Ankara'daki hamileler, tanışalım ve paylaşalım mı?

Kızlar merhaba ben de aranıza yenı katıldım. Ankara da da yenıyım. Ozel sağlık sıgortam vardı doğum paketlı. Acıbadem hastanesinden dr. Sarp Özcan a gittim ilk muayene için. Kesesini ve bebeğimizi gördük çok sükür. Yarın da inşallah kalp atışlarını dinlemeye gideceğiz. Aranızda hiç sarp bey e muayene olan var mı ? Kendısı daha öncede güven hastanesindeymıs. Ben ilk muayene de kendımı rahat hissettim ama tecrübeleriniz varsa yolun basındayken öğrenmekten memnun olurum...

Merhabalar Kızlar.
Henüz hamile Değilim. Bir süre daha düşünmüyoruz, yeni evliyiz çünkü henüz.
Ben esrakrblt a birşey sormak için yazıyorum.
Esra merhabalar, doğum için sigorta araştırması yapıyorum şuan. Doğumumu Acıbadem veya Medicana gibi iyi bir hastane de yapmak istiyorum. İnşallah kısmet olur da sağlıklı bir bebeğimiz olur. Açıkçası ben doğum öncesi kontroller ve doğum için hiç para ödemek istemiyorum. Bu tip bir sigorta mı seninkide? Acaba sen Acıbadem için hangi sigortadan yaptırdın,teminatında neler var? Neden seçtiğin sigortayı tercih ettin? Sigortandan memnun musun? Sigorta masraflardan ne kadar avantaj sağlıyor? Sigorta ile görüşmeden, sigorta yaptıran birine sormak istedim. Bana yardımcı olursan çık mutlu olurum :)

Merhabalar Kızlar.
Esra merhabalar, doğum için sigorta araştırması yapıyorum şuan. Doğumumu Acıbadem veya Medicana gibi iyi bir hastane de yapmak istiyorum. İnşallah kısmet olur da sağlıklı bir bebeğimiz olur. Açıkçası ben doğum öncesi kontroller ve doğum için hiç para ödemek istemiyorum. Bu tip bir sigorta mı seninkide? Acaba sen Acıbadem için hangi sigortadan yaptırdın,teminatında neler var? Neden seçtiğin sigortayı tercih ettin? Sigortandan memnun musun? Sigorta masraflardan ne kadar avantaj sağlıyor? Sigorta ile görüşmeden, sigorta yaptıran birine sormak istedim. Bana yardımcı olursan çık mutlu olurum :)
5 senelik sigortaciyim, suan kendi meslegime döndüm ama sigorta yaptirmadim canim kafani karistirmak istemem ama mesela acibadem sigorta cok pahali, hastaneside pahali zaten, ama cok iyi bir hastane o paraya deger..
medicanayi bosver derim, sadece ismi kaldi kimse memnun degil,

ben sigorta yaptirmadim cunku onun bekleme süreleri beni zoraki birseye itiyordu, yani sigortayi yaptiriyorsun mesela yasina gore 3000 tl tutuyor, hic bir sey yaptiramadan ikincisini yaptirmak zorundasin, eger ilk sigortadan kullandiysan seneye yenilemen 3000 4000 arasi olacak, e hepsini topladiginda 7000 gibi bir ücret cebinden cikacaksa acibadem hastanesine direk gidebilirsin, tabi bu soyledigim fiyatlar tamamen yaklasik fiyatlari bu sigortalarin en full leri veya katilim paylilari var,
ama mutlaka tavsiyem bir sigortacidan detaylarini alip (sigorta sektöründe genelde satip kacma vardir kaba tabirle, cunku cok silkülasyon olur sigortacini bi daha bulmak istiyorsan yasi büyük bir sigortaci tercih et derim) detaylardan sonra bir kac sigortaciyla daha görüs.
ben almadim cunku 6 ay bekleme süresi beklemek istemedim,
hadi 6 ay bekleyeyim dedim ikinci bir sigortaya para vermek istemedim,
ki genelde sigortalar 2. sene dogum yapacagini bildikleri icin fiyati yükseltmeleri cok muhtemeldi.

Ben koru hastanesine gidiyorum, hastane arastirmalarin icinde en iyilerden biri oldugunu biliyorum, ayda 1 kere muayeneye gitsem (2 kere oldugu durumlardan 10gunluk kontrol randevusunun ucretsiziden faydalaniyorum) 77 x 8 : 616 tl tutuyor.
dogumda 1750 toplamda 2366 sadece muayene ve doguma harcamis oldum.
testlerde 30 tl yi gecmiyor bi ayrintili ultrason pahali 175tl oda ankarada iki profesör var parmakla gösterilen onlardan biriyle yapiyorlar fiyat cok ucuz bile yani :)

yani diyecegim su ki sigorta alsaydim 30 yasinda oldugum icin bana en full paketi 2 senede 12000 e patlayacakti.
simdi daha avantajliyim. eger sigortadan avantaj elde etmek istersen 20 küsülerde yaptirip hic kullanamyip her sene yenilersen iste ozaman mantikli olur canim :)

bu arada dip not: acibadem sigorta anadolu hayat groupama allianz yapi kredi calistigim firmalar :)
saglik icin en güzeli acibadem daha sonra allianz geliyor bilgin olsun :KK66:

5 senelik sigortaciyim, suan kendi meslegime döndüm ama sigorta yaptirmadim canim kafani karistirmak istemem ama mesela acibadem sigorta cok pahali, hastaneside pahali zaten, ama cok iyi bir hastane o paraya deger..
medicanayi bosver derim, sadece ismi kaldi kimse memnun degil,

ben sigorta yaptirmadim cunku onun bekleme süreleri beni zoraki birseye itiyordu, yani sigortayi yaptiriyorsun mesela yasina gore 3000 tl tutuyor, hic bir sey yaptiramadan ikincisini yaptirmak zorundasin, eger ilk sigortadan kullandiysan seneye yenilemen 3000 4000 arasi olacak, e hepsini topladiginda 7000 gibi bir ücret cebinden cikacaksa acibadem hastanesine direk gidebilirsin, tabi bu soyledigim fiyatlar tamamen yaklasik fiyatlari bu sigortalarin en full leri veya katilim paylilari var,
ama mutlaka tavsiyem bir sigortacidan detaylarini alip (sigorta sektöründe genelde satip kacma vardir kaba tabirle, cunku cok silkülasyon olur sigortacini bi daha bulmak istiyorsan yasi büyük bir sigortaci tercih et derim) detaylardan sonra bir kac sigortaciyla daha görüs.
ben almadim cunku 6 ay bekleme süresi beklemek istemedim,
hadi 6 ay bekleyeyim dedim ikinci bir sigortaya para vermek istemedim,
ki genelde sigortalar 2. sene dogum yapacagini bildikleri icin fiyati yükseltmeleri cok muhtemeldi.

Ben koru hastanesine gidiyorum, hastane arastirmalarin icinde en iyilerden biri oldugunu biliyorum, ayda 1 kere muayeneye gitsem (2 kere oldugu durumlardan 10gunluk kontrol randevusunun ucretsiziden faydalaniyorum) 77 x 8 : 616 tl tutuyor.
dogumda 1750 toplamda 2366 sadece muayene ve doguma harcamis oldum.
testlerde 30 tl yi gecmiyor bi ayrintili ultrason pahali 175tl oda ankarada iki profesör var parmakla gösterilen onlardan biriyle yapiyorlar fiyat cok ucuz bile yani :)

yani diyecegim su ki sigorta alsaydim 30 yasinda oldugum icin bana en full paketi 2 senede 12000 e patlayacakti.
simdi daha avantajliyim. eger sigortadan avantaj elde etmek istersen 20 küsülerde yaptirip hic kullanamyip her sene yenilersen iste ozaman mantikli olur canim :)

bu arada dip not: acibadem sigorta anadolu hayat groupama allianz yapi kredi calistigim firmalar :)
saglik icin en güzeli acibadem daha sonra allianz geliyor bilgin olsun :KK66:
Biz de bu sebeplerden vazgeçtik, zaten kan pihtilasmasi öyküm olduğu için riskli gebeliğe giriyor. % 100 karsilamiyorlar böyle risk faktörlerinden. .. Cepten harcıyoruz bakalım.

Biz de bu sebeplerden vazgeçtik, zaten kan pihtilasmasi öyküm olduğu için riskli gebeliğe giriyor. % 100 karsilamiyorlar böyle risk faktörlerinden. .. Cepten harcıyoruz bakalım.

valla cepten harcamak hesap yapildiginda komik ama daha avantajliya giriyor :)
1 senelik tamamlayici sigortalar var onlarda da test ücretlerini kendin veriyorsun, 1 2 hastane tercihin oluyor ve parasiz gittigin icin istedigin zamana randevu alamiyorsun kalabalik oldugu icin 5. hafta gitmen gerekirken 7 ye 8 e denk gelebiliyor

arkadaşlara merhaba bende ankaradanım:)herkese sağlıklı doğumlar nasip etsin allahım.size bir sorum olacak ben epilepsi(sara)hastası olduğum için riskli gebelik bölümünde tedavi olucam.ilk önce ankara tıp fakültesi hastanesinde dr.batuhan özmene gittim ama hiç memnun kalmadım.çok ilgisiz.bana ankarada tavsiye edebileceğiniz riskli gebelik doktoru varmı?

Merhaba hanimlar ikinci cocuguma hamileyim. Kan ve idrarda cikti daha cok yeni keseyi gormedik. Onceki dogumumu sincan koruda murat beyle yaptim ama murat beyde seda hanimda ayrildi oradan simdiki dr.lar hakkinda hic bilgim yok. Gidenler hangi dr.a gidiyorlar bilgi verebilirlerse cik sevinirim baktigim bikac yorumda koru yu duydum ama sincan mi balgatmi anlayamadim yorumlardan. Arkadasimda akropolde ebru hanimla yapti dogumunu mart ayinda ona giden varsa onuda degerlendirwbilirim

Merhabalar Kızlar.

Canım merhaba. Maalesef uzun sure cevap veremedım cunku ne yazıkki bozulmuş gebelik nedeniyle bebeğimi kaybettim 8 haftalıkken :KK43: İnşallah tez zamanda hayırlısyla tekrardan hamile kalır saglıklı uzun omurlu hayırlı bır evlat kucagıma alırım, tabi tüm isteyen arkadaslarda...

Valla ben de sigorta konusunda cok tereddut etmıstım. Ben de ıyı bır hastanede olayım, temızlık, guven, kalabalık olmasın falan dıye dusunmustum. Iyı kı de acıbademı secmısım. Sıgortadan yana hıc bır sorun yasamadım. Herseyımı odedıler. Fıyat olarak da acıbadem hastanesınde dogum+rutın kontroller+testler falan yaklasık olarak 10.000 tl tutuyor. Benım sıgorta danısmanım cok tatlı bır bayandı. Ilk yıl zaten 5 ay bekleme suresı olacagından ılk yıl bana sınırlı sıgorta yanı yuzde 20 katılımlı ve limitli olarak yaptı. Hamıle kaldıgım zaman da eger yıl dolmamıssa mevcut policemı limitisiz ve katılım payı odenmeyen haline cekecektik. Ben hamile kaldıgımda aradım kendısını. Agustosta hamıle kaldıgım ıcın(eger bebegım dogsaydı) sıgortayı lımıtsıze cekmeye gerek olmadıgını zaten yılın bıtmesıne az kaldıgı bu yuzden lımıtı gecemeyecegımı soyledı.

Ancak maalesef dusuk yaptım. Kurtaj olmam gerektı. Kurtaj masrafları yatış v.s 2500 tl tutuyordu bır kurus bıle odemedım. Herseyım de dort dortluk yapıldı. O zor donemde hemsıreler, doktorum sankı melekmısım gıbı davrandılar bana. Kendımı guvende hıssettim.

Dusukten sonra sıgortacımı tekrar aradım. Hemen hamıle kalabılecegımı, sıgortamın aynen gecerlı oldugunu ogrendım. Bu yıl sonuna hamıle kalamazsam seneye de sıgortama devam edecegım. Hatta aynı sıgortadan saglık sıgortası yaptırmayı da dusunuyorum.

Bu arada fıyat sorarsan normal durumlar ıcın bahsettıgım sekılde ilk yıl limitli, ikinci yıll limitsiz paket için;

İlk yıl:1000 tl 9 taksıtle
İkinci yıl(hamile kalıp sınırsız pakete gecersem):3500 tl 9 taksıt odeyecegım. Neticede, hersey 4500 tl ye gelıyor. Ayrıca benım yasadıgım gıbı kotu bır durum yasamanız halınde de sıgorta kapsamındasınız.

Bu arada Sarp Bey hakkında artık hıc bır tereddutum yok. Cok memnun kaldım. Iknıcı de ınsallah yıne ona gıdecegım.

İnşallah hepimizin bebişleri hayırlısıyla, sağlıkla, uzun ömürle tez zamanda gelir...

A bu arada sıgorta yenidoğan teminatı da verıyor ve bebegını dogduktan sonra 10 gun ıcınde sıgortalatırsan yıne onun ıcın cok ındırımlı fıyat alıyorusn. Bır de su var tabı. Bu bahsettıgım ucretlerı hamıle kalmadan ve hamılelek donemının basında taksıtle odedıgın ıcın, harcamalarını dogum gıbı paraya cok ıhtıyac duydugun donemde oncesınde odemıs oluyorsun. Yanı bır nevı odeme kolaylıgı da saglıyor.

Ankarali anneler anne adaylari. Kardesim sali gunu bilgi hastanesinde nida hanimda normal dogum yapti. Dogum sonrasi siddetli sancilari oldu. hemsireler agri kesici yaptilar hicbisi fayda etmedi. En sonunda kardesim ic kanama sonucu olusan kan kaybindan bayildi. Dr. Hastaneye cagrildi. Kardesim tekrar dogum haneye indirilip uyutulup dikisleri atildi. Kardesim iki gun ayaga kalkamadi bayildi. Uc unite kan verildi. Ayrica dogum sirasinda bebegin kafasinda olusan hasardan dolayi bebek sarilik oldu suan hala hastanede yatiyorlar. Kisacasi nida hanimi kimseye tavsiye etmem

Merhaba hanimlar ikinci cocuguma hamileyim. Kan ve idrarda cikti daha cok yeni keseyi gormedik. Onceki dogumumu sincan koruda murat beyle yaptim ama murat beyde seda hanimda ayrildi oradan simdiki dr.lar hakkinda hic bilgim yok. Gidenler hangi dr.a gidiyorlar bilgi verebilirlerse cik sevinirim baktigim bikac yorumda koru yu duydum ama sincan mi balgatmi anlayamadim yorumlardan. Arkadasimda akropolde ebru hanimla yapti dogumunu mart ayinda ona giden varsa onuda degerlendirwbilirim
Ben akrapol e gidiyorum ama nurten boyraz a ve memnunum

Kesinlikle beni de çok rahatlatıyor doğum tarihlerimiz yakın
doğum hakkında konustunuz mu
ben son iki kontrole gittigimde hep sordum dogumla ilgili şeyler. son ana kadar şartlar el verdiği sürece normal dogumu denemeliyiz sen yaparsın dedi.. ben dogum anında kendisinin bulunmasını istediğimi söyledim... Allahtan bi zarar ziyan gelmezse takip ettiğim hastalarımın doğumuna saat kaç olursa olsun gelirim dedi... normal dogumu destekliyor ve her seferinde sen normal dogurursun diye cesaret veriyor bana... siz konuştunuz mu

meraba arkadaşlar bende ankaradan yazıyorum 1 hafta önce bebeğimi kaybettim 7 haftalıktı hayırlısı böyleymiş demekki ama yinede atlatılması zor bi durum :KK43:

ben son iki kontrole gittigimde hep sordum dogumla ilgili şeyler. son ana kadar şartlar el verdiği sürece normal dogumu denemeliyiz sen yaparsın dedi.. ben dogum anında kendisinin bulunmasını istediğimi söyledim... Allahtan bi zarar ziyan gelmezse takip ettiğim hastalarımın doğumuna saat kaç olursa olsun gelirim dedi... normal dogumu destekliyor ve her seferinde sen normal dogurursun diye cesaret veriyor bana... siz konuştunuz mu
Benm bebegim hala dönmedi geçen cuma sordum sabırla normal olması için bekleyeceğiz dedi
onun hastalarindan sezeryan olan iki kişi denk geldi hastanede cok memnunlar artık kismetimizde ne varsa onu yasayacagiz

Normal olursa muhtemelen aynı zamanda hastane de olacağız odalara baktinmi

meraba arkadaşlar bende ankaradan yazıyorum 1 hafta önce bebeğimi kaybettim 7 haftalıktı hayırlısı böyleymiş demekki ama yinede atlatılması zor bi durum :KK43:
Canm Allah sabır versin zor tabi :KK43:
Ama Allah tan ümit kesilmez bende bu hamileligimden bi bucuk ay önce kimyasal gebelik yaşadım ama rabbime şükürler olsun beni çok bekletmedi arkasından bunu verdi
bol dua et sağlıklı bi bebeğin olur inşallah

İnşallah canım sanada çok geçmiş olsun inşallah saq sağlim alırsın kucağına bebeğini...

X