Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Androjen Hormonları Kökenli Saç Dökülmesi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
canım oyle deme kımınde sadece sac seyreklıgı yapıyor kımınde bolgesel acılmalar sende endokrıne gıtsene yada folıxsır denemeyı dusnuyor musun bu arada komık gelcek ama ben arastırmalar yapıyorum ılerıde kel kalırsam dıye neler olur sac ekımı falan bız bayanlarda pek ıse yaramıyor ama sımdılerde hısdıstanda bır yontem gelıstırılmıs mezoterapı gıbı bırsey deneyenlerın % 80 sac cıkısı gozlenmıs vallah gerekırse oraya bıle gıdebılırım o derece yanı benım takıntım mafoldumben

Endokrine gittim, öncelikle hormonları düzenlemek için ilaçverdi, diane 35 diğer hormonlarımı bozmuştu o yüzden aldactone verdi ama bu ilacıda kullanamadım yan etkilerinden dolayı
minoxili de tansiyonumu düşürdüğü için kullanmadım.
ve bunları kullanmadan öncede bi takım saç ilaçları kullanmıştım ve artık bıktım uğraşmadım napiym sıkıldım ruhumu yordu sürekli hayal kırıklıkları

canım sen benım yuzumu guldurdun rabbımde senın yuzunu hep guldurur ınsallah vallah saol senın sayende bugun daha rahatım aglaya aglaya bır hal olmustum mafoldumben bıran once endokrıne gıdecem artık karar verdım neyse tedavısı olcam elımden gelenı yaptıktan sonra gerısı allaha kalmıs bu arada sen hangı ılacları kullanıyorsun cnaım
cnm ben artık ilaç kullanmıyorum.. vitamin desteği olarak pantogar alıyorum sadece..
ümidini kesme derim.. ama yılma çünkü işini hakkıyla yapan çok dr yok..

Endokrine gittim, öncelikle hormonları düzenlemek için ilaçverdi, diane 35 diğer hormonlarımı bozmuştu o yüzden aldactone verdi ama bu ilacıda kullanamadım yan etkilerinden dolayı
minoxili de tansiyonumu düşürdüğü için kullanmadım.
ve bunları kullanmadan öncede bi takım saç ilaçları kullanmıştım ve artık bıktım uğraşmadım napiym sıkıldım ruhumu yordu sürekli hayal kırıklıkları
ben bi sene yan etkilere dayandım cnm dişimi sıkıp..
bi ara ilaçlardan o kadar yoruluyordum ki öğleden sonra yatıp durmaya başladım..
bi sene sonunda yan etkiler iyice arttı saçlarım da çıkmıştı ben de bıraktım ilaçları..
sonra dökülür mü çıkanlar diye stres yapmıştım ama dökülmediler..

OLALA ne güzel canım sevindim senin adına.
seninle daha öncede konuşmuştuk yanlış hatırlamıyosam.

zaten korkuyorum doktor fobim var, bi gidiyorum kan örnekleri, mr çekmeler falan
zaten fobim var tansiyonum düşüyü kan verirken falan
bıraktım o yüzden ucunu. sen ne güzel tedavini sürdürmüşsün maşallah
istikrar ve irade çok önemli.

OLALA ne güzel canım sevindim senin adına.
seninle daha öncede konuşmuştuk yanlış hatırlamıyosam.

zaten korkuyorum doktor fobim var, bi gidiyorum kan örnekleri, mr çekmeler falan
zaten fobim var tansiyonum düşüyü kan verirken falan
bıraktım o yüzden ucunu. sen ne güzel tedavini sürdürmüşsün maşallah
istikrar ve irade çok önemli.
o kadar dr dr gezip paralar akıtınca bende değil dr fobisi dr ultrafobisi başlamıştı bi arakaydirigubbakcemile3
ama sonuç aldığında her şeye değiyor..
konuşmuş olabiliriz tatlım ama çıkaramadım şimdik :kedi:

o kadar dr dr gezip paralar akıtınca bende değil dr fobisi dr ultrafobisi başlamıştı bi arakaydirigubbakcemile3
ama sonuç aldığında her şeye değiyor..
konuşmuş olabiliriz tatlım ama çıkaramadım şimdik :kedi:

aytt bende daha fobı baslamamıs demek ınsallahda baslamaz ılerıde hastanede calısacam cunku sempatiksalakcinni sımdılık doktora gıdınce rahatlıyorum sankı tedavı olcam ve hersey gelıp gıdecek gıbı goruyorum halen duzelmedı :KK70:D:lepi:

aytt bende daha fobı baslamamıs demek ınsallahda baslamaz ılerıde hastanede calısacam cunku sempatiksalakcinni sımdılık doktora gıdınce rahatlıyorum sankı tedavı olcam ve hersey gelıp gıdecek gıbı goruyorum halen duzelmedı :KK70:D:lepi:
inşallah cnm hepimizin dileği...

olala sen sigara kulllanıyor muydun?

bir de saç hücreleri ölürse saç çıkmazmış deniliyor saç hücresinin ölüp ölmediği nası anlaşılır ki?

olala sen sigara kulllanıyor muydun?

bir de saç hücreleri ölürse saç çıkmazmış deniliyor saç hücresinin ölüp ölmediği nası anlaşılır ki?
hayır çok nadir günde bi tane en fazla..
saçım ergenlikte dökülmeye başladı zaten ağzıma sigara koymazdım zaten.. neden sordun ki cnm??
bilemiyorum cnm kafayı fazla takma bence çıkarsa çıkıyor işte.. çıkacak diye düşün.. yoksa benimkiler fazlalaşmazdı 15 küsur sene sonra..

mesajım 50 yi aşmadığı için özelden msj atamıyorum.şu meşhur saç dökülmesi sitesinde nickim mirge.oradan banmsn ini yazarsan görüşebiliriz

meşhur saç dökülme sitesi ne ki??
buraya yaz cnm..

cilthekimi.com Benimde saçlarım 15 yaşından bu yana dökülüyo.29 yaşındayım.ilk seneler saçlarımın problemli olduğunu ben anlıyodum.etrafım fazla büyütüyosun diyolardı.son 3 senedir toppiksiz dışarı çıkamıyorum.tepem ve kahkül bölgem çok seyrek.heryer seyrek ama oralar kel görünüyor artık.geçen yıl psikiyatride tedavi gördüm antidepresan kullandım.Çünkü aynada kendimi gördükçe sinirlerim bozuluyo ağlıyordum.çok agresifleştim.antidepresanlar biraz rahatlaattı beni.Seninle görüşmek isterim.eğer sen özel msj atabiliyosan bana msnini atabilirmisin

zaten insanlar bi acayip sana teselli mi veriyolar psikopat yerine mi koyuyolar belli değil bana da diyorlar fazla takıyosun fazla büyütüyorsun diye ama saçlarım günden güne seyrekleşiyor.

cilthekimi.com Benimde saçlarım 15 yaşından bu yana dökülüyo.29 yaşındayım.ilk seneler saçlarımın problemli olduğunu ben anlıyodum.etrafım fazla büyütüyosun diyolardı.son 3 senedir toppiksiz dışarı çıkamıyorum.tepem ve kahkül bölgem çok seyrek.heryer seyrek ama oralar kel görünüyor artık.geçen yıl psikiyatride tedavi gördüm antidepresan kullandım.Çünkü aynada kendimi gördükçe sinirlerim bozuluyo ağlıyordum.çok agresifleştim.antidepresanlar biraz rahatlaattı beni.Seninle görüşmek isterim.eğer sen özel msj atabiliyosan bana msnini atabilirmisin
toppik ne cnm? ben bi ara peruk almıştım uzun saç hevesimi aliim diye.. benim moralim de çok bozuluyodu anlıyorum seni.. bu arada bende hala seyreklik var cnm ama eskisinden çok çok daha iyi saçlarımı uzatabildim.. msn kullanmıyorum ki cnm.. buradan sorabilirsin zaten neredeyse yaptığım herşeyi ilk msjlarda paylaştım..

zaten insanlar bi acayip sana teselli mi veriyolar psikopat yerine mi koyuyolar belli değil bana da diyorlar fazla takıyosun fazla büyütüyorsun diye ama saçlarım günden güne seyrekleşiyor.
cnm belki o kadar da kötü değildir durum??

toppik saçlarının seyrek yerlerine serpilen keratin yapıd bi toz.sanki orada saçın varmış gibi gösteriyo.Dışarı çıktığında en azında aklın saçında kalmıyo insanlar saçının seyrek olduğunu görüp cins cins bakmıyolar.Doğum kontrol ilacının yan etkileri neler oldu sende.açıkcassı kullanmay çekiniyorum.Birde saçlarını görmek isterdim acaba benimki ile aynı seviyedemi.Saçların seyrekse hala nasıl uzatabidin.Dökülmen günde kaç tele kadar indi.Bende endokrine gitmeyi düşünüyorum.Senin yazını okuyunca baya umutlandım.Açıkcası kafamdan saç çıkacağı umudum yok artık ama çok daha fazla kel olmak istemiyorum.Çünkü 20 uma kadar bu hale geldiyem 40 yaşında kendimi düşünemiyorum.Bazen görüyorum tamamen açılmış saçlı kadınları inan omuzum düşünüyo ümitsizlikten üzüntüden..

toppik saçlarının seyrek yerlerine serpilen keratin yapıd bi toz.sanki orada saçın varmış gibi gösteriyo.Dışarı çıktığında en azında aklın saçında kalmıyo insanlar saçının seyrek olduğunu görüp cins cins bakmıyolar.Doğum kontrol ilacının yan etkileri neler oldu sende.açıkcassı kullanmay çekiniyorum.Birde saçlarını görmek isterdim acaba benimki ile aynı seviyedemi.Saçların seyrekse hala nasıl uzatabidin.Dökülmen günde kaç tele kadar indi.Bende endokrine gitmeyi düşünüyorum.Senin yazını okuyunca baya umutlandım.Açıkcası kafamdan saç çıkacağı umudum yok artık ama çok daha fazla kel olmak istemiyorum.Çünkü 20 uma kadar bu hale geldiyem 40 yaşında kendimi düşünemiyorum.Bazen görüyorum tamamen açılmış saçlı kadınları inan omuzum düşünüyo ümitsizlikten üzüntüden..

valla cnm kullanıp kullanmamak senin bileceğin iş.. sonuçta her şey kar-zarar hesabı.. ben seçimimden memnunum ama.. valla saçlarım ultra mega gür değil.. ama acaip de gözükmüyolar.. tepesi hafif seyrek.. ama onun dışında gayet normal.. uzatabildim çünkü eskiye göre fazlalaşmışlardı.. tel saymıyorum ki cnm.. dökülmede bi anormallik yok.. ne varsa o kalıyo haliyle.. bence aşırı umutsuzsun böyle olmana gerek yok.. sonuçta başarabilmen için içinde hep bi umut kırıntısı olmalı di mi..

bu arada eski işimde bi arkadaşım vardı artık peruk kullanıyodu kız saçları sıfırdı.. yıllar sonra tedaviye başlamıştı taa 32 yaşında.. saçları çoğalmaya başlamıştı.. yıllar geçti görüşmüyoruz cnm son halini bilmiyorum ama gördüğün gibi her şeyin bi çözümü var..

kızlar slm.. netten bulduğum detaylı bilgiler 17-OH Progestron Testi ile ilgili:
bu arada hirşutizm kıllanma demek..

“17-OH PROGESTERON”
 HAFTANIN KONUSU
Merhaba. Biyotıp Laboratuvarının haftalık aktüel yayını olan “HAFTANIN KONUSU” nda bu
hafta özel bir test var. Progesteronun kardesi 17-OH Progesteron...
17-OH PROGESTERON
 17-OH Progesteron Adrenal (böbrek üstü ) bezinde ve Over (yumurtalıklarda) yapılan bir steroid hormondur.
 Bir çok steroid hormon gibi kolesterolden bir dizi asamada sentezlenir.
 Önce ACTH stimülasyonu ile kolesterolden pregnenolone sentezlenir. Pregnenolone 17-OH
Progesteron ön maddesi olan progesteron ya da 17-OH Pregnenolone‘a dönüsür.
 Progesteron ya da 17-OH-Pregnenolone’den olusan, 17-OH Progesteron, 21-Hidroksilaz ve
11-Hidroksilaz enzimleri ile kortizole çevrilir.
 Aynı zamanda hem böbrek üstü bezi hem de yumurtalıklarda testosteron ve östrojen
ön maddesi olan androstenediona dönüsür.
 17-OH-Progesteron fizyolojik rolü tam olarak gösterilememis bir prekürsör moleküldür.

17-OH PROGESTERON
SENTEZĐ
2
TEST NEDEN ĐSTENĐR ?
 Hirsutizm (erkek tipi kıllanma) ve infertilitesi olan kadınların arastırılmasında,
 21-hidroksilaz ve 11-beta-hidroksilaz eksikliğine bağlı Konjenital Adrenal Hiperplazi düsünülen
vakalarda
 Konjenital Adrenal Hiperplazi nedeniyle glukokortikoid tedavisi alan hastaların izlenmesinde
 Klasik olmayan Konjenital Adrenal Hiperplazi tanısında ( kısmı enzim defekti var,yeterli
kortizol ve aldosteron sentezlenebiliyor)
17-OH PROGESTERON YÜKSELDĐĞĐ DURUMLAR :
 Konjenital Adrenal Hiperplaziler
 Adrenal bez tümörleri
 Over tümörleri
17-OH PROGESTERON DÜSÜK OLDUĞU DURUMLAR :
 Erkek pseudohermafroditizmi
 Addison hastalığı
 17α-hidroksilaz eksikliği
Hirsutizm’den uzak mutlu ve sağlıklı günler dileklerimizle ..

kızlar avokadoda saç ve cilt için çok çok faydalı besin maddeleri varmış yeni keşfettim.. bol bol tüketin mutlaka.. yalnız limon sıkın bol bol tadı öyle güzel oluyor.. salatalara da ekleyebilirsiniz..

hic oyle dusunme sakin psikolojini bozma unutma en onemli olan sey psikolojimiz eger iyi dusunur pozitif olursak hastaliklarimizda o denli iyi ve hizli iyilesir .
bende bu yaz inanilmaz tarif edilmez bir sac dokulmesi yasadim ve dedigin gibi kan degerlerim hep normal cikti neyse sonunda bir jinekologa gittim ve orda ultrasonda polyoverkistik sendromu ihtimali teshisi kondu ve sac dokulmesi belirtilerinden biriymis . simdi tedavisine basladim ve yavas yavas toparlanmaya basladi saclarim . bu arada disardanda destek olarak lavanta suyu bakimi uyguluyorum . cok havuc ye havuc suyu ic bol protein beslenmeye calis butun bunlar etkili oluyor sacta ayrica disardan sac icin vitaminler alabilirsin ben mesela biotin zinc b komplex aliyorum inan cok faydasi oldu . ayrica birde sac doktoru var kesin tavsiye ederim onada gidebilirsin benim sacimda extradan deride kepek sorunu cikti ortaya kepekler deriyi kapadigindan saclar cikamiyormus onun icinde tedavi olarak ozel bi sampuan verdi . ve birde losyon verdi . lutfen bu dediklerimi uygulamaya calis inanki ben bu konuda cok cok doktora gittim en iyi olanlarina cok para harcadim o yuzden icim rahat bir sekilde soyluyorum sana . sormak istedigin bisey varsa sorabilirsin son olarak aklima geldi dus yaptiktan sonra saclarina son durulama suyunu ictigimiz temiz sudan yaparsan faydasini goruceksin . uzun oldu biraz ama icinde oldugun durumu bende kismen yasadigim icin yazmak istedim moralini bozma hersey iyi olucak .

canım doktorun adını verebilir misin?bende aynı dertle uğraşıyorum sadece polikistikover var hormonlarım normal hangi ilaçları kullanıyorsun çok doktora gittim hiçbirinden fayda göremedim

canım doktorun adını verebilir misin?bende aynı dertle uğraşıyorum sadece polikistikover var hormonlarım normal hangi ilaçları kullanıyorsun çok doktora gittim hiçbirinden fayda göremedim
polikistik over ve adrenal hiperplazi birbirine aşırı derecede benzer.. muhtemelen tetikleyen nedenler aynı.. belirtileri de.. kadın doğumcuya gidersen muhtemelen polikistik over der.. endokrinciye gidersen adrenal hiperplazi.. steroid hormonlarının sentezindeki dengesizliklerden kaynaklanır.. genelde bu dengesizlikler kortizol üretimini etkilediğinden şeker metabolizmasını da yakından etkiler../B]

X