Alınganlık mı ediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayrıca regl kokmaz. 30 senedir regl oluyorum bir gün koku sorunum olmadı. Reglken de günlük duş almayı ihmal etmezseniz, sık ped değiştirirseniz kokmaz. Sizin hijyende sorununuz var. Öfke parlaması geçirip küfredeceğinize biraz temizliğinize dikkat edin
Açıkçası evet; ben de anlamıyorum nasıl bir bahanesir bu, regl kötü kokmuyor ki. Benimki kokmuyordu. Pedi açtığımda normal hafiften bir kanama kokusu duyumsuyordum doğal olarak, onun dışında dışarıya koku verecek bir koku değil o. Pedi bekletip beş altı saat kokuştururlarsa o başka. Ben iki saat zor tutuyordum ilk günler. Çoğu kişinin hijyeni yeterli boyutta değil ve kendilerini olabildiğince hijyeniğim şeklinde kandırıyorlar. Ben spor kıyafetimi anında sudan geçiririm. Bekletip kokusundan bulduruyor, utanç verici ayrıntılar ve fark ettim hep bir bahanesi var.

Bacağımdan biyopsi için parça aldılar, üstüne dikiş attılar. Ben eczaneden su geçirmez bant aldım yapıştırdım. Yine yaptım banyomu. Parmağım yara diye duş almadan gezilmez sayın meslektaşım. Kozmetik marketler bile satıyor su geçirmez bantları. Banyoya girmeden yapıştırıyorsun, su üstünden akıp gidiyor.
Reglken kokuyorsan mantarın geçmemiş bence. O kullandığın günlük ped de mantara direkt davetiye. Biraz araştırma yap, hayat tarzını düzenle.

Hijhen sorununuz aşilar inkar etmeyin kabul edip hayatınıza cekidüzen verin.En az iki günde bir duş alın güzelce lifle köpürtün özel bölgelerinizi. Saclarınızı derinlemesine yıkayın.Her gün iç çamaşırı değiştirin ve onları biriktirmeyip sıcak su kalıp sabunla yıkayın petegin bi köşesine asın. Deotak marka roll on kullanın. Ayak için deotak ayak kremi alın. Yastık kılıfınızı iki günde bir değişin. Diş ipi dil temizleme aparatı gargara kullanın gece uyumadan dişlerinizi cenaze olsa fırçalayın.

Canim mesajlarindan anladigim su:
1- her sabah dusunu al
2- bir kere bile giymiş olsan yikamadan tekrar giyme. Havalandirsan da sinmiş ter kokusu geçmez. Geçmiş gibi olur. Üstüne tekrar yerlerden iğrenç kokar.
Yani her duşta yeni bir kıyafet. Komple,kulotundan buluzune,corabina kadar.
3- parmaktaki dolama asla yikanmaya engel değil. antibiyotik kullanimi minimum 5 gün sürer.5gun boyunca yikanmadigina inanamıyorum. Banyoyu sevmiyorsun. Ben de çok sevmem amahergun duşumu alırım. 5 dk. Saç, vücut tamam.
Saç kurumasi uzun sürüyorsa ve ondan sık duş alamiyorsan saçını kisalt. En azından problemleri çözene kadar biraz kısa tut. bir de bit var demişsin mi halen var olduğunu düşünemiyorum bir ilaca bakar çünkü.
Vajinal mantar çok koku yapar günlük ped kullanma. İç camasarini hergun değiştir. Hatta gece yataeken temiz camasirla yat.
Yurtta bunlar zor olur ama kıyafetlerini günlük yikarsan bence kokmazsin. zaten kir değil deterjan şöyle bir batir çıkar şu değsin koku gitsin.
Antibiyotik ten degildir kesinlikle az yiksnma ve sinmiş ter kokulu kiyafetin giyilmesi ile beklemiş kıyafet kokusudur o.
Umarım iyilesirsin.

Yahu vajinal mantar nasıl yatağa sinebilir? Hiç duş almazsa çamaşır değiştirmezse taharetten bi haberse ancak öyle geçer adet kanı mı bu şelale gibi yataklara aksın ayrıca ilaç tedavisi ile kolayca geriler konu sahibi kendi önemsememiş
Vajinal mantarın akmasına gerek yok maalesef pislik ablamda vardı bu inanın o koku bırakın yatağı her yere siniyor bir yere akmasına bulaşmasına gerek yok yani ablam duştan bile çıksa kokuyordu yatağa tene kıyafetlere her yere sinen gerçekten kötü bir koku bu sadece öyle akıntım vardı ilaç kullandım bitti gibi bir şey değil ben bizzat şahidim

Birisi fotoğraf paylaşmış, yazılan sorunların hepsine var demişsiniz orada. E siz çürümüşsünüz haberiniz yok 🙄

Bir insan reglken niye koksun? Aynı pedin üstünde saatlerce oturursanız, günlük duşunuzu almazsanız kokarsınız ancak.
Dilde beyazlık da dilinizi fırçalamadığınız için oluyordur.
Temizliğe dair hiçbir konuda bilginiz yok gibi. Her yerinizden bir sorun fışkırması çok normal.
Reglken bile her gün duş almayan insan normal zamanda hiç almıyordur. Kendinize bakmayı öğrenmeniz lazım acilen.

Bakın tane tane tek tek anlatıyorum onlar bana git demedi daha çok dikkat et dedi ama zaten normalde de anlaşamadığımız için ben değiştirdim bu odada yoktu öyle bir sorunum parmağım dolama oldu (el) antibiyotik kullandım kokum oldu bazı antibiyotikler koku yaparmış bitince geçmeye başladı bugün duş aldım parmağım sargılı diye alamıyordum temizlenmeye başladım Allah aşkına yukarıda ki hakaret etmek istemiyorum kendini bilmezin yazdığına bakın gaz sorunum varmış dolama olmuşum dümdüz pismişim bu üsluba madalya mı takmam lazımdı
Gerçekten insanlara saldırıyorsunuz ama sizde hijyen problemi var kabul edin dolama dediğiniz enfeksiyondur siz manikür manikür gezip bu aletlerden kapmadığınıza göre bunu pis yerden kaptınız , parmak sargılı diye duş almamak çok ayrı bir seviye insanlar alçıyla duş alıyor sargıyı değiştirmek ya da streçle vs ile koruyup duş almak çok basit bir şey insanlar kendine küfrettirmeyi seviyor diyorsunuz da aklınıza şu geliyor mu insanlar haklı olduğu için zorunuza gitti saldırmaya başladınız tek bir parmak sargısı ıslanacak diye duş erteleyen insandan da hijyen dersi almayalım ya

Vajinal mantarın akmasına gerek yok maalesef pislik ablamda vardı bu inanın o koku bırakın yatağı her yere siniyor bir yere akmasına bulaşmasına gerek yok yani ablam duştan bile çıksa kokuyordu yatağa tene kıyafetlere her yere sinen gerçekten kötü bir koku bu sadece öyle akıntım vardı ilaç kullandım bitti gibi bir şey değil ben bizzat şahidim
Ben vajinal fitil ve ek antibiyotik ile bu denli kokan bir enfeksiyon hiç görmedim neden koktuğunu biliyorum ama burada yazarsam herkesin midesi bulanır tek duş yeterli değil daha iyi bir temizlik ve pamuklu ped koyulur vajina girişine (eczanelerde satılıyor steril ) bu şekilde koku falan çıkmaz her şeyin çözümğ var. Hiç diyabetik ayak, yatak yarası gördünüz mü deri çürür bir el girecek kadar açık yara o koku eve yayılır fakat uygun bir bakım ile sadece pansumanda yada yaklaşınca kokan hastalar var. Dediğim öyle böyle bir koku değil gerçekten o bile engelleniyorsa vajina faso fiso. Terli kıyafetini şartlamayı bilmeyen bir kadın vucut temizliğini nasıl yapıyor kimbilir. Biz çalışırken bile iki ara bi derede terli formamızı suyun altında sabunla bi şartlarız yenisini giyeriz elaleme kokmayalım diye bunlar yurt odasında poşette leş kokulu kıyafet bekletiyor

Ben vajinal fitil ve ek antibiyotik ile bu denli kokan bir enfeksiyon hiç görmedim neden koktuğunu biliyorum ama burada yazarsam herkesin midesi bulanır tek duş yeterli değil daha iyi bir temizlik ve pamuklu ped koyulur vajina girişine (eczanelerde satılıyor steril ) bu şekilde koku falan çıkmaz her şeyin çözümğ var. Hiç diyabetik ayak, yatak yarası gördünüz mü deri çürür bir el girecek kadar açık yara o koku eve yayılır fakat uygun bir bakım ile sadece pansumanda yada yaklaşınca kokan hastalar var. Dediğim öyle böyle bir koku değil gerçekten o bile engelleniyorsa vajina faso fiso. Terli kıyafetini şartlamayı bilmeyen bir kadın vucut temizliğini nasıl yapıyor kimbilir. Biz çalışırken bile iki ara bi derede terli formamızı suyun altında sabunla bi şartlarız yenisini giyeriz elaleme kokmayalım diye bunlar yurt odasında poşette leş kokulu kıyafet bekletiyor
Sorun şu ki benim pis ötesi ablam koktuğuna asla inanmıyordu zorla 1 hafta antibiyotik kullandı ondan sonra ona göre geçti gitti ama inanın evine girin daha girer girmez o koku geliyor genelde işte kokuya alıştıkları ya da ben bitirdim ilacı geçti bitti sandıkları için o koku sindikçe siniyor kaç kere dedim ilacın bitince gidip tekrar muayene ol bitmiş mi bitmemiş mi ne aşamada ilaç kullandım ya diyip geçiyordu böyle birini tanısanız o koku nasıl leş gibi siniyor görürdünüz diyorsunuz ya her şeyin çözümü var o çözüm size göre bana göre var çoğu kişi kendini takip etmekten aciz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X