Anasınıfında sıkıntı yaşıyoruz. Oğlum etkinliklere katılıp uyum sağlamıyor

Merhabalar 1 buçuk 2 yaş ve 5 yaş erkek bebek kıyafetlerine ihtiyacım var lütfen yardım edin zor durumdayim çocuklarınıza kullandığınız kıyafetlere ihtiyacım var

Merhaba sevgili kadınlar kulübü üyeleri. Oğlum 5 yaşında anasifina gidiyoruz. Ikizi de var. Kızım degil de oğlumdan dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Etkinliklere katılmıyor, kalemi düzgün tutamıyor. Öğretmen en son psikiyatra yönlendirdi. Psikiyatra gittim net bir şey söylemedi. Okuldan okul formu doldurmalarını istedi. Bugün tekrar gittim psikiyatra
, formu götürdüm. Dr yine baktı ergoterapi önerdi kalem tutamaması ile ilgili. Bilmiyorum biz tutturmaya çalışsak, sürekli aynı şekilde eline versek eli alışmaz mı acaba? Ergoterapide bütçemizi aşacak diye düşünüyorum. Tabii ki sonu güzel olsun bir şekilde ne yapar eder göndeririz de çocuğa net bir şey de söylemedi. Konuşmanın sonunda ben artık 'dikkat dağınıklığı olabilir mi' dedim olabilir dedi onun üstüne bir İlaç yazdı attex diye. Dr İçime sinmedi açıkçası. Çocuğum için de dediğim gibi net bir şey söylemedi dikkat dağınıklığını Ben söyledikten sonra olabilir dedi. Ama benim düşüncem de yani dikkat dağınıklığı var çocuğumda. Bunu fark ediyorum ama içime sinmeyen bir drun da verdiği ilacı hemen kullanmak da istemiyorum. Anasınıfı öğretmeni de sen de yanında geleceksen gel yoksa gönderme dedi. Bir oğlum daha var otizmli. O çocuğum varken benim diğer sınıfta kalmam çok zor çünkü büyük oğlumun okulu vs zaten koşturuyorum. Ne yapacağımı bilemedim. Okul mu değiştirsem ne yapsam bilemedim. Oğlum diyalog kuruyor. Herseyi konuşuyor. Hayal gücü çok yüksek, spiderman falan bunu artik abartili birsekilde sürekli konuşuyor lafini yapiyor. Özellikle hayvanlarla ilgili çok soru sorar. Soru sormayı çok sever, ancak boyama yapacağımız zaman hem kalemi düzgün tutmaz hem de ufacık bir alanı dahi boyayana kadar on tane soru sorar belki ve zor boyar. Sürekli benim yönlendirmemle 'hadi boya hadira sor, hadi boyamaya devam et' vs gibi sözler söyleyerek bir şekilde bitirtmeye çalışıyorum. Sınıfta da etkinlik zamanı etkinliğe katılmıyormuş. Nasıl yapabilirim ne yapabilirim ne önerirsiniz? Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Çünkü gerçekten içinden çıkamıyorum başım ağrıyor artık.

Benim oğlum anasinifina giderken resimleri tam boyamiyordu yarım yamalak yapiyordi. Makası kullanirken çok düzgün tutamiyordu. Kazanma hırsı olduğu için oyun oynarken yenilmeyi hazmedemiyor hemen mızıkcilik yapiyor. Ogretmeni ekran süresini kisaltmamizi istedi. Gerçekten ekran süresi kisalinca oyuncaklariyla hayali oyunlar oynaması daha çok arttı.

Kalem tutma zamanla gelişecek birsey. Bu sene 1. Sınıfa gidiyor öğretmeni yazısını beğenmiyor. Ödev yaparken begenmedigim yazilarini sildiriyorum yeniden yazdırıyorum yine çok bir fark olmuyor. Acıkcasi zamanın akışına bıraktım el yazısı illaki zamanla düzelecek. Bir de şunu fark ettim kaliteli bir yumuşak sürüm pastel boyayla daha güzel boyama yapabiliyor.

Mizikciliga gelirsek onu hala asamadik evde santrac kizmabilader oyun oynarken de yenilmeye başlayacağını anlayınca hemen başlıyor gözleri dolmaya anlatıyorum anlatıyorum ama yine aynı ☺️ bunuda zamana bıraktım sonuçta çocuk.

Sizin çocuğunuz gayet normal geldi bana. Doktor doktor gezmeyin. Bence sizin tek sorununuz öğretmen. Bir çocuk sınıfın genelinden farklı diye bu çocuğu al yanında dur bilmem ne kolaya kaçması bir öğretmenin çok ilginç. Etrafa zarar veren davranışları yoksa kendi haline bir cocuksa araştırıp başka bir öğretmen bulun.

Benim oğlum anasinifina giderken resimleri tam boyamiyordu yarım yamalak yapiyordi. Makası kullanirken çok düzgün tutamiyordu. Kazanma hırsı olduğu için oyun oynarken yenilmeyi hazmedemiyor hemen mızıkcilik yapiyor. Ogretmeni ekran süresini kisaltmamizi istedi. Gerçekten ekran süresi kisalinca oyuncaklariyla hayali oyunlar oynaması daha çok arttı.

Kalem tutma zamanla gelişecek birsey. Bu sene 1. Sınıfa gidiyor öğretmeni yazısını beğenmiyor. Ödev yaparken begenmedigim yazilarini sildiriyorum yeniden yazdırıyorum yine çok bir fark olmuyor. Acıkcasi zamanın akışına bıraktım el yazısı illaki zamanla düzelecek. Bir de şunu fark ettim kaliteli bir yumuşak sürüm pastel boyayla daha güzel boyama yapabiliyor.

Mizikciliga gelirsek onu hala asamadik evde santrac kizmabilader oyun oynarken de yenilmeye başlayacağını anlayınca hemen başlıyor gözleri dolmaya anlatıyorum anlatıyorum ama yine aynı ☺️ bunuda zamana bıraktım sonuçta çocuk.

Sizin çocuğunuz gayet normal geldi bana. Doktor doktor gezmeyin. Bence sizin tek sorununuz öğretmen. Bir çocuk sınıfın genelinden farklı diye bu çocuğu al yanında dur bilmem ne kolaya kaçması bir öğretmenin çok ilginç. Etrafa zarar veren davranışları yoksa kendi haline bir cocuksa araştırıp başka bir öğretmen bulun.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Okula hergün birlikte gidip geliyoruz. İnşallah 1 haftalık tatilden sonra biraz daha düzene koyarız diye umut ediyorum. Başka bir drdan randevu aldim. Oraya gidip bakacağım artik pisikiyatr ne diyor, ona göre hareket ederiz. Zihinsel birseyi yok net. Ama biri kızdırınca tepkisini fazla veriyor, bağırıyor. Argo konuşmaları oluyor arada. Kızıyorum, uyarip anlatıyorum ama yok yine söylüyor sık olmasa da. Evde argo konuşan yok. Dışarıdan duyuyor ama olumsuzu çabuk alıyor ve kolay bırakmıyor. Kızdığımda o da bağırıyor. Özellikle boyama yaparken soru sormaktan boyamaya geçemiyor, etrafına bakınıyor. Ama okulda gördüklerini aklinda tutuyor. Kalemle aramiz yok. Dikkat dağınıklığı aklima geliyor sadece ama emin değilim.

Merhaba sevgili kadınlar kulübü üyeleri. Oğlum 5 yaşında anasifina gidiyoruz. Ikizi de var. Kızım degil de oğlumdan dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Etkinliklere katılmıyor, kalemi düzgün tutamıyor. Öğretmen en son psikiyatra yönlendirdi. Psikiyatra gittim net bir şey söylemedi. Okuldan okul formu doldurmalarını istedi. Bugün tekrar gittim psikiyatra
, formu götürdüm. Dr yine baktı ergoterapi önerdi kalem tutamaması ile ilgili. Bilmiyorum biz tutturmaya çalışsak, sürekli aynı şekilde eline versek eli alışmaz mı acaba? Ergoterapide bütçemizi aşacak diye düşünüyorum. Tabii ki sonu güzel olsun bir şekilde ne yapar eder göndeririz de çocuğa net bir şey de söylemedi. Konuşmanın sonunda ben artık 'dikkat dağınıklığı olabilir mi' dedim olabilir dedi onun üstüne bir İlaç yazdı attex diye. Dr İçime sinmedi açıkçası. Çocuğum için de dediğim gibi net bir şey söylemedi dikkat dağınıklığını Ben söyledikten sonra olabilir dedi. Ama benim düşüncem de yani dikkat dağınıklığı var çocuğumda. Bunu fark ediyorum ama içime sinmeyen bir drun da verdiği ilacı hemen kullanmak da istemiyorum. Anasınıfı öğretmeni de sen de yanında geleceksen gel yoksa gönderme dedi. Bir oğlum daha var otizmli. O çocuğum varken benim diğer sınıfta kalmam çok zor çünkü büyük oğlumun okulu vs zaten koşturuyorum. Ne yapacağımı bilemedim. Okul mu değiştirsem ne yapsam bilemedim. Oğlum diyalog kuruyor. Herseyi konuşuyor. Hayal gücü çok yüksek, spiderman falan bunu artik abartili birsekilde sürekli konuşuyor lafini yapiyor. Özellikle hayvanlarla ilgili çok soru sorar. Soru sormayı çok sever, ancak boyama yapacağımız zaman hem kalemi düzgün tutmaz hem de ufacık bir alanı dahi boyayana kadar on tane soru sorar belki ve zor boyar. Sürekli benim yönlendirmemle 'hadi boya hadi boyamani bitir sonra sor, hadi boyamaya devam et' vs gibi sözler söyleyerek bir şekilde bitirtmeye çalışıyorum. Sınıfta da etkinlik zamanı etkinliğe katılmıyormuş. Nasıl yapabilirim ne yapabilirim ne önerirsiniz? Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Çünkü gerçekten içinden çıkamıyorum başım ağrıyor artık.
Dikkat dağınıklığı öyle hemen konulabilecek bir tanı değil uzman drun belirli kriterlerle vereceği bir karar. Boya yapmayı sevmiyor olabilir benim oğlumda anasınıfında boya yapmazdı erkek çocukları zaten genelde sevmiyor ama kesmeyi severdi. İnce motor oğlumda da çok gelişmemişti kalem tutarken yorulurdu mesela. Ama öğrtemenlerin daha anasınıfında mükemmel beceri beklemelerini çok doğru bulmuyorum daha çok küçükler. Evde el işi gibi sevdiği şeyleri yapın

Dikkat dağınıklığı öyle hemen konulabilecek bir tanı değil uzman drun belirli kriterlerle vereceği bir karar. Boya yapmayı sevmiyor olabilir benim oğlumda anasınıfında boya yapmazdı erkek çocukları zaten genelde sevmiyor ama kesmeyi severdi. İnce motor oğlumda da çok gelişmemişti kalem tutarken yorulurdu mesela. Ama öğrtemenlerin daha anasınıfında mükemmel beceri beklemelerini çok doğru bulmuyorum daha çok küçükler. Evde el işi gibi sevdiği şeyleri yapın
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Psikiyatra gittik gelişim testine yönlendirdi.Sorulari çok güzel cevapladi, yönergeleri yerine getirdi. Ince ve kaba motor kasları zayıf dedi dr. Dikkat dağınıklığı olabilir dedi ama tanı konulmadi. Bu aralar daha iyiyiz arada bocalasak ta. Hayal dünyası çok geniş oglumun. Sürekli masal karakterlerinden gerçekmiş gibi bahseder. Bazen sıkıcı olabiliyor bu durum. Hani endişe ediyorum bazen neden hayal aleminde sürekli diye.

X