Amh düşüklüğü ile hamile kalanlar acil

Benim de LH 3.51 FSH 8.69 e2 36.37 prolaktin 14.88 TSH da 2.5 den düşük olması gerekiyormuş benim ki 2.9 çok az yüksek bu değerler nasıl sizce doktor sadece Amh ile bilgi verdi bana e nabızda böyle degerlerim
Ben bunları anlamıyorum çok fazla
Bana da sadece amh bakarak o yorumları yaptılar
TSH için doktorum 2.5 altında olsa iyi olur dedi benimki 3 ten fazlaydı biraz ilaç kullandım onda da sıkıntı olmadı
1.5 yıl beklemissiniz sanırım hiç vitamin vs kullandiniz mi

Ben bunları anlamıyorum çok fazla
Bana da sadece amh bakarak o yorumları yaptılar
TSH için doktorum 2.5 altında olsa iyi olur dedi benimki 3 ten fazlaydı biraz ilaç kullandım onda da sıkıntı olmadı
1.5 yıl beklemissiniz sanırım hiç vitamin vs kullandiniz mi
Yok hayır kullanmadım korunmadım ama yumurtlama günü falan takip etmedim düzenli değildi bir etkisi olur mu bilemem. Tabi

Vitamin Dalan vermedi folikasit devam et dedi sadece alttanfa muayene etii
Bende 30 yasindayim. 2 sene olmadi benim de cocugum. Sonrasinda test verdigimde amh dusuk cikti esimde de ileri hareketli yoktu. Doktor dedi ki evet degerler dusuk ama sonuc olarak sadece kaliteli 1 sperm ve 1 yumurta gerekiyor yani sayisi degil kalitesi onemli kalitesini arttirmamiz gerekiyor dedi. Esim de bende pharma supra life diye bir multu vitamin kullandik. Esim birde keciboynuzu tuketti sperm problemi oldugu icin. Bana da kesinlikle oluyor olmuyor diye stres yapma kaliteyi en cok stres etkiliyor duzenli beslen dedi. Ben 3 ay kadar ovulasyon takibi yaptim kendim dayanamayip. Birde diyetisyene gidip daha duzenli beslenmeye basladim kuru incir cokca tukettim. 3 ay sonunda tam tup bebek randevusu aldigim zaman pozitif oldu. Cunku o ay hic bebegi dusunetek birliktelik yasamamistim kesin tup bebek yaptiracagim diye. Doktorun dedigi gibi stres en buyuk etkenmis. Bence sende kendine sakin stres yapma.

Yok hayır kullanmadım korunmadım ama yumurtlama günü falan takip etmedim düzenli değildi bir etkisi olur mu bilemem. Tabi
Bence yaşınız genç sizin yerinizde olsam başka bir doktora gider vitamin vs kullanarak denerdim. Stres yapmayın. Ama doktorunuz en azından vitamin vermeliydi. Quenzim Q10 mesela ve resrevetrol çok faydası olduğunu düşünüyorum

Bende 30 yasindayim. 2 sene olmadi benim de cocugum. Sonrasinda test verdigimde amh dusuk cikti esimde de ileri hareketli yoktu. Doktor dedi ki evet degerler dusuk ama sonuc olarak sadece kaliteli 1 sperm ve 1 yumurta gerekiyor yani sayisi degil kalitesi onemli kalitesini arttirmamiz gerekiyor dedi. Esim de bende pharma supra life diye bir multu vitamin kullandik. Esim birde keciboynuzu tuketti sperm problemi oldugu icin. Bana da kesinlikle oluyor olmuyor diye stres yapma kaliteyi en cok stres etkiliyor duzenli beslen dedi. Ben 3 ay kadar ovulasyon takibi yaptim kendim dayanamayip. Birde diyetisyene gidip daha duzenli beslenmeye basladim kuru incir cokca tukettim. 3 ay sonunda tam tup bebek randevusu aldigim zaman pozitif oldu. Cunku o ay hic bebegi dusunetek birliktelik yasamamistim kesin tup bebek yaptiracagim diye. Doktorun dedigi gibi stres en buyuk etkenmis. Bence sende kendine sakin stres yapma.
Anladım çok tessekkür ediyorum biraz içimi rahatlattınız ovülasyon testini nasıl yapıyoruz acaba

Anladım çok tessekkür ediyorum biraz içimi rahatlattınız ovülasyon testini nasıl yapıyoruz acaba
Ben trendyoldan almistim link kopyaladım aşağıya inşallah açılır. tum detayi ile icinden cikan kagitta yaziyordu. Ama tabiki buna bagli da yasama hayatini ozaman gorev gibi insana eziyet olur ama en azından klavuz oluyor. Ben ilişikiye girdiğimde yumurtlama çizgisi çook koyu tenkte değildi aslında öyle olmalıymış sanırım. İçinden çıkan kağıtta tüm detayları var.

Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin benim doğal yoldan olma imkanım var mı acaba bu süreçte size ne dediler acaba hangi aralıklar iyi
Amin inşallah sağolun. Tabiki normal yolla olur inşallah o kadar düşük değil ama hemen çalışmalara başlayın 🐣 olmazsa mutlaka kontrole gidin derim. Benim farklı sorunlarımda çıkmıştı ameliyat vs geçirmek durumunda kaldım sonra tüp bebek 🐣🤰🏻

Amin inşallah sağolun. Tabiki normal yolla olur inşallah o kadar düşük değil ama hemen çalışmalara başlayın 🐣 olmazsa mutlaka kontrole gidin derim. Benim farklı sorunlarımda çıkmıştı ameliyat vs geçirmek durumunda kaldım sonra tüp bebek 🐣🤰🏻
Anladım çok tessekkür ediyorum ben düşük olduğunu normal yolla zor olur diye düşünmüştüm

Lütfen cevaplayın amh 1.05 çıktı bu durumda olup hamile kalan var mı doktor aşılama veya tüp bebek dedi
Benim Amh 0.4 doktorlar tüp bebekle bile şansın yüzde beş dedi tüp bebek yaptım tutmadı iki ay sonra kendiliğinden gebe kaldım. Allahtan ümidinizi kesmeyin içimde hep umut vardı oldu .
Ama bu süreçte diyet yaptım çok kilolu değilim ama yine de yaptım 5 kilo verdim İbrahim saraçoğlunun kürlerini de uyguladım .Hakan Özkul diye bir fizyoterapi doktoru var ona ulaşın bitkisel ilaçlar gönderiyor iki ay da onu kullandım tam olarak ne etki etti bilmiyorum ama oldu çok şükür 3 aylık gebeyim . Ben de çok ağladım çık zor günler geçirdim anlıyorum sizi.Üzüntüye kapılmadan elimizden geleni yapın inşallah olacaktır 🌸

X