Ani ağlama krizleri

cileklipasta95

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2022
1.160
3.237
28
Sevgili anneler,

bebeğim 37 günlük oldu. Bu zamana kadar çok ağlayan huzursuz bi bebek değildi. Son 3 gündür durduk yere aniden şiddetli bi şekilde ağlamaya başlıyor. Ne yapsak faydasız kalıyor o anda, bugün neredeyse nefes almakta zorlanıyordu ağlamaktan. Hemen sarmalayıp dışarı çıkardık ve o şekilde sakinleşti.

Mama içiyor, gazını her mamadan sonra çıkarıyoruz, kaka yapıyor, karnı sert değil. Başka bi yeri mi ağrıyor diye vücudunun her yerine dokunuyorum, tepki vermiyor.

Sizce neden olabilir, ben ne yapabilirim, kendimi çok çaresiz hissediyorum. Yarın doktora götüreceğim.

Burnunu temizliyor musunuz? Dünyaya adapte olma sürecinde olduğu için oluyor olabilir. Bol bol ten tene temas ve suda tutmak ta sakinleştirici olacaktır. Ayrıyetten aynı saatlerde aynı şiddette ağlıyorsa kolik açısından doktorunuzun değerlendirmesinde fayda var. Allah bağışlasın🙏

Burnunu temizliyor musunuz? Dünyaya adapte olma sürecinde olduğu için oluyor olabilir. Bol bol ten tene temas ve suda tutmak ta sakinleştirici olacaktır. Ayrıyetten aynı saatlerde aynı şiddette ağlıyorsa kolik açısından doktorunuzun değerlendirmesinde fayda var. Allah bağışlasın🙏
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Burnunu temizliyorum. Evet dediğiniz gibi aynı saatlerde aynı şiddette ağlıyor. Dışarıda bebek arabasıyla gezdirince sakinleşiyor sadece. Internetten yaptığım araştırmalara göre bende kolik olmasından şüphe ettim. Bugün doktorumuz karnı ağrıyordur dedi.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Burnunu temizliyorum. Evet dediğiniz gibi aynı saatlerde aynı şiddette ağlıyor. Dışarıda bebek arabasıyla gezdirince sakinleşiyor sadece. Internetten yaptığım araştırmalara göre bende kolik olmasından şüphe ettim. Bugün doktorumuz karnı ağrıyordur dedi.
Su sakinleştiricidir bol bol suda sizinle çıplak temas ettirebilirsiniz. Ya da bir kovaya ısısına uygun su doldurup bebeği koltuk altından tutup suda bacaklarını çırpmasını sağlayabilirsiniz. Ne kadar çok hareket o kadar çok gaz çıkışı. Karın üstü egzersizler de faydalı olabilir. Başlarda durmak istemeyebilir süreyi gittikçe uzatın sizde karşısına geçin seslenin oyuncak gösterin. Emziriyorsanız yemeklerine kimyon dökebilirsiniz. Isısına uygun giydirdiğinizden emin olun sıcaklıyor da olabilir. D vitaminini gündüz erken saatlerde verin. Bir de kolik müziği var buzuki orhan a ait youtubedan bakabilirsiniz genelde sakinleşiyorlar.

X