Ameliyat sonrası şişlikler ve ödem için bir çare!

lutfen bırı bana soylesın.bılgelıs sende bugun aldırmıssın atelını.agrı yapıyomuydu burnuna.benımkı cok agırtıyor.rahatsız edıyor sıkıyor burnumu.hıc bıseyım yok gıbı burnumun agrısı dısında.ama normal bı agrı degıl.alcıdan kaynaklanan batma.normalmı bu?

merhabalar PUFF tesellinin için teşekkür ederim.bugün biraz daha iyi hissediyorum.evet dediğin gibi önden çok kalın duruyor.bir kütük gibi,bana ait olmayan bişey.doktor hiç kavis yapmamış sanırım dümdüz olunca da kütük gibi duruyo ama belki dediğin gibi şişlikten de kavis varsa da anlaşılmıyor olabilir mi? ben kendimi teslim ettim doktora,şunu yap bunu yap demedim.
ayrıca benim bugün 11.günüm ve hala morum ki kapalı ameliyattı bi de

cnm normalde benimkide cok kavisli.. hatta maksimum kavis istemiştim ben.. doktorumda kavisli yaptı.. ama şu an şiş oldugu icin yandan düz görünüyo.. kavisin ortaya cıkması icin gercekten cok erken.. kuruntuya kapılmak için 1 senenin dolmasini bekle :) belkide bugunlere gülüp geciceksin :)

Son düzenleme:
lutfen bırı bana soylesın.bılgelıs sende bugun aldırmıssın atelını.agrı yapıyomuydu burnuna.benımkı cok agırtıyor.rahatsız edıyor sıkıyor burnumu.hıc bıseyım yok gıbı burnumun agrısı dısında.ama normal bı agrı degıl.alcıdan kaynaklanan batma.normalmı bu?

cnm doktorunu ara ve rahatsızlığını ilet bence.. bu konuda yorum yapamıyorum cünkü atelle alcı aynı sey mi bilmiyorum.. bende alci vardi.. ameliyattan cıktıgım andan itibaren hic agrim olmadi.. en sağlıklısı doktoruna sorman..

cnm normalde benimkide cok kavisli.. hatta maksimum kavis istemiştim ben.. doktorumda kavisli yaptı.. ama şu an şiş oldugu icin yandan düz görünüyo.. kavisin ortaya cıkması icin gercekten cok erken.. kuruntuya kapılmak için 1 senenin dolmasini bekle :) belkide bugunlere gülüp geciceksin :)

ne güzel moral veriyorsun..:) ben kavis diye söylememiştim daha doğrusu hiçbişey söylemedim,teslim ettim kendimi.umarım pişman olmayız.1 ay sabredicem artık ondan sonra çok değişeceğine inanmıyorum..sizin doktorunuz da bastıra bastıra masaj yapın dedi mi??

ne güzel moral veriyorsun..:) ben kavis diye söylememiştim daha doğrusu hiçbişey söylemedim,teslim ettim kendimi.umarım pişman olmayız.1 ay sabredicem artık ondan sonra çok değişeceğine inanmıyorum..sizin doktorunuz da bastıra bastıra masaj yapın dedi mi??

1 ay cok erken fıstıgım ya.. :) .. sakin ol.. en azindan 6 ay bekle.. cunku 1. ayla 6. ay arasinda ciddi farklar oluyo.. hatta ilk 1-2 ay boyunca revizyon düşünenler değişimi görünce vazgeciyo.. bu gayet normalmiş.. bana henuz masaj vermedi.. cunku ameliyatım daha yeni.. alcıyı cıkardıgında doktorum kendisi masaj yaptı.. biraz cani yanıyo insanin.. bandajlar oldugu icin su an masaj yapamiyorum ben.. büyük ihtimalle bandajlarımı cıkarınca masaja başlatıcaktır..

hımm benim alçıdan sonra bandaj yok başka.çıkar çıkmaz masaj verdi yani.ama ben artık yapmıyorum.çünkü yaptıkça morarmalarım arttı.bıraktım artık.off ne zormuş.acılar değil de insan psikoljik olarak göçüyo gerçekten

alçıdan sonra bandaj yapmadı mı doktorun? hmm.. niye aceba.. kapalı ameliyat oldugun icin bandaja gerek duymamıştır belki.. yinede teknik kısmını bilemiyorum tabiki.. ama doktorunun söylediklerini yapmaya calıs cnm..

alçıdan sonra bandaj yapmadı mı doktorun? hmm.. niye aceba.. kapalı ameliyat oldugun icin bandaja gerek duymamıştır belki.. yinede teknik kısmını bilemiyorum tabiki.. ama doktorunun söylediklerini yapmaya calıs cnm..

ya maşallah çok güzel olmuş burnun.sen bana güzel moral verirsin tabi.çok da pahalıymış ameliyatlarınız,istanbul böyle heralde.bir de önden foto koyabilir misin,şişliği kıyaslamak amacıyla.ayrıca senin burnun gayet kavisli.benimkinde hiç yok

ya maşallah çok güzel olmuş burnun.sen bana güzel moral verirsin tabi.çok da pahalıymış ameliyatlarınız,istanbul böyle heralde.bir de önden foto koyabilir misin,şişliği kıyaslamak amacıyla.ayrıca senin burnun gayet kavisli.benimkinde hiç yok

ama cnm şöyle düşün.. benimki daha cok kavisli.. ve su an o kadar kavisli durmuyo.. diyorum ya maksimum kavis istedim ben.. senin şişlerin inincede buyuk ihtimal benim şu an ki halim gibi olucak.. önden şu an resim koyamıyorum.. çünkü bandajlar var burnumda cnm.. belli olmuyo.. bandajlar cıksın şiş halini koyucam.. o zaman bakarsin :KK66:

benim sadece tek gözümün altı mor teyzem dio ben ameliyattan 3 gün sonra mağaza mağaza gezdim kıyafet denedim kızımda sürekli vuruyodu diyo sen çok büyütüyosun diyo ama öle kötüki benim yüzüm dudaklarımı silikon yaptırdığımı düşünüolar yok diorum inanmıolar yüz şeklim deişti kocasından dayak yiyen kadınlara benziosun dio arkadaş moralim sıfır arnica krem iyi geliomu bana şişlik morluklar için hiçbişi vermedi doktor bende saf zeytinyağı sürüyorum gözlerimin altına dudağım balon gibi ne yapsam bu dudaklara ya ben ameliyattan sonra buz koymadım gözümün altına süper yinede çok şükür ya ama şu dudaklarımın şişliğine bi çare nolur :KK43:(

benim sadece tek gözümün altı mor teyzem dio ben ameliyattan 3 gün sonra mağaza mağaza gezdim kıyafet denedim kızımda sürekli vuruyodu diyo sen çok büyütüyosun diyo ama öle kötüki benim yüzüm dudaklarımı silikon yaptırdığımı düşünüolar yok diorum inanmıolar yüz şeklim deişti kocasından dayak yiyen kadınlara benziosun dio arkadaş moralim sıfır arnica krem iyi geliomu bana şişlik morluklar için hiçbişi vermedi doktor bende saf zeytinyağı sürüyorum gözlerimin altına dudağım balon gibi ne yapsam bu dudaklara ya ben ameliyattan sonra buz koymadım gözümün altına süper yinede çok şükür ya ama şu dudaklarımın şişliğine bi çare nolur :KK43:(

Dudakların ördek gibi dimi :roflol: merak etme cnm aynısından bende de var olumunekankayizsmile doktorum bandajı cıkarırken alay etti bide benle, ördek gibi olmuşsun dedi :roflol: ama gecicek hepsi.. şişlikler indiğinde alıcağın şekli düşünsene :) sadece biraz sabır.. ve insanları duymamaya calıs.. banada güzelim kız ne hale geldi kamyon carpmıs gibi diyolar.. gülüp geciyorum :)

ya evet aynen ördek gibiyim okadar komik duruyorumki benim dudağımın üstünde dikiş var oynatamıorumda doğal silikon oldu :KK70: milleti inandıramıorum ciddi ciddi silikon yaptırmışta bize sölemio diye trip yapıolar :KK70:D koptum ya

ya evet aynen ördek gibiyim okadar komik duruyorumki benim dudağımın üstünde dikiş var oynatamıorumda doğal silikon oldu :KK70: milleti inandıramıorum ciddi ciddi silikon yaptırmışta bize sölemio diye trip yapıolar :KK70:D koptum ya

sanırım doktor senin dudagına martı kanadı tekniği denilen şeyi uygulamış :)) bende düşünüyorum ilerde.. üst dudagım biraz ince cunku.. keşke bende yaptırsaydım yaa :)

bandajı kendimiz çıkarabiliyomuyuz canım yoksa benim tekrar ankraya gitmem gerekecekte onu merak ettim

cnm bunun icin bişey söylemem yanlıs olur.. bi çok doktor izin veriyo.. ama bence doktoruna danış.. eğer gitmen gerekirse çağırır zaten (ki bence gitmen daha iyi en azından doktorun burnunun durumuna da bi bakar bi aksilik olup olmadıgını kontrol etmiş olur).. bandaj bahanen olsun bence.. bi kontrol ettirmiş olursun.. ayrıca bazen doktorlar bandajın süresinide uzatabiliyo gerekli görürse.. bandajları yeniliyo.. unutmayın bandaj burnun şişlikleri için gerekli.. cunku alcım cıktıgında bi süre burnuma bakmak istedim.. doktorum uyardı ''yeter ama bandaj takmadığım heran burnun daha çok şişiyo'' dedi..

Son düzenleme:
aa ölemii çook teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için artık sürekli ankaraya git gel yapcam ne yapalım çok zor oluo sürekli git gel ama burnuşum iyi olsunda allahın izniyle gidip gelirim herşey burnuşlarımız için :KK70:D

canım dudağımda deil dikiş iç kısımda burunla dudak arasında halen niye yapıldığını bilmiyorum bende bi alemim ya insan sormazmı :KK70:D herkese yapıolar die düşünmüştüm

X