Ameliyat, yardım alma ve bağımlılık

CocoParisien

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2017
1.136
2.505
27
İyi geceler. Çok detaya girmeden size derdimi açmak istiyorum. Çünkü hem rahatlamaya hem de sizden akıl almaya ihtiyacım var.

Şimdi ben yakın zamanda bir sağlık sorunu sebebiyle ameliyat geçireceğim. Çok basit bir ameliyat değil. İyileşmek zaman alacak. Ve bu süreçte kişisel ihtiyaçlarımı tek başıma gideremiyor olacağım. Bana dert olan kısım da bu. Maddi olarak çok şükür hiçbir sorunum yok. Yanımda her daim yardımcı hasta bakıcı olacak. Ancak ben işin kişisel temizlik ve ihtiyaç giderme kısmını düşündükçe gerim gerim geriliyorum.

Aslında bu benim alışık olmadığım bir süreç değil. Küçüklüğümde de bazı sağlık sorunlarım oldu ve ben belirli sürelerde birine bağımlı olarak yaşadım. Ama o zamanlar bu kişi hep annemdi bu yüzden benim için pek sorun olmuyordu. Şu an onun da sağlığı iyi değil. Bana yardımcı olamaz o istese bile ben kabul etmem zaten. Ama gerçek şu ki özelimi mahremimi yabancı birine açma fikri beni epey rahatsız ediyor.

Kendime sık sık bunun bir iş olduğunu, o insanların mesleğinin bu olduğunu, karşılıksız yapmayacaklarını benden maaş alacaklarını hatırlatıyorum. Hastanelerdeki hemşirelerin, yoğun bakım hemşirelerinin vb sürekli olarak hastaların özel ihtiyaçlarıyla ilgilendiklerini ve bunun gayet doğal olduğunu biliyorum. Ama bir türlü bu huzursuzluğu, çekinme duygusunu geçiremedim. Banyoya biraz daha okeyim. Ama özellikle tuvalet ihtiyacını düşündükçe aşırı geriliyorum. 😭 Bir de benim huyumdur en ufak bi gerilsem çok afedersiniz boşaltım sistemim kilitlenir dakikalarca ihtiyaç gideremem kasılırım resmen. Hele başkalarının yanında öyle bir durumda kalırsam diye çok endişeleniyorum.

Bana içimi rahatlatacak birkaç şey söylerseniz çok sevinirim 🥺 Berbat uyku düzenimi toparlamaya çalışıyorum. Şimdi gidip yatacağım. Uyuyamazsam gelirim uyursam yorumlarınızı sabah okurum. Öpüldünüz 😘

Öncelikle geçmiş olsun şöyle düşün hayatın boyunca bir daha görmeyeceğin birinden neden utanasın 😃 Tuvaletin alaturka değilse zaten sıkıntı olmaz oturttur kendini işin bitince çağır gelir kitlenecek bir durum olmaz ki

Öncelikle geçmiş olsun bunu hissetmeniz çok normal ama yanınızda sizinle ilgilenen insan zaten bunları yapan birisi olacak anladığım kadariyla ve işi bu psikolog yardımı alabilirsiniz ayrıca ben örnek vereyim ikinci bebeğim doğduğunda annem şehir dışından gelecekti ve beni ilk giydiren tuvalete götüren halası oldu ve bende çok çekingen olmama rağmen hiç düşünmedim bu kısmını çünkü muhtactim Allah razı olsun ondan insanız ve başkalarına ihtiycanimiz olacak

Öncelikle geçmiş olsun bunu hissetmeniz çok normal ama yanınızda sizinle ilgilenen insan zaten bunları yapan birisi olacak anladığım kadariyla ve işi bu psikolog yardımı alabilirsiniz ayrıca ben örnek vereyim ikinci bebeğim doğduğunda annem şehir dışından gelecekti ve beni ilk giydiren tuvalete götüren halası oldu ve bende çok çekingen olmama rağmen hiç düşünmedim bu kısmını çünkü muhtactim Allah razı olsun ondan insanız ve başkalarına ihtiycanimiz olacak
Eşimin halasi

Öncelikle geçmiş olsun şöyle düşün hayatın boyunca bir daha görmeyeceğin birinden neden utanasın 😃 Tuvaletin alaturka değilse zaten sıkıntı olmaz oturttur kendini işin bitince çağır gelir kitlenecek bir durum olmaz ki
Yok o tam öyle değil. Yani çok detay vermek istemiyorum da bir süre lavaboya gidememe durumum da olacak. Bezlenme gibi değil de sürgü kullanılacak mecburen. Afedersiniz ihtiyaç sonrası temizliği de kendim halledemeyeceğim. Klozete oturduktan sonra yardımcının çıkıp ihtiyaç görüp temizledikten sonra gireceği bir durum olsa pek takılmazdım zaten. Ve bu süre aşağı yukarı 1 ay.

Yok o tam öyle değil. Yani çok detay vermek istemiyorum da bir süre lavaboya gidememe durumum da olacak. Bezlenme gibi değil de sürgü kullanılacak mecburen. Afedersiniz ihtiyaç sonrası temizliği de kendim halledemeyeceğim. Klozete oturduktan sonra yardımcının çıkıp ihtiyaç görüp temizledikten sonra gireceği bir durum olsa pek takılmazdım zaten. Ve bu süre aşağı yukarı 1 ay.

Merak etmeyin o sizi yine rahat ettirecek şekilde davranmayı bilir hiç çekinmeyin gayet normal ztn bir kaç gün içinde onun şefkati ile rahatlarsiniz daha önce tanıştığınız biri mi biraz konuşup tepkisini ölcebilirsiniz
Çok geçmiş olsun inşallah hersey bu rutin ile gelir geçer geçici bir süreç diye düşünmeye çalışin

Hiç dert etmeyin
Bu işleri yapanlar bu duruma alışık yani olaya sen diye bakmjyor iş diye bakıyor
Kolay değil anlıyorum çok haklısınız
Ama bikini bölgesine lazere ağdaya gittim ben
Ağda yapan kadın en ince detayına kadar görüyordu ve aslında
Öyle düşünün bu ilk bir kaç kereden sonra normalleşecektir

Çooook geçmiş olsun
Odaklanmanız gereken şey sağlıkla ameliyatı atlatmak

Geçmiş olsun, siz bunları düşünmeyin bir an önce sağlığınıza kavuşmaya bakın , bu işi kabul eden ne gibi durumlarla karşılaşıcagınıda biliyordur .

Burda düşüneceğiniz tek şey bir an önce iyileşmeniz. O insanlar bunun için eğitilmiş, meslekleri bu. Onlara göre normal merak etmeyin.
Evet zor ama ben normal doğum yaptığımda bile tuvalete girerken duşa girerken hastanenin hasta bakıcıları hep yanımda oldular hiç ayrılmadılar. Başta biraz çekinsem de alıştım Çünkü onların işi bu.
Çok geçmiş olsun sağlıkla mutlulukla atlatın bu süreci. Endişelenmeyin, bunun için stres yapmayın ki çabucak iyileşin.

Merak etmeyin rutinde yaptiklari is oldugu icin onlarin ikinci dogasi gibi, sizin kim oldugunuzu bile dusunmeden islerini yapmaya bakacaklardir. Siz iyilesmenize bakin lutfen, cok gecmis olsub

X