Anksiyete için illa antidepresan mı içmek gerekiyor

Bunları düşünüyorum haklısınız ancak ilaç içmediği zaman elleri titreyen arkadaşlarım var öyle olmaktan korkuyorum üstelik çocuk düşünüyorum nasıl olucak hiç bilmiyorum. Keşke kendi kendine geçse
Bu arkadaşlarınız doktor kontrolünde değil mi ? Tedavi süreci bittiğinde bir sıkıntı olmaz . Peki tedavi sürecinde bir anda neden bırakıyorlar ilaçları .

Bu arkadaşlarınız doktor kontrolünde değil mi ? Tedavi süreci bittiğinde bir sıkıntı olmaz . Peki tedavi sürecinde bir anda neden bırakıyorlar ilaçları .
2 senedir kullanıyor
Geçen gün ilacı bitmiş, gece elleri titremiş gitmiş almış hemen hapı
İşte bu bağımlı olmak değil mi, böyle olmaktan korkuyorum

Bende de hastalık takıntısı vardı yaklaşık 10 sene önce, her an kendimi takip ediyordum ama her an sürekli semptom bulup hastalıklarla bağdaştırıyordum, geceleri felç olacağım günleri düşünüp ağlıyordum o kadar emindim. Ben o dönem antidepresana başladım çok etkisi olmuştur illaki ama asıl iyileşmeyi psikoloğun 'düşünmeye vaktin olmayacak kadar yoğun bir meşgale bul' demesiyle okulla birlikte tüm boş vakitlerimi geçireceğim bir işe girerek sağladım. Öyle zaman içinde yok oldu hastalık takıntım. Ama anksiyetem tamamen geçti desem yalan olur bence şekil değiştiriyor. O zamanlar çok yoğun ve hastalık üzerineydi şimdi iş hayatımda veya özel hayatımda olmamış olma ihtimali de düşük olan olsa da aslında hiçbir şey olmayacak ihtimalleri düşünüp kendimi yiyorum. Antidepresanı 1 sene kadar kullanmıştım bir daha kullanmadım, şu an nefes teknikleri ve meditasyona yöneldim anladığım şu ki anksiyeteyi yada herhangi bir kötü durumu geçirmeye çalışmaktansa genel iyi oluş halimize çalışmamız lazım.
Size bir çok sorum olucak cevaplarsanız çok sevinirim, zor durumdayım

Başak burcu musunuz diyesim geldi.
Birebir aynısını yaşadım yıllarca.
Asla geçmiyor bu.
Bi hastalığım varmış gibi sürekli.
Kurardımda kurardım,uykusuz geceler,doktora gidip inciletmeden doktor birşeyin yok demeden rahat edemezdim.
Pskiyatriye pskploga bisürü paralar döktüm ,hayır.
Tek çaresi ilaç oldu.
Yıllardırda kullanırım.
Kestiğim an geri geliyor.
Doktor beyindeki seratonn eksik olmasından kaynaklndıgını söyledi.terapi ancak yan tedavi olabilir dedi.
Hayır aslan burcuyum
Evett sürekli hastalık varmış gibi
Senelerdir kullanıyorsanız ilacı, bir yan etkisini gördünüz mü
Bağımlı olmaktan korkuyorum, çocuk düşünüyorum bu durumda nasıl olur bilemiyorum
Ama diğer türlüde geçmedi geçmiyor

Antidepresan vermiyorlar ki, kaygı bozukluğu için olan ilaçlardan veriyorlar. Bence iç kurtul, zamanında benim de bir kaygı bozukluğum vardı, birkaç aylık hap tedavisinden sonra maşallah çiçek gibi oldum.
Çözümü olan şeylerin hayat kaliteni etkilemesine izin verme, ilaçlarını da iç. İnan antibiyotik daha sağlıksız
İlaç antidepresan değil mi anlamdım
Ne kadar süre kullandın, ben kullanmasına kullanıcamda bağımlı olmaktan, ilacı bıraktığım zaman aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum
Bir çok yan etkisi var

2 senedir kullanıyor
Geçen gün ilacı bitmiş, gece elleri titremiş gitmiş almış hemen hapı
İşte bu bağımlı olmak değil mi, böyle olmaktan korkuyorum
Hayır bu öyle bir şey değil bir anda yüksek dozdan keserseniz tabii ki sıkıntı olur, bırakma sürecinde iylesmis oluyorsunuz ve adim adım kesiliyor . Diyelim ki gerçekten bı ömür kullanmaniz gerekecek ne yapacaksınız kullanmayacak misiniz ? Bir sürü kişi ilaç kullanıyor . Şu anda odaklanmaniz gereken iylesmek

Hayır aslan burcuyum
Bağımlı olmaktan korkuyorum, çocuk düşünüyorum bu durumda nasıl olur bilemiyorum
Bu durumda çocuk yapmayın lütfen iylesip öyle bu yola girin

Anksiyete ve depresyon çalışan bir psikolog olarak hem ilaç hem de terapi almanızı öneririm. En büyük etkiyi böyle sağlarsınız. İkisinden biri olmazsa daha az etki sağlarsınız. Sadece psikoloğa gideyim derseniz anksiyete seviyenize bağlı olarak tedavinizin yavaşlaması söz konusu olabilir. Yani ilaç kullanmanız gerekiyorsa ve kullanmazsanız terapi ile de yeterli etkiyi göremezsiniz. Ayrıca nasıl başımız ağrıdığında ağrı kesici alıyorsak ruhumuz ağrıdığında neden almıyoruz? ☺️

konuyu ben mi açtım dedim. 1 senedir sinüs taşikardim başladı. sebebi bulunamıyor. kardiyoloji dahil gitmediğim dr kalmadı. en son 3 gün önce acillik oldum. artık tansiyonum fırlıyor. acildekilere kalp krizi geçiriyorum diye ağladım. tireme vs panik ataktı sanırım yaşadığım. taşikardim olduğu için gözlem altında tuttular ama kalple ilgili tüm tahliller yapıldı bir sorun yok dendi. ama ikna olamıyorum. dr ların göz ardı ettiği bir şey var gibi geliyor hep. ya midem tutuyor ya başım. artık bedenime de zarar vermeye başlayıp tansiyon, çarpıntı gibi şeylere sebep olduğu için ben psikiyatrdan randevu aldım. ilaç derse ilaca başlayacağım. bu zamana kadar hep etrteledim, psikoloğa da gittim psikiyatra da. yarım bıraktım. ama direnmenin anlamı yok. gerçekten hasta olmaktansa antidepresan kullanırım. terapi de alacağım.

Ben de anksiyete yaşıyorum. Direndim doktora gitmemek konusunda ama gittim sonunda. İlaç yazdı ve eş zamanlı olarak psikoloğa gitmemi önerdi. Genelde ilaç ve psikolog birlikte öneriliyor diye biliyorum ben de. Geçmiş olsun. Allah herkese şifa versin.

Terapi+ilaç.
Bu kadar önyargılı bakmamak lazım psikiyatrik ilaçlara, ben kullandım kaygı için, çok şükür çok faydasını gördüm.

Hayır aslan burcuyum
Malesef ilaçsız duramıyorum.
Şöyleki,bebek düşündüğüm zaman doktorumla gebelikte daha güvenli ilaca geçtik.ben hamile kaldım hemen kestik,hamilelik boyunca ihtiyaç duymadım,doğum yapar yapmaz geri geldi malesef,tekrar başladım.iki hamileliğimdede malesef ilaçla hamile kaldım.şükür sorun olmadı ama kestim hemen öğrenir öğrenmez

Hayır bu öyle bir şey değil bir anda yüksek dozdan keserseniz tabii ki sıkıntı olur, bırakma sürecinde iylesmis oluyorsunuz ve adim adım kesiliyor . Diyelim ki gerçekten bı ömür kullanmaniz gerekecek ne yapacaksınız kullanmayacak misiniz ? Bir sürü kişi ilaç kullanıyor . Şu anda odaklanmaniz gereken iylesmek
Tabiki mecbur kalınca kullanırım ama ilaç sayesinde iyi olmak yerine kendi çabamla iyi olmak isterdim
Gerçi 1 senedir iyi olamadım orası ayrı. Bıraktıktan sonrası benim korkum.

X