Ameliyat sonras morluk ve ilikleri azaltmak iin!

ben doktoruma ameliyat tarihini almak için gittim haftasonu gel tahlillerini yapalım bi sorun yoksa tarih veririz dedi allaha şükür sağlık açısından bi sorunum yok ama insan yine de korkuyo küçük bişi yüzünden ameliyat olamamam beni üzer..
birde kansızlık falan varsa tedaviye başlayalım morluklar oluşmasın diye özel bi tedavi yöntemi varmış ameliyattan önce haftasonu giderim tahlillerden sonra uyguladığı tedavisinin ne olduğunu sizlere anlatırım
ameliyattan önce bi hazırlık yapılması önemli şişlikler ve morluklar açısından

lugesya'cım benm neredeyse bir ay olacak da o nedenle niye gecmedi oluyorum zaten :KK70: aslında hep hızla iyilesti o mosmor hal sarardı sarılar düzeldi simdi o hafif sarılık kaldıı :KK70:

ebru_ebru bnmde 25 gün oldu ameliyat olalı bnm sararma deilde daha çok kahverengi koyu halkalar normaldede mordu ama belli belirsiz bi morluk vardı şimdi çok olmasada belli oluyo doktorum güneş kremi kullanmadan sokağa adım atma dedi bi kaç kez güneş kremi sürmeden dışarı çıktım güneş lekesi olmasından çok korkuyorum morarmalar geçerde güneş lekesi geçmiyo bide çok nadirde olsa ameliyattan sonra koyu halkaların kalma olasılığı varmış umarım öle bişey olmaz kontrole gidince onuda sorucam sevgili doktoruma bide şu arnicayı m. ettim morluklar oluşmadan öncemi kullanılıomuş yoksa var olan bi morluğu geçirebiliyomuymuş nasıl bi cümle bu yhaa=))

merfee cnm ben bu arnicayi cerrahin tavsiye ettigi sitede bulmustun, linki vermistim bilmiyorum duruyormu hala bi takim baska bilgilerde yaziyor.
ama bu dogal bi ilac. mi neyse artik iste dogal mis, vemorluklari iflan cabuk gecmesini sagliyormus..
genelde sporda olusan morluklar sislikler filan icin kullanillirmis..
aslinda ameliyata girmeden once kulanip sonrasi az morluk olmasi icin,
sonrasinda kullanma da morluklarin daha cabuk iyilesmesi icin..
zaten onerisi, amelyata 1 hafta onceden icmek, birde ameliyattan sonra 1 hafta dvm etmek di olusan morluklarida gecirmek icin..
bence denemekte fayda var ama dr unda bir sor istersen..

ha birde cnm havada hic gunes yoksa bile yani illa gunes olmasi iicn heryer goz acamiyacak sekilde isik olmamasi gerekmiyor, yaz aylari gibi..
kis aylari olsun gunesin tam havada olmadigi gunler olsun gunes yok belki ama isinlari var ve bu iisnlar veriyo insana zarar yani gunesigormesen bile disari cikarken gunes kremini sur cnm

Kızlar hep söylüyorum, ameliyattan sonra sırtınıza yastık koayarak oturun ve uyuyun bir kaç gün bu sayede hem morarma hemde şişlikler an aza iner ve olanlar çabuk dağılır...

şişlik ve morlukların az olması için buz koymak çooook ama çook önemli..ben 2 gün buz yüzüme neredeyse yapışmış halde dolaştım...tabi epey rahatsızlık veriyo ağırlık yapıyo ve sanki alçıya zarar veriyo gibi hissediyo insan...Bizde kendimizce icadlar yapmaya çalıştık ztn hastanede 2 ameliyat eldiveninin içine buz koyup açık kısımlarını birbirine bağlayarak yüzüme koymuşlardı ama buz eridikçe aşağıya doğru sarkıyordu ve açıkçası canımı acıtıyordu..sonra şunnu denedik ve daha iyi oldu eldivenin parmak kısımlarını bağladık hatta kaplumbağaya benziyo :) işte böyle yapınca içindeki buzlar erimeye başladığında parmak kısımlarına su gitmiyordu ve daha uzun süre ve daha rahat kullanıyordum..sonra buzuda bıraktım eldivenlerin içine bezelye doldurup dondurduk işte bu en rahat olanıydı ama biraz çabuk ısınıyo bu yüzden buzluğa onlarca yapıp koyduk ayrıca kullandığınız ve ısınan bezelyeli eldivenleri yekrar buzdolabına koyup soğutup kullanabilirsiniz...En ideal yöntemi bulmak için epey uğraştık neler denemedikki özellikle de babam çok çaba harcadıkaydirigubbakcemile3 bu arada buzu direkt yüzünüze koymayın sakın araya tülbent ince bir bez vs. koyun...

cok tsk ederim fed canm benim, cok yardimci oldun.
bende bezelyelerin cabuk isinacagini dusunuyorum ama bunlari deniycem :KK70:

cok tsk ederim fed canm benim, cok yardimci oldun.
bende bezelyelerin cabuk isinacagini dusunuyorum ama bunlari deniycem :KK70:

Canım benim ne demek eğer başka sorularında olursa seve seve cevaplarım...bide ben bu son söylediğim yöntemleri keşfetmeden önce buzlu eldiveni güzelce yüzüme yerleştirdikten sonra saç bandı ile yüzüme sabitlemiştim:roflol: Diyorum ya o kada çok şey denedikki..
Tabi doktorun da mutlaka söylerde ztn şişmiş morarmış yerlere hatta yüzünün tamamına güneş koruyucu bi krem sür sadece dışarıya çıkarken değil evin içinde bile..çünkü şu aralar hava çok sıcak ve inanılmaz güneş var.Doğrudan alınan güneş lekelerin kalıcı olmasına sebep oluyomuş bazen.Amann dikkat!! a.s

merhabalar,9 mayısta ameliyat oldum,doktorum son kontrolde bir pomad verdi,hemşişlikleri alıyor hemde burun içini nemlendirdiği için burun içindeki kurumuş birikintiler kolayca çıkıyor tavsiye ederim.ilaç ismini buradan yazamıyorum.özelime mail atan arkadaslarla paylaşabilirim.

merhaba canım bende yeni ameliyat oldum daha 5 gun oluyor. Sana dr.un verdiği pomadın ismini bana özelden yazabilirmisin ben yazamıyorum da :KK43:

Son düzenleme:
arkadaşlar ameliyat olalı bugün 14 gün oldu
burnum kocam ve yüzüm çok çirkin görünüyor
dayak yemiş gibiyim
bu normalmi
düzelecekmi
burnumun sağ tarafıyla sol tarafı aynı görünmüyor sanki
çok psikolojim bozuldu ya
lütfen ameliyat olanlar bişeyler yazabilirmi?

merhabalar,9 mayısta ameliyat oldum,doktorum son kontrolde bir pomad verdi,hemşişlikleri alıyor hemde burun içini nemlendirdiği için burun içindeki kurumuş birikintiler kolayca çıkıyor tavsiye ederim.ilaç ismini buradan yazamıyorum.özelime mail atan arkadaslarla paylaşabilirim.

Merhaba bende özelden mesaj atamıyorum.banada pomadın ismini gönderebilmeniz mümkünmü? Şimdiden çok teşekkürler.

arkadaslar,

bir bitkisel hap/damla varmis.
ameliyata kala bir hafta once kullaniyormusun, ve ameliyat sonrasi sislikler ve morluklar az oluyormus. sonrasindada 1 hafta devam edersende odemlerin iyi gecmesini sagliyormus.

bunu bileniniz varmi?

ismini yazmak dogrumu bilmiyorum o yuzden soyle yaziyim: arn*ca ben denemedim ama belki denemek isteyen yada kullanmis sonucunu gormus arkadaslar vardir.

yazilarinizi bekliyorum.

canım bende estetik için bikaç doktor gezdim.ve gittiğim bir doktor bana bahsettiğin isimde bişey önerdi ama hap yada damla değilde krem dedi diye hatırlıorum. ameliyat olmaya karar verirsen 2 hafta gibi bir süre dedi yanlış hatırlamıosam önceden bunu göz çevrene uygula hassasiyeti azaltır morlukların şişliklerin az olur dedi.eczanelerde satılıomuş heralde.ama ben henüz ameliyat olmadığım için bakmadım bidaha.
sen yinede kendi doktoruna da bi sor ama zararı olmas heralde benimde aklımda çünkü öle bişey yapmak.

arkadaşlar ameliyat olalı bugün 14 gün oldu
burnum kocam ve yüzüm çok çirkin görünüyor
dayak yemiş gibiyim
bu normalmi
düzelecekmi
burnumun sağ tarafıyla sol tarafı aynı görünmüyor sanki
çok psikolojim bozuldu ya
lütfen ameliyat olanlar bişeyler yazabilirmi?

cok normal merak etmeee iyilesicek daha dur burnun darbe aldı:)

arkadaslar,

bir bitkisel hap/damla varmis.
ameliyata kala bir hafta once kullaniyormusun, ve ameliyat sonrasi sislikler ve morluklar az oluyormus. sonrasindada 1 hafta devam edersende odemlerin iyi gecmesini sagliyormus.

bunu bileniniz varmi?

ismini yazmak dogrumu bilmiyorum o yuzden soyle yaziyim: arn*ca ben denemedim ama belki denemek isteyen yada kullanmis sonucunu gormus arkadaslar vardir.

yazilarinizi bekliyorum.

ben de kullandım, hic morlugum olmadi zaten benim ameliyattan sonra , oncesinde diil ameliyat olduum gun basladım bu ilaca

X