Anal fissür Ve Botox tedavisi

O kadar şiddetli değil ama gün boyu ağrı oluyor ve müthiş bir yanma var 😭😭
İşte benim tekrar çatlarsa o ağrı olmuyor ameliyat olduktan sonra.acaba sende mi bi Sezai hocaya gitsen?ben bu lazer bilmem nelere inanmıyorum.bizim hastalığın tedavisi kas kesimi.hemoroide işe yarar belki lazer.bu hastalığın düşmanı ıkınmak.tuvalette bile ıkınmayacaksın

Bilmiyorum canım ya artık hiçbir doktor beni iyi edemeyecekmiş gibi geliyor çok yoruldum yalnız şunu anladım ki çatlaklar ameliyattan sonra tamamen kaybolmuyor kapanıyor zorlamada tekrar açılıyor keşke bu süre zarfında yara iyileştirici krem kullansaydım inşallah sağlıklı doğum yapar mutlu bir loğusalık geçirirsin hiçbir sıkıntı yaşamazsın 🌸

Bilmiyorum canım ya artık hiçbir doktor beni iyi edemeyecekmiş gibi geliyor çok yoruldum yalnız şunu anladım ki çatlaklar ameliyattan sonra tamamen kaybolmuyor kapanıyor zorlamada tekrar açılıyor keşke bu süre zarfında yara iyileştirici krem kullansaydım inşallah sağlıklı doğum yapar mutlu bir loğusalık geçirirsin hiçbir sıkıntı yaşamazsın 🌸
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun,inşallah sende tez zamanda iyileşirsin.evet bu çatlak hiç bir zaman tamamen geçmiyor.krem kullansan da geçmiyor.makat eski esnekliğini kaybediyor galiba anlamadım.ben bu hastalığa yAkalanmadan önce sabah akşam katı beslenirdim,pizza hamburger makarna börek poğaça vs yemeyi çok severdim.hiç böyle sıkıntılar yaşamazdım.doğumdan sonra bu illet başıma bela olunca,ameliyat olduktan sonra iyileşsen bile hiç bir zaman eskisi gibi bütün gün katı beslenemiyorsun.makarnayı bile korka korka yiyorum 😀

Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun,inşallah sende tez zamanda iyileşirsin.evet bu çatlak hiç bir zaman tamamen geçmiyor.krem kullansan da geçmiyor.makat eski esnekliğini kaybediyor galiba anlamadım.ben bu hastalığa yAkalanmadan önce sabah akşam katı beslenirdim,pizza hamburger makarna börek poğaça vs yemeyi çok severdim.hiç böyle sıkıntılar yaşamazdım.doğumdan sonra bu illet başıma bela olunca,ameliyat olduktan sonra iyileşsen bile hiç bir zaman eskisi gibi bütün gün katı beslenemiyorsun.makarnayı bile korka korka yiyorum 😀
Bende çocukluğumdan beri kabızdım hiç böyle birey yaşamadım taki hamilelik ve Doğuma kadar sonra olanlar oldu kabızlığımı düzelttim ama nafile dediğin gibi yaş ilerleyince birde esneklik kayboluyor herhalde bir tarifim var daha önce yapmıştım şimdi tekrar başlayacağım kabızlık çeken varsa yardımcı olur umarım
75DBA02C-F986-43BF-8DEA-4A352C199DA6.png

Arkadaslar dün lazer+botox tedavisu oldum lutfen olanlar bana ulassin bilgi almak istiyorum lavavoya cikmaya korkuyorum

Ben de bir hafta önce lazer ve botoks tedavisi yaptırdım , İstanbulda Avrupa Cerrahi Yasir bey e , sonrasındaki bakımı çok önemli elimden gelen titizliği gösteriyorum ama yara iyileşecek mi ne zaman iyileşecek bi dahaki kabızlıkta tekrar mı çatlak olacak korkuyorum çünkü çok acı çektim lazerden önce

Hemoroidi yüzde yüz geçiren bitkisel bir karışım yaptık. Kendım eczscıyım patentı alındı ama ruhsat cıkmadı. Cunku hastalıgın tamamen gecmesi ıstenmıyor malum nedenlerden ve bu hastalıgın semptomatik tedavisinde iyi kötü işe yarayan ilaçların firmaları batacak diye. İsteyn özelden yazablr

merhabalar ,herkese geçmiş olsun bende de 2 tane Makaron önünde ve arkasında çatlak var öndeki iyileşmeye başlamis dedi doktor zaten o acı vermiyor ama arkadaki baya acı veriyordu, tuvalletem sonra 7,8 saat geçmek bilmiyordu ağrım üstelik kenarlarına çatlak yüzünden meme oluşmuş ben onları da hemoroid sanıyordum ,doktor hemoroidin yok dedi .önce locafen krem denedim pek işe yaramadı doktor 2. olarak botox uyguluyoruz ama sende ise yaramaya bilir direk ameliyat yapalım dedi ben istemedim.Sansimi deneyim botox yapalım dedim ve botox yaptirdim

şu an 9. günüm ilk gunler yine ağrılarım oldu baya ama 3 gündür iyim ağrılar baya azaldı bu arada bende nette ne gorduysem alabildigim kremleri ve yağlari aldım karıştırıp kullaniyorum sıcak su oturma banyosunu günde bir kere yapıyorum locafeni yine tuvaletlerde sonra sürüyorum yine bu forumda okuduğum 3'lu bitki çayını 2 gün önce aktardan aldım onuda iciyorum ve en önemlisi kabız değilim hatta 2 gündür ishal gidiyorum ama ben böyle daha rahatım nerdeyse tuvalet sırasında ve sonrasinda ağrım hiç yok gibi ufak yanmalar olup hemen geçiyor

bugün de iyim çok şükür, kabız değilim ,kabızlık için magnesi çaldı diye toz bir ilaç yazdırdım şimdilik kullanicam beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum ama benim bunyemde kabız olmaya müsait oyuzden ilaç desteği alıyorum 3,lu çayı içiyorum tuvaletten sonra yine locafen kreme devam ,ayrıca yaraların iyileşmesini desteklesin diye bugünden itibaren kemik suyu içmeye basliycam kolojen yaraların iyileşmesi için gerekliymiş ,hatta bol bol paça çorbası icmeninde faydali olacağını düşünüyorum ,tuvaletten sonra bir 15 dk yanmam oluyor ama çok hafif onun dışında sıkıntım yok umarım botox etkisi geçene kadar çatlak iyileşir herkese geçmiş olsun

mrhba,ben botoox yaptirmistim bugün 14.gunüm dün doktora gittim ve sikayetlerimin baya azaldığını söyledim o zaman botox ise yaramış dedi doktor ,bencede yaradi onumyzdeki 2 ay da da dikkat edip yarayı tamamen iyileştirebilirsem tamamdır.2 ay sonra anestezi ile kontrol edip iyileşip iyilesmedigine bakicak doktor . Bu arada ben kabız olmayayım diye magnesi calcine kullanıyordum kendimce ayarlamaya çalışıyorum doktoruma söyledim eğer günde 2 kereden fazla çıkmayacak şekilde olursa kullanabilirsin dedi ,bende önce her gün akşam 1 ölçek almıştım o fazla geldi şimdi 2 günde bir akşam yarım ölçek alıyorum ve tuvalette sorun yaşamıyorum şimdilik ,bugün de tuvalet esnasında ve sonrasında ağrı yaşamadım çok şükür hafif birr gerginlik var sadece,birde sıcak su oturmalarina devam edicem şimdilik bu kadar herkese geçmiş olsun

iyi akşamlar ,bir güncelleme yapayım botox olalı yarın tam 1 ay olacak gerçekten çok iyim ağrım sızım yok gibi ,tabi ben biraz rahatlayinca yememe icmeme de dikkat etmedim afedersiniz bugün biraz sert dışkılama oldu ama inanın hiç ağrım olmadı tabi bu durumu tekarlatmamak gerekir,şimdi bu süreçte neler yaptim özet geçeyim botox ilk günler etki etmiyor hatta 10 gün sonra agrrilarim azalmaya başladı ilk iki hafta locafen ,sıcak su oturmalarini aksatmadan yaptım ilk başlarda magneai kasine kullandım isal yaptı sonra azalttım . sonrdan daha doğal olan lif kaynaklari araştırdım karnı yarık otu tozunu kullanmaya başladım bu meta mucilin içinde varmış o çok pahalı benim kullandığım toz daha ekonomik ve oda etki ediyor diskiyi yumusatmada ,bu arada aktardan aldığım aynisefa kremi ,vazelin sarı kantaron yağı gibi kremleride gün içinde sürdüm bilmiyorum faydası oldumu. bunlarla da yetinmeyip birde son bir haftadır rectoderm kulanmaya başladım ,yan etkisi baş ağrısı bilenler vardır,çok çok küçük miktarlarda eldivenle sürdüm biraz fazla sürünce basım zonklamaya başlıyor ama ağrı kesiciyle onunda hallediyrum sonuç evett şuan gerçekten çok iyim tabi botox etkis gecincede umarım iyileşmiş olurum esas o önemli birde benim fissurumde memelesme vardı yani kronikti umarım yazdiklarim sizede moral olur bunlar benim iyileşme surecimde yaptıklarım herkes öncelikle doktorun önerilerini dikkate alsın hiç bir ilaçi kafamıza göre kullanmayalım herkeste yan etkileri farklı olabilir herkese geçmiş olsun

Merhaba, ben de bu hastalıktan muzdaribim. Sizin sert dışkılamada kanamalarınız oluyor muydu veya halen oluyor mu?

Daha önce bir kaç yere yazdım ama sıkıntılı bir hastalık ve bilgilerini paylaşanlar konuları genelde yarım bırakmışlar,insanlardan tam beni tatmin edecek bir haber alamadığım için bende konuyu kendim açıp deneyimlerimi yazmaya ama sonuna kadar yazmaya karar verdim. Çocukluğumdan bu yana kabızlık problemim var ortaokul dönemlerimde fitil dahi kullanmıştım. Ara ara rahatsız ederdi.
Ama son bir kaç aydır hiç kesilmeyen ağrılarla hayat çekilmez bir ızdırap oldu. Doktora gitmemde maalesef mecburiyettendi. Gittiğimde bayan bir intern görünce hiç asistanını beklemeden muayene oldum, bayan bulduğum için havalara uçmuştum, bana hemaroid dedi.Sonraki gelen asistan intern doktorun söylemlerine göre hareket edip tekrar muayene etmek istemedi açıkcası bu da benim işime geldi. İlaç verdiler beslenmene dikkat et, suya otur deyip gönderdiler. Birazcık rahatladım ama ağrılarım kat kat artarak eskisinden çok daha beter bir hale geldi, 1ay sonra tekrar hastanenin yolunu tuttum ,başka bir asistan muayene etti ama elle ve hemaroid değil anal fissür dedi. Bir karışımdan bahsetti doktor hazırlattım eczanede... beslenme, sıcak su, spor bunları zaten yapıyordum ki. İlaca güvenip evime döndüm. Herşeye dikkat etmeme rağmen. Sabahları kayısılı, incirli, bademli keten tohumlu müsli, bol su egzersizime yürüyüşü de ekledim vs vs vs. Ve 1.5ay sonra yine dayanamayıp doktorun kapısını çaldım,artık iyice bunalmıştım ağrılardan ne huzurum kaldı nede neşem, asistan doktor bu kadar yetmez 1ay daha kullanmalısın dedi yemek ,spor,sıcak su üçlemesini tekrar söyledi. Bende bunun üzerine tanıdığım bir prof.Dr aradım baktı çatlak çok derin botox olmazsa ameliyat dedi ve ben o gün botox yaptırdım.
27.OCAK.2014
Yapılırken çok acıdı ama sonra yürüyerek eve döndüm. Gecem çok kötü geçti ilaçtan mı? Yoksa artık çatlağın son evresi mi? Bilmiyorum ama hiç uyumadım, oturmadım, uzanamadım bile sabahı ayakta karşıladım. Sonraki günler kısım kısım iyi geçmeye başladı. Ama ben araştırmalarımı hiç bırakmadım, botox kaslarımı gevşetiyorsa yarayı bu gevşemenin olduğu dönemde nasıl iyi ederim diye sürekli internette geçirdim vaktimi. Okuduğum bir çok yazı tuvalet alışkanlığını düzenlemekle başlıyordu bende öncelikle bunu yoluna koymaya karar verdim.
31.Ocak.2014
Yine bir sitede okuduğum egzersizi yapmaya başladım birçok yerde yazdım ama gözden kaçanlar için yine buraya ayrıca yazmak istiyorum. Sabah kalkıp sıcak su koyuyorum ocağa (ilk günler anestol pomad sürdüm ama artık ağrım kalmayınca onu bıraktım ve doktorun verdiği kaslarımı gevşeten vazelinli kremi sürdüm bunu kimse söylemedi ama ben onu yapınca kasların daha rahatladığını düşündüğüm için ki gerçekten genişliyor orası, su kaynayana kadar bekliyorum ki 15dk buluyor). Sonra sıcağa yakın ılık su içiyorum 3-4dk evin içinde yürüyorum 3dk sıcak suda oturuyorum (sıcak suyun içindeyken kegel egzersizi yapıyorum bu egzersizinde kasları güçlendirmek için olduğunu bir yerde okumuştum, daha çok rahim için diyorlar ama okuduğum sitedeki doktor makat içinde yapılabileceğini yazmıştı) sonra kalkıp 5dk tuvalete oturuyorum ihtiyacımı giderirsem tekrar sıcak suya oturuyorum 3dk sonra kalkıp kurulandıktan sonra yine vazelinli karışımı (ilk günler anestol pomaddı bunu unutmayalım) sürüyorum. (İhtiyacımı gideremezsen birkaç saat sonra tekrar sıcak suyu deniyorum ama çalıştığım için bunu yapamadığım hafta içlerinde orayı bolca kremleyerek travmasını hafifletmeye çalışıyorum) Bu bana 3.günde fayda verdi, ama şimdi düzenli yapıyorum.Birde o kas gevşeten vazelinli ilaçtan sonra, kendi yaptığım çinko oksitli vazelinli bir karışımı kas gevşetici karışımımdan bir saat sonra sürüyorum günde 3kere... Çinkonun çatlaklara iyi geldiğini okumuştum. Birde zeytinyağı içmeye başladım geceleri yatmadan önce 1yemek kaşığı, ve bağırsaklarımı için hergün kefir. Okuduğum bir çok yerde bağırsak florasını yerine getirmenin öneminden bahsediliyordu, çünkü botox’un etkisi geçmeden kabızlık problemimi halletmem lazım. Pırasa(yemeğini mutlaka bulgurla yapın), lahana turşusu (acısız),şalgam,yoğurt suyu (ayran değil yoğurdun özellikle evde yapılmış yoğurdun suyu) bunlar bağırsaklar için faydalı bakterilerin oluşmasını sağlıyormuş. Önceliklerim yarayı iyileştirmek ve tuvalet eğitimini tamamlamak :)
Botox yaptıralı 19 gün oldu :) iyiyim ama sabahları lavabodan sonra yinede 1-2saat süren belli belirsiz bir sızı var. Hergün sıcak su içmeye başladım. Sebze ağırlıklı besleniyorum, her öğlen ya ayva ya da elma bol lifli bir meyve tüketmeye çalışıyorum ama her şeyi de kesmedim abartmamak kaydıyla çok acı hariç dilediğimi yiyorum ama ne yersem yiyeyim herşeyin yanında yeşillik yemeye özen gösteriyorum... Gelişmeleri ve yaptıklarımı buradan yazmaya devam edeceğim. Umarım birilerine faydası olur...

Yelser hanım merhaba,

Siz durumunuzu çok uzun zamandır güncellememissiniz. Tamamen iyilestiniz mi çok merak ediyorum. Bizler için de umut olacaktır...

iyi akşamlar ,bir güncelleme yapayım botox olalı yarın tam 1 ay olacak gerçekten çok iyim ağrım sızım yok gibi ,tabi ben biraz rahatlayinca yememe icmeme de dikkat etmedim afedersiniz bugün biraz sert dışkılama oldu ama inanın hiç ağrım olmadı tabi bu durumu tekarlatmamak gerekir,şimdi bu süreçte neler yaptim özet geçeyim botox ilk günler etki etmiyor hatta 10 gün sonra agrrilarim azalmaya başladı ilk iki hafta locafen ,sıcak su oturmalarini aksatmadan yaptım ilk başlarda magneai kasine kullandım isal yaptı sonra azalttım . sonrdan daha doğal olan lif kaynaklari araştırdım karnı yarık otu tozunu kullanmaya başladım bu meta mucilin içinde varmış o çok pahalı benim kullandığım toz daha ekonomik ve oda etki ediyor diskiyi yumusatmada ,bu arada aktardan aldığım aynisefa kremi ,vazelin sarı kantaron yağı gibi kremleride gün içinde sürdüm bilmiyorum faydası oldumu. bunlarla da yetinmeyip birde son bir haftadır rectoderm kulanmaya başladım ,yan etkisi baş ağrısı bilenler vardır,çok çok küçük miktarlarda eldivenle sürdüm biraz fazla sürünce basım zonklamaya başlıyor ama ağrı kesiciyle onunda hallediyrum sonuç evett şuan gerçekten çok iyim tabi botox etkis gecincede umarım iyileşmiş olurum esas o önemli birde benim fissurumde memelesme vardı yani kronikti umarım yazdiklarim sizede moral olur bunlar benim iyileşme surecimde yaptıklarım herkes öncelikle doktorun önerilerini dikkate alsın hiç bir ilaçi kafamıza göre kullanmayalım herkeste yan etkileri farklı olabilir herkese geçmiş olsun

Merhaba, ben de bu hastalıktan muzdaribim. Sizin sert dışkılamada kanamalarınız oluyor muydu veya halen oluyor mu?

Arkadaşlar dogum sonrası çatlak sıkıntısı yaşadım. 14 saat ağrı çektiğimi bilirim 2 ay dişimi siktim ancak dayanamayıp botoks oldum. İyi ki olmuşum. 2 catlagimdan büyük olanı botoksun 4. Ayında tamamen geçmişti. Küçük olanı geçmemişti ama ağrılarımin şiddeti de sıklığı da azaldı. Dr rektoderm yazdı geçmeyen küçük yaraya onu kullanınca ağrılar daha da azaldı. Şimdi beslenmeme dikkat etmedigim günlerde hafif bı kanama olabiliyor o küçük olan yaradan fakat ben hissetmiyorum bile. O kadar acı çektim ki küçük bebekle ve kendime söz verdim bı gün geçerse bu acılar, nasilini anlaticam diye. Bir de doğum sonrası uykunuzu iyi alın dinlenmeye çalışın çünkü yorgunluk stres yapıp kasları da kasıyor gibi

Arkadaşlar dogum sonrası çatlak sıkıntısı yaşadım. 14 saat ağrı çektiğimi bilirim 2 ay dişimi siktim ancak dayanamayıp botoks oldum. İyi ki olmuşum. 2 catlagimdan büyük olanı botoksun 4. Ayında tamamen geçmişti. Küçük olanı geçmemişti ama ağrılarımin şiddeti de sıklığı da azaldı. Dr rektoderm yazdı geçmeyen küçük yaraya onu kullanınca ağrılar daha da azaldı. Şimdi beslenmeme dikkat etmedigim günlerde hafif bı kanama olabiliyor o küçük olan yaradan fakat ben hissetmiyorum bile. O kadar acı çektim ki küçük bebekle ve kendime söz verdim bı gün geçerse bu acılar, nasilini anlaticam diye. Bir de doğum sonrası uykunuzu iyi alın dinlenmeye çalışın çünkü yorgunluk stres yapıp kasları da kasıyor gibi

Benim hicbir sıkıntım yokken çok stres yaşadığım bir dönemde ishal ardından kabızlıkla gelisti. Agrım olmuyor ama yaranın yerini hissediyorum. Sizinkine anoskopla mı bakılarak fissürün ne derece iyileştiği takip ediliyor? Bir de botox lokal anestezi ile mi yapıldı? Islem zor bir işlem mı?

X