Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Ankara'da Bebek Bakıcısı Arayanlar Buraya

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Merhabalar;Ankara Bağlıca da oturuyorum.iki çocuğum var.büyük kreşe gidecek.küçük oğlum 1.5 yaşında ona bakacak bakıcı arıyorum.
-Çarşamba,Perşembe günleri 9.30-17.30 arası(çocuk bakımı)
-Cumartesi 10.00-16.00(ev temizliği,ütü,yemek v.b)
-referanslı
-sigara kullanmayan olması
-şivesi olmamalı
-ücret:1.000 tl
-Evimiz Bağlıca bulvarı üstündedir.Sincan ve Etimesgut tan gelen koru metro ringlerinin durağı evin önündedir.
-Evimizde kamera sistemi mevcuttur.
Saygılarımla.

Merhabalar. 21yaşindayim azeriyim rusçam turkcem guzel. 2bucuk senedir evliyim.cocugum yok. Evimde bebek bakmak isterim sincanda oturuyorum.temiz titiz biriyim.sigara kullanmıyorum isteyenler yazsın lutfen.

Merhaba bende turkozunde oturuyorum iaterseniz görüşebiliriz
merhaba,

benim 10 aylık bir kızım var. akdere semtinde oturuyoruz. şu anda kızıma babannesi bakıyor. fakat getirip götürmek zor oluyor ve bizde bir bakıcı arıyoruz. eğer ilgilenirseniz sizinle bu konu hakkında görüşmek istiyorum.

Ben de sizi yaşadığım tecrübelere dayanarak uzak durmanız gereken bir firma ile ilgili uyarmak istiyorum. Ev yardımcısı aradığımız süreçte karşımıza çıkan Ankara’daki Portakal İnsan Kaynakları keskinlikle uzak durulması gereken bir firma arkadaşlar. Eş olan İskender Bey ve Nilüfer Hanım profesyonel firmaları taklit ederek profesyonel görünümlü bir ofis yapmışlar. Söylemleri insanlara iş bularak yardım etmenin erdemleri üzerine ancak tek bir hedefleri var o da insanların çaresizliklerini kullanarak para kazanmak. Hem bakıcı, yardımcı vs arayan insanların hem de iş arayan insanların çaresizliklerinden sonuna kadar faydalanıyorlar. Hem yüz yüze görüşmelerde hem de telefon görüşmelerinde (paralel hattan müdahil olarak) sürekli aynı anda konuşarak size söz hakkı bile tanımıyorlar. Binlerce databaselerinin olduğundan bahsediyorlar ancak sizin kriterlerinize uygun bile olmayan bir tek kişiyi karşınıza çıkarıp sizin adınıza o kişinin size en uygun kişi olduğuna karar verip size baskı yapıyorlar. İstediğiniz kriterleri ve hangi alanlarda çalıştırmak istediğinizi belirttiğinizde yine sizin adınıza kararlar verip sanki siz yalan söylüyormuşsunuz da daha farklı şekillerde çalıştıracakmışsınız gibi çalışanın alacağı ücreti arttırmaya çalışıyorlar. Buradan çalışanın haklarını korudukları sonucunu çıkarmayı çok isterdim ancak tek hedefleri alacakları parayı arttırmak. İş buldukları kişilere ağır hakaretlere varan söylemlerde bulunduklarına bizzat şahit olduk maalesef. Evimizin içine soktukları insanın bırakın profil özelliklerini falan bilmeyi gerçek adını bile bilmiyorlardı. Keşke önden ödeme yapıp bu insanlara mecbur olmadan önce bu firma ile ilgili araştırma yapmış olsaydık da bu yanılgıya düşmeseydik. Biz bu hatayı yaptık ve fahiş paralar ödedik sizler yapmayın lütfen arkadaşlar. Daha önce benzer şeyler yaşayan bir arkadaşımız bu firma ile mahkemelik olmuş ve mahkemeyi kazanmış, bunu da facebooka yazmış. Ancak biz çok sonra farkettik. Tek amaçları çalışanları size vadettikleri 6 ay süresince sizin evinizde tutmak. Sonrasında muhtemelen yine fahiş bir para karşılığında aynı çalışanı başka bir yere yönlendiriyorlar. Çok iyi referansları var diye evimize soktukları kişinin referansı olduğunu iddia ettikleri aile ile iletişime geçip oradan ayrılışını ve o aileye yaşattıklarını öğrenmesek çok daha can sıkıcı şeyler yaşayabilirdik. Gerçekten profesyonel bir firma taahhüt ettiği süre dolduğunda bir para iadesi vs olmayacak dahi olsa yaptığı işin peşine düşer, neden devam etmediniz diye sorar, en azından çalışan ile ilgili bir sorun olup olmadığını öğrenmeye çalışır ve varsa başka insanlara yönlendirerek onları da mağdur etmez. Durumdan haberdar olduklarını biliyorum ve 10 gündür bekliyorum ama para ödemeleri için günde 8 kez arayıp, 6 kez mesaj gönderen Nilüfer Hanım ve İskender Bey’den hiç ses seda yok. Evimize soktukları kişi ile ilgili kaygılarımız oluşmaya başlayınca etrafta daha detaylı bir araştırma yaptık ve maalesef bu firmanın ve çalışması için yönlendirdikleri insanların çok fazla mağduru varmış. Sizler de dikkatli olun arkadaşlar. Ya gerçekten profesyonel bir firma ile çalışın ya da geleneksel yöntemlerle etrafınızdan gerçekten bilinen tanınan birilerini bulmaya çalışın. Hem paranıza hem de sinirlerinize yazık olmasın.

evim cevİzliderede... kızıma bakacak tecrübesi olan ve referans gösterebilen temiz güvwnilir birini arıyorum...

Ankara eryaman civarında oturuyorum çocuk bakımı sadece yapmak isterim ilgile

merhabalar ankara balgat ehlibeyt mahallesinde oturuyorum bakıcı arıyorum ilgilenen var mı

eski bakıcımı tavsiye edebilirim isterseniz biz çok memnunduk
çok sevinirim aslında
ama hiç kriter yazmadan sormuş oldum
sigara içmeyen
öncelikle bebek bakımı ama bebek uyurken bebeğin işlerini ve zaman kalırsa ev işlerine destek olacak
çoçuk bakımında deneyimli
sevecen anlayışlı kibar
eğer anlaşırsak aileden biri gibi davranacağımıza emin olabilirsiniz

biz çocuk bakımından memnunduk hala evin bireyi gibi görüşüyoruz yaklaşık 3 yıl baktı oğlumuza kendi çocuğu gibi sevip ilgileniyor hatta bizden fazla şımartıyordu size özel mesaj atamadım bana özelden mesaj atarsanız detaylı konuşuruz

Ankara Eryaman Göksu mahallesinde oturuyorum, 3 ve 7 yaşındaki çocuklarıma bakacak güvenilir, çocukları seven ,07.30 _ 18.00 saatleri arasında çalışabilecek bakıcı bayan arıyorum.

Merhaba, ilkokula başlayacak çocuk için bakıcı ve ev yardımcısı arıyoruz. Çalışma saatleri hafta içi 8.00 - 18.00 dir. Yardımcımız sabah gelip çocuğun kahvaltısını yaptırıp yakındaki okuluna götürecek, okul çıkışı okuldan alıp eve getirecektir. Çocuğun okulda olduğu zamanlarda evin günlük işlerini yapması beklenmektedir. Yardımcının küçük çocuğunun olmaması, sigara kullanmaması, referans verebilmesi, enerjik ve güler yüzlü olmasını bekliyoruz. Pandemiden dolayı toplu taşıma kullanmadan Birlik mahallesine ulaşımının olmasını istiyoruz.

Çalışmayı düşünenlerin iletişime geçmesini bekliyorum.

X