Alkali yaşam tarzı ve diyetle, 1 ayda 10 kilo verdim!

selam kızlar nabersiniz?

bugun tartıldım halen aynıyım yaaaa off cok sinir bozucuuuuu
menümü yazup cıkıcam bankada carsıda az işim var aksama ugrarım yine...

sabah değişiklik olsun diye 1 kase 5 yemek kasıgına es deger nesfit yedim yarım yaglı sut ile

ara kıraz sapı cayım

öğlen
brokoli ve salata ardından dogru olmayan aktivia yedim cilekli olanından

ara mandalina 1 adet

akşam corba ve yine sebze olucak

1.5 l bıtımıs bulunmaktayım devamını icmeyi düşünüyorum
sizi fazla takip edemiyorum 2 tane oglum var onlarla ugrasşıyorum...
biraz daha hızlı kgversem ne güzel olucak yaaaa...

spor olarak yuruyus bandında yine 30 dk lık yuruyus yapıcam bu aksam....:KK53::KK53::KK53:

selam kızlar nabersiniz?

bugun tartıldım halen aynıyım yaaaa off cok sinir bozucuuuuu
menümü yazup cıkıcam bankada carsıda az işim var aksama ugrarım yine...

sabah değişiklik olsun diye 1 kase 5 yemek kasıgına es deger nesfit yedim yarım yaglı sut ile

ara kıraz sapı cayım

öğlen
brokoli ve salata ardından dogru olmayan aktivia yedim cilekli olanından

ara mandalina 1 adet

akşam corba ve yine sebze olucak

1.5 l bıtımıs bulunmaktayım devamını icmeyi düşünüyorum
sizi fazla takip edemiyorum 2 tane oglum var onlarla ugrasşıyorum...
biraz daha hızlı kgversem ne güzel olucak yaaaa...

spor olarak yuruyus bandında yine 30 dk lık yuruyus yapıcam bu aksam....:KK53::KK53::KK53:

Canım çok ama çok mutlu oldum, diyetine, çok kısa zamanda da sonuç alacağını düşünüyorum. Fakat bazı değişiklerden sonra, kitapta eski bir sporcu olarak benim en çok dikkat ettiğim şey sporla birlikte kilo verme olayıydı. Ki kitapta açık ve net bir şekilde bu bölümle ilgili bir yazı var "kilo vermeden spor yapmayın diyor" buna bana sık sık "ama yürümen de lazım" diyenler yüzünden de dikkat etmiştim, kitap eşimde o bölümü akşam taratıp ekleyeceğim buraya. Vücut yürümen den ötürü daha çok acıkacak. Ben bu bölümü akşam ekleyeceğim buraya, bunun dışında menün de ki mesela süt kısmı ile ilgili olan bölümü de ekleyeceğim ki inek sütü ve ürünlerini kesinlikle hayatımızdan çıkartmamız bunun yerine keçi, koyun sütü ve türevlerini hayatımıza sokmamız gerekiyor. Bu kilo verme dönemin içinde çok önemli. Akşam bu bölümleri taratıp eklemiş olurum. Sevgiler...

tarçınlı su iiçiyorum ben de o da alkali diye okumuştum nette
kabuk tarçın ı şişenin içine atıyorum o zaten dibe çöküyor sık sık dolduruyorum zaten günde 3 lt içmek için tadı da az yoğun ve çok hoş
bir bardak suya ne kadar karbonat atıyorsunuz mesela

Evet canım tarçın çok faydalı ve bilinen ilk baharatlardan ve çok iyi bir şey yapıyorsun. Aşağıya da faydalarını ekledim, herkes okuyabilir. Bir bardak su olarak hiç hesaplamamıştım ben ama bir litre suya yarım çay kaşığı atıyoruz. Sevgiler...

Tarçın dünya çapında bilinene en eski baharatlardan biri.Baharatın elde edildiği ağacın ana vatanı Sri Lanka. Ağacın
kabuğundan elde edilen bu baharat kendine has sağlık açısından çok önemli aktif maddeler içerir. Antik çağlardan beri pek çok
medeniyet tarafından doğal ilaç olarak kullanılmıştır.Çay olarak içilebileceği gibi çeşitli yiyeceklerin üzerine serpilip ya
da direk yenilerek de tüketilebilir.

İşte Tarçının Faydaları:
1-Kolesterolü düşürür.

Çalışmalar günde sadece yarım çay kaşığı tarçın tüketilmesinin kolesterolü düşürdüğünü göstermiştir.Tarçın kandaki kötü
kolesterol ve trigliserid seviyesini düşürür.

2-Kan şekerini düşürür Tip 2 Diyabeti tedavi eder.

Çalışmalar günde sadece yarım çay kaşığı tarçının kan şekerini dengelediğini göstermiştir.Tarçın in-sülünün daha etkin
olmasını sağlar ve bu sayede kilo kontrolü ve kalp krizi riskinin azaltılmasında yardımcı olur.
3. Kalp Hastalıklarına Faydalıdır.

Tarçın kalp damar sistemini güçlendirir.Tarçında bulunana kalsiyum ve lif kalp hastalıklarına karşı bir koruma sağlar.Biraz
tarçın koroner damar hastalığında ve yüksek tansiyonda yardımcı olur.

4-Kanserle Savaşır.

Amerika Maryland'de yapılan bir araştırma tarçının kan kanseri ve lenf kanserinde kanserli hücrelerin bölünmesini azalttığını
göstermiştir.

Tarçındaki kalsiyum ve lif kombinasyonu safra salgısını artırarak kolon hücrelerinin zarar görmesini dolayısıyla kolon
kanserini önler.

5-Diş Ağrısı ve Ağız Kokusu Giderici.

Tarçın geleneksel olarak diş ağrısı tedavisinde ve ağız kokusu giderici olarak kullanılır.Bir kaç çimdik tarçın ağızda
çiğnenebilir ya da çayı yapılıp gargara olarak kullanılabilir.

6- Solunum sorunlarını tedavi eder.

Tarçın grip için çok faydalı bir ev ilacıdır.Bir çay kaşığı bal ve çeyrek çay kaşığı tarçın karıştırılır ve yenir.3 gün
boyunca devam edilir.Bu reçete öksürüğe,soğuk algınlığına ve sinüzite iyi gelir.
7- Beyin Toniği

Tarçın beyin aktivitesini artırdığından beyin için iyi bir toniktir. Sinirsel tansiyonu tedavi eder,hafıza kayıplarını önler.

Çalışmalar tarçını koklamanın bilişsel fonksiyona,hafızaya,zihinsel performansa iyi geldiğini,uyanıklığı ve konsantrasyonu
artırdığını göstermiştir.
8- Enfeksiyonlara iyi gelir.

Anti mantarianti bakteriyel, anti viral anti parazitik ve antiseptik özellikleri nedeniyle dahili ve harici enfeksiyonlarda
etkilidir.

9- Adet dönemini kolaylaştırır.

Tarçın kadın sağlığında da faydalıdır.Adet kramplarında ve diğer adet sorunlarında rahatlama sağlar.
10-Doğum Kontrolü

Tarçın aynı zamanda bir doğal doğum kontrol aracıdır. Doğumdan sonra düzenli olarak kullanılması adeti geciktirir ve gebeliği
önler.

11- Anne Sütünü Artırır.

Tarçın anne sütünde artış sağlar.

12. Eklem iltihabından kaynaklanan ağrılarda rahatlama sağlar.
Tarçın anti iltihap maddeler içerdiğinden, eklem iltihabı gibi hastalıklarda rahatlama sağlar.
Copenhagen Üniversitesinde yapılan bir çalışma sonucunda bir hafta boyunca her sabah 1 çay kaşığı balla çeyrek çay kaşığı
tarçını karıştırıp yiyen hastalarda belirgin bir rahatlama görülmüş, bir ay boyunca kullanan hastalar ağrısız yürüyebilmişlerdir.
13- Sindirim Toniği

Tarçın pek çok yiyeceğe baharat olarak eklenmeli,güzel bir tat vermesini dışında ayrıca hazmı kolaylaştırarak sindirime katkı
sağlar.Tarçın hazımsızlık,mide bulantısı,kusma,mide sorunları,ishal ve gazda çok etkilidir.Bağırsak ve mideden gazı atmak
konusunda çok yardımcıdır. Asitliği,ishali ve sabah halsizliğini bitirir. Çok etkili bir sindirim toniğidir.

14-İdrar Yolları Enfeksiyonlarına İyi Gelir.

Düzenli bir şekilde tarçın tüketen insanlarda idrar yoları enfeksiyonları daha az görülmektedir.Tarçın idrar
söktürücüdür,İdrarı artırır ve söktürür.

15- Pıhtılaşma Önleyici Etki

Tarçında bulunan Cinnamaldehid adlı maddenin kanın pıhtılaşmasını önleyici etkisi vardır.Acil durumlarda kanamanın durması ve
yaraların kapanması için gerekli olan kanın pıhtılaşması normal şartlarda da olursa damar tıkanıklığına neden
olur.Cinnamaldehid kandaki gereksiz pıhtılaşmaları önleyici bir maddedir.

16- Doğal Gıda Koruyucu
Yiyeceklere eklendiği zaman bakteri oluşumunu engeller ve doğal bir koruyucu görevi üstlenir.

17- Baş Ağrısı Ve Migrende Faydalıdır.

Soğuk çarpması nedeniyle oluşan baş ağrısında tarçın az bir suya eklenir ve macunumsu hale gelince ince bir tabaka halinde
şakaklara ve alna sürülür.

18- Sivilce ve Siyah Noktalarda Etkilidir.

Tarçın kanı temizler bu yüzden sivilcelerde faydalıdır.Bir kaç damla limon suyuna bir iki çimdik tarçın karıştırılarak elde
edilen macun sivilce ve siyah noktaların üzerine uygulanırsa faydalı olur.

19- Kanı inceltir ve kan akışını hızlandırır.

Tarçın kan incelticidir ve bu sayede kan dolaşımını hızlandırır.Bu etkisi sayesinde ağrıların azalmasında yardımcı olur.İyi
kan dolaşımı hücrelere daha fazla ve daha çabuk oksijen gitmesine yardımcı olur ve böylece metabolizmayı hızlandırır.Düzenli
olarak tarçın kullanarak kalp krizi riskini azaltabilirsiniz.

20- Kasları Gevşetir.

21-Kas ve Eklem Ağrılarını Rahatlatır.

Düzenli olarak tarçın tüketenler,tarçın tükettikten sonra kas ve eklem ağrılarında belirgin rahatlama olduğunu söylerler.
22-Bağışıklık Sistemini Güçlendirir.

Bal ve tarçın karışımı bağışıklık sistemini güçlendirir,halsizliği yok eder,ömrü uzatır.Yaşlanmayı geciktirici etkiye
sahiptir.

23- Kaşınmada Etkilidir.

Bal-Tarçın macunu böcek ısırmalarına ve kaşınmaya karşı da kullanılır.

24-Çok zengin bir manganez,fiber(lif),demir ve kalsiyum kaynağıdır.

25-Tarçın kanamayı durdurucu etkiye sahiptir bu yüzden yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar.
Tarçını sağlığınızı düzeltmek veya bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için kullanabilirsiniz.Tarçını çayınıza,kahvenize
ekleyebilir yediğiniz meyvelerin,tatlıların üzerine serpebilirsiniz.

Tarçını aşırı dozda tüketmek tehlikeli olabilir.Ayrıca tarçın hamileler tarafından kullanılma-malıdır.ŞEker hastaları
doktorlarına danışmadan ilaç yerine veya ilaçlarıyla beraber kullanma-malıdırlar.

Alıntıdır.

paki kızlar bu karbonatlı suyun içine ekstra tarçın limon vs. aynı anda ekleyip içsek nolur
Farkeder mi?

Bi de bu CLA yı şeker le ilgili hastalığı olanlar içmemeli diye bişey okudum. İçsem nolur ki acaba
Ben Hem Hashimato, Hipotiroidi, hem insülin direnci, hem de polikistik over hastalığı var.
Yani anlıcanız kilo almak sanki kaderim gibi:) Dört taraftan kuşatılmış durumdayım.:)

merhaba.polikistik over hastalığı ile ilgili prof ibrahim saraçoğlunun bir kürü var.onu uygulayan kişiler kurtulduklarını söylüyorlar.tabi sana faydası olur mu bilemem ama sitesine gir bir bak.hatta kk da da var bununla ilgili topik.umarım iyileşirsin.hoşçakal..:nazar:

Evet canım tarçın çok faydalı ve bilinen ilk baharatlardan ve çok iyi bir şey yapıyorsun. Aşağıya da faydalarını ekledim, herkes okuyabilir. Bir bardak su olarak hiç hesaplamamıştım ben ama bir litre suya yarım çay kaşığı atıyoruz. Sevgiler...

Tarçın dünya çapında bilinene en eski baharatlardan biri.Baharatın elde edildiği ağacın ana vatanı Sri Lanka. Ağacın
kabuğundan elde edilen bu baharat kendine has sağlık açısından çok önemli aktif maddeler içerir. Antik çağlardan beri pek çok
medeniyet tarafından doğal ilaç olarak kullanılmıştır.Çay olarak içilebileceği gibi çeşitli yiyeceklerin üzerine serpilip ya
da direk yenilerek de tüketilebilir.

İşte Tarçının Faydaları:
1-Kolesterolü düşürür.

Çalışmalar günde sadece yarım çay kaşığı tarçın tüketilmesinin kolesterolü düşürdüğünü göstermiştir.Tarçın kandaki kötü
kolesterol ve trigliserid seviyesini düşürür.

2-Kan şekerini düşürür Tip 2 Diyabeti tedavi eder.

Çalışmalar günde sadece yarım çay kaşığı tarçının kan şekerini dengelediğini göstermiştir.Tarçın in-sülünün daha etkin
olmasını sağlar ve bu sayede kilo kontrolü ve kalp krizi riskinin azaltılmasında yardımcı olur.
3. Kalp Hastalıklarına Faydalıdır.

Tarçın kalp damar sistemini güçlendirir.Tarçında bulunana kalsiyum ve lif kalp hastalıklarına karşı bir koruma sağlar.Biraz
tarçın koroner damar hastalığında ve yüksek tansiyonda yardımcı olur.

4-Kanserle Savaşır.

Amerika Maryland'de yapılan bir araştırma tarçının kan kanseri ve lenf kanserinde kanserli hücrelerin bölünmesini azalttığını
göstermiştir.

Tarçındaki kalsiyum ve lif kombinasyonu safra salgısını artırarak kolon hücrelerinin zarar görmesini dolayısıyla kolon
kanserini önler.

5-Diş Ağrısı ve Ağız Kokusu Giderici.

Tarçın geleneksel olarak diş ağrısı tedavisinde ve ağız kokusu giderici olarak kullanılır.Bir kaç çimdik tarçın ağızda
çiğnenebilir ya da çayı yapılıp gargara olarak kullanılabilir.

6- Solunum sorunlarını tedavi eder.

Tarçın grip için çok faydalı bir ev ilacıdır.Bir çay kaşığı bal ve çeyrek çay kaşığı tarçın karıştırılır ve yenir.3 gün
boyunca devam edilir.Bu reçete öksürüğe,soğuk algınlığına ve sinüzite iyi gelir.
7- Beyin Toniği

Tarçın beyin aktivitesini artırdığından beyin için iyi bir toniktir. Sinirsel tansiyonu tedavi eder,hafıza kayıplarını önler.

Çalışmalar tarçını koklamanın bilişsel fonksiyona,hafızaya,zihinsel performansa iyi geldiğini,uyanıklığı ve konsantrasyonu
artırdığını göstermiştir.
8- Enfeksiyonlara iyi gelir.

Anti mantarianti bakteriyel, anti viral anti parazitik ve antiseptik özellikleri nedeniyle dahili ve harici enfeksiyonlarda
etkilidir.

9- Adet dönemini kolaylaştırır.

Tarçın kadın sağlığında da faydalıdır.Adet kramplarında ve diğer adet sorunlarında rahatlama sağlar.
10-Doğum Kontrolü

Tarçın aynı zamanda bir doğal doğum kontrol aracıdır. Doğumdan sonra düzenli olarak kullanılması adeti geciktirir ve gebeliği
önler.

11- Anne Sütünü Artırır.

Tarçın anne sütünde artış sağlar.

12. Eklem iltihabından kaynaklanan ağrılarda rahatlama sağlar.
Tarçın anti iltihap maddeler içerdiğinden, eklem iltihabı gibi hastalıklarda rahatlama sağlar.
Copenhagen Üniversitesinde yapılan bir çalışma sonucunda bir hafta boyunca her sabah 1 çay kaşığı balla çeyrek çay kaşığı
tarçını karıştırıp yiyen hastalarda belirgin bir rahatlama görülmüş, bir ay boyunca kullanan hastalar ağrısız yürüyebilmişlerdir.
13- Sindirim Toniği

Tarçın pek çok yiyeceğe baharat olarak eklenmeli,güzel bir tat vermesini dışında ayrıca hazmı kolaylaştırarak sindirime katkı
sağlar.Tarçın hazımsızlık,mide bulantısı,kusma,mide sorunları,ishal ve gazda çok etkilidir.Bağırsak ve mideden gazı atmak
konusunda çok yardımcıdır. Asitliği,ishali ve sabah halsizliğini bitirir. Çok etkili bir sindirim toniğidir.

14-İdrar Yolları Enfeksiyonlarına İyi Gelir.

Düzenli bir şekilde tarçın tüketen insanlarda idrar yoları enfeksiyonları daha az görülmektedir.Tarçın idrar
söktürücüdür,İdrarı artırır ve söktürür.

15- Pıhtılaşma Önleyici Etki

Tarçında bulunan Cinnamaldehid adlı maddenin kanın pıhtılaşmasını önleyici etkisi vardır.Acil durumlarda kanamanın durması ve
yaraların kapanması için gerekli olan kanın pıhtılaşması normal şartlarda da olursa damar tıkanıklığına neden
olur.Cinnamaldehid kandaki gereksiz pıhtılaşmaları önleyici bir maddedir.

16- Doğal Gıda Koruyucu
Yiyeceklere eklendiği zaman bakteri oluşumunu engeller ve doğal bir koruyucu görevi üstlenir.

17- Baş Ağrısı Ve Migrende Faydalıdır.

Soğuk çarpması nedeniyle oluşan baş ağrısında tarçın az bir suya eklenir ve macunumsu hale gelince ince bir tabaka halinde
şakaklara ve alna sürülür.

18- Sivilce ve Siyah Noktalarda Etkilidir.

Tarçın kanı temizler bu yüzden sivilcelerde faydalıdır.Bir kaç damla limon suyuna bir iki çimdik tarçın karıştırılarak elde
edilen macun sivilce ve siyah noktaların üzerine uygulanırsa faydalı olur.

19- Kanı inceltir ve kan akışını hızlandırır.

Tarçın kan incelticidir ve bu sayede kan dolaşımını hızlandırır.Bu etkisi sayesinde ağrıların azalmasında yardımcı olur.İyi
kan dolaşımı hücrelere daha fazla ve daha çabuk oksijen gitmesine yardımcı olur ve böylece metabolizmayı hızlandırır.Düzenli
olarak tarçın kullanarak kalp krizi riskini azaltabilirsiniz.

20- Kasları Gevşetir.

21-Kas ve Eklem Ağrılarını Rahatlatır.

Düzenli olarak tarçın tüketenler,tarçın tükettikten sonra kas ve eklem ağrılarında belirgin rahatlama olduğunu söylerler.
22-Bağışıklık Sistemini Güçlendirir.

Bal ve tarçın karışımı bağışıklık sistemini güçlendirir,halsizliği yok eder,ömrü uzatır.Yaşlanmayı geciktirici etkiye
sahiptir.

23- Kaşınmada Etkilidir.

Bal-Tarçın macunu böcek ısırmalarına ve kaşınmaya karşı da kullanılır.

24-Çok zengin bir manganez,fiber(lif),demir ve kalsiyum kaynağıdır.

25-Tarçın kanamayı durdurucu etkiye sahiptir bu yüzden yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar.
Tarçını sağlığınızı düzeltmek veya bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için kullanabilirsiniz.Tarçını çayınıza,kahvenize
ekleyebilir yediğiniz meyvelerin,tatlıların üzerine serpebilirsiniz.

Tarçını aşırı dozda tüketmek tehlikeli olabilir.Ayrıca tarçın hamileler tarafından kullanılma-malıdır.ŞEker hastaları
doktorlarına danışmadan ilaç yerine veya ilaçlarıyla beraber kullanma-malıdırlar.

Alıntıdır.

arkadaşım,topiğine sahip çıkman çok güzel.demek ki başladığın işi yarım bırakmıyorsun.tebrik ederim.daha önce 2-3 topiğe dahil oldum ama süreklilik arz etmediği için bıraktım.ilgi yok, bilgi yok.sürdüremedim.ama senin çabanı takdir ettim ve ben de yazmak istedim topiğine..:nazar:

canım bu cla ne,ne işe yarıyor?:nazar:[/QUOTE

Bu bir gıda takviyesidir,vücutta ki yağların yakılmasını sağlar.Özellikle karın ,bel ve basen bölgesinde etkilidir. Conjugated Linoleic Acid (CLA) vucudun ihtiyacı olan ama vucut tarafından üretilemeyen bir yağ asididir bu yüzden bu asidi gıdalardan alırız (en çok; kırmızı et ve peynir de bulunur ) ancak bizim gıdalardan aldığımız cla ise elbetteki yeterli değil. Bu yüzden tablet şeklinde takviye almalıymışız özellikle zayıflama sürecinin ilk ayında." ***Dr. Yasemin hanımın kitabında ki öneridir. "

CLA NEDİR?
KONJUGE LİNOLEİK ASİT
Konjuge linoleik asit (CLA), linoleik asit yağ asitlerinin kimyasalların bir grubu anlamına gelmektedir. Süt ürünleri ve sığır eti en önemli besin kaynaklarıdır.
DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Asit Linoléique Conjugué, asit Linoléique Conjugué Cis-9, trans-11, asit Linoléique Conjugué trans-10, cis-12, Acido Linoleico Conjugado, ALC, Cis-9, trans-11 Konjuge Linoleik Asit, CLA, CLA-Serbest Yağ Asidi CLA-triaçilgliserol, LA, Linoleik Asit, Trans-10, cis-12 Konjuge Linoleik Asit.
ETKİLERİ NELERDİR?
Kolon ve rektum kanseri: Bazı araştırmalar, konjuge linoleik asit bakımından yüksek bir diyet, kadınlarda kolon ve rektum kanseri riskini azaltabileceğini ileri sürmektedir.
Obezite: Konjuge linoleik asit vücuttaki yağı azaltmaya yardımcı olabilir, ama toplam vücut ağırlığını azaltmaz.
Bunların dışında özellikle de vücut geliştirme sporcuları tarafından kullanılan bir takviyedir. Kanser ve kolesterol seviyesinin düşürülmesinde de önemli rol oynar.
NASIL ETKİ EDER?
Konjuge linoleik asit, vücut yağ kaynaklarını azaltmak ve bağışıklık fonksiyonunu artırmaya yardımcı olmaktadır.
GÜVENLİ Mİ?
Konjuge linoleik asit, gıdalarda bulunan miktarlarda kullanıldığında güvenlidir. Önerilen tıbbi miktarlarda kullanılmasında da sakınca yoktur. Mide rahatsızlığı, ishal, bulantı ve yorgunluk gibi yan etkilere neden olabilir. Eğer;
Hamile veya emziren
Şeker hastası
Metabolik sendrom olarak adlandırılan bir durum varsa bu ürünü kullanılması önerilmemektedir.
DOZAJ İLE İLGİLİ HUSUSLAR
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırmalar incelenmiştir:
Ağızdan:
Obez hastalarda vücut yağ azaltılması için: Gün başına 1,8-7 gramlık bir doz kullanıldı. Ancak, günlük ortalama 3.4 gram daha fazla dozlarda herhangi bir ek yarar sağladığı görünmemektedir.

zahmetin için çok teşekkür ederim..:KK16:

Merhaba hanımlar,
akşam yemeklerinizde çorba,makarna filan gördüm çok şaşırdım.Bildiğim kadarıyla akşam yemeğinde baklagil dahil karbonhidrat içeren hiçbir şeyin tüketilmemesi gerekiyor.Keza bütün çorbalar ekmek yerine geçer,bezelye,mısır,havuç, yoğurt ve ayran da şeker içerdiğinden akşam tüketilmiyor.Ben 3 haftadır bu şekilde besleniyorum,hatta çoğu kez son yemeklerimi öğlen 2 ve 3 te yedim. Acıktığımda saat 8 i geçtiğinden hiçbir şey yiyemedim. Bazen 3 badem yiyip yattım.Kahvaltılarım doyana kadar kahvaltılık lor,7 zeytin,1 yumurta maydonoz,nane,domates,salatalık.bazen 1 dilim ekmek bazen 5 badem şeklinde. Öğlen sebze yemeği veya et türü ile salata yanında biraz yoğurt doyana kadar.Çorba ve meyve hayatımdan çıktı gibi.Onları dahil etmeye çalışacağım.Yine de 3 haftadır sadece 2 kg verdim.Nedenini anlayamadım.Kaçamak derseniz nadiren kaçamak yaptım ve hep öğle saatleri yaptım.Tek suçum 1 lt alkali suyu bile zor içmem olabilir.Ama bitki çayı ve sirkeli su içiyorum.Az kilo kaybetmeme rağmen belim belirgin oranda inceldi.Hepimize başarılar...

nilüfercim koskoca üstte yazanı görmemişim :KK1: sabah sabah iş sersemligimden sanırım..
tesekkür ederim .:KK34:

bu tamamen bitkisel mi peki_?

bir de ben sporu bazen sabah bazen aksam yapıyorum. spor sonrası yemekle mi alınmalı. :KK16: cok soru sordum :KK34:

Canım ne demek, aşk olsun, görmemiş olabilirsin, olabilir. :KK16: Tabii ki sora sora öğreniyoruz. Ben her zaman cevaplarım :KK9:
Şimdi spor konusunda kitapta kesin cümleler var. Onları birazdan taratacağım sen de daha sonra bakarsın. Kesin olarak kilo vermeden spor yapmayın diyor ve sebeplerini de detaylı bir şekilde anlatıyor. Eski bir sporcu olduğumdan en çok dikkatimi çeken konulardan birisiydi bu. Eğer senin vereceğin kilo miktarın az ise ve zorlanmıyor-san ve de konu hakkında bilgin var ise farklı ama dediğim gibi kitap zayıflamadan spor yapmayın diyor ki ben 6 kilometre koşup ağır jim yapmama rağmen bir kilo verememiştim. (Babam olimpiyat şampiyonu eski bir sporcudur bu arada) Ama bu beslenme hayatıma girdiğinden beri totalde 15 kilo verdim, hem de hiç spor yapmadan. Bundan konuyu açtığımda bahsetmiştim, Tonalin CLA ise sporcuların normal günlük beslenmelerinde kullandıkları ve vucudun kendisinin üretemediği ve yine dışarıdan alınmazı gereken bir esansiyel yağ asidi. (Bu arada kullanan doktor arkadaşlarım da var). Birazdan spor ve süt ile ilgili olan bölümü taratıyorum. Sevgiler...

CLA NEDİR?

CLA (Conjugated Linoleic Acid); Aspir Çiçeği Yağından (Carthamus tinctorius) elde edilen bir doğal yağ asitidir. (Conjugated Linoliec Acid); doğal olarak ette ve mandıra ürünlerinde küçük miktarlarda bulunan bir serbest doymamış yağ asitidir. CLA, 1978 yılında Wisconsin Üniversitesi’ nden Michael W. Pariza tarafından etin pişirilme esnasındaki mutagen oluşumunu araştırırken rastlantı sonucu bulunmuştur. Yapılan araştırmalar Tonalin-CLA’ nın; vücuttaki kas ve yağ dengesini etkilediğini, depolanmış yağların azaltılmasında ve yağsız kasların arttırılmasında çok önemli bir rol oynadığını göstermiştir. CLA doğal olarak süt, peynir, biftek, kuzu ve hindi etine ilave olarak çoğu işlenmiş gıda da bulunur. İşlenmiş gıdalara en iyi örnek yüksek oranda CLA içeren Wiz peyniridir (Cheez Wiz). Fakat CLA’ nın aşağıda bahsedilen faydalarını görmek için bu gıdalardan önemli miktarlarda tüketmeniz gerekmektedir. Bu gıdaları çok miktarda tüketmek hem pratik değildir, hemde aynı zamanda aldığınız yüksek kalori ve proteinden dolayı negatif etkilerle vücudunuzu cezalandırmak anlamına da gelmektedir. Bu nedenle, gerekli CLA’ yı elde etmek için daha ekonomik ve etkili yollar araştırılmıştır. Ayçiçek ve aspir yağında doğal olarak bol miktarda bulunan linoleik asiitten (LA) CLA elde edilmesiyle bu sorun çözülmüş olup; böylece yüksek kalorili besin almaksızın, belirlenen zamanda gerektiği kadar CLA alımına olanak sağlanmıştır.
Düzenli Tonalin-CLA alımı yağların vücutta depolanmasına yardım eden lipoprotein-lipaz enziminin çalışmasına engel olur ve dolayısıyla vücutta depolanan yağ miktarını azaltır, ayrıca daha önceden depolanmış yağları serbest bırakarak kan akışına dönmesini sağlar. Kan akışına geri dönen yağlar kaslarda enerji kaynağı olarak kullanılır. Bu nedenle CLA alımının bir egzersiz programı ile desteklenmesi kan akışına geri dönen yağların yakılmasını kolaylaştıracaktır. Vücuttaki 1 gr yağ, 1 gr kastan iki kat daha fazla yer kaplar. Zayıflamak için yapılan düşük kalorili bir diyet proğramı vücuttaki yağ miktarı ile beraber kas miktarını da düşürmektedir. Diyet bırakıldıktan sonra kaybolan kasların yeri yağ ile doldurulacağından, vücut tekrar kilo almaya başlar. Bu nedenle az yağlı bir diyet proğramı eşliğinde CLA alımı vücuttaki yağ miktarını azaltırken kas miktarını korur ve böylece diyet bırakıldıktan sonra formunuzu korumanıza yardım eder. CLA herhangi bir diyet, kilo verme veya egzersiz proğramından sonra kullanılırsa jo-jo etkisi denen yeniden hızla kilo alma problemininin giderilmesinde de yardımcı olur. Vücut geliştirme çalışması yapanlar da formlarını korumak ve yağsız kas miktarını arttırmak için Tonalin-CLA kullanabilirler.
Beslenme uzmanları Amerika’ da obezitenin (Aşırı şişmanlık) devamlı olarak artmasını, son 30 yıldır CLA oranı düşük veya hiç CLA içermeyen gıdalardaki tüketimin artmasına bağlamaktadırlar. Özellikle besi hayvanlarının meralarda beslenmek yerine suni yem ile beslenmeleri sonucu bu hayvanlardan elde edilen ürünlerin içerdikleri CLA miktarında % 65 oranında düşme görülmüştür. Araştırmalar CLA’ nın sadece vücuttaki yağları azaltırken kas miktarını arttıran veya koruyan bir yağ asidi değil, aynı zamanda dikkate değer bir şekilde anti-katabolik, anti-oksidant, bağışıklık sistemi güçlendiricisi, kolesterol düşürücü ve kanser önleyici etkileri olduğunu da göstermiştir. CLA göğüs kanseri, prostat kanseri ve damar sertliği riskini azaltmaktadır. Ayrıca şeker hastalarının kan şekerini kontrol altına almalarına da yardımcıdır.
Tonalin-CLA, 1000 mg’lık kapsüller (%70 CLA) halinde sunulmuş olup, ek gıda olarak günde 3 defa yemeklerden 1 saat önce 1 bardak su ile 1-2 kapsül alınabilir. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.
Alıntıdır...

Son düzenleme:
yaa ne güzel..tabi hiç içilmeyecek gibi değilde alışırım o zaman..
gerçi bizim musluk suyu gbi tadı:)
.bu karbonat vücuda zarar vermiyo dimi.
çöküp kalmasın biyerlerde limonluyu mu denesem:)

Canım, annem bana hamileyken avuç avuç karbonat yiyormuş, eskiden mide ilacımı vardı tabi dedi annem. Hamileyken midesi yanıyormuş ben de iyi anne miden delinmemiş demiştim. Sonra bu beslenmeyi ona ilk anlattığımda "bak büyükler her şeyi biliyorlarmış demişti". Karbonatın içinde bulunan bir sürü şey hücrenin yapı taşında da var. Koskoca bir beslenme ve sağlıklı olma ile ilgili bir kitap bu, merak etme dünyanın en sağlıklı şeyini içiyor olacaksın. Zaten bir litre suya yarım çay kaşığı koyuyorsun. Aşağıya karbonatın faydalarını da ekliyorum. Limonlu su da alkalidir, elma sirkeli su da. Zaten yemeklerden sonra için yazıyor kitapta. Onları da içebilirsin ama asıl mesele sadece kilo vermemek değil, kanser, diyabet, ms hastası olmamak işte asıl bunun için karbonatlı suyu içiyoruz çünkü vücudumuzun alkali suyun seviyesini 11 lere çıkarmamız demek sağlıklı olmamız ve sağlıklı kilo vermemiz demek. Bu arada üstüne basa basa söylediğim bir şey var, tekrar etme ihtiyacı duyuyorum şu an, gastrit ve reflü hastalığım vardı ve helikobakter plori tedavisi gördüm. Her yemekten sonra kusardım, geceleri uykumdan uyanıp kusuyordum. Ne zaman bikarbonatlı suyu ve bu beslenmeyi 15 senedir multiple sikleroz hastası olan "doktorum" tavsiye etti, doktorum tam bir sene sonra ilaçlarını bırakmıştı ms hastalığını bilenler bilirler, annemde de babamda da aynı hastalık var ve şok oldum, kendisi üçüncü aşamasındayken hastalığı geçmişti. O zaman tereddütsüz aynı gün kitabı alıp ilk suyumu bir saat sonra içmeye başladım. Şu an mide ilaçlarımı almıyorum. Beş seneyi aşkındır aç karnına ilaç alan ben artık ilaç kullanmıyorum. Yani, işin sırrı biraz da Karbonattan geçiyor. Umarım yazdıklarımın bir faydası dokunur ve herkes sonuç alır. Sevgiler...

KARBONATIN FAYDALARI:nazar:

Halk arasında, karbonat olarak bilinen, sodyum bikarbonat, hamur işlerinin temel maddesi olmasının yanısıra, pek çok fayda sağlayan bir madde. Ama, unutmamak gereken bir konu var. O da, karbonatın, kimyasal bir madde olduğu. Aşağıdaki önerilerimizi okumadan, önemli bir hatırlatmayı da yeri gelmişken yapalım. Ciddi sorunlarınız için, öncelikli olarak, ilgili hekime başvurunuz. Gelelim, karbonatın faydalarına.
•Dişinizi fırçaladıktan sonra, bir miktar karbonat ile tekrar fırçalayın. Karbonat, dişleri beyazlattığı gibi ağız kokusunu da giderir.
•Karbonat kuruyan, çatlayan veya yorgun ayaklara çok iyi gelir. Sıcak suya, karbonat ve sirke döküp ayaklarınızı içinde 20 dakika bekletin, çıkarttığınızda pamuk gibi olurlar.
•Karbonat doğal bir peeling malzemesidir. Sulandırılmış karbonat ile yüzünüze hafifçe masaj yapın. Masaj yaparken fazla bastırmamaya dikkat edin. Aşırı kuru ciltlerde, iyi durulamaya özellikle dikkat edin.
•Karbonat doğal bir deodoranttır. Koltukaltına sürülen karbonat terlemeye ve kötü kokulara engel olur. Aşırı terleme sorunu olan insanlara, banyo sonunda sirke ve karbonatı macun gibi yapıp, kol altlarına masaj yapmaları, hatta yumuşak bir fırça ile fırçalamaları öneriliyor. Bu yöntemle ertesi gün deodorant kullanmaya bile gerek olmadığı gibi, kol altları ipek gibi oluyormuş. Gün içinde, karbonat kullanacaksanız dikkat, bazı kıyafetlerin kol altında renk bozulmasına sebep olabilir.
•Sulandırılmış karbonat, güneş yanığının acısını hafifletir. Çok hafif yanıkların da acısını dindirmek için kullanabilirsiniz.
•Vaktiniz kısıtlı, dışarı çıkmanız gerekiyor ve saçlarınız yeterince temiz değil. O zaman saçlarınızın dibine bir miktar karbonat dökün, bütün yağı emip saçınızı hızla temizleyecektir.
•Kepek sorununuzu gidermek için, şampuanla yıkadığınız saçınıza, karbonatla masaj yapıp durulayın. Ardından da son durulama suyuna 1 kaşık elma sirkesi ekleyin ki, saçınız pırıl pırıl olsun.
•Midenizi rahatsız eden yemeklere katacağınız 1 çay kaşığı karbonat, midenizi rahatlatacaktır.
Karbonat ile ilgili bir kaç pratik önerimiz daha var....
•Bir miktar suya koyacağınız karbonat ile kirli, yağlı yüzeyleri temizleyebilirsiniz. Yüzeyin boya verip vermeyeceğine dikkat edin, dönüşü olmayabilir.
•Yapışkanlı etiketleri çıkarttıktan sonra, yüzeyde kalan ve bir türlü çıkmayan yapışkan izlerini, biraz suyla macun kıvamına getireceğiniz karbonatla ovarak çıkartabilirsiniz.
•Buzdolabına, vestiyere, ayakkabılığa koyacağınız bir miktar karbonat bütün kötü kokuyu emer.

arkadaşım,topiğine sahip çıkman çok güzel.demek ki başladığın işi yarım bırakmıyorsun.tebrik ederim.daha önce 2-3 topiğe dahil oldum ama süreklilik arz etmediği için bıraktım.ilgi yok, bilgi yok.sürdüremedim.ama senin çabanı takdir ettim ve ben de yazmak istedim topiğine..:nazar:

Bırakır mıyım, hayatımda başladığım işi bıraktığım olmadı bu güne kadar şükür, :nazar: ama ertelediklerim olmuştur. Çok memnun oldum hoş geldin aramıza...:nazar::KK16:

selamlar herkese...bende okuyunca sasirdimmm..10 kilo vermek icn neler vermezdim...ne kadar az yesemde su kilolarimdan kurtulamiyorum...bende bu duyeti uygulayacam...ekmegi yemiyorum,,abur cubur yemem..cikolata sadece...sekeri de azalttim...ins 3 aya kadar bu kiloyu veririm..gunde 40 dakika yuruyus yapiyorum bazen de 1 saat oluyor..yuruyus bandinda...en onemlisi suyu bol tuketmemiz sanirim..ilacta kullanmakytayim..bana yardimci olursaniz sevinirim...darisi basimaa:KK16::KK16::KK16::KK16:

Merhaba hanımlar,
akşam yemeklerinizde çorba,makarna filan gördüm çok şaşırdım.Bildiğim kadarıyla akşam yemeğinde baklagil dahil karbonhidrat içeren hiçbir şeyin tüketilmemesi gerekiyor.Keza bütün çorbalar ekmek yerine geçer,bezelye,mısır,havuç, yoğurt ve ayran da şeker içerdiğinden akşam tüketilmiyor.Ben 3 haftadır bu şekilde besleniyorum,hatta çoğu kez son yemeklerimi öğlen 2 ve 3 te yedim. Acıktığımda saat 8 i geçtiğinden hiçbir şey yiyemedim. Bazen 3 badem yiyip yattım.Kahvaltılarım doyana kadar kahvaltılık lor,7 zeytin,1 yumurta maydonoz,nane,domates,salatalık.bazen 1 dilim ekmek bazen 5 badem şeklinde. Öğlen sebze yemeği veya et türü ile salata yanında biraz yoğurt doyana kadar.Çorba ve meyve hayatımdan çıktı gibi.Onları dahil etmeye çalışacağım.Yine de 3 haftadır sadece 2 kg verdim.Nedenini anlayamadım.Kaçamak derseniz nadiren kaçamak yaptım ve hep öğle saatleri yaptım.Tek suçum 1 lt alkali suyu bile zor içmem olabilir.Ama bitki çayı ve sirkeli su içiyorum.Az kilo kaybetmeme rağmen belim belirgin oranda inceldi.Hepimize başarılar...

Canım öncelikle her mesaja cevap yazmaya ve bildiklerim kadarıyla düzeltmeye çalışıyorum diyetleri ya da bildiklerimi anlatarak yön vermeye çalışıyorum, yukarıda baklagillerle ilgili yazdıkların tamamen doğru, mesela benim makarna yemem sadece bir tatlı kaşığıydı ki o da yanında bol miktarda mor lahana suyuyla beraber, biliyorsun ki lahana suyu günah siler diyor kitapta ama ayrıca glutensiz undan yapılmış bir makarnaydı o. :21: Bu arada ben totalde 15 kilo verdim, ilk işim bir sebze sıkacağı almak olmuştu.
Bunun yanı sıra kilo veremeyişinin sebebi ise senin de dediğin gibi 1 litre alkali su içmen, kitapta 20 kilo başına 1 litre su için diyor. Vücudun asitlendiği için bu güne kadar, vücut ne zaman asitlerin açılmasına müsade edebilir? ancak asitleri bol alkali yiyeceklerle açabiliyor, ki vücudundan da bu asitler açıldığında ancak su ile dışarı atılabiliyor. Ama mesela yoğurt-ayran demişsin, yoğurt inek mi yoksa keçi, koyun mu, çünkü kitapta inek türevlerini tamamen bırakın diyor....! Çorbayı neden bıraktın, mercimek çorbası "alkali" dir mesela. Gece acıkırsanız brokoli salatası doyana kadar yiyin diyor... Suyun dışında mesela kilo vereceğiniz dönem CLA kullanın diyor, sen kullanıyor musun? Bu arada su içemiyorsan ph damlası var alkali oh damlası diye aratırsan, direk karşına çıkar. Su içemiyorsan bunu hayatına sokmanı şiddetle tavsiye ediyorum. Ama akşam menünü tam olarak yazmamışsın, merak ettim. Umarım faydalı olu, sevgiler...:nazar:

Çok mutlu oldum, yarın tv başındayız demek ki. Canım başladın bu arada sen merak ettim seni, nasıl gidiyor?:KK9:

canim tam diyet yapamiyorum... ögünlerime dikkat ediyorum, yani yanlarina yesil sebze yiyorum... alkali suyumuda iciyorum
ve uzun zaman sonra ilk defa bugun basagrisi olmadi, gercekten cok mutluyum
tek sorunum aksamlari tatli ve meyve yemem, onu kesersem tam olacak.
aksama kdr iyi gidiyorum, aksam bozuyorum :KK50:

canim tam diyet yapamiyorum... ögünlerime dikkat ediyorum, yani yanlarina yesil sebze yiyorum... alkali suyumuda iciyorum
ve uzun zaman sonra ilk defa bugun basagrisi olmadi, gercekten cok mutluyum
tek sorunum aksamlari tatli ve meyve yemem, onu kesersem tam olacak.
aksama kdr iyi gidiyorum, aksam bozuyorum :KK50:

Canım benim en iyisi eve hiç tatlı almamak, hadi ama o kadar hastalıktan sonra daha da iyi hissedeceksin, Diğer her şeye çok mutlu oldum. Tabağına baktığın zaman tabağının % 90 sebze olmalı, Lütfen pes etme bak ben de üzülürüm sonra... :KK43: :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Canım benim en iyisi eve hiç tatlı almamak, hadi ama o kadar hastalıktan sonra daha da iyi hissedeceksin, Diğer her şeye çok mutlu oldum. Tabağına baktığın zaman tabağının % 90 sebze olmalı, Lütfen pes etme bak ben de üzülürüm sonra... :KK43: :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

pes etmem cnm, sdc öyle patir kütür diyete baslamak istemiyorum, ilk gün alkali su ictim sdc, dün ve bugun yanina salata yemeye basladim, yarindan sonrada tatliyi keserim...
yoksa yola devam :)) birakmam, yoldasinim...

Niluferrr, buldum canım.

Ebayı tavsiye eden kişiden Alıntı ,linki de aşağıda ;

"Daha önce ebaydan almanızı tavsiye ediyordum fakat yeni gümrük yasası gereğinde besin takviyeleri ve sporcu gıdalarının yurda girişinin önü kapatıldı bu yüzden mecburen buradan almak zorundasınız.."

http://www.kadinlarkulubu.com/selul...bel-gobekteki-yaglara-100-kesin-cozum-10.html

Teşekkür ederim canımi, bu arada ben yarın Gümrük Bakanlığını arayarak soracağım, bugün biraz yoğundum soramadım. Mersi.

paki kızlar bu karbonatlı suyun içine ekstra tarçın limon vs. aynı anda ekleyip içsek nolur
Farkeder mi?

Bi de bu CLA yı şeker le ilgili hastalığı olanlar içmemeli diye bişey okudum. İçsem nolur ki acaba
Ben Hem Hashimato, Hipotiroidi, hem insülin direnci, hem de polikistik over hastalığı var.
Yani anlıcanız kilo almak sanki kaderim gibi:) Dört taraftan kuşatılmış durumdayım.:)

Canım, öncelikli olarak geçmiş olsun. Bu yazdıklarının üzerine hayır kilo almak kaderin değil demek ve arkasından mutlak surette doktoruna danışmanı istemek durumundayım. Bu yazdıklarınla ilgili detaylı bilgiler ışığında belki bazı şeylerin dozu ayarlanarak alkali beslenme sayesinde hepsinden kurtulabilirsin. Mutlaka doktoruna danışmanı tavsiye ediyorum. Haberlerini bekliyor olacağım. Sevgiler...:nazar::nazar:

X