Allah rizasi icin okuyun, yardim edin bana lütfen cok önemli...

allah razi olsun abla, elbette annemlerde cok üzüldü ama aileler konustu, uzun süredir taniyorlar ve kötü niyetli biri degil öyle olsa
babam asla izin vermezdi hic durmadan bitirirdi cok otoriterdir babam..allahin izniyle insallah mutlu olurum

Canım benim o zaman sana bir ömür boyu mutluluklar diliyorum bu siteye çok mutluyum bebek bekliyorum diye konu açacağın günleri bekleyelim o zaman evliliği de öyle çok kötü gibi anlattığıma bakma madalyonun öbür yüzü de var tabii sevgi ve saygıyla emekle herşeyin üstesinden gelinir. Sevginiz ve saygınız hiç bitmesin. :KK16:

Canım benim o zaman sana bir ömür boyu mutluluklar diliyorum bu siteye çok mutluyum bebek bekliyorum diye konu açacağın günleri bekleyelim o zaman evliliği de öyle çok kötü gibi anlattığıma bakma madalyonun öbür yüzü de var tabii sevgi ve saygıyla emekle herşeyin üstesinden gelinir. Sevginiz ve saygınız hiç bitmesin. :KK16:

allah razi olsun cok cok tsklerrr, insallah ablacim cok tskler :) saygilarimla

ilk birkac yorumu okuduktan sonra hemen yazmaya karar verdim
senin yazdiklarini okuyunca bizim bir akrabanin kizi aklima geldi biran acaba konu sahibi o mudur diye dusunmedim degil( ama o simdi bayagi bi zamandir evli ve iki cocugu var)
onlardada nisanliyken bu tur sorunlari vardi adam tedavi olmayi kabul etti ama evlenince tedavi olmadi
kiz bi guzel hamile kaldi kocasindan essek yukuyle dayak yerdi hamileliginde bosanmadilarda
sokakta bile dovdugu oldu adamin

sana evlen evlenme diyemem ama eger zamaninda akrabamizin kizi bosansaydi veya ayrilsadyi kimse ona acimiycakti ama simdi herkes aciyor bahsettigim bayana
bahsettigin tiplerle bir omur gecmez hayat dedigin musterektir yeri gelir o senin altindan alir
haaa almiyorsa kendini cooook zor bir surece hazirla canim omur boyu cekersin

göz göre göre yanlışa gidiyosun bir çok arkadaşında dediği gibi dr. gitmeden tedavi olmadan asla düğün yapmayın şöyle bir durumda olabilir tedaviye gider düzelme olur yada sana düzelmiş gibi gösterip düzelmemişte olabilir her ihtimali göz önünde bulundurman gerekiyor..
bu evlilik başka birşeye benzemiyor şimdi nikahımız kıyıldı boşanmış olacagım diye üzülürken bana göre sen şiddet görsende(asla böyle birşey olmasın inş..) eşinden hiç boşanmaz gibi geliyosun ama hayatımız o kadar kıymetli kii kimsenin elinden alıp gitmesine izin verme..

seviyorum diyosun aynı eve geçtiğinizde o sinirlenince sen sürekli alttan alacaksın yeri gelecek sana şiddet uygulayacak inan sevgi aşk hepsi bitiyor kalmıyor geriye baktığında sende açılan ve kapanmayan yaralar eşine karşıda kocaman bir nefret duyuyorsun..

çok iyi düşünüp öyle kararını vereceksin çok şükür ailende arkanda sana destekciler.. inş. mutlu olursunnn

öfke kontrolü sorunu yasiyor senin nisanlin.Terapi görürse fayda görür diye tahmin ediyorum..Ama bu sartlarda dügün yapmak ne kadar mantikli

buna sen karar vericeksin.Terapiyi kabul edicekmi buda var tabi:KK19:

mutluluğunu ve geleceğini riske atmamalısın bence, bende seninki kadar (yıl olarak, huy olarak ) bir ilişkim vardı ayrıldım ve ohhhhhhh iyiki ayrılmışım acı çekmeye dert çekmeye gelmedim dünyaya şimdi keyfim yerinde çok şükür Rabbime

Içini karartmak gibi olmasın ama bu tarz insanlar hayatta düzelmez. Terapiye gideceğim der gitmez. Yapar yapar sonra iş işten geçtikten sonta özür diler. Bunları yapan adam emin olun yarın sizede şiddet uygular. özünde iyi bir adamdır tamam ama o özü göremedikten sonra neyleyim ben. Karar sizin iyi düşünün derim. Millet ne diyecek diye de düşünmeyin bence. Yarın evlenince millet girmeyecek sizle o eve. Kapınızı kapatınca başbaşa kalacaksınız eşinizle.

Bir insan göz göre göre hayatını zindana çevirmek istiyorsa yapacak birşey yoktur. Burada her şey ortada. Kişi kendi kabul ediyor "ben hastayım" diye. Yarın bir gün ağzını burnunu dağıttığında da ben hastayım bunu bile bile evlendin diyecek... Yol yakınken aklınızı başınıza devşirin..

Dul damgası yemek de ne demek. Hangi devirde yaşıyoruz ki.. İnsanlar 2.-3. evliliklerini yapıyorlar. Mutlu olmayanlar rahatlıkla boşanıyor. Siz yarın birgün ben ne yaptım diyeceksiniz ama o zamanda kucağınızda çocuğunuz olacak ve bu kişi sizi bırakmayacak...

Aslında siz bir karar vermişsiniz, kararsız değilsiniz. Sadece kararınızı güçlendirmek için fikir istiyorsunuz yada benzer durumda olan insanların evlilik sonrasında aynı evde yaşadıkları tecrübeleri istiyor kendinizin de böyle olacağını düşünerek kendi kendinizi rahatlatıyorsunuz. Üzgünüm...

Dilerim Allah'tan çok mutlu ve huzurlu olursunuz..

Arkadaslar, hepinizin yorumunu okudum hepinize tek tek tsk ediyorum
bir kac seye aciklik getirmek istiyorum, bazilar bana göre alakasiz yorumlar yapmis onlari cevaplamak istiyorum
1. yurtdisina cikmak icin evlenmedim (zaten yurtdisinda yasiyorum)
2. Nickimle ne alaka konu anlamadim.

Arkadaslar hepiniz iyiligimi düsünüp yazmissiniz allah bin kere razi olsun sizden ama söyle bir sey var
ya ben kendimi ifade edemedim yada konumdaki kelimeleri uygun kullanmadim..

benim esim ASLA karincaya bile zarar vermez (bunu cok duyduk diceksiniz ama bu gercek) dogru sinirleniyor bagiriyor ama bu tek bana karsi degil
annesi babasi böyle yetisdirmis, 4 katli evde oturuyorlar cocukken bile morali bozuk oldugunda kapiyi carptiginda babasi noluyor ya dememis..
birazda huy ama hayir savunmuyorum yaptigi yanlis, ama kiminiz senide döver, ilerde kötü olur, gözü döner cinayet isler yazmissiniz,öyle bir insan asla degil
ben sanirim konumda dogru ifade edemedim, genelde söyle olur ben cok konusurum onu sinir eden konu mesala *insanlari yaninda elestirmem* bende unuttup yaptigimda cok sinirlenirr öfkelenir
ama kizar bagirir 2 saat sonra perisan halde yanima gelir kirmizi gözlerle üzüntüden, ben onu sinir edecek seylerden kacindigm zaman hic bi sorun yok. bir tek ben onu ates gibi alevlendiriyomusum bi tek ben bu derece sinir etmeyi basariyormusum, inanmicaksniz ama karincayi incitmez ( ki inanmicaksiniz , cokgördük diceksiniz :) )
ama yinede altan almasini herzaman bilmiyor yinede bu ona hakki vermiyor bagirmaya kizmaya.

ben kafamda bitirmedim hala seviyorum ama bi anlik kararla buraya konu actim, icimdeki duygular köreldi biraz dogru

aileler girdi devreye konusuldu, perisan pisman oldu esim anlatti.. annemlerde cok iyi tanidigi icin son bir sans verdik terapiye baslicak.

hepinizden allah razi olsun, kiminiz abartmis buraya ' esim öfkelendi beni dövdü' diye konu acarsin demis.. sinirli evet ama beni kaybetme korkusuna bugün is yerine yetismeseydik canina kiyiyordu..
sinirli bagiriyor yeri gelama öyle birsey asla asla olmaz okadar da degil..

hepinize tskler ediyorum. Saygilarla..[/
B]

ya arkadaşım, dayak yiyen kadınlarda da bu kendini suçlu görme psikolojisi oluşuyor. bir tek ben üzerine gidince sinirleniyormuş, ben dikkat etsem çok iyi falan demişsin. sen kendini neden suçlu görüyorsun ki? bir ömür boyunca kendini böyle limitleyecekmisin? limitleyebilecekmisin hatta? aman susayım kocam kızmasın sinirlenmesin diye. daha bunun geçim sıkıntısı, çocuk sorunları, sağlık sorunları olacak. o zaman da aman susayım o kızmasın diyebilecek sabrın ve kişiliğin var mı? bizler sana evli olduğumuz için evlilikte bu işler nasıl olur bilerek yorum yapıyoruz. hep alttan almak mümkün değil arkadaşım. bir de sonunu okurken şaşkınlıktan gözlerime inanamadım. canına kıyordu demişsin. sağlıklı insan intiharı düşünür mü? eşinin tedaviye ihtiyacı var. tedavi olur olmaz bu onu kararı, ama sen de böyle bir hayata bilerek isteyerek ortak oluyorsun, bunu da bil.

çoğu arkadaşın dediği gibi eşinin tedavi olması şart,önce tedavisini olsun iyileşsin sonra gelecek için planlar yapın..ama bence şimdi değil...

Anlaşılan kararını vermişsin hayal kırıklığına uğradım doğrusu. yok yok çok üzüldüm. tv lerde ne haberler izliyoruz. umarım onlardan biri olmazsın aklıma geldikçe dua edicem senin için.

X