Alkolle çok içli dışlı olan sevgili…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

glmzyz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2014
888
459
Arkadaşlar merhaba. Birkaç aydır süregelen bir ilişkim vardı. Arkadaşça başlayıp çok ani ve düşünmeden ilişkiye dönen bir şey. Genel anlamda çok iyi anlaşıyorduk, ikimiz de gezmeyi çok seviyoruz hayvanları çok seviyoruz. İkimizin de evcil hayvanı var vs. İlişkiye ani başladığımdan bilmiyordum ama erkek arkadaşım alkol kullanıyor. Ve aşırı da seviyor. Öyle ki evinde viski şişelerini dahi koleksiyon yapıp saklamıştı düşünün. Ailesinde de var alkol kullanımı, kız kardeşten tutun, halaya amcaya kuzenlere kadar var alkol kullanımı. İnsanlara saygı duyulması gerektiğini düşünen bi insanım ama, aile yapım ve yaşantım buna tamamen ters. Bizim sülalede hiç yok. Hiç de alışkın olmadığım şeyler. Bir şey demedim başlarda ama birkaç kez kokusundan rahatsız olduğumdan, benim de alkolü sevmediğimi bildiğinden kendi isteği ile bıraktı. Sigara da kullanıyor. Bu konuda da çok rahatsızdım. Koku beni çok irite ediyordu. Alkol kullanan biriyle ilişkiyi evlilik boyutuna taşımayacağımı, ciddi bir gelecek niyeti varsa bunun sorun olacağını ailemin de kesinlikle kabul etmeyeceğini belirttim. Neyse 2-3 aydır beni rahatsız ettiğini bildiğinden alkolü bırakmış hiç kullanmıyordu. Sadece ailesiyle düğünde bayraMda içeceği noktasında anlaşmıştık. Sorun da yaşamıyorduk. Bi ara kardeşi ve onun sevgilisiyle sahile gidip masa kuracaklardı alkol kullanacaklardı beni de davet ettiler ben de kibarca alkollğ ortamlarda bulunmaktan hoşlanmadığımı başka bir zaman alkolsüz bir ortamda birkte birşeyler yapabileceğimizi düşünerek iyi eğlenceler diledim. Ancak geçenlerde son zamanlarda biraz yoğun olduğumdan eskisi kadar sık buluşamamıştık ve kendince benim uzak durduğum gibi algılara girmiş canı sıkılmış. Konuştuğumuzda kampa gidiyorum dedi kimle dedim, Bana a kişisiyle dedi. Bu kişi de annesinin görüşmesini kesinlikle istemediği beni özellikle uyardığı bu kişiden uzak tut dediği, bir sürü pisliğe bulaşmış saçma sapan bir adam. O adamla kampa gidip alkol kullandığını öğrenince çıldırdım bana verdğin sözü tutmadın hem de bu adamla alkol kullandın dedim. Bana sadece ailemle o da bazen diye söz vermemiş miydin dedim. Sözünü tutmadın dedim. Üzerine bir de bana bunu anneme söyleme sorarsa tek de yanım da a kişisi olduğunu bilmesin dedi. Resmen kendi yalan söylüyor annesine bana da söyletcekti. Annesinin anksiyete falan var üzülünce kötü oluyor. Sonradan söylemiş annesi ne a kişisi de vardı diye ama doğru zamanda söylemişmiş. Yani yalan söylememiş anneme sor bilir a kişisiyle gittiğimi dedi. Ben de alkolle bu kadar iç içe olman kendi isteğinle ben sırf ciddi bi gelecek düşüneyim diye alkolü bıraktığın halde 2 ay sonra ilk fırsatta başlaman senin bunu çok sevdiğini değişmek istemediğini böyle mutlu olduğunu gösterir dedim. Ben seni birşeylere zorlamak da istemiyorum ancak bunu ne ben ne aile yapım kabul etmez üzgünüm alışkın olmadığımız ortamlar ileride çok sorun yaşarız dedim. Ben eş adayı olarak mümkünse alkol sigara kullanmayan birini tercih ederim, gelecek anlamında seninle böyle düşünemem, bunları bilmeden çok hızlı doğaçlama başlayan bir ilişki oldu ama bile bile devam etmek yanlış, vaktini almama da gerek yok dedim ve ayrıldım. Benim sığ düşündüğümü göründüğüm özgürlükçü olmadığımı vs söyledi. Ne var sen de kabullensen ben alkolümü içsem sen kolanı da sorun etmesen beraber birşeyler yaparken dedi. Ama ben gerçekten hiç alışkın değilim ve çok huzursuz oluyorum. Kendimi ait olmadığım bi yerde puzzle ın yanlış parçası gibi hissediyorum. Eski sevgilimden 2 sene çıkıp giyim tarzımı Değiştirmem konusundaki aşırı baskıları kavgaları sonucu ayrılmıştım. Şimdi ben de onun alkolünü kabul etmiyorum ve bana yapılanı başkasına yapıp haksızlık mı yapıyorum diyorum. Ama gerçekten hayal ettiğim eş ve baba figürü Alkol sigara kullanarak çocuklarıma kötü örnek olacak bir figür değil. Bu da benim karakterim sonuçta? Sizce yanlış mı yaptım ayrılmakla siz olsanız ne yapardınız?

Tercih meselesi. İciniz rahat etmemis, ilerde sorun olacagini dusunup yol yakinken vazgecmissiniz. Bence kararinizin arkasinda durun. İnsanlar evlenecekleri insanda bir takim ozellikler arayabilir ya da bazi davranislarda bulunmamasini isteyebilir cok normal. Bu o kisiyi degistirmeye calisma boyutuna gecmiyorsa beklentiler soylenir uyarsa uyar uymazsa herkes yoluna bakar.

ayrilin bence de hayati kendinize de zehir etmeyin karsinizdakine de. fikriniz hakkinda bir sey diyemem ama farkliliklar ne konuda olursa olsun bu kadar netseniz, hic tahammulunuz yoksa ayrilmaktan baska ne yapabilirsiniz?

bu arada bu kadar hizli baslayan alkolunu, sigarasini bile dogru durust bilmediginiz birinin annesiyle cok erken samimi olmussunuz. iliskinin baslangici ve devam sureci bana zaten sagliksiz geldi.

Arkadaşlar merhaba. Birkaç aydır süregelen bir ilişkim vardı. Arkadaşça başlayıp çok ani ve düşünmeden ilişkiye dönen bir şey. Genel anlamda çok iyi anlaşıyorduk, ikimiz de gezmeyi çok seviyoruz hayvanları çok seviyoruz. İkimizin de evcil hayvanı var vs. İlişkiye ani başladığımdan bilmiyordum ama erkek arkadaşım alkol kullanıyor. Ve aşırı da seviyor. Öyle ki evinde viski şişelerini dahi koleksiyon yapıp saklamıştı düşünün. Ailesinde de var alkol kullanımı, kız kardeşten tutun, halaya amcaya kuzenlere kadar var alkol kullanımı. İnsanlara saygı duyulması gerektiğini düşünen bi insanım ama, aile yapım ve yaşantım buna tamamen ters. Bizim sülalede hiç yok. Hiç de alışkın olmadığım şeyler. Bir şey demedim başlarda ama birkaç kez kokusundan rahatsız olduğumdan, benim de alkolü sevmediğimi bildiğinden kendi isteği ile bıraktı. Sigara da kullanıyor. Bu konuda da çok rahatsızdım. Koku beni çok irite ediyordu. Alkol kullanan biriyle ilişkiyi evlilik boyutuna taşımayacağımı, ciddi bir gelecek niyeti varsa bunun sorun olacağını ailemin de kesinlikle kabul etmeyeceğini belirttim. Neyse 2-3 aydır beni rahatsız ettiğini bildiğinden alkolü bırakmış hiç kullanmıyordu. Sadece ailesiyle düğünde bayraMda içeceği noktasında anlaşmıştık. Sorun da yaşamıyorduk. Bi ara kardeşi ve onun sevgilisiyle sahile gidip masa kuracaklardı alkol kullanacaklardı beni de davet ettiler ben de kibarca alkollğ ortamlarda bulunmaktan hoşlanmadığımı başka bir zaman alkolsüz bir ortamda birkte birşeyler yapabileceğimizi düşünerek iyi eğlenceler diledim. Ancak geçenlerde son zamanlarda biraz yoğun olduğumdan eskisi kadar sık buluşamamıştık ve kendince benim uzak durduğum gibi algılara girmiş canı sıkılmış. Konuştuğumuzda kampa gidiyorum dedi kimle dedim, Bana a kişisiyle dedi. Bu kişi de annesinin görüşmesini kesinlikle istemediği beni özellikle uyardığı bu kişiden uzak tut dediği, bir sürü pisliğe bulaşmış saçma sapan bir adam. O adamla kampa gidip alkol kullandığını öğrenince çıldırdım bana verdğin sözü tutmadın hem de bu adamla alkol kullandın dedim. Bana sadece ailemle o da bazen diye söz vermemiş miydin dedim. Sözünü tutmadın dedim. Üzerine bir de bana bunu anneme söyleme sorarsa tek de yanım da a kişisi olduğunu bilmesin dedi. Resmen kendi yalan söylüyor annesine bana da söyletcekti. Annesinin anksiyete falan var üzülünce kötü oluyor. Sonradan söylemiş annesi ne a kişisi de vardı diye ama doğru zamanda söylemişmiş. Yani yalan söylememiş anneme sor bilir a kişisiyle gittiğimi dedi. Ben de alkolle bu kadar iç içe olman kendi isteğinle ben sırf ciddi bi gelecek düşüneyim diye alkolü bıraktığın halde 2 ay sonra ilk fırsatta başlaman senin bunu çok sevdiğini değişmek istemediğini böyle mutlu olduğunu gösterir dedim. Ben seni birşeylere zorlamak da istemiyorum ancak bunu ne ben ne aile yapım kabul etmez üzgünüm alışkın olmadığımız ortamlar ileride çok sorun yaşarız dedim. Ben eş adayı olarak mümkünse alkol sigara kullanmayan birini tercih ederim, gelecek anlamında seninle böyle düşünemem, bunları bilmeden çok hızlı doğaçlama başlayan bir ilişki oldu ama bile bile devam etmek yanlış, vaktini almama da gerek yok dedim ve ayrıldım. Benim sığ düşündüğümü göründüğüm gibi özgürlükçü olmadığımı vs söyledi. Ne var sen de kabullensen ben alkolümü içsem sen kolanı da sorun etmesen beraber birşeyler yaparken dedi. Ama ben gerçekten hiç alışkın değilim ve çok huzursuz oluyorum. Kendimi ait olmadığım bi yerde puzzle ın yanlış parçası gibi hissediyorum. Eski sevgilimden 2 sene çıkıp giyim tarzımı Değiştirmem konusundaki aşırı baskıları kavgaları sonucu ayrılmıştım. Şimdi ben de onun alkolünü kabul etmiyorum ve bana yapılanı başkasına yapıp haksızlık mı yapıyorum diyorum. Ama gerçekten hayal ettiğim eş ve baba figürü Alkol sigara kullanarak çocuklarıma kötü örnek olacak bir figür değil. Bu da benim karakterim sonuçta? Sizce yanlış mı yaptım ayrılmakla siz olsanız ne yapardınız?
Bence haklısınız ,size söz vermiş bildiği halde sonra bunu devam ettirememis .

Alkol ve sigara tüketimi kişinin kendi isteğiyle uzak durabileceği bir şey.
Ben bu kadar çabalamazdım, aile yapılarımızın farklı olduğu biriyle.
Mesela evlenseniz düğünde eşinin ailesi içmek isteyecek.
Özel günlerde toplansanız alkollü ortamda olacaksınız.
Kolay kolay yazamam bunu ama bence bitmesi daha mantıklı.

Adam sanki uyuşturucu kullanıyor
Offf alkol alkol bu nedir?
Gerçekten erkek arkadasının yerinde olsam hiç uğraşmazdım
Alkole bu kadar karşı olan bir kız erkek arkadaşının kıyafet baskısı yüzünden ayrılıyor olması da ilginç
Aile olarak açık görüşlü modern insanlar
Siz muhafazakar bir ailesiniz
Bence olmaz

Ayrılmak doğru karar olmuş. Saygı duymayacaksınız belli ki saygıdan kastınız onun alkolü bırakması sadece. Üstelik ailesi de kullanıyor onun için sizin kola içmeniz gibi bi durum bu sizse kötü alışkanlık olarak kodlamışsınız kafanızda. Yani bu iş olmaz.

Bu olayı da asla anlamıyorum dini hassasiyet deseniz okey ben de alkol kullanan biriyle birlikte olmam mesela dini hassasiyetim var. Ama olay bi alkol değil yani neden alkol kullanan kötü biri olsun kötü örnek olsun. Her şeyi hallettiniz bi takılacak alkol kalmış gibi garip garip işler 😄

Haksızlık yapmamış aksine çok mantıklı davranmışsınız tebrik ederim.

Bir insan alkolü bu derece seviyorsa kendi isteği hariç kimse bıraktıramaz.
E bu şekilde kabul etmek zorunda da değilsiniz çünkü hayat anlayışınıza ters.

Diğer bir konu annesinin söylediği şu kişiyle görüştürme kısmı aşırı saçma geldi kusura bakmayın.
Adam yetişkin çocuk değil.
Sizin müdahele etmeye hakkınız yok kaldı ki size yalan söyler yine görüşür bu konuyu da değiştiremezsiniz.
Anne oğul arasındaki iletişim çok yanlış.

Evet insanları değiştirmeye çalışmak bir şeyi dayamak hoş değil ama sırf hoş değil diye istemediğimiz şeyleri de kabul etmek mecburiyetinde değiliz.
Karşılıklı beklentiler hayat görüşleri aynı olursa insan mutlu olabilir.
Ona saygı duyayım derken kendinize saygınızı yitirmek akıl kârı değil.

Ben sizi haklı buldum umarım doğru insanı hayırlısıyla bulursunuz 😊

Yanlışınız alkol kullandığını öğrendiğiniz halde bunu devam ettirmeniz.
Alkolün faydalı olmadığı aşikar..
Ama siz karşıdaki bireyin kişiliğini kısıtlamaya çalışıyorsunuz.
Anlattıklarıniz doğrultusunda alkolik gibi de gelmedi bana bahsi geçen kişi.
Yani ne ailem ne de ben kabul etmeyiz diyerek birakmaliydiniz öğrendiğiniz anda.Bu bir tercihtir ve saygı duyulabilir.
Ana devam edip baskıyla vazgeçirmek kısıtlamaya girer..
Tıpkı sizin giyiminiz gibi.

Arkadaşlar merhaba. Birkaç aydır süregelen bir ilişkim vardı. Arkadaşça başlayıp çok ani ve düşünmeden ilişkiye dönen bir şey. Genel anlamda çok iyi anlaşıyorduk, ikimiz de gezmeyi çok seviyoruz hayvanları çok seviyoruz. İkimizin de evcil hayvanı var vs. İlişkiye ani başladığımdan bilmiyordum ama erkek arkadaşım alkol kullanıyor. Ve aşırı da seviyor. Öyle ki evinde viski şişelerini dahi koleksiyon yapıp saklamıştı düşünün. Ailesinde de var alkol kullanımı, kız kardeşten tutun, halaya amcaya kuzenlere kadar var alkol kullanımı. İnsanlara saygı duyulması gerektiğini düşünen bi insanım ama, aile yapım ve yaşantım buna tamamen ters. Bizim sülalede hiç yok. Hiç de alışkın olmadığım şeyler. Bir şey demedim başlarda ama birkaç kez kokusundan rahatsız olduğumdan, benim de alkolü sevmediğimi bildiğinden kendi isteği ile bıraktı. Sigara da kullanıyor. Bu konuda da çok rahatsızdım. Koku beni çok irite ediyordu. Alkol kullanan biriyle ilişkiyi evlilik boyutuna taşımayacağımı, ciddi bir gelecek niyeti varsa bunun sorun olacağını ailemin de kesinlikle kabul etmeyeceğini belirttim. Neyse 2-3 aydır beni rahatsız ettiğini bildiğinden alkolü bırakmış hiç kullanmıyordu. Sadece ailesiyle düğünde bayraMda içeceği noktasında anlaşmıştık. Sorun da yaşamıyorduk. Bi ara kardeşi ve onun sevgilisiyle sahile gidip masa kuracaklardı alkol kullanacaklardı beni de davet ettiler ben de kibarca alkollğ ortamlarda bulunmaktan hoşlanmadığımı başka bir zaman alkolsüz bir ortamda birkte birşeyler yapabileceğimizi düşünerek iyi eğlenceler diledim. Ancak geçenlerde son zamanlarda biraz yoğun olduğumdan eskisi kadar sık buluşamamıştık ve kendince benim uzak durduğum gibi algılara girmiş canı sıkılmış. Konuştuğumuzda kampa gidiyorum dedi kimle dedim, Bana a kişisiyle dedi. Bu kişi de annesinin görüşmesini kesinlikle istemediği beni özellikle uyardığı bu kişiden uzak tut dediği, bir sürü pisliğe bulaşmış saçma sapan bir adam. O adamla kampa gidip alkol kullandığını öğrenince çıldırdım bana verdğin sözü tutmadın hem de bu adamla alkol kullandın dedim. Bana sadece ailemle o da bazen diye söz vermemiş miydin dedim. Sözünü tutmadın dedim. Üzerine bir de bana bunu anneme söyleme sorarsa tek de yanım da a kişisi olduğunu bilmesin dedi. Resmen kendi yalan söylüyor annesine bana da söyletcekti. Annesinin anksiyete falan var üzülünce kötü oluyor. Sonradan söylemiş annesi ne a kişisi de vardı diye ama doğru zamanda söylemişmiş. Yani yalan söylememiş anneme sor bilir a kişisiyle gittiğimi dedi. Ben de alkolle bu kadar iç içe olman kendi isteğinle ben sırf ciddi bi gelecek düşüneyim diye alkolü bıraktığın halde 2 ay sonra ilk fırsatta başlaman senin bunu çok sevdiğini değişmek istemediğini böyle mutlu olduğunu gösterir dedim. Ben seni birşeylere zorlamak da istemiyorum ancak bunu ne ben ne aile yapım kabul etmez üzgünüm alışkın olmadığımız ortamlar ileride çok sorun yaşarız dedim. Ben eş adayı olarak mümkünse alkol sigara kullanmayan birini tercih ederim, gelecek anlamında seninle böyle düşünemem, bunları bilmeden çok hızlı doğaçlama başlayan bir ilişki oldu ama bile bile devam etmek yanlış, vaktini almama da gerek yok dedim ve ayrıldım. Benim sığ düşündüğümü göründüğüm gibi özgürlükçü olmadığımı vs söyledi. Ne var sen de kabullensen ben alkolümü içsem sen kolanı da sorun etmesen beraber birşeyler yaparken dedi. Ama ben gerçekten hiç alışkın değilim ve çok huzursuz oluyorum. Kendimi ait olmadığım bi yerde puzzle ın yanlış parçası gibi hissediyorum. Eski sevgilimden 2 sene çıkıp giyim tarzımı Değiştirmem konusundaki aşırı baskıları kavgaları sonucu ayrılmıştım. Şimdi ben de onun alkolünü kabul etmiyorum ve bana yapılanı başkasına yapıp haksızlık mı yapıyorum diyorum. Ama gerçekten hayal ettiğim eş ve baba figürü Alkol sigara kullanarak çocuklarıma kötü örnek olacak bir figür değil. Bu da benim karakterim sonuçta? Sizce yanlış mı yaptım ayrılmakla siz olsanız ne yapardınız?
Kimsenin yaşam şeklini değiştiremeyeceğinizi anlamış olmuşsunuz böylece. Annesi de olsanız, sevgilisi de olsanız yaşam şekline müdahale bir yere kadar başarılı olur. İyi yapmışsınız ayrılmakla çünkü iki zıt kurupsunuz.

Yani ne ailem ne de ben kabul etmeyiz diyerek birakmaliydiniz öğrendiğiniz anda.Bu bir tercihtir ve saygı duyulabilir.
ben baskı yapmamıştım. Öğrendiğim anda bana ve aileme ters olduğunu kabul edemeyeceğimi bitmesi gerektiğini söyledim. Ancak kendisi alkol ne ki bırakırım içmeyiveririm ne olacak diyip bıraktı. Yani ben zorlamadım. Kendisi bıraktı. Ki zaten özel günlerde kırk yılın başı içerim düğünlerde vs dedi buna da tamam demiştim. Ve ilişkiye devam ettim. Söz verdiği şekilde olsa çok nadir kırık yılın başı aile bireyleriyle alsa bu kadar sorun etmeyecektim. Sorun böyle söz vermesi ilişkiye devam etmemiz üzerine sözünü tutmayıp söz verdiği gibi sadece özel günlerde ailesiyle değil sıradan bir günde arkadaşıyla içmiş olması

ben baskı yapmamıştım. Öğrendiğim anda bana ve aileme ters olduğunu kabul edemeyeceğimi bitmesi gerektiğini söyledim. Ancak kendisi alkol ne ki bırakırım içmeyiveririm ne olacak diyip bıraktı. Yani ben zorlamadım. Kendisi bıraktı. Ki zaten özel günlerde kırk yılın başı içerim düğünlerde vs dedi buna da tamam demiştim. Ve ilişkiye devam ettim. Söz verdiği şekilde olsa çok nadir kırık yılın başı aile bireyleriyle alsa bu kadar sorun etmeyecektim. Sorun böyle söz vermesi ilişkiye devam etmemiz üzerine sözünü tutmayıp söz verdiği gibi sadece özel günlerde ailesiyle değil sıradan bir günde arkadaşıyla içmiş olması
O sözlere güvenen insanları hiç anlamıyorum ben. Yaşam şekli buysa verdiği sözün tutulmayacağını bilmeniz gerekirdi. Biri bana böyle bir söz verse güler geçerim mesela. Yaşınız çok mu genç bilmiyorum ama evlilik falan düşündüğünüze göre fazla genç, toy değilsinizdir.

tamam da siz o ortamda yoksunuz bile, sizi rahatsiz eden kisim neresi? arkadasiyla icmis. eee?

ben zannettim ki siz sizin bulundugunuz veya ailenizin bulundugu ortamda icmesin istiyorsunuz. yani siz adamin evinde otururken aksam ictigi bir biraya, arkadaslariyla eglenirken attigi iki shota da karsisiniz oyle mi? o zaman dini hassasiyet icin degil demeyin. siz baya baya kesinlikle alkol almayan birini istiyorsunuz. bosa vakit kaybi.

Aslında hata kendisinde de var.
Biri seviliyorsa olduğu gibi sevilecek.
İşte 7'si neyse 70'i odur insanın.
Belki 2 ay kullanmayacaktı,1 yıl sonra basliyacakti.
Daha sonrada sürekli fedakarlıktan bahsedip başına kalkacakti.
Söz verirler zaten,çoğu söz verir.
Ama alismislik var ise o hayatı değiştirmek zor gelir.

tamam da siz o ortamda yoksunuz bile, sizi rahatsiz eden kisim neresi? arkadasiyla icmis. eee?

ben zannettim ki siz sizin bulundugunuz veya ailenizin bulundugu ortamda icmesin istiyorsunuz. yani siz adamin evinde otururken aksam ictigi bir biraya, arkadaslariyla eglenirken attigi iki shota da karsisiniz oyle mi? o zaman dini hassasiyet icin degil demeyin. siz baya baya kesinlikle alkol almayan birini istiyorsunuz. bosa vakit kaybi.
Hayır bir de evlilik planları var, karşıda alkol almayı seven bir aile var. O ortamlar evlilik sonrası rahatsız etmeyecek mi? Annen baban bize yemeğe gelince ben onlara rakı sofrası kurmam mı diyecekti mesela konu sahibi? Ya da kuzenler onlar bunlar bir akşam bira film yapmaya bu çocuğun evine gelemeyecekler mi? Ya da onlar gelince konu sahibi mi gidecek evden?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X