Allah rizasi icin okuyun, yardim edin bana lütfen cok önemli...

Selamlar beni tanirsiniz belki az cok konum olmustur..

konuya geciyim.. hic iyi degilim cok üzgünüm

2 ay sonra dügünüm var, esimle evlendik nikahimiz kiyildi..

5 senedir beraberiz

esimin yapisi cok öfkeli cok sinirli, en kücük seylerde firlar yerinden sinirden cildirir duvarlara vurur kapilari carpar herkeze saldirir
sirf o sinirlenmesin diye ara ara icime atigim dertler oluyordu, altan almasini hic bilmez bende sinirlendigim zaman o ortam yikilir cünkü altan almaz ilaki ben susacam sakinlestircem..

gecen gün yine aynisini yapti, mesaj yazdim onu sinirlendirmis gecenin vaktinde arayipta nasil bagiriyor ev yikilcak.. ertesi gün pismanim vs..

kafamda cok büyük soru isaretleri olustu annemle babam bence bu isi bozalim diyorlar.. ömür boyu senmi altan alacaksin, ömür boyu her kücük birseyde sinirlenip seni üzecek bagiracak dediler

ve dedikleri yanlista degil.., esim pismanim ben hastayim bilerek yapmiyorum kontrol edemiyorum dedi ama yaptigi herzaman ayni..

aslinda esim cok iyi bir insan altin gibi kalbi var beni cok sever , bir dedigimi iki etmez her istedigimi alir yapar fiyati ne olursa olsun, herseyime izin verir ne hesap sorar ne bisey, herzaman cok sansli oldugumu düsündüm
ama bu siniri beni artik cok korkutuyor ömür boyu ondaki bu sinirle yürürmü? beni üzgün görse bende söylemicem desem ona bile sinirlenir vurur kapiyi gider benden sakliyorsun diye tavir yapar o derece..

evlenirsem ailemden 4 saat uzakliga gidicem.. sizce napmaliyim? düzelirmi? gerekirse terapiye bile giderim diyor..

Allah rizasi icin yardim edin hayatimin kararini degistirmek üzereyim, bi yanim birak gitsin diyor, bi yanim nikahimiz oldu ama eli elime deymedi kagit üzerine..
dul olarak gecicem birdaha birisi evlenmek istermi benimle.. millet ne der bosanmis dicekler..:KK43: ,ya buldugum insan kötü olursa
suna inanirimi 1 ci nasibi allah yollarmis..

lütfen yardim

CANIM tedavi olsun biranöncee.........

5 senedir beraberiz

esimin yapisi cok öfkeli cok sinirli, en kücük seylerde firlar yerinden sinirden cildirir duvarlara vurur kapilari carpar herkeze saldirir
sirf o sinirlenmesin diye ara ara icime atigim dertler oluyordu, altan almasini hic bilmez bende sinirlendigim zaman o ortam yikilir cünkü altan almaz ilaki ben susacam sakinlestircem..

gecen gün yine aynisini yapti, mesaj yazdim onu sinirlendirmis gecenin vaktinde arayipta nasil bagiriyor ev yikilcak.. ertesi gün pismanim vs..

kafamda cok büyük soru isaretleri olustu annemle babam bence bu isi bozalim diyorlar.. ömür boyu senmi altan alacaksin, ömür boyu her kücük birseyde sinirlenip seni üzecek bagiracak dediler

ve dedikleri yanlista degil.., esim pismanim ben hastayim bilerek yapmiyorum kontrol edemiyorum dedi ama yaptigi herzaman ayni..

aslinda esim cok iyi bir insan altin gibi kalbi var beni cok sever , bir dedigimi iki etmez her istedigimi alir yapar fiyati ne olursa olsun, herseyime izin verir ne hesap sorar ne bisey, herzaman cok sansli oldugumu düsündüm
ama bu siniri beni artik cok korkutuyor ömür boyu ondaki bu sinirle yürürmü? beni üzgün görse bende söylemicem desem ona bile sinirlenir vurur kapiyi gider benden sakliyorsun diye tavir yapar o derece..

evlenirsem ailemden 4 saat uzakliga gidicem.. sizce napmaliyim? düzelirmi? gerekirse terapiye bile giderim diyor..

Allah rizasi icin yardim edin hayatimin kararini degistirmek üzereyim, bi yanim birak gitsin diyor, bi yanim nikahimiz oldu ama eli elime deymedi kagit üzerine..
dul olarak gecicem birdaha birisi evlenmek istermi benimle.. millet ne der bosanmis dicekler..:KK43: ,ya buldugum insan kötü olursa

lütfen yardim

Canım bahsettiğin öfke kontrolsüzlüğü basit bi durum değil inan.. Ama ayrılda demek olmaz çünkü eğer terapiyi kabul ediyorsa düğünü erteleyin tedavisinii olsun ve düzeldiğini sana ıspatladıktan sonra yapın düğünü evlendikten sonra dönüşün daha kötü olur ailende olmayacakmış yanında şuankinde daha kötü şeyler yaşarsınız.

Ayrıca bi arkadaşımda geçen yıl senin gibi düğünden 2-3 ay evvel resmi nikahlarını kıydırmıştı fakat düğün olmadan ayrıldılar. O sıralar bi avukatla görüştük birliktelik yaşamadığınız idaasıyla nikah kıyıldıktan sanırım en geç 2 ay içinde nikah iptali diye başvuru yapılıp dul değilde yeniden bekar yani evlenmemiş sayılarak nikah bozulabiliyormuş. Bunuda aklında bulundur dul kalmn gibi bişey yok istersen sende bi araştır nikahtan sonra ne kadar geçti sizde?

Ben şahsen şanslı olduğunu düşünmüyorum :26:
Kapıları çarpmalar duvarlara vurmalar saldırmalar...
Bu adam şiddet yanlısı arkadaşım.
Yarın öbürgün sana saldırmayacağı ne malum.:KK45:
Düğünü erteleyin.:nazar:
Düğüne kadar tedavi olsun düzelsin.
Gene aynıysa yoluna tek başına devam edersin :26:

%200 katiliyorum, tedavi olmazsan dugun falan olmaz de kestir at. Tedavi olup duzelmesini onkosul koy.

Şimdi bagırıp çagırıp her şeye saldırıyor, aynı eve girdiğiniz ilk gün şidddeti size uygulayacak..

Annenizi babanızı dinleyin, yol yakınken dönün.

Bir insan aşırı sinirli olabilir, ama bunu da kontrol etmeyi bilmeli.

Benim eşim de çok ama çok sinirli bir insan,
ama bu güne kadar ne bana ne de çocuklarımıza karşı hiç bir kötü sözü bile olmadı...

Bile bile ateşe yürümeyin...

5 senedir beraberiz

lütfen yardim

canım bakireysen rapor alıp bekar yazdırabilirsin bir arkadaşım öyle yapmıştı problem olmaz oraya kafanı takma, ama diyorum böyle ömür tükenmez sen tükenirsin :KK43:

canım bakireysen rapor alıp bekar yazdırabilirsin bir arkadaşım öyle yapmıştı problem olmaz oraya kafanı takma, ama diyorum böyle ömür tükenmez sen tükenirsin :KK43:

Ya iyi de zaten boşandıktan sonra kimliğe dul yazılmıyor ki artık,
nereden çıkarıyorsunuz bunları yahu?

2002 yılından itibaren Kadına da erkege de BEKAR yazılıyor!

Ayrıca bir de dip not, nüfus kayıt örnegi alırken de 5 yıl boyunca boşanma durumu görünüyor,
5 yıldan sonra o da görünmüyor...

Son düzenleme:
Yurtdisina cikis icin falanmi evlendiniz dugunden once? Gecerli bir sebep varsa bence sorun olmaz ilerde karsilasacagin kisiye izah edersin/ asil konuya gelince insan 7 sinde ne ise 70 inde de o dur/ degismesi cok zor/ kendin vereceksin kararini/

Bir de eger çift soyisim kullanıyorsanız yani ,
hem kendinizinkini hem de eşinizinkini kullanıyorsanız,
boşandıktan sonra eşinizinkini iptal ettirmek yine mahkeme kararıyla mümkün...

daha evlenmeden senin yanında cam çerçeve indiren adam aynı evde yaşamaya başladıktan sonra neler yapar düşünemiyorum sinirli erkek hiç çekilmez gerçekten heleki bukadarı, Allah yardımcın olsun canım hayatın boyunca hep alttan almak zorundasın.

nıkah kıyılmıs dugun yapılmıs ne onemı var onemlı olan sızın hayatınız.nıkah ıptalı yaptırırsınızda sevıyomusunuz bu kısıyı.zor karar allah yardımcınız olsun.asıl ben vazgectım deyınce ne yapacak bakalım onu merak ettım ben.kesın sınırden delırecek

Herkes aynı fikirde zaten, bende yazayım dedim..

Öncelikle düğünü erteleyip, tedavi sürecini gözden geçirmelisiniz, olmuyorsa o zaman elimden geleni yaptım diyebilirsiniz.

Ama bu şekilde evlenmeniz çok riskli..

ben yazmasam olmaz şimdi :)
arkadaşım sen adam sinirli deyip vazgeçmeyi düşünüyorsan bikere çokta sevmiyorsun demektir çünkü seven insan sakat olsa kötürüm olsa yinede bırakamaz onsuz bi hayat düşünemez hani olsada olur olmasada diyorsan tabiki vazgeç ..
ayrıca kaç yıldır berabersiniz nikah kıyıldıktan sonramı tanıdın adamı ben olsam derdim sana sen benle dalgamı geçiyorsun kaç yıldır benlesin şimdimi vazgeçiyorsun diye ..
sinir bence bi hastalıktır alır sakinleştiricisini oturur tedavisi yok değil illaki var öyle ilk sıkıntıda adamdan vazgeçeceksen hiç o topa çıkma derim..

yorum yapan arkadaşlar hep mantıksal bakmış evet mantıken bakarsan böyle evlilik olmaz dersin ama bunun mantıktan daha önemli olan sevgi aşk boyutu var ya seviyorsan bukadar basitmi ?

yorum yapan arkadaşlar hep mantıksal bakmış evet mantıken bakarsan böyle evlilik olmaz dersin ama bunun mantıktan daha önemli olan sevgi aşk boyutu var ya seviyorsan bukadar basitmi ?

Aşkın gözü kördür derler ama hayır kör falan degil.

Aslında evlenmeden önce olaylar bir insanın gözüne gözüne sokulur,
ama aşkın gözü kör bahanesinin altına sıgınılıp evlenilir,
sonra da o gözü kör eden aşkın gerçek yüzüyle tanışılır.

Bu kızcagız da evlenirse olacagı bu...

Sen sanıyor musun ki eşi aynı evi paylaşmaya başlayınca degişecek.
Hayır şimdikinden daha beter olacak...

İlaçla tedavi oldu diyelim,
ilaç falan bahane, bir insanın en iyi doktoru yine kendisidir.
İradesine sahip olamayan insandan her şey beklenir...

Düzelmez canım, beter olur..
Bence gözün açılmışken bunu iyi değerlendir..
Ah evlenmeden görsem, evlenir miydim hiç diyen o kadar çok kadın var ki burada..

Bencede kendine dert etme nikahi vs. dua et ailen yaninda.
Önce dügünü erteleyin acilen therapiye baslasin, baktin oldu yoluna devam edersin beraberce.

Baktin ki hic degismiyor ozaman herkes kendi yoluna:KK43:

Bu sekilde evlenme derim, cünkü ozaman Therapi vs hayal olur

sana ayrıl ayrılma vs demek bana dusmez..yanı duzelıp duzelmeyecegını de Allah bılır..garantısı yok tabıkı ama yazdıklarını okurken benım ıcım daraldı..yanı ben hayatta oyle bırısıyle yapamam mumkun degıl..senın de hep alttan almn mumkun degıl..evlenıp aynı evde yasama cok farklı..bu sekılde daavranmaya devam ederse istedıgı kadar senın bır dedıgını ıkı etmesın hıcbır onemı yok..senın sevgının kalacagına da ınanmıyorum..bızım bır tanıdık var o da cook ıyı ama esıp gurler bagırır cagırır..kapıları tekmeler..esının kolunu tutar morarır hırpalar..ayy ıcım daraldıı..allah yardım etsın hakkında hayırlısı ne ıse o olsun ınsallah..cok da fazla konusmayayım benım de kızım var kımın ne olacagı bılınmez..ama kızımın oyle bır ınsanla evlenmesını aslaaaaaaaaaaaaa ıstemem....buyuk konusmayım da..allah korusun..

5 senedir beraberiz

lütfen yardim

Arkadaşım,

ne diyeceğimi bilemedim. hayırlı olsun demek istemiyorum, ama en iyisi bence HAYIRLISI olsun demek doğru olur.
Öncelikle kalbini yeterince dinledin. Birazda dediğiniz gibi mantiğinla hareket et. Ailen çok doğru söylüyor.
Kendi hasta olduğunu peki sana niye daha önce söylememiş. O şuan seni kaybedeceğinden korktuğu için, ben düzeleceğim tedavi olacağım diyor.
Yani bu bir kandırmaca olmuyormu, gizlemekte kandırmak oluyor. İnan bana, evlilik dediğin zaman insanın ilk aklına gelen şey SORUMLULUK, STRES oluyor.
Bu doğru. 4/4 lük insan yoktur, fakat öfkesine yenik düşen biriyle çok zor arkadaşım. Şimdiden böyleyse, sonrasını merak bile etmek istemiyorum.
Sana sinirlendiği zaman düğün olduğunda ne olacak??? öfkesine yenik düşecek ve sana şiddet mi uygulayacak??

Eğer ona bir şans vermek istiyorusanız, sana kesinlikle şunu öneririm. Kesinlikle düğünü erteleyin. Sana herşeyi yık at demiyorum.
Düğünden önce müstabel eşine tedavi olmasını söyle, düğünü ertelemek istediğini söyle. Sağlıksız bir ilişkinin üzerine evlilik kurma!!!

Şöyle düşün, okulda sınavından çok iyi bir not aldın lisedesin ve üniversiteye gideceksin. Üniversite daha zor olduğu için, ister istemez sınavlarda mesela sorumluluk arttığı için, notun çok iyi olmasada orta alıyorsun. Bunun gibi. Şimdi çok şükür bir sıkıntın yok, fakat sorumluluk aldıktan sonra halim ne olur diye düşün??

peygamber efendimiz (s.a.v.) bile dış güzelliğine değil, gönlünün güzelliğine bak diye buyurmuş. Güzellik gelip geçicidir. Sende diyorsun altın gibi kalbi var.
Fakat bu çocuk hayatı boyunca hiçmi sinirlenmeyecek. Herşeyi yıkıp döküp sonra pişman olmak iyi değildir. Tedavi olsun sonra düzeldiğini anladığın zamanlarda, yeniden bir araya gelinir ve düğün konuşulur. Evlendikten sonra şiddet vs gibi problemler çıkarsa, iş işten geçmiş olur senin için, ayrılırsın allah göstermesin ve bunun dönüşü yoktur.
Biliyorsun toplumumuzda evlenip boşanan bir bayan hoş karşılanmadığı gibi, boşuna kendinide gençliğinide heba etme, aileni boş yere üzme.

Şimdi ellini sallasan ellisi, fakat evlenip ayrıldıktan sonra, maalesef şansın % 50 azalıyor! Ben burada herkese yardımcı olmak istiyorum ve düşüncelerimde çok dürüstüm.
olduğun durum çok zor, ama zaman herşeyin ilacı. aceleye getirme. düğünü ertelediğinde, ne kaybedersin ki????
fakat evlenirsen, %50 bir şansın var, ya müstakbel eşin düzelir veya düzelmez.

Allah yardımcın olsun! Her zaman fedarkarlığı sen gösterme, yoksa ezilirsin!

saygılarımla...

X