağlıksız geçirmişsin umarım çocuk engelli, sağlıksız vs olmaz. Bundan sonra sevişmeden önce korunma önlemlerini al dünyada yeterince çocuk var.

Ertesi gün hapına para bulunuyor ama prezervatife para bulunmuyor. Öyle bir memleketiz işte.. zengin parasıyla fakir karısıyla derler ya doğru siz de yemek yemeye para bulamıyorsunuz ama sevişmeye enerjiniz var. Evde buzdolabı yok, öğrencisin ama kendinizi tatmin etmek için iki yitik insan geri çekilme yöntemiyle korunarak sevişiyorsunuz. Ertesi gün hapı %100 engellemiyor öğrencisin bir aç oku ne yazıyor içinde acaba? İnsan ne olur ne olmaz 1 ay sonra bir test yapar bi de regli ile takip edemediğin bir bedenin var. Neyin rahatlığı bu 6 ay sonra öğrenmek? Hamileliği de sağlıksız geçirmişsin umarım çocuk engelli, sağlıksız vs olmaz. Bundan sonra sevişmeden önce korunma önlemlerini al dünyada yeterince çocuk var.
saglik ocagi ücretsiz prezervatif ve doğum kontrol hapı veriyor zaten. bekarlara vermiyor mu yoksa?

öyleyse bile gider kadın doğum doktoruna, reglim düzensiz der, o da bir doğum kontrol hapı verir düzene girsin diye, buyrun beleş doğum kontrol yöntemi. AMA KORUNMAK İSTEMEMİŞ. öyle prezervatifle eğlenceli olmuyor çünkü, ten tene değmesi gerek. ilaç desen libido düşürüyor. ateşli sevişmek dururken öyle kuru kuru tatsız tuzsuz olur mu

saglik ocagi ücretsiz prezervatif ve doğum kontrol hapı veriyor zaten. bekarlara vermiyor mu yoksa?

öyleyse bile gider kadın doğum doktoruna, reglim düzensiz der, o da bir doğum kontrol hapı verir düzene girsin diye, buyrun beleş doğum kontrol yöntemi. AMA KORUNMAK İSTEMEMİŞ. öyle prezervatifle eğlenceli olmuyor çünkü, ten tene değmesi gerek. ilaç desen libido düşürüyor. ateşli sevişmek dururken öyle kuru kuru tatsız tuzsuz olur mu
İsteyene ne güzel yollar var hepsini saymışsınız işte keşke biraz bir şey öğrenebilse ama yook anlık dürtülerle yarınlar yokmuşçasına sevişmek daha keyiflidir.

Sizin gibi bütün hücrelerimle nefret edeceğim bir canı doğurup bir de içim bile yanmadan ellere vereceğime vakitlice aldırırdım. Yok cana kıymak yok evlat hasreti çekenler, siz sadece vicdan rahatlatıyorsunuz bu şekilde. Merak etmeyin SHÇEK çocuk kaynıyor, hasret çeken buyursun gitsin, size kalmadı millet. 30 yıl sonra kendinize baktırcak kimse bulamayınca peşine düşersiniz.
Bebekler çok kalmıyor, egerki aile tamamen nüfusunu vermeye niyetliyse. Sırada bekleyen çok aile var. İki sene gönüllü annelik yapmıştım. Ama iki yaşından sonra malesef tercih sebebi olmuyor ve evet yurtta kalıyorlar..

Midem bulandı sizden Allah ıslah etsin pişkin gibi anlatıyor bir de
Yavruya çok sevindim senin gibi biriyle olmasındansa inşallah iyi bir ailededir yarın bir gün çocuğumu görücem diye ortaya dadanma sakın hakkın yok

Daha önce burada aldirmayla ilgili yorum okudum ve bazı insanlar aldirmanin daha büyük günah ikinciye girmeyin gerekirse dogurun evlatlık verin hasret çeken bir aileye gibi çok yorumlar okudum burda neden şimdi herkes yargiliyo böyle konu geçmiş burdada aldirmsyin sakin denilmis
spermin sahibini soruyorum noldu ona diyorum bu yazdıkların cevap değil.
Günah sevap sorularını diyanete fetva hattına falan sor.
çocuğu berbat şartlarda doğurup başkasına verince iyilik meleği mi olunuyor, ha bi de korunmasız ilişkiyle mesut edilen bi herif var ortada olmayan.
Çocukların başına neler geliyor, öz annesi babası sahip çıkmamış el niye çıksın?

Daha önce burada aldirmayla ilgili yorum okudum ve bazı insanlar aldirmanin daha büyük günah ikinciye girmeyin gerekirse dogurun evlatlık verin hasret çeken bir aileye gibi çok yorumlar okudum burda neden şimdi herkes yargiliyo böyle konu geçmiş burdada aldirmsyin sakin den
Çatır çutur sevişirken günah değil miydi, aldırınca günah aklınıza geliyor? Ne bakıyorsunuz insanlar kendilerinin yapmayacağı şeyi rahatlıkla söyleyiveriyor. Çok kolay dokuz ay taşıyıp tanımadığın insanlara paket gibi vermek çünkü.

Midem bulandı sizden Allah ıslah etsin pişkin gibi anlatıyor bir de
Yavruya çok sevindim senin gibi biriyle olmasındansa inşallah iyi bir ailededir yarın bir gün çocuğumu görücem diye ortaya dadanma sakın hakkın yok
On sene sonra çocuk doğuracak bu kadın
Bugün karnındaki sübyandan iğrenen yaratık yarın anneyim diyecek
Eminim

On sene sonra çocuk doğuracak bu kadın
Bugün karnındaki sübyandan iğrenen yaratık yarın anneyim diyecek
Eminim
Kesinlikle.. Yıllar sonra diğerinin de karşısına çıkmak isteyecek büyük ihtimalle Allah o yavrunun karşısına hep iyi insanlar çıkarsın 🙏🏻

Kesinlikle.. Yıllar sonra diğerinin de karşısına çıkmak isteyecek büyük ihtimalle Allah o yavrunun karşısına hep iyi insanlar çıkarsın 🙏🏻
Amin amin amin
Bir de diyorki evlat hasretiyle yanan bir aileyi mutlu ettim Allah sana mutluluk yüzü göstermesin ulan daha doğmamış bebeden iğrendin onu mutsuz ettin ölmedi diye ne yapacağını şaşırdın bir lokma süte hasret bıraktın doğar doğmaz terkettin, kendin peydahladığını mutlu etmedin de elalemi mutlu etsen ne olur

9 ay karnımda taşıdım çöpe de atabilirdim atmadım psikolojim bozuktu şartlarım zordu yargılamayın kınamayın ne yaşadığımı bilemezsiniz analık hakkım var benim diyecek, yanındakine analık mavraları atacak

Çok üzgün ama, evlatlık da verse kurtulamadı masumdan nüfusunda görünüyor milleti nasıl kandıracak şimdi

Küfür etmemek için nasıl zor tutuyorum kendimi

Allah katında zina bile olsa aldirmsk haram ve katillikmis burda aldırmayı dusunenleri de yargilamissiniz evli bile olsa bunuda yargilsmanix normal gerçi
Aldırmanın haram olduğunu biliyosun madem evlenmeden niye ilişkiye giriyosun ki bişi demiyorum ona herkes kendi nefsinden sorumlu ama niye korunmuyosun ne suçu var o meleğin madem Allahı biliyosun haramdan korkuyosun şimdi daha çok kork bence Rabbim kimsenin yaptığını kimseye bırakmaz Allah akıl fikir versin sana

Ben şoktayım hala da psikolojik olarak da kötüyüm aldirsamda çok kotu olurdum
Güvenmediğin tanımadığın adamla ne diye ilişkiye giriyosun madem. Ne güzel ya çıldırcam anlık zevk için herşeyi yap sonra piskolojim bozuk de kenara geç otur oldu. Allahım bu kulunu affet şoktaymış piskolojisi bozukmuş yoksa böyle şeyler yapmazmış. İki dakikalık zevk için uğraşmazmış falan filan

1 ay once cokta yedigime ictigime dikkat ettigim halde 8 aylik bebegim karnimda kalbi durdu simdi ise boyle bi konu okudum hayat ne kadar adi ve acimasiz kemiklerime kadar aci cekip inim inim inliyorum özluyorum bebegimi bunlari benmi yasadim hergun sorguluyorum hala bebegim dogcakmista gununu bekliyormus gibi hissediyorum ama bizim bulusmamiz icin benimde o kara toprakta olmam gerekecek . hayat ne kadar bom bos ve anlamsiz bir o kadarda kötü sonra diyorumki hayir degildi ben onun muzik actigimdaki tekmelerini hickiriklarini hissettigim an daki duygularimi hic biseye degismem annesinin kuzusu elim kolum bombos kaldi sutumu bile iciremedim bebegime o simdi cennette bir melek 👼🏼 hayat ve yaşadigimiz hersey inaniyorumki bir sinav bir imtihan yoksa boyle olmazdi mis kokuluma pamuguma bir kez olsun o yumuşak yanaklarina bir öpucuk konduramadim 😔 cok uzgunum

X