alf multi çok amaçlı buharlı temizlik makinası ?

ben hero kullanıyorum.ablamda speedy kullanıyor.aralarındaki farklar ise bildiğim kadarıyla benimkinde basınç kazanı var.buda buhar sıcaklığını ve buharı artırarak kirleri daha kolay söküyor.ayrıca antibakteriyel haznesi var.burundanda buhar ve dezenfektan atarak buzdolabının,fırıının ve koltukların altına
hijyen sağlıyor.benimkinin kolunu kendine doğru çekince buhar veriyor,kolu dik tutunca buharı kesiyor.buda telefon,kapı falan çalınca çok işe yarıyor.ablamınkin de böyle bir özellik yok.beniminin tabanı daha geniş.yanlız ablamdakinde basınç kazanı olmadığı için daha çabuk buhar oluşturuyor.bende bu forumdan öğrendim,suyu kettle kaynatıp öyle koyuyorum.zaman farkını ortadan kaldırıyorum.ablamda çok memnun,bende memnunum.unutmadan benimkinde 2 yer bezi,1 adet halı bezi çıkıyor.diğerinde ise 1 adet yer,1 adet halı bezi çıkıyormuş.biri ıslanınca diğeri ile devam etmek bence önemli.

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, bir kaç bişey daha sormak istiyorum size,

Bir odayı yada evi temizlerken bez kirlenecek sonuçta, sıcakken hemen o arada bez değiştirebiliyor muyum? Ve kaç beze ihtiyacım var, yetiyor mu bez sayısı? Yada hemen yıkayıp ıslak ıslak takabiliyor muyum? Normalde evde temizlik yaparken kaç defa kovanın içinde bezi yıkayıp siliyoruz, baya bir bez almam lazım sanki:)))

Diğer sorum da şu; evi temizlerken su çok sık bitiyor mu? Ve makineye su eklerken soğumasını bekliyor muyuz? Hem doldururken bekle hem suyu ısıtırken bekle, çok vakit kaybı olmuyor dimi?

Ben de Hero dan yanayım ama yukarıda sorduğum sorular benim kafamı çok meşgul ediyor, cevaplandırırsanız çok memnun olacağım.

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, bir kaç bişey daha sormak istiyorum size,

Bir odayı yada evi temizlerken bez kirlenecek sonuçta, sıcakken hemen o arada bez değiştirebiliyor muyum? Ve kaç beze ihtiyacım var, yetiyor mu bez sayısı? Yada hemen yıkayıp ıslak ıslak takabiliyor muyum? Normalde evde temizlik yaparken kaç defa kovanın içinde bezi yıkayıp siliyoruz, baya bir bez almam lazım sanki:)))

Diğer sorum da şu; evi temizlerken su çok sık bitiyor mu? Ve makineye su eklerken soğumasını bekliyor muyuz? Hem doldururken bekle hem suyu ısıtırken bekle, çok vakit kaybı olmuyor dimi?

Ben de Hero dan yanayım ama yukarıda sorduğum sorular benim kafamı çok meşgul ediyor, cevaplandırırsanız çok memnun olacağım.

bir bez büyük bir odaya yetiyor.heroda 2 yer bezi çıkıyor.2 oda için yetiyor.1 tanede halı bezi çıkıyor.buda halıda yetiyor.ama 1 er yedek almakta fayda var.yer bezleri cırtlı.hemen değiştirebiliyorsun.ıslak takmak işe yaramaz.ama amacın sadece dezenfektanını kullanmaksa problem yok.çabuk kurumasını istiyorsa yedek bez saysı evin oda sayısı ile orantılı sanırım.buhar tamamen bitince,fişten çekip vanayı ağırca açarsan,kettlede kaynamış su koyarsan zaman kaybı olmuyor :)
umarım faydalı olmuşumdur.

buhar dezenfekteye tek başına yetmiyor mu ki de dezenfektan koymuşlar? hani buharla birlikte tüm kimyasallardan kurtuluyor, sadece su ve buharın gücüyle saf temizlik yapıyorduk? :26:

buhar dezenfekteye tek başına yetmiyor mu ki de dezenfektan koymuşlar? hani buharla birlikte tüm kimyasallardan kurtuluyor, sadece su ve buharın gücüyle saf temizlik yapıyorduk? :26:

temizleyicisi organikmiş, kimyasal değil
bebeklerimiz için bence gerekli,çünkü yerde emekliyorlar
ben alıcam inşallah

geçen gün alfin bayan elemanını bir mağazada tanıtım yaparken gördüm.sizin bu sorunuzu bende bu arkadaşa yönelttim.öğrendiğim bilgileri paylaşmak istedim.buharın bakteri veya mikropu öldürebilmesi için buhar sıcaklığının 120 derecenin üzerinde olup,aynı noktaya beş dakikadan fazla tutulması gerekiyormuş.buda ev temizliğini imkansız hale getiriyor.düşünebiliyormusunuz aynı noktaya 5 dakika sıcak buhar tutulduğunda,oluşabilecek hasarları?zaten böyle bir işleme ne su nede zaman yeter:)
bu yüzden bu sıvıyı geliştirmişler.buradaki buhar sıcaklığı ve basınçı kirleri çözmekte kullanılırken,mikropları öldürmek için bu solusyonu kullanıyorsunuz.bana mantıklı geldi.zaten kullandığım bu solusyonun doğal olduğunu tahriş etmemesinden anlamıştım.bildiğim diğer konu ise,sağlık bakanlığı herşeye kolay kolay izin vermez.yine arkadaşın verdiği bilgide alfin buharlı temizliği uzun yıllardır araştırdığını,bu sıvı olmasa bu işe başlamayacaklarını,çünkü mikropları öldürür deyip,öldürmemesi markalarına çok ciddi zarar vereceği bu yüzden beklemişler.bana mantıklı geldi.

bir bez büyük bir odaya yetiyor.heroda 2 yer bezi çıkıyor.2 oda için yetiyor.1 tanede halı bezi çıkıyor.buda halıda yetiyor.ama 1 er yedek almakta fayda var.yer bezleri cırtlı.hemen değiştirebiliyorsun.ıslak takmak işe yaramaz.ama amacın sadece dezenfektanını kullanmaksa problem yok.çabuk kurumasını istiyorsa yedek bez saysı evin oda sayısı ile orantılı sanırım.buhar tamamen bitince,fişten çekip vanayı ağırca açarsan,kettlede kaynamış su koyarsan zaman kaybı olmuyor :)
umarım faydalı olmuşumdur.

Eveet çok faydalı oldun:))

Artık benim de bir Hero'm var:) Satın aldığım yerde yedek bez yokmuş ama en yakın zamanda yedek bez alacağım. Dediğin gibi 1bez bir odaya yetti, iki oda temizledikten sonra bezleri yıkayıp kurutma makinesine atıp orada kuruttum. Çok güzel bir temizlik oldu, yerler pırıl pırıl.Çok tereddütle yaklaşmıştım önce, senin de yardımınla bir hero sahibi oldum. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

açıklamalar için çok çok teşekkürler :) ama benim yine de o organik dedikleri şeyi açıklamadıkları sürece içime sinmez gibi. :/ neymiş ki enzim falan mı acaba, söyleseler keşke. neyse alanlar güle güle kullansın. umarım aradığınız her şeyi bulursunuz bu makine de. ben biraz daha sirke karbonat ikilisine devam :))

kızlar çok güzel anlatmışsınız ama benim kafam karıştı.hero mu alsam multi mi?ben hem yerlerde hemde cam ve fayans duvarlarda kullanmak istiyorum hangi modelini almam gerek?

kızlar çok güzel anlatmışsınız ama benim kafam karıştı.hero mu alsam multi mi?ben hem yerlerde hemde cam ve fayans duvarlarda kullanmak istiyorum hangi modelini almam gerek?

Hem camları hem fayansları hem de yerleri temizlemek istiyorsun, o zaman multi alacaksın. Hero ile sadece yerleri temizleyebilirsin.

Merhaba kizlar benimde size bir sorum olacak. Evi ortalama ne kadar sürede toz oluyor ve bu makinelerle evi ortalama ne kadar süre icinde siliyorsunuz. Benim evim 150 m2 de silmekten nefret ediyorum isimi kolaylastirirmi. Cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler .

Merhaba kizlar benimde size bir sorum olacak. Evi ortalama ne kadar sürede toz oluyor ve bu makinelerle evi ortalama ne kadar süre icinde siliyorsunuz. Benim evim 150 m2 de silmekten nefret ediyorum isimi kolaylastirirmi. Cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler .

Evi ortalama ne kadar sürede sildiğimi bilmiyorum ama 1 saati geçmez sanırım. Bu biraz evin durumuna göre değişir bence. Eşya ve halının çokluğuna göre zaman biraz daha artar, eşyaları çekip altını silmek....zaman alır. Benim eşyam çok fazla değil, iyice süpürdükten sonra halıları kaldırıp her yeri hero ile silip tekrar halıları yerine seriyorum.
Tabiki hero nun giremediği yerler var oraları silmek sehpa ayna tv toz almak bunlar da dahil benim 1 saatin içine.

Silmekten nefret ediyorsan sen de benim gibi rahat edersin bence.

Evi ortalama ne kadar sürede sildiğimi bilmiyorum ama 1 saati geçmez sanırım. Bu biraz evin durumuna göre değişir bence. Eşya ve halının çokluğuna göre zaman biraz daha artar, eşyaları çekip altını silmek....zaman alır. Benim eşyam çok fazla değil, iyice süpürdükten sonra halıları kaldırıp her yeri hero ile silip tekrar halıları yerine seriyorum.
Tabiki hero nun giremediği yerler var oraları silmek sehpa ayna tv toz almak bunlar da dahil benim 1 saatin içine.

Silmekten nefret ediyorsan sen de benim gibi rahat edersin bence.

İnsallah en kisa zamanda bende istiyorum. Çünkü yer silmek işkence .

ben Alf'in hero modelini kullanıyorum,şu ana kadar bir zararıyla karşılaşmadım şahsen ama şöyle de bir nokta var:sonuçta buharı sürekli aynı noktaya püskürtsem zarar veriyodur heralde ama temizlik yaparken gezdiriyoruz sonuçta,sürekli aynı noktaya uygulanmadığından da zarar vermedi muhtemelen..

merhaba bende dün alfin multi modelini aldım.sorum dezenfektanını nasıl kullandıgınız?suya karıstırpmı kullanıyorsunuz ölçüleri nedir? birde bu dezenfektanı nerelerden temin edebiliriz?????
bide ben bugün duvarları sildim hiç ıslak falan bırakmadı güzelde pek de leke cıkarmadı sokak kapımın ordaki duvarda el izleri vardı ustalar yapmıstı.sinirimi bozuyodu hep..acaba dezenfektanla işe yararmıki.sadece suyla denedim ben biraz. makineyi cok kullanamadım daha ama:26::26::26:

merhaba bende dün alfin multi modelini aldım.sorum dezenfektanını nasıl kullandıgınız?suya karıstırpmı kullanıyorsunuz ölçüleri nedir? birde bu dezenfektanı nerelerden temin edebiliriz?????
bide ben bugün duvarları sildim hiç ıslak falan bırakmadı güzelde pek de leke cıkarmadı sokak kapımın ordaki duvarda el izleri vardı ustalar yapmıstı.sinirimi bozuyodu hep..acaba dezenfektanla işe yararmıki.sadece suyla denedim ben biraz. makineyi cok kullanamadım daha ama:26::26::26:
alfin dezenfektanını, 5 litrelik su kabına koyup üzerine su ekliyerek kullanıyorum.yani 1 litre dezenfektan 4 litre su ile karıştırıyorum.ben ürünü satın aldığım bayiden satın alıyorum.ayrıca alf.com.tr sitesinden 5 li paket olarak satın alabiliyorsun.yanlız bu mikrop öldürücü leke çıkarıcı değil.leke çıkarmak istediğmde buhar çıkarmıyorsa istemiye istemiye deterjan kullanıyorum.

arkadaşlar bende almak isityorum kullanma şeklini ve fiyatını kısaca açıklaya bilrimsiniz.alf multi düşünüyorum heryere kullanmam gerekecek...

X