Allah rizasi icin okuyun, yardim edin bana lütfen cok önemli...

Sanki kendi eşimi okudum... Tıpatıp aynı. Herkes tarafından sevilen,çok iyi biri olduğu düşünülen eşim... Evet çok iyi biri belki bana

karşıda öyle normalde.. ama gelin görün ki sinirlendi mi gözü hiçbir şey görmüyor..

Evde bir sürü şeyi kırdı, döktü.. Benim bi kaç kez üzerime yürüdü..Hatta hamileyken sonra lohusayken =(

Dayak filan olmadı ama sinirlendiğinde çok korkuyorum ondan =( Bazen özür diler, bazen hiçbir şey olmamış gibi davranır.. Anlık değişiyor.

Tedavi olacağını söylüyor her defasında ama hiç bir şey yapmadı bu konuda...

Ve nişanlılık,sevgilik döneminde hiç göstermedi bu yüzünü bana, bilsem zaten evlenmezdim..

Sizin ki daha aynı eve girmeden yapıyorsa iyice düşünün derim. Hatta tedavi görmeden sakın beraber yaşamaya başlamayın..

Zaten bu hareketleri görünce sevgi saygıda kalmıyor inanın.. Ben çocuğum olduğu için katlanıyorum ama daha ne kadar sabredebiliceğim inanın bilmiyorum...

hala dusunuyorum da yazdıklarını..ne kadar kotu yaaa....bebeklıgınde gece sabahlara kadar uyumaa..o yemek yemeyınce yemıyor dıye otur aglaa...onun gozunun ıcıne bak..pişik olmus dıye bunu dunyanın en buyuk sorunu say..sonra kızın buyusun aşık olsun..elın oglu sınırlı o da onu sevıyor dıyee onu ceksınn...sen de anne olarak caresızce bekle kızın kendısı vazgecsın dıyeee...sonra evlenır allah bılırr döverdee..bı de o yetmez gıbıı kaynanası oglunun huyunu bılmıomus gıbı vırvır yapar allah bılır oglumu snır hastası ettı dıyeee..kız annesı olmak ne kadarr zorr...annen cok uzuluyordur mutlaka bunu da eklemek ıstedım..bıraz karamsar oldu bu yorumum amaa..anne gozu...

Selamlar beni tanirsiniz belki az cok konum olmustur..

konuya geciyim.. hic iyi degilim cok üzgünüm

2 ay sonra dügünüm var, esimle evlendik nikahimiz kiyildi..

5 senedir beraberiz

esimin yapisi cok öfkeli cok sinirli, en kücük seylerde firlar yerinden sinirden cildirir duvarlara vurur kapilari carpar herkeze saldirir
sirf o sinirlenmesin diye ara ara icime atigim dertler oluyordu, altan almasini hic bilmez bende sinirlendigim zaman o ortam yikilir cünkü altan almaz ilaki ben susacam sakinlestircem..

gecen gün yine aynisini yapti, mesaj yazdim onu sinirlendirmis gecenin vaktinde arayipta nasil bagiriyor ev yikilcak.. ertesi gün pismanim vs..

kafamda cok büyük soru isaretleri olustu annemle babam bence bu isi bozalim diyorlar.. ömür boyu senmi altan alacaksin, ömür boyu her kücük birseyde sinirlenip seni üzecek bagiracak dediler

ve dedikleri yanlista degil.., esim pismanim ben hastayim bilerek yapmiyorum kontrol edemiyorum dedi ama yaptigi herzaman ayni..

aslinda esim cok iyi bir insan altin gibi kalbi var beni cok sever , bir dedigimi iki etmez her istedigimi alir yapar fiyati ne olursa olsun, herseyime izin verir ne hesap sorar ne bisey, herzaman cok sansli oldugumu düsündüm
ama bu siniri beni artik cok korkutuyor ömür boyu ondaki bu sinirle yürürmü? beni üzgün görse bende söylemicem desem ona bile sinirlenir vurur kapiyi gider benden sakliyorsun diye tavir yapar o derece..

evlenirsem ailemden 4 saat uzakliga gidicem.. sizce napmaliyim? düzelirmi? gerekirse terapiye bile giderim diyor..

Allah rizasi icin yardim edin hayatimin kararini degistirmek üzereyim, bi yanim birak gitsin diyor, bi yanim nikahimiz oldu ama eli elime deymedi kagit üzerine..
dul olarak gecicem birdaha birisi evlenmek istermi benimle.. millet ne der bosanmis dicekler..:KK43: ,ya buldugum insan kötü olursa
suna inanirimi 1 ci nasibi allah yollarmis..

lütfen yardim

Sizin adınıza üzüldüm.
Öfke kontrolü yapamayan, duvarları yumruklayan, kapıları çarpıp giden , üstelik siz derdinizi
anlatmayınca buna bile sinirlenip küsen , kapris yapan bir erkek evlilik için
en son tercih edilecek erkek modeli.
Eğer gerçekten her şeyi göze alıp evlenecekseniz de mutlaka düğün olmadan onu öfke kontrolü için tedavi ettirin.

Yalnız bana kalırsa yukarıdaki düşünceleri yazdığınıza göre bu işi kafanızda
bitirmişsiniz zaten. Sadece kararınız çevre faktörüne kalmış.:KK14:

Lütfen hayatınızı şekillendirirken,
hayatınıza yön verirken başkalarından çok önce kendinizi düşünün.

Son düzenleme:
el bebek gül bebek büyüt elin oglu bagirsin cagirsin dövsünnnn
cicim ayinda bunu yapan evlenince ya döver yada öldürür
iyi düsün vicdani merhameti varmi

Şöyle söyliyim : Gün bugündür !

Sen şimdi düğün olmadan,tedaviye gönderdin,gönderdin.
Şimdi göndermezsen,evlendikten sonra zor gönderirsin.

İyisi mi,geç karşısına,"Ben çok düşüdüm,böyle olmayacak,senin öfke sorununa çözüm bulman lazım" de...

Düğüne 2 ay varmış,az bir zaman değil.
Tedaviye hemen başlasın,baktın iyi gidiyor,ona göre karar verirsin.
Ama evlendikten sonraya bırakırsanız tedavi yalan olur.

Canım aslında şu yönden şanslısın 2 ay onun tedavıye başlaması ve senın ondaki olumlu değişimleri görmen için yeterli bîr zaman yanî vaktin var sakın bunu düğünden sonraya ertelemesine izin verme göstersin sana dürüst olduğunu ve öfke kontrolü için terapi almaya başlasın ama eğer o bunu sallıyorsa ki bahanesi ne olursa olsun o zaman bitirmeyi düşün derim Allah yardımcın olsun

1.dul olmazsın merak etme dul demek eşi ölmüş demektir.2.boşanmış olmayı bu kadar aşağılamana gerek yok bir ton boşanmış kadın var hiçbiride senin düşündüğün gibi tükaka değil.3.bu düşünce sisteminde sorunlar var birlikte tedavi olun

Arkadaslar, hepinizin yorumunu okudum hepinize tek tek tsk ediyorum
bir kac seye aciklik getirmek istiyorum, bazilar bana göre alakasiz yorumlar yapmis onlari cevaplamak istiyorum
1. yurtdisina cikmak icin evlenmedim (zaten yurtdisinda yasiyorum)
2. Nickimle ne alaka konu anlamadim.

Arkadaslar hepiniz iyiligimi düsünüp yazmissiniz allah bin kere razi olsun sizden ama söyle bir sey var
ya ben kendimi ifade edemedim yada konumdaki kelimeleri uygun kullanmadim..

benim esim ASLA karincaya bile zarar vermez (bunu cok duyduk diceksiniz ama bu gercek) dogru sinirleniyor bagiriyor ama bu tek bana karsi degil
annesi babasi böyle yetisdirmis, 4 katli evde oturuyorlar cocukken bile morali bozuk oldugunda kapiyi carptiginda babasi noluyor ya dememis..
birazda huy ama hayir savunmuyorum yaptigi yanlis, ama kiminiz senide döver, ilerde kötü olur, gözü döner cinayet isler yazmissiniz,öyle bir insan asla degil
ben sanirim konumda dogru ifade edemedim, genelde söyle olur ben cok konusurum onu sinir eden konu mesala *insanlari yaninda elestirmem* bende unuttup yaptigimda cok sinirlenirr öfkelenir
ama kizar bagirir 2 saat sonra perisan halde yanima gelir kirmizi gözlerle üzüntüden, ben onu sinir edecek seylerden kacindigm zaman hic bi sorun yok. bir tek ben onu ates gibi alevlendiriyomusum bi tek ben bu derece sinir etmeyi basariyormusum, inanmicaksniz ama karincayi incitmez ( ki inanmicaksiniz , cokgördük diceksiniz :) )
ama yinede altan almasini herzaman bilmiyor yinede bu ona hakki vermiyor bagirmaya kizmaya.

ben kafamda bitirmedim hala seviyorum ama bi anlik kararla buraya konu actim, icimdeki duygular köreldi biraz dogru

aileler girdi devreye konusuldu, perisan pisman oldu esim anlatti.. annemlerde cok iyi tanidigi icin son bir sans verdik terapiye baslicak.

hepinizden allah razi olsun, kiminiz abartmis buraya ' esim öfkelendi beni dövdü' diye konu acarsin demis.. sinirli evet ama beni kaybetme korkusuna bugün is yerine yetismeseydik canina kiyiyordu..
sinirli bagiriyor yeri gelama öyle birsey asla asla olmaz okadar da degil..

hepinize tskler ediyorum. Saygilarla..[/
B]

Son düzenleme:
hala dusunuyorum da yazdıklarını..ne kadar kotu yaaa....bebeklıgınde gece sabahlara kadar uyumaa..o yemek yemeyınce yemıyor dıye otur aglaa...onun gozunun ıcıne bak..pişik olmus dıye bunu dunyanın en buyuk sorunu say..sonra kızın buyusun aşık olsun..elın oglu sınırlı o da onu sevıyor dıyee onu ceksınn...sen de anne olarak caresızce bekle kızın kendısı vazgecsın dıyeee...sonra evlenır allah bılırr döverdee..bı de o yetmez gıbıı kaynanası oglunun huyunu bılmıomus gıbı vırvır yapar allah bılır oglumu snır hastası ettı dıyeee..kız annesı olmak ne kadarr zorr...annen cok uzuluyordur mutlaka bunu da eklemek ıstedım..bıraz karamsar oldu bu yorumum amaa..anne gozu...

Konu sahibi kararını vermiş, Allah mutlu etsin umarım pişmanlık duymaz. Ama ben sana yazayım dedim, ben de kız annesiyim yazdıklarını okurken ağladım. Benim kız 13 yaşında bu sene bir oğlana aşık oldu tabii bu yaştaki aşk 2 ayda noktalandı. Kızım ağladı yemin ederim gözünden akan her damla yaş için oğlana küfrettim. Ama görsen oğlan da benim kız kadar zaten de kız gibi bir oğlan çocuğu. Şimdi düşünüyorum da kız büyüyecek, adamın teki böyle abuk sabuk şeyler yapacak yok ben dayanamam vururum diyorum. Çok zor çok zor büyümeseler hep dizimizin dibinde kalsalar keşke senin kız kaç yaşında büyüdükçe işler zorlaşyor bu yaşını doyasıya çıkar, sevgiyle kal.

hepinizden allah razi olsun, kiminiz abartmis buraya ' esim öfkelendi beni dövdü' diye konu acarsin demis.. sinirli evet ama beni kaybetme korkusuna bugün is yerine yetismeseydik canina kiyiyordu..
sinirli bagiriyor yeri gelama öyle birsey asla asla olmaz okadar da degil..

hepinize tskler ediyorum. Saygilarla..[/
B]

Kusura bakma ama kendi canina kiymayi dusunebilecek bir insandan ne bekliyorsunuz. Umarim pisman olmazsiniz.

Aşkınınbirtanesi;

diyorsun ki bir tek ben onu bu derece sinirlendiriyorum.
Bu gün seni kaybetme korkusuna canını kıyacaktı!

Sence normal mi bunlar?

Dedim ya benim eşim de çok ama çok sinirli, ama bugüne kadar ne bana ne de çocuklarımıza karşı,
agzından tek kötü bir söz çıkmamıştır...

Adam kendi canına kıymaya kalkıyor, belli ki gururun okşanmış,
seni çok sevdiğini düşünüyorsun ama ,
kendi canına kıymaya çekinmeyen insandan kork bence.

Bu öfke falan da degil, düpedüz psikopatlık...

Umarım yanılırız da mutlu olursun...

Aşkın gözü kördür derler ama hayır kör falan degil.

Aslında evlenmeden önce olaylar bir insanın gözüne gözüne sokulur,
ama aşkın gözü kör bahanesinin altına sıgınılıp evlenilir,
sonra da o gözü kör eden aşkın gerçek yüzüyle tanışılır.

Bu kızcagız da evlenirse olacagı bu...

Sen sanıyor musun ki eşi aynı evi paylaşmaya başlayınca degişecek.
Hayır şimdikinden daha beter olacak...

İlaçla tedavi oldu diyelim,
ilaç falan bahane, bir insanın en iyi doktoru yine kendisidir.
İradesine sahip olamayan insandan her şey beklenir...

Bak bu mesajımı iyi oku...

canım malesefki kimseyi değiştiremezsin evlenince belki daha fazlasını yaşaycaksın,sonra pişman olmamak için iyi düşün bence

Aşkınınbirtanesi;

diyorsun ki bir tek ben onu bu derece sinirlendiriyorum.
Bu gün seni kaybetme korkusuna canını kıyacaktı!

Sence normal mi bunlar?

Dedim ya benim eşim de çok ama çok sinirli, ama bugüne kadar ne bana ne de çocuklarımıza karşı,
agzından tek kötü bir söz çıkmamıştır...

Adam kendi canına kıymaya kalkıyor, belli ki gururun okşanmış,
seni çok sevdiğini düşünüyorsun ama ,
kendi canına kıymaya çekinmeyen insandan kork bence.

Bu öfke falan da degil, düpedüz psikopatlık...

Umarım yanılırız da mutlu olursun...

sagol yorumun icin, bak ne güzel yazmissin seninde esin sinirlimis ama bugüne kadar ne sana ne cocuklarina karsi birseyini görmemissin
iste benim esimde öyle, sade bagirir bana karsi hepsi bu..,gururum oksanmadi bendeki huzuru bulamicagini söyledi
hastayken ben baktim ona ben bekledim basinda 5 sene dile kolay.. beni herzaman kaybedebilecegini biliyor cünkü istersem evlenim yürümesin babam cekip alir beni
o yüzden kendisine ceki düzen verecek.. psikopatlik degil lütfen baska yerlere cekmiyelim:) insallah mutlu olurum, buraya konu acicam evlenince , yorum icn tskler

konuyu okudum daa ALALH yardımcın olsunn hakkında hayırlısıı olsunn... siz kendinize destek olunmasını istiyosunuz karşı fikirlere kapalısınız bence.. hayırlısını versin RABBİM ..AMA kii bu hadde gelmedenn çözüm bulunmalıydı bencee .

Kusura bakma ama kendi canina kiymayi dusunebilecek bir insandan ne bekliyorsunuz. Umarim pisman olmazsiniz.

kusura bakmayin ama ne bekliyorsunuz? arkasini dönüp gitse gitti diyeceksiniz, adamin dünyasi yikildi sensiz yasamak istemiyorum hersey yapicam
terapiyede haftaya baslicam dedi, kimse 4 4 degildir kimse.

sinirli bagiriyor evet ama bu demek degildirki hemen siddete megilli oldugu, herkesi kayni kafese koymamak gerek, iki tür sinir insani var
kimseyi degistiremessin dogruu ama o insan seni seviyorsa bir müddette olsa degisir ve kadinda odunu yonultur , yorum icin tskler

sagol yorumun icin, bak ne güzel yazmissin seninde esin sinirlimis ama bugüne kadar ne sana ne cocuklarina karsi birseyini görmemissin
iste benim esimde öyle, sade bagirir bana karsi hepsi bu..,gururum oksanmadi bendeki huzuru bulamicagini söyledi
hastayken ben baktim ona ben bekledim basinda 5 sene dile kolay.. beni herzaman kaybedebilecegini biliyor cünkü istersem evlenim yürümesin babam cekip alir beni
o yüzden kendisine ceki düzen verecek.. psikopatlik degil lütfen baska yerlere cekmiyelim:) insallah mutlu olurum, buraya konu acicam evlenince , yorum icn tskler

Ama bak ben diyorum ki eşim çok ama çok sinirli bir insan olmasına ragmen,
daha bir gün olsun ne bana ne de çocuklarımıza sesini yükseltmedi.

Sen diyorsun ki, bana bagırıp çagırıyor ve bunu sadece sana karşı yapıyor,
çünkü onu en çok sinirlendiren kişi senmişsin....
Kendisi öyle diyormuş...
Ve sen onu sinirlendirmediğin sürece normalmiş, hep senin alttan alman gerekiyormuş...

Aradaki farkı anladın mı?

Son düzenleme:
canım ya kusura bakma sen kararını verdin ama kız annesiyim ya içim gidiyor sen de annenin bir tanesisindir baban seni çeker alır da ne şekilde alır sadece fiziki düşünme ya duygusal yaran onu tamir etmek o kadar zor ki şu andaki öfkesi eften püften şeyler çok özür diliyorum sizin için önemlidir mutlaka ama gerçek hayat evlenince başlar hayattaki gerçek kazıklar ya da sinirini tepene çıkaracak şeyler şimdi başlayacak ayyy ne bileyim umarım ben yanılıyorumdur ve mutlu olursun.

milletin ne diyeceğini düşünürsen işin zor arkadaşım.
sadece kağıt üstünde kalmış bişey olacak eğer ayrılırsan...
ama devam edersen daha çok pişman olabilirsin.
unutma taviz tavizi doğurur.
sen alttan aldıkça böyle gider...

hiçbirine mecbur değilsin...
hem arkanda annen baban var..
ömür boyu bu stresi mi çekeceksin?
önce bu soruyu sor kendine..

canım ya kusura bakma sen kararını verdin ama kız annesiyim ya içim gidiyor sen de annenin bir tanesisindir baban seni çeker alır da ne şekilde alır sadece fiziki düşünme ya duygusal yaran onu tamir etmek o kadar zor ki şu andaki öfkesi eften püften şeyler çok özür diliyorum sizin için önemlidir mutlaka ama gerçek hayat evlenince başlar hayattaki gerçek kazıklar ya da sinirini tepene çıkaracak şeyler şimdi başlayacak ayyy ne bileyim umarım ben yanılıyorumdur ve mutlu olursun.

allah razi olsun abla, elbette annemlerde cok üzüldü ama aileler konustu, uzun süredir taniyorlar ve kötü niyetli biri degil öyle olsa
babam asla izin vermezdi hic durmadan bitirirdi cok otoriterdir babam..allahin izniyle insallah mutlu olurum

X