Her şeyi anlattım, dayanamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben sana önce gösterdiğin ilgi için teşekkür etmek istiyorum
Bana motivasyon verdin. Ki en ihtiyacım olan şey.
Allah ummadığın zamanda karşına çıkartır inşallah bu iyiliğini.
Duymak istediğim şeyler bunlardı. O kadar haklısın ki..
Çok yüksek bir empati gücün var. Allah sevdiklerinle evladınla uzun bir ömür nasip eder inşallah

Allah razı olsun canım ne güzel dua bu böyle. Allah seni de tez vakitte ferahlatsın, önünde hiç bitmeyecek hayır kapıları açsın, bundan sonraki tüm hayatını güçlü, mutlu, huzurlu ve güvenli yaşamanı nasib etsin.

Senin için iyiliklerle dolu ve sadece bir parça güzelliğe ihtiyacın var. Bunu sana kimse sağlamıyorsa Allah'a sığınıp sen sağlayacaksın. İstediğin zaman özelden yaz konuşalım.

canım Sen aynaya gulmezsen aynadaki görüntünün de sana gülmez. Allah hayatı bazı kanunlara göre kurmuş. Sen hayatını değiştirmek için adım atmazsan Allah değiştirmez. ekstradan bi lütuf olmazsa. . genelde böyledir.

Kararlı ve iradeli şekilde planlarına devam et. maşallah iraden ortaya çıktı. Sakin vazgecme.

olumsuz örnek olmaz inşallah. bi kuzenim vardı teyzem çok kötü davraNirdi. teyzem öyleydi hala kötü bana da kötü davranır herkese ama farkında bile degil.

kuzeninle konuştuk bigun. erkeklerle dolaşır küçük de olsa birşeyler yaşardi çok iyi bir kızdı. Duygusal naif . sınava çalış öğretmen olabilirsin dedim . o zaman kizmeslekte yeni yeni anaokulu öğretmen ligi olunuyordu şansı yüksektı kazanacaM vs dedi sonra 1 ay sonra duydum ki evlenip birden bire . Evlendi adamın başka kızdan çocuğu çıktı. Adam kuzenimi çok dövdü. çalıştırdı. aynı memlekette kızı kimse göremiyor bile . . .

Kader var da bizim seçimlerimiz bu kaderin en can alıcı yerinde . . .

Allah saadet dolu bi ömür versin .

biraz karışık oldu kusura bakmayın

Benim en sevdiğim arkadaşlarımdan biri ailesinden sürekli siddet görmüş ailesi o kadar ki intihar etsin diye odanın kapısını kapatıp biz görmüyoruz hadi intihar et bile demişler.

Sürekli dayak hakaret akrabanın gözünün önünde şiddet. Neler neler anlatsa roman olur. Bana anlattığında Nasıl dayandığına Cidde'n şaşırıyordum.

Ben Onunla üniversitede tanıştım. Şu anda iyi para kazandığı bir işi ve harika bir eşi var. Eşi de cok iyi bi üniversiteden mezun harika bir Ada'm.

Benim okumaktan başka çarem yoktu diyor. Okumak için her şeyi yapmıs size inşallah örnek olur. bir kadının da okumaktan başka çaresi yok. İnşallah okuyacak meslek edinecek şartınız olur. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Son düzenleme:
Efyef en büyük avantajın ne biliyor musun?

sen farkında bir insansın. Farkındalık çok önemli. Eminim ilerde çok iyi bir anne olacaksın. .

Profilime gir benim de benzer bi konum var. 23 yaşındayim hpv virüsü kaptım. Benim de aile yapım sorumluydu 6 ay öncesine kadar benim de carpik ilişkilerim oldu ama ben hiç bi zaman egitimimi ihmal etmedim ve bu sene diş hekimi olarak mezun oldum. Bi kaç aydır psikolojik tedavimi de oluyorum. Doktor bendw müthiş bir sevgi açlığı ve konuşup anlatma ihtiyacı olduğunu söyledi. Kesinlikle doktora git lütfen ama lütfen git. Şu an gençliğe yeni geciyosun lütfen daja yapma aynı hataları o adamla da görüşme ona muhtaç değilsin yapma bunları kendine emin ol çok pişman olursun çok

Kendine sahip çık genç arkadaşım...hata yapmış olabilirsin önemli olan bundan sonraki yıllarını hatalarla heba etmemen.
Sınava hazırlanıyorsun istemek başarmanın anahtarıdır yaparsın...
Bu arada sınava hazırlanırken kpss ön lisans sınavına da başvur derim önüne çıkan fırsatları değerlendirmek adına...

Benim okurken gozlerim doldu kalbim nasl ezildi anlatamam ya bir insan var burda bir can duygularla yuklu canli bir varlik.neden her seferinde sert olmak zorundasiniz?konu aileye kizip gidip adamin biriyle sevismesi degil cocukluktan itibaren bir insan yavrusunun nasil eziyetlerle buyumus olmasi..cocugunu doven anne videosuna en buyuk tepkinizi gosterirken burda dayakla buyumus biri ve sonrasinda o boslukta yaptigi seyler neden onemsiz geliyor gozunuze.evet cogumuz dayak yedik belki daha beteri belki daha hafif acilar yasadik hepimiz ama her birimiz bambaşkayiz kimisi guclu kalmayi basarir kimi basaramaz. başaramadigi için o kişiyi suclamaya hakkimizin oldugunu dusunmuyorum birseylerin arkasina siginma acinin arkasina siğinma bahane etme demek aslinda o aciyi yoksay olmamiş gbi davran demekle ayni sizce bu mumkun mu her insanin yapisi farkli siz depresyona hic mi girmediniz hayatin farkli donemlerinde psikolojiniz bozulmadi mi olmeyi istemediniz mi bu kizcağiz ne yapsin? allahin cezasi bir anne babayla ezilerek yok sayilarak buyumus bir cocuk.ben de aynilarini yasadim ama gidip kimseyle birlikte olmadm demek ne allah aşkina? aferim en namuslu en durust en ahlakli sensin bravo.. insanlarin baski altinda yapacagi durumlar farklidir bu adam onun icin bir kaçiş yeri ama dogru ama yanliş. egrisini de dogrusunu da zamanla kendisi idrak eder zaten konu bu degil.
konu canimin içi senin kendini bulman. kapat gozlerini ve hayallerini kur. kendini nasil bir yerde nasil bir insan olarak hayal ediyosun.mutlu olmayi herkes hakeder ne benim bir fazlam var senden ne de senin benden şurada uc gunluk dunyayi yaşiyoruz.o hayallerinin peşinden koş tamam mi. umarim cok ama cok mutlu olursun

Hep böyle yorumlardan korkuyodum ağlayarak okudum sanki ablam konuşuyomuş gibi. Allah razı olsun işte tüm hissettiğim bunlar. Beni tam olarak anlamışsın.. Bir kez değil bin kez beğenebilsem keşke mesajını...
Allah keder göstermesin sana içimi rahatlattın ya benim... Sağ ol binlerce kez..

Profilime gir benim de benzer bi konum var. 23 yaşındayim hpv virüsü kaptım. Benim de aile yapım sorumluydu 6 ay öncesine kadar benim de carpik ilişkilerim oldu ama ben hiç bi zaman egitimimi ihmal etmedim ve bu sene diş hekimi olarak mezun oldum. Bi kaç aydır psikolojik tedavimi de oluyorum. Doktor bendw müthiş bir sevgi açlığı ve konuşup anlatma ihtiyacı olduğunu söyledi. Kesinlikle doktora git lütfen ama lütfen git. Şu an gençliğe yeni geciyosun lütfen daja yapma aynı hataları o adamla da görüşme ona muhtaç değilsin yapma bunları kendine emin ol çok pişman olursun çok

Haklısın bende önce herpesten şüphelenmiştim :KK43:
Bu saatten sonra arkadaşça yollarımızı ayırdık artık herkes kendi önüne bakacak bende eğitimime ağırlık vermeliyim sayısalım kötü ilerletmek için zaman ve emek harcamam gerek o arada unuturum diye düşünüyorum dertlerimi

Kendine sahip çık genç arkadaşım...hata yapmış olabilirsin önemli olan bundan sonraki yıllarını hatalarla heba etmemen.
Sınava hazırlanıyorsun istemek başarmanın anahtarıdır yaparsın...
Bu arada sınava hazırlanırken kpss ön lisans sınavına da başvur derim önüne çıkan fırsatları değerlendirmek adına...

Teşekkür ederim araştırıcam bunu..

Eylülde başlıyorum psikologa zaten 1 yılı aşkın süredir alıyordum yaz tatilinde ağır depresyon geçirmeye başladım.
Çok haklısın sadece insan bir anlık hayatını düşünür bakar ya ardına öyle bir durumda olduğum için yazdım

şu an okumuyorsun değil mi? liseyi bitirdin sadece?

Ah güzel kardeşim sana ne diyeceğimi inan bilmiyorum yasadiklarin konusunda içim sizladi:KK1: Herşeyin bilincinde çok akıllı ve cok zeki bir kızsin farkindaligin olmasa bunları yazarmiydin hic canım benim.Seni çok iyi anlıyorum caresizligini ve malesef birseylere sığınma istegini benim de yaptığım şeydi bir dönem ama nedenini buyudugumde farkettim (çocukken cinsel istismara ugramisim yıllar sonra öğrendim şok yaşadığım için unutmusum 8 9 yaşında kendime zarar vermeye başladım yeri geldi saçlarımi yoldum yeri geldi kollarımı kestim ne olursa olsun bu yaptıklarıma sığındim ve rahatladigimi zannettim haz aldım Yaptıklarımdaan çok kötü dönemlerdi)terapi gördüm bir dönem şimdi iyiyim geçmişini öğrendim en azından daha güçlüyum.Lütfen kardeşim psikoloğa git hayatın böyle gitmek zorunda değil sen herseyin üstesinden gelebilecek bir kızsin.

19 mu :KK42: daha küçücüksün genceciksin canm onunde koskocaman bi hayat var guzel yıllar guzel yasam seni beklyo baatma bataklga cıkması cok zor! O raahat hayata alışınca donemezsn geriye mekanlar gazinolar hele bide o.p damgadı yeme!

bu sene hazırlanıyorum

allah razı olsun. bundan sonra kendimi düşünücem öncelikle geleceğimi ve kendimi...

allah aileni korusun zor günler yaşatmasın inşallah. kendimle zaman geçirmeye çalışıcam artık..

ilerde inşallah düzgün biri karşıma çıkarsa neden olmasın nasip kısmet şu anda öğrenimimi düşünmek istiyorum ona yatıım yapmak istiyorum tedaviden sonra
Peki suan ailenin yanindamisin hayatini gecimini nasil sagliyprsun

annende babanda çok kötü insanlarmis bence artık aklını kullan
üçurumun kıyısında sın

canım Sen aynaya gulmezsen aynadaki görüntünün de sana gülmez. Allah hayatı bazı kanunlara göre kurmuş. Sen hayatını değiştirmek için adım atmazsan Allah değiştirmez. ekstradan bi lütuf olmazsa. . genelde böyledir.

Kararlı ve iradeli şekilde planlarına devam et. maşallah iraden ortaya çıktı. Sakin vazgecme.

olumsuz örnek olmaz inşallah. bi kuzenim vardı teyzem çok kötü davraNirdi. teyzem öyleydi hala kötü bana da kötü davranır herkese ama farkında bile degil.

kuzeninle konuştuk bigun. erkeklerle dolaşır küçük de olsa birşeyler yaşardi çok iyi bir kızdı. Duygusal naif . sınava çalış öğretmen olabilirsin dedim . o zaman kizmeslekte yeni yeni anaokulu öğretmen ligi olunuyordu şansı yüksektı kazanacaM vs dedi sonra 1 ay sonra duydum ki evlenip birden bire . Evlendi adamın başka kızdan çocuğu çıktı. Adam kuzenimi çok dövdü. çalıştırdı. aynı memlekette kızı kimse göremiyor bile . . .

Kader var da bizim seçimlerimiz bu kaderin en can alıcı yerinde . . .

Allah saadet dolu bi ömür versin .

biraz karışık oldu kusura bakmayın

Yok yok karışık değildi anladım gayet..
Doğru en azından sonraya doğru farkedip dibe batmadım çok şükür veya alkole sigaraya maddeye başlamadım.
Hemen terapiye koştum. Bu kadar aklım kaldığı için şükrediyorum sürekli..

Benim en sevdiğim arkadaşlarımdan biri ailesinden sürekli siddet görmüş ailesi o kadar ki intihar etsin diye odanın kapısını kapatıp biz görmüyoruz hadi intihar et bile demişler.

Sürekli dayak hakaret akrabanın gözünün önünde şiddet. Neler neler anlatsa roman olur. Bana anlattığında Nasıl dayandığına Cidde'n şaşırıyordum.

Ben Onunla üniversitede tanıştım. Şu anda iyi para kazandığı bir işi ve harika bir eşi var. Eşi de cok iyi bi üniversiteden mezun harika bir Ada'm.

Benim okumaktan başka çarem yoktu diyor. Okumak için her şeyi yapmıs size inşallah örnek olur. bir kadının da okumaktan başka çaresi yok. İnşallah okuyacak meslek edinecek şartınız olur. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Allah o kişiyede yardım etsin işte sadece doğurmakla olmuyor vicdanda lazım insana..
Çektiklerinin mükafatını almış çok sevindim inşallah bana da nasip olur ilerde böyle bir hayat.
Bu sene hazırlanıyorum güzel bir yer kazanırım umarm.
Efyef en büyük avantajın ne biliyor musun?

sen farkında bir insansın. Farkındalık çok önemli. Eminim ilerde çok iyi bir anne olacaksın. .
İnşallah. Çok teşekkür ederim güzel düşüncen için..

şu an okumuyorsun değil mi? liseyi bitirdin sadece?

evet lise mezunuyum

Ah güzel kardeşim sana ne diyeceğimi inan bilmiyorum yasadiklarin konusunda içim sizladi:KK1: Herşeyin bilincinde çok akıllı ve cok zeki bir kızsin farkindaligin olmasa bunları yazarmiydin hic canım benim.Seni çok iyi anlıyorum caresizligini ve malesef birseylere sığınma istegini benim de yaptığım şeydi bir dönem ama nedenini buyudugumde farkettim (çocukken cinsel istismara ugramisim yıllar sonra öğrendim şok yaşadığım için unutmusum 8 9 yaşında kendime zarar vermeye başladım yeri geldi saçlarımi yoldum yeri geldi kollarımı kestim ne olursa olsun bu yaptıklarıma sığındim ve rahatladigimi zannettim haz aldım Yaptıklarımdaan çok kötü dönemlerdi)terapi gördüm bir dönem şimdi iyiyim geçmişini öğrendim en azından daha güçlüyum.Lütfen kardeşim psikoloğa git hayatın böyle gitmek zorunda değil sen herseyin üstesinden gelebilecek bir kızsin.

çok çok teşekkürler desteğin için. takip ettiğim ve yorumlarını takip ettiğim birisin..
eylülde terapiye başlıyorum inşallah atlatıcam bu dönemleri.
19 mu :KK42: daha küçücüksün genceciksin canm onunde koskocaman bi hayat var guzel yıllar guzel yasam seni beklyo baatma bataklga cıkması cok zor! O raahat hayata alışınca donemezsn geriye mekanlar gazinolar hele bide o.p damgadı yeme!

Allah korusun :KK43: Dostça bitirdik zaten. Tek eşliydim çok şükür hiç öyle bir durum olmadı rabbim düşürmesin...
Peki suan ailenin yanindamisin hayatini gecimini nasil sagliyprsun

evet ailem bakıyor maddi anlamda

annende babanda çok kötü insanlarmis bence artık aklını kullan
üçurumun kıyısında sın

düşüncesizler maalesef. kendimi toparlamam gerek haklısınız..

Gerçekten dayanamıyorum. Anlatıcam uzun uzun. Paragraflara da bölücem uzun yazı sevmeyen okumasın önceden uyarayım. Hayat hikayemi anlattım 19 yıllık özet tabii ki uzun olacak. Okumak zorunda değilsiniz. Uzun olacak diyorum baştan... İsterseniz bir kısmını okuyun sonra gelin kalan kısmını okuyun benim için problem değil. Yorum katmamaya çalışarak özetledim tüm çilemi.

Kimse kimsenin yorumunu KİB lemesin. Sövün, yerden yere vurun. Taşlayın, özel mesaj atın ağzınıza geleni sayın. Hepsi kabulüm hiç birine itirazım yok. Ben zaten dipteyim.

Cevaplarınızın hepsini teker teker okuyorum merak etmeyin ama cevap vermicem. Sadece merak ediyorum.

Evet belki benden daha kötüleri vardır. Ki var, evlat kaybeden, yatalak kalan, kör olan.. Lösemiyle kanser mücadele eden... Daha beterleri var.

Açık konuşayım siteye her girdiğimde içimden bana gıcık olan insanlar var diye düşünüyorum. Ben iki elin parmaklarını geçmeyecek kişi kadar seviliyorum.

Anlattıktan sonra belki o kadar abartılacak bir konu değil dersiniz zaten merak ettiğim yüreğimin yangınını yaşayan başka biri var mı? Benim gibi paramparça yaşayan iç huzurunu kaybetmiş bunun acısını hisseden atlatan biri var mı?

Başlıyorum

19 yaşındayım. Çilem 19 sene önce başladı. Annem de babamda ikinci evlilik yapmış birbirleriyle. Babam aldatılmış. Vefat eden abimle yaşarken annemle evlenmiş. Annemde küçük yaşta durumu iyi olan biriyle evlendirilmiş. Başta istemiş ailesinin deli olduğunu görünce vazgeçmek istemiş ananem istemiyosan git kendini köprüden at diyince annemin bütün reddedişine rağmen cinsel birliktelik olmayan 1 yıllık evlilik yapmış o kişiyle.

Hani annen kim bilir neler yaşadı diyecek olan kişiler için anlatıyorum yorum katmaksızın.

Evlenmişler babamla annem. Evde babanem babam abim ve annem kalmışlar.
Evlilikten kaç yıl son bilmiyorum ama abim 15 yaşındayken ben doğmuşum. Ben 3 yaşındayken abim vefat etmiş.

Bu arada babamı aldatan eski karısıda evlenmiş 1 erkek evladı olmuş. Abimle annesinin görüşmesini babam istememiş ama gizli gizli görüşmüşler.

Annem ben ilkokula giderken "abim beni sever miydi" gibi sorduğum sorulara. Hayır diğer çocuğu seviyodu kaçıp kaçıp gidiyodu onu sevmeye öpmeye gibi şeyler söylemişti. Çok net hatırlıyorum. Ağlamaklı olunca "seni de severdi" gibi şeyler söyledi beni üzmemek için. Birde bana vurunca abim çok kızarmış. Bunu defalarca söyledi ama kıt kafalı bir kadın olduğu için detayı unuttu...
Abim üç yaşındayken ölüyor ve 1-2 yaşlarındaki çocuğa şiddet uyguluyor annem...

Sonra konu konuyu açtı itiraflar başladı. Annem abime sinirlenince "senin anan o..." gibi şeyler söylemiş abime. Görüşme onunla gibi.. Abimde annemden nefret edermiş bu yaptıkları yüzünden. Seni öldürücem gibi laflar söylermiş annesine laf ettiği için. Annem abimin vefatında ağlayınca babanem "Üzülme belki senin için hayırlısı oldu" demiş. Bunlar annemin ağzından duyduğum şeyler. Başka neler yaptı bilemiyorum.

Geçen gün halamın kızına sorduğumda (aynı yaştalardı birlikte büyüdüler benden çok büyük) Abin "Abla ben kendimi değil kızı düşünüyorum efi o evde çok zorlanıcak birde kız çocuğu" dedi. Abin hiç öyle biri değildi, seni de o kardeşini de severdi dedi...

Bu ölümden sonra ben büyümeye başladıkça babam bana karşı farklı yaklaşmaya başladı. Ölümünü kabullenemedi. Beni abimin yerine koydu. Orta okul 6. sınıfa kadar erkek saçıyla gezdim. Kız şeyleri giymedim hiç. Babam tekstilde çalıştığı için getirdiklerini giyerdim. Hiç kız gibi hissetmedim zaten.

Dışarı çıkıp oynardım küçükken ama çok pasiftim. Evde sürekli dayak vardı. Guatr hastası olduğu için çok sinirliydi. Bütün sinirini beni döverek çıkarırdı. Normal dayak değil ama. Terlikle falaka, terlikle nereye gelirse vurmak gibi.. Elini kullandığını hatırlamıyorum.

4-5 yaşında çocuk ne yapabilir ki bunları hak edecek. 4-5 yaşında çocuğu olanlara sormak istiyorum sizin çocuğunuz bunu hak edecek bir hareket yaptı mı?

O sıralar dayak olduğu için çare dışarı çıkmak mecburen.. Çıkmazsan en ufak şeyde dayak var.
Bu arada masturbasyona başladım o yaşta kendimi rahatlatmak için. Güçlü kuvvetli adamların beni tutup serbest bırakmayacağını falan düşünürdüm. Koltukla pencere arasında oyuncak ayıdan veya kırlentten yardım alırdım. Zaten anlaşıldığı için o yaşta sapığa çıktı adım. Daha bir utandım kendi içime kapandım.
Zaten 17 yaşından sonra kabul görmek için kadınlığımı kullanmaya başladım.

Arkadaşlıklarım kısmen iyiydi küçükken kızlar tarafından sevilirdim. Dışlamadılar erkek gibiyim diye.
Herhalde hep kısa gördükleri için alışmışlardı... Zeytinburnunda otururken hiç sıkıntı çekmedim bu konuda.

İlkokula başladım. Derslerim müthişti. Bütün kurdeleleri hediyeleri ben toplardım. Bu süre zarfında annemin tek annelik yaptığı konu sabahçı olduğum için sıcak süte ekmek doğrayıp kaşıkla yedirmesi. Bunun dışında ne saçımı taradığını bilirim ne öptüğünü ne sarıldığını ne de başka bir şey.. Dayak dışında temasımız olmazdı.

2. sınıf bitti mükemmeldi her şey. Kiracımız bizi o sene çıkarmak istedi. Bizde ev ararken o sene teyzemlerden haber geldi. Ev var bize küçük gelin siz bakın diye. Bize de küçüktü ama annem sırf kardeşine yakın olsun diye evet dedi. Bir ton eşya atıldı. Hocam çok üzüldü "ef en azından servisle gelsin o da mı olmaz" bile dedi kadın.. Babam gezilere göndermezdi kadın annemle birebir konuşurdu o da gelsin en çok hak eden o diye.. Allah bin kere razı olsun. Ama taşındık maalesef.

Teyzem 3 aya kalmadan ABD ye gitti. Aslında taşınmadan belliymiş ama bize söylemediler. Annem çok kızıp darıldı. Çünkü hepimiz böyle bir eve evet denmeyeceğini biliyoduk. Babam sesini çıkarmadı en azından evimiz kendimizin diye.

Babamın saç kestirme ile bir tane daha kötü huyu var. O da alçak gönüllü olmamızı istemesi. Ama bunu hiç olmayacak şekilde yaptı. "Sen adam mısın, sen kaç paralık adamsın, bunu alacak adam mısın sen, sen okuyan adam olda.." gibi insanı küçük düşürecek şeyler söyledi sürekli. Bir kez aile içinde halam çocukları çocukların hamını vs varken halam bizi içeri geçirip ee nasılsınız çocuklar nasıl diyince babam "Napsınlar dayak arsızı oldular" gibi iğrenç bir espri yaptığını hatırlarım. Gözlerim dolar hatırladıkça. Nasıl incinmiştim..
Bunlar maalesef alçak gönüllü değil aşağılık bir insan psikolojisine soktu beni. Dayaklar şiddette cabası..

Yeni semtteki okulda 3ten 5e kadar çok sıkıntı çektim. Sınıf hocası beni hiç sevmedi. Sınıftakilerde erkek saçımdan üstüme uymayan üniformadan ezik duruşumdan yararlanıp beni aşağıladılar. Dövdüler. Hoca da anneme mi sinir oldu (annem çok konuşan cahil biridir, bilmez biliyorum der. bir şeyi 30 kez sorar karşıdakini dinlemez kendi sözünü sürekli tekrarlar.) nedendir bilmiyorum bana gıcıktı. Benime tek kötü huyum konuşan bir öğrenciydim biraz. İlk olayı hiç unutmam tenefüs bitip sınıfa girdiğinde oturmayan öğrencileri tahtaya kaldırıp tokat atmasıyla başlattı. 2 erkek ve bana sınıfın ortasında tokat attı. Sonra her ufak hatamda beni kaldırmaya başladı. Mesela kırmızı kalem istemiştim. Şimdi kırmızı kalemle işimiz mi var ki diye tek ayak üzerinde bekletirdi. Bende emir almaya alışmışım yerine geç denene kadar geçmezdim. Tenefüste bile ayakta beklerdim. Yerine geç komutu bekliyodum çünkü. Köpek gibi yetiştirildim. Mesela fen dersinde suyu döküp korktuğum için hemen lavobodan doldurup getirmiştim. Sınıftan çıktığımı görmüş. İzin almadan nasıl gittin dedi. Halbuki elimde fanus içinde su var. Deneyi yarım bırakıp tek ayak üstünde bekletmişti beni.

Keşke öyle kalsaydı bir de. Sınıfın en yaramaz öğrencisinin yanına oturttu ilerleyen dönemde. Çocuk en ufak şeyde döverdi beni. O dövmeye başladıktan sonra diğer öğrencilerde şiddete başladı. Annem gözümün altında morluk görünce okula gelip değiştirmişti yerimi. Tabii en ufak konuşmada beni tehdit eder gibi "konuşursan seni Recebin yanına alırım yine" gibi bir şey söyledi. Öğrencilerden biride dayak yer hocam diyince sınıfla beraber gülmüştü. Allah'a havale ediyorum. Bildiği gibi yapsın o kadını...

En son 5. sınıfta matematiğim düşük diye eski okula kursa gittim sadece cumartesi günleri. 2. dönemin son sınavından 85 almıştım. Sınıfta notları okurken 85 diyip gözüme kopya mı çektin der gibi bakışı atmıştı. Hala içime oturur hatırladıkça.
Eğer Z.burnunda kalsaydım güzel olacaktı derslerim...

(Troll konu değil notlarımı resim şeklinde ekledim. Hep sınırda bırakmış.)

O kadın 6. sınıfta gitti her branşa yeni hoca girmeye başladı benim derslerde düzeldi.

Hep teşekkür getirdim zaten. Öğrenciler bu sefer elle tacize geçtiler. 8 sınıfta dilekçe verdik o sene sınıfa gelen nakil arkadaşımın bana yaptığı hakkını ara baskısıyla, sınıflar ayrıldı. Sınıfta tacizcilerin yakın arkadaşları neden bu zamana kadar sustun diyip beni suçladılar. Hep bir baskı altındaydım.

Annemlerin bundan haberi yok bu arada.

O sene diş ağrılarım tuttu. Geberdim acıdan. Babam sırf para vermemek için git devletten randevu al dedi. Aldım biz çekemiyoruz dedi. Özele yönlendirdi. Kanal tedavisi olacak diş çekilmek zorunda kaldı beklemekten. Onun acısını da anlatamam uyuyamadığımı bilirim. Babamda içerde televizyon izledi. 10 tane ağrı kesici almama rağmen. Alırken "Al al o kadar fazlada geber dedi" Ağrıyo diyince de fırçalasaydın diyip kestirip attı. O ağrıılarıda bir ben bir allah biliyor. Allahım babamda olsa acımın hesabını sorsun. Ben uyuyamazken ağrıdan kıvranırken bunu düşüneni Allaha havale ediyorum.

7. sınıfta ilk sevgilim oldu. O zamanlar okulda herkesin sevgilisi vardı. Hiç acele etmedim. Soran birine "sevgilim yok zamanı gelince olur" gibi bir cevap vermişim kız anlatıyor. Aklı başında akıllı bir kızdım.
Biriyle internetten tanıştım. İyice araştırdım orjinal bir profil olduğunu çocuğun okuduğunu vs öğrenince konuşmayı başlattım. Bir ay sonra çıkma teklifi etti.
Çıkma teklifi etti ama bendeki akıl da bu ya çarşamba ettiği teklifi "yarın sınavım var giremem kararımı cumaya söylicem" demiştim :KK70:
Çocuk Beylikdüzündeydi ama daha çocuğuz görüşemiyoruz bile. İnternetten yazışmalar vs. Evdeki kedisini en sevdiği müzik grubunu falan anlatırdı bana. Sonra annemler öğrendi. O ara bize gelen almancı misafirlere söylemişler ef le konuşun o çocuktan ayrılsın diye. Kadında aldı beni karşısına adam gibi bak bunlar olur gelir geçer kendine dikkat et kullandırma kendini çok kapılma en çok derslerine zaman ayır falan diye. Bu hafta konuş akşam yemeğine çağır bir yerlere gidelim bakalım nasıl biri tanışalım dediler. Allahım nasıl sevinmiştim önemli hissetmiştim

Onun istediklerini söylemediğini duyunca hatta ayrıl demediler diye kudurdu annem, bir gün uyurken ışığı açtı saçımdan tuttuğu gibi yere fırlattı ağzından salyaları fışkırta fışkırta "AYRILACAKSIN" diye bağırdı.
"Seni de kendileri gibi o.. mu yapacaklar burası türkiye" gibi şeyler söyledi.

Ben o ara psikolojimi yavaş yavaş kaybettim. Okulda buna benzeyen bir çocuğa göz koydum durup dururken kısa kesiyorum beylikdüzündeki öğrendi ve ayrıldı benden. Sonra pişman olup geri döndürmeye çalıştım o yaz 3 ay depresyona girdim 10 a yakın kilo verdim. Başka bir kızla çıktı ayrılmalarını bekleyip barışalım dedim. Pazar günü haber vericem diyip pazar günü gidip kızla barıştı her seferinde. Bekledim sakince.
Bunlar olurken annem almancılara küfür edince evi terkettiler. Eğer annem ağzını tutsaydı o sene hayatımda ilk kez tatil yapıp hiçbir şeyi takmayacaktım. Onların desteğiyle unutacaktım belkide
İki sene bekledikten sonra barışıp üstün körü kendimi ona sundum. Ön sevişme olarak. Ancak öyle barışabildik. Bu arada ben psikolojimi tamamen kaybettim.

Bir sene sonra başka biriyle ilişkiye girdim. Şuan vajinal enfeksiyonum var bundan kaynaklı. Adam beni sevmiyor ama azda olsa ilgi görebilmek için onunla birlikteyim. Sevgiye açım çünkü. İhtiyacım var.
Ayrıca bir sağlık sorunum olsa parasını ondan alıcam. İrtibatı kesmemek zorundayım. Vasfım yok çalışamıyorum para kazanamam şuan.

Hani vuracaksanız vurun ama yarın sabah gidiyorum yanına. Mecburum çünkü ruhum aç...
Hastayım kimsem yok. Üni sınavına hazırlanamadım hastalığım yüzünden. Bir çok yol vardı. Sağolsun annem hepsini kapattı. Şimdi bir çoğunuz senin elindeydi diyebilir. Evet benim elimdeydi ama psikolojim el vermedi. Doğruyu yanlışı göremedim. Hep köle psikolojisiyle yetiştirildim. Normal bir insan olduğumu anlayınca bakireliğim gitmişti bile...
Şuan psikolojik rahatsızlığım var ileri derecede depresyondayım. anksi. var. Ölmeyi bekleyen bir durum içindeyim.

Bunları okurken aklınıza sinirlenip bir anlık öfkeyle vurduğunuz çocuğunuz gelsin. Eğer buraya kadar okuduysanız gidin sarılıp öpün. Kucağınıza alın kokusunu içine çekin saçlarını okşayın. Sırf benim için. Yapın bunu. En ufak şeyi anlamasa bile anlatın. Vurmayın yapmaması gerektiğini söyleyin. Eğer küçükse ona ben olmamayı öğretin. Allah rızası için şu boktan dünyada kendinizi hırpalasanız bile o çocuğa zarar gelmesini engelleyin.
Sizin adınıza çok üzgünüm çünkü zincirlerini seven bi köle buradan kurulacak sınırlı iletişimle nasıl azad edilir bilmiyorum. Ne kadar iyi niyetle çırpınırlarsa çırpınsınlar buradaki insanların bildiğini de sanmıyorum.

Sizinki çıkıştan ümidini kesmek değil, zinciri nasıl koparırım diye sormuyorsunuz, arzunuz bu olsa tavsiye vermek bi nebze daha kolay olurdu.

Sizinki kafesini, düştüğünü çukuru, kendine acımayı dedim ya zincirlerini sevmek. Böyle bi kölenin kendine ettiği eziyeti onun efendisi olmaya çalışan kimse edemez ona. Anneniz, babanız, ilkokuldaki zorbalar, hayatınıza birbiri ardına girip çıkan itler... Hiçbiri sizin kadar zalim değil. Hiçbiri sizin kendinizden ettiğiniz kadar nefret etmiyor sizden. Biz ne yazarsak yazalım da etkisi saman alevinden hallice olacak; bilgisayarın/telefonun başından kalkana kadar bile idare etmeyecek sizi.

Zayıflık da insan doğasına ait, güçten düsmek de insanlar için. Hayatı boyunca sevecek başka bi şeyi olmamış bi insanı suçlayamam şu haliniz için. İlkokul öğretmeniniz, yurt dışından gelen akrabalar... size bi anlıgına da olsa güven, sevgi aşılamış önem atfetmiş herkesin gidişine şahit olmuşsunuz. Size de köleliğinizden başka sevecek bi şey kalmamış. Bi noktadan sonra da onları hak etmediginiz sonucuna varmıssınız zaten, şu anda da yokuş aşagı gitme arzusundasınız. Bi noktada bitsin istiyosunuz muhtemelen, yorulmuşsunuz.

İlk bakışta sevgiyi seksle satın almaya çalıştığınız söylenebilir mesela ama bence durum bu değil. Sevmekten-sevilmekten umudu keseli çok olmuş. Ama seksi elde edebileceğinizi biliyosunuz, onun pesinden gidiyosunuz. Ten hafızasıyla bağlantılı oldugunu düsünüyorum biraz da.

Biz her zaman buradayız, seve seve de destek oluruz ama sizin elle tutulur bi yardıma ihtiyacınız var. Düzenli uzman yardımı olmadan şu aşamada yapabilecek çok da fazla bi şey yok. Günlük hayatta fiziksel temasınız oldugu birileri ya da en azından. Hani kızın yerden yere vurun demissiniz ya inanın bu seviyede ne sevsek ne dövsek işe yarayacak malesef.

Sizin adınıza çok üzgünüm çünkü zincirlerini seven bi köle buradan kurulacak sınırlı iletişimle nasıl azad edilir bilmiyorum. Ne kadar iyi niyetle çırpınırlarsa çırpınsınlar buradaki insanların bildiğini de sanmıyorum.

Sizinki çıkıştan ümidini kesmek değil, zinciri nasıl koparırım diye sormuyorsunuz, arzunuz bu olsa tavsiye vermek bi nebze daha kolay olurdu.

Sizinki kafesini, düştüğünü çukuru, kendine acımayı dedim ya zincirlerini sevmek. Böyle bi kölenin kendine ettiği eziyeti onun efendisi olmaya çalışan kimse edemez ona. Anneniz, babanız, ilkokuldaki zorbalar, hayatınıza birbiri ardına girip çıkan itler... Hiçbiri sizin kadar zalim değil. Hiçbiri sizin kendinizden ettiğiniz kadar nefret etmiyor sizden. Biz ne yazarsak yazalım da etkisi saman alevinden hallice olacak; bilgisayarın/telefonun başından kalkana kadar bile idare etmeyecek sizi.

Zayıflık da insan doğasına ait, güçten düsmek de insanlar için. Hayatı boyunca sevecek başka bi şeyi olmamış bi insanı suçlayamam şu haliniz için. İlkokul öğretmeniniz, yurt dışından gelen akrabalar... size bi anlıgına da olsa güven, sevgi aşılamış önem atfetmiş herkesin gidişine şahit olmuşsunuz. Size de köleliğinizden başka sevecek bi şey kalmamış. Bi noktadan sonra da onları hak etmediginiz sonucuna varmıssınız zaten, şu anda da yokuş aşagı gitme arzusundasınız. Bi noktada bitsin istiyosunuz muhtemelen, yorulmuşsunuz.

İlk bakışta sevgiyi seksle satın almaya çalıştığınız söylenebilir mesela ama bence durum bu değil. Sevmekten-sevilmekten umudu keseli çok olmuş. Ama seksi elde edebileceğinizi biliyosunuz, onun pesinden gidiyosunuz. Ten hafızasıyla bağlantılı oldugunu düsünüyorum biraz da.

Biz her zaman buradayız, seve seve de destek oluruz ama sizin elle tutulur bi yardıma ihtiyacınız var. Düzenli uzman yardımı olmadan şu aşamada yapabilecek çok da fazla bi şey yok. Günlük hayatta fiziksel temasınız oldugu birileri ya da en azından. Hani kızın yerden yere vurun demissiniz ya inanın bu seviyede ne sevsek ne dövsek işe yarayacak malesef.

Beni çok iyi anlayan kişilerden biri de sizsiniz. Hep en iyisi gösterildi. Aile okul sevgili. Sonra hepsi elimden alındı. Aşağı çöktüm. Yukarı çıkmak istedim gerçekten istedim. Tiyatroya gitmek istedim engellendi. Ailem zaten sanat düşmanı. Ne sinema ne tiyatro ne bir etkinlik spor dalı müzik aleti.. Bomboş geçti ömrüm.. Bazen konuşurken diyorlar ki olur böyle hayatına devam et. Çok zorlanıyodum şuan anladım ki benim devam edecek bir hayatım yokmuş.

Arada kalmak çok berbat bir şey. Ya bitsin tamamen ya da mutluluk gelsin. Gerçekten yoruldum. Mutluluk derken 7 24 olmasından bahsetmiyorum bir süre sonra insan mutluluktanda sıkılır. Ama 7 24 mutsuz olunca da olmuyor aynı şekilde. Tüm problem bu zaten..

Yeni bir hobi bir uğraşla beraber ufak ufak hayatımı değiştirmeye. Bu problemleri de ileri depresyon dönemimide ileride kötü bir dönem olarak hatırlamak istiyorum.

Teşekkür ederim durumu özetleyen yorumunuz için..

yazı şöyle bir his veriyor: ben bu yanlışı yapıyorum çünkü bana bu yanlışlar yapıldı.
sorun çözmeyi bir kenara bırak, "yanlışı yanlışla kapatmak" denir buna.
okuyorsan okulunu bitir, okumuyorsan git iş bul çalış, çık evden, uzaklaş ailenden, kendine güzel bir hayat kur.
19 yaşında olmak için neler neler yapardık biz bir bilsen.
ve açım diye ortalarda dolamak yerine, yeni kurduğun hayatına temiz delikanlıları sok.
bozuk düzende sağlam çark olmaz.

Sevgiye olan acligini uckuruna duskun erkeklere gidermek zorunda degilsin. Pekala kendini severek de bir nebze bu boslugu doldurursun. Akli basinda bir kizsin ama aile tarafindan ezilmissin. Psikologla gorus dicem ama o da masrafli olabilir maddi acidan zorluk cekiyorsan. Kendi psikologun ol. "Ben ailemin yaptigi hatalari asla yapmayacagim" "Ben annem gibi olmayacagim onlarin soyledigi gibi kotu degilim ezik degilim" diye tekrar tekrar hatirlat kendine. Kendini kimseye kullandirma ablacim. Kendini psikolojik olarak toparlarsin sonra sinavlara hazirlanir girersin universiteye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X