Amaç ne yani görümcecim?

Çok dar kalıplarla bakıyorsunuz o yorumla öyle bir durum yok tabii ki peçe giyen dindar kısa etek giyen dinsiz değil bu anlamı nasıl çıkardınız onu anlamadım. İnsanlar birbirini olduğu gibi kabullenmeli demiş sizin çıkardığınız derin anlamlara şaşırdım. Ben de kısa etek giyiyorum ben dinsiz miyim yani :)
Siz biraz pencerelerinizi açın.
Bakın arkadaşın yaptığı yorum bu
Üye

Gorumceniz dindar. Dini nedenlerden öturu boyle davraniyor. Halbuki kimsenin kalbine zorla iman koyamasssin. Kimseye zorla birsey yaptiramassin. Baskici demekki. Esiniz dindar degil . sizde dindar degilsiniz . bu yuzden karismamali kimse. Esinize bunu soyleyin. Basdan nasil kilik kiyafet dusunce din yapisindan kendi ailesinden farkli bir insan seciyosa halkımız ( erkek kadin fark etmez) evlendikten sonra buyuk catismalar cikiyo bunada katlanmalilar. Secen kisi ,sectigi kisiyi oldugu gibi kabullenmeli. Musluman biri kendi gibi muslumanla evlenmeli. Deist deistle evlenmeli. ( yaraticiyi kabul edip ibadet yapmayarak yaraticiyi kabul etmeyenler) kendi gibi biriyle evlenmeli . Insanlarimiz buna göre eş secimi yapsa bosanmalar azalirdi.

Siz biraz pencerelerinizi açın.
Bakın arkadaşın yaptığı yorum bu
Üye

Gorumceniz dindar. Dini nedenlerden öturu boyle davraniyor. Halbuki kimsenin kalbine zorla iman koyamasssin. Kimseye zorla birsey yaptiramassin. Baskici demekki. Esiniz dindar degil . sizde dindar degilsiniz . bu yuzden karismamali kimse. Esinize bunu soyleyin. Basdan nasil kilik kiyafet dusunce din yapisindan kendi ailesinden farkli bir insan seciyosa halkımız ( erkek kadin fark etmez) evlendikten sonra buyuk catismalar cikiyo bunada katlanmalilar. Secen kisi ,sectigi kisiyi oldugu gibi kabullenmeli. Musluman biri kendi gibi muslumanla evlenmeli. Deist deistle evlenmeli. ( yaraticiyi kabul edip ibadet yapmayarak yaraticiyi kabul etmeyenler) kendi gibi biriyle evlenmeli . Insanlarimiz buna göre eş secimi yapsa bosanmalar azalirdi.
Altı çizili kısmını atlamışım kusura bakmayın lütfen :)

Saçma :işsiz:

Davul bile dengi dengine -- Atasözünün örneğisiniz bence.
Fikirlerinizin dengini bulun yoksa bu evlilik eşin içinde senin içinde zulm olur ..
Bende bekarken her türlü kıyafeti kayıtsızca giyerken şimdi az daha mı uzun giysenler başladı.
Fıtrat değişmez.
Sen bir daha düşün bence şöyle sağlam kafayla...

Sizden yine sacma bir yorum geldi. Iyi bu defa kac kat dipte kac gun yanacagindan bahsetmemissiniz konu sshibinin. Ayrica musluman olmadigini kim soyledi yada konu bu mu? Kibledim.

Aklıma gupse ozayin oynadigi gorumce karakteri geldi. :confused: Allah yardimcin olsun :KK39:

8 yıldır ben benimkini çözemedim. Aslında hiçbir problemimiz yok, ama aradaki duvarlar hiç yıkılmadı.
Geriye kalan herkes ile gayet iyiyiz..

Arkana bile bakmadan kaç yobaz düşünceler önce güzel temiz beynini kemirmeye sonra bütün özgürlüğünü kemirmeye sonrada Eşim dediğin sevdiceğinle olan bütün aşk sevgi vs bağlarını kemirmeye başlar veeeeeee sonuç: tükenmiş bir sen kalır elde herşey uçup gitmiş olur !

Kendine bu kötülüğü yapma ne güzel bir Hayatın standartların var aynı benim gibisin sizde kendimi bulduğum için bu kadar net yazıyorum :KK66:

Yapamazsın çok yorulursun çok çabalarsın canım yapma bunu kendine bu kadar değersiz değilsin çok kıymetli bir çevren ve seni olduğun gibi kabul eden bir ailen kararlarına saygı duyan insanlar var çevrende bunu unutma !

Ve yinede bu hikaye böyle bitmesin diyorsan sevdiceğini iyice sına sına ki evlendikten sonra çıkan ilk depremde kaçıp gidecek mi yoksa seninle mi olacak işte bütün yazdıklarımı bir kenara bırak öncelikle sevdiğin adam senin arkanda ne kadar bundan emin ol olur mu herşey gönlünce olsun güzel izmirimin güzel insanı :KK200::KK68:
Ayy ben seni yerim canım benim :) asla kendimi değersiz ve önemsiz hissetmiyorum ve böyle hissetmediğimi de nişanlıma gösterdim ve göstermeye de devam ediyorum. Görümceme zaten daha yolun başında mesafemi koydum. Kendisiyle dün yine ciddi bir konuşma yaptım. Beni karşısına almamasını, kimseye bağlı olmadığımı, ikili oynarsa sonuçlardan kaçınmıcagımı açık ve net bir dille ifade ettim. Sevmiyorsan konuşmayabilirsin ama ben sana asla laf söyletmem bu saatten sonra da karışmalarına izin vermem. Tecrubesizliğime ver dedi bilemiyorum ne kadar samimi :KK14:

Görümcenizin fikirlerini hoş görmüyorsanız, tarzı tarzınıza uymadıdı için katlanamıyorsanız sizinle alışverişte ne işi var. Görümcenize ne size alınacak etekten pantalondan iç çamaşırından.
Kadını alışverişe çıkartmışsınız fikrini söyleyecek tabiki. Fikrine saygı duymadıgınız insanın yanınızda işi yok hatalı baştan sizsiniz.
Hatanızı düzelteyim davet eden olmadı kendisi geldi :) gelene de sen kal demem hele ki onlar benim evimin uzaktan misafiriydi.

daha şimdiden iki fısırdamayla nişanlın o tarafa kayacak ise işin var
şimdiden ikisinide uyar
görümcene telefon aç ya da mesaj at
ben açığım kardeşinde beni bilerek istedi ben kimseye kapanma sözü vermedim
kimsenin kıyafetime laf etmeye hakkıda yok de
aynı şekilde de nişanlına telefon aç iki cümle ile bana laf ettin ben sana kapanacağım sen neistersen o demedim
sen giydiğimi gördün ve geldin ben seni kandırmadım de

ama görümcenizden farklı model/karakterler olarak toplumda bolca mevcut
elti-görümce bunlar hep bir karışıklık ekşın peşinde ben yaparım diyen insanlar
neyse nişanlınızla ciddi ciddi görüşün haddini bilsin ailesi ile sizin aranızda köprü olsun ailesi ittirince sizin üstünüze hemen devrilmesin
açıkça konuşun iki cümle saf değiştiren nişanlı bana güven vrmedi ama ciddi bir konuşma ama kesinlikle nişanlı yeterli değil bence görümce kişisi de dahil ederek konuşma çözüm olabilir

bu dönemlerde herkesin derdi ayrı herkesin stresi farklıdır bana dert yüklüyor gibi düşünme farklı farklı dert sahibi olunuyor evleninceye kadar
hele düğüne 1 ay kala bu defa birşey bulamazsanız nişanlınıza sarıyorsunuz bu yüzden tüm bunlar geçeecek emin olun ama herşeyi gözarda ederek değil iyi ölçüp tartarak
Inan hiç göz ardı edemeyen bir insanım zaten konu ne olursa olsun. Kendisiyle de çok ciddi konuştum. Tavrımı belli ettim. Dha ne kadar konuşmalıyım bilmiyorum. Görümcemle de bu konuda muhatap olmak istemiyorum çünkü kendisi benimle muhatap olmadan gizliden gizliye halletmeye çalıştı. O yüzden bana birebir bişe demediği için ben de bu konuda birebir onunla diyalog halinde olmak istemiyorum.

Biz doğuluyuz kardeşimin sözlüsü göçmen.. ve çok güzel bir kız biz tesettürlüyüz iki kız kardeş 1 tanemiz açık. Ama bikere bile açık giyiniyor vs demedik.. gelinimizde şort giyiyor askılı falan bizi ilgilendirmez yani hiç o konulara girmedik girmeyizde sonuçta kardeşimle evlenecek bize ne.. sizin görümce kıskanç gibi geldi.. nişanlınıza ayar verin o da ablasına versin. Sonuçta sizi beğenen öyle kabul eden nişanlınız.

Nişanlımın ailesiyle gayet iyi anlaşırım şükür öyle bariz bir problem olmadı aramızda. Ben İzmirliyim hem kökünden hem de doğma büyüme. Haliyle buranın kültürünü, kafa yapısını benimsedim. Onlarsa daha muhafazakar bir şehirden ve hepsi tesettürlü. Bu benim için asla bir sorun arz etmedi çünkü benim annem de tesettürlü. Dar kafalı, bağnaz olunmadığı sürece kılık kıyafete takılmam. Ama onlar benimkine takıldı. İlk başta ses etmedim. Zaten bizzat bama bile söyledikleri de yoktu. Nişanlımla konuşuyorlardı. Ben anlıyordum. Her neyse biz nişanlımla bi şekilde ortayı bulduk kıyafet konusunda.
1 ay önce falan izmirdeydi kayınvalidemler görümcem falan nişan için. Biz de burada nişan alışverişine çıktık. Bilindik bi avm ye girdik ve oradaki mağazaları dolaşıyorduk. Ben beğendiğim kıyafetleri de bi yandan nişanlıma gösteriyordum ne kadar hoş falan diyerek. Görümcemse bana nerde kapalı elbise var onları gösteriyordu. Ben her seferinde niyetini farketsem de safa yatıp he diyip geçiyordum ya da benim tarzım değil diyordum. Daha sonrasında ablasının farklı bir mağazada işi vardı biz de o sırada benim kız kardeşim ve nişanlım baş başa kaldık. Norman sohbet ederken nişanlım bi anda biraz daha usturuplu kıyafetler mi baksan acaba dedi ve ben de o sırada kayış koptu. Çünkü begendıklerımı gösterirken gayet güler yüzle bakıp o da gayet hoş bulduğunu söylüyordu kıyafetleri. Ayrıca belirtmeyi unuttum. Ablasıyla nişanlımı bi ara fısır fısır kendı aralarında konuşurken yakaladım. Ve beni görünce direkt ablası nişanlımdan uzaklaştı ve konuyu kapatı. Ancak ben orda zaten yeterince rahatsız oldum. Her neyse erkek arkadaşım baş başa kaldığımız zaman ole bır teklifte bulununca ilk sorduğum şey bunu sana ablan mı söyletti dedim. Çünkü gizli konuşma hayra alamet değildi. Sorduğum soru karşısında sessiz kalınca birkaç daha direttim ve yemin etmesını ıstedım böyle olunca benımkı tabı döküldü. Ablam Seso çok açık bakıyor dünkü giydiği elbisede vücut hatlarını çok belli ediyordu falan deyince açtım ağzımı yumdum gözümü. Ve o an görümcemden direkt soğudum. Alışverişi bıraktık arabaya geçtik ve görümce kişisi de aradan arabaya geldi. Gerginliği hissedince noldu sıze falan dıye bı şaka yapmaya kalktı. Ne cevap verdim ne yüzüne baktım. Olayın kendısının nişanlımı kılık kıyafetimle alakalı yönlendirmeye doldurmaya çalışmasından kaynaklandıgını anlayınca tık sesi kesti. Ondan sonra akşamına yok başım ağrıyor midem bulanıyor Vs dıye tiplere girdi. Böyle olunca daha bı sınırleım bozuldu. Hem arkamdan iş çevirir gibi hareket ediyor hem de dramatize ederek yaptğını arada kaynatmaya çalışıyor. O günden sonra ne o benimle önceki gibi samimi ne de ben ona. Ben zaten buz gibi soğumuş vaziyetteyim. Yaptığına anlam veremedim. Resmen müdahale ederek kavga etmemize ve evde ki ortamında gerilmesine sebep oldu. Bide bir keresinde nişanlıma şortunu giy İzmir sıcak diyorum kız ordan çıkmış yok x onunla rahat edemez yok x bunu giymeeeez. Hep bi anası gibi takılıyor beni ayar ediyor. Neden böyle yapıyor Hayır aramızın bozulmasını mı istiyor ne istiyor anlamıyorum. Görümcesi olanlar bi aydınlatın nolurr kardeşlerini mi kıskanıyorlar da ondan mı böyle yapıyorlar hiç kıskanıyor gibi de gelmiyor bana. Anlayamadım ben bu insanı :KK43: bundan sonra ona mesafem her daim gözle görülür bir biçimde olcak.
Çok uzun yazdım kusura bakmayın okuyanlara teşekkür ederim şimdiden.
Zaten bu görümce kafasını anlamış değilim

Hatanızı düzelteyim davet eden olmadı kendisi geldi :) gelene de sen kal demem hele ki onlar benim evimin uzaktan misafiriydi.
Sorun orada zaten nısanlınız ve sız bırlıkte gıtmelıydınız!!
ne sekılde gorumcenızın haberı oldu ve olaya dahıl oldu bılemem.
Alısverıse cıktıgınızda odak noktası sızsınız sonucta ne begenıyorsunuz ne alıyorsunuz amac sızın ıcın alısverıs yapmak.
fıkrını soylemesı gayet normal kı aranızda samımıyette yok anladıgım kadarıyla fıkırlerını kardesı vasıtasıyla ıletıyor.
Bu nısanlınıza ders olur ve bır daha gereksız gergınlıge neden olmaz.

İşte ailesi böyle muhafazakar tiplerle evlenmeyin, ileride sıkıntı çıkarırlar diye kaç kere yazdık burada. erkekler er ya da geç ailesini sözüne geliyor çünkü. onca modern aile varken bu tiplerle neden uğraşıyorsunuz? bu yobaz takımı başkasının hayatına saygı duymaz bilmez misiniz?

X