Anksiyete mi gerçek hastalık mı, yaşadığım ne?

İlça kullanıyor musunuz
Nereleriniz ağrıyordu, bende çok para harcadım. Ama şuan mesela midem ağrıyor onu gösterme gereği duyuyorum
3 hafta önce de koltuk altımdaki şişlik için gitmiştim daha önce de kardiyoloji ye
Sürekli başka bir şey çıkıyordu önce baş ağrısı ile başladı sonra sürekli vücudumu dinliyordum sonra belirti arıyordum internette araştırma yapınca hastalıklar çıkınca doğru hastaneye gidiyordum en son psikiyatriye terapiye gitmeye başladım vücudumdakileri dinlemeyi bıraktım sonra ruhsal hastalıklara başladım şizofren psikoz gibi terapi etki edince bıraktım

Çok teşekkür ederim, yazmak için ancak fırsat bulabildim
Ben önceden hiç midemin ağrıdığını bilmem, sadece üşittüğüm zaman ağrırdı oda bir kaç güne geçerdi
Şuan 2 aydır ağrıyor, seninde dediğin gibi mide ağrısı olucak diye yemler yiyemiyorum. Tuvalete çıkarken resmen ellerim titriyor. Hatta az önce girdim tuvalete dışkım yumuşaktı baktım kırmızı birşey var domatesti, sonra afedersin temizlerken elime kırmızı birşey geldi ama o domates gibi sert değildi kan mı başka birşey mi anlayamadım. Çok moralim bozuldu
Tatile getirdi eşim beni mutlu olayım diye ama ben hiç bir yerde mutlu olamıyorum, hep beynim konuşuyor. Şuan buna taktım artık bütün gün aklımda olur. Her tuvalette incelemektem yoruldum
İnceleme diyebilirsin midem ağrıdığı için inceliyorum
Bende aynıydım inan bana tatile gittik ayağımı denize sokmadan geri eve geldim. Rüyalarımda bile midem ağrıyodu. Sabahlara kadar uyumuyodum. Ağzıma bi lokma yemek koymuyodum. zayıfladım. Ataklar gecirmeye başladım. Mecbur kosa kosa psikiyatrinin yolunu tuttum. İlac verdi hafif bi damlayla başladım. 15 gün oldu ilaca başlayalı midemin ağrısı gecti bulantım gecti. İstahımda yavas yavas geri geliyor gibi hissediyprum. İlaca önyargılı olma inan bana bende senin gibiydim ilacsız atlatırım sandım ama depremden sonra asırı tetikledi anksiyetem. Ve doktor bana bi travma daha olursa daha kötü olcaksın ilac kullanmak zorundasın dedi. Beni öyle rahatlattı keske 2 yıl önce verdiği ilacı kullansaydım vücudumu ağrıtacak kadar ilerlemesine izin vermeseydim diyorum. O yüzden kesinlikle önyargılı olma. İyi bi psikiyatri bul ve tedavini ol. Allah hepimizin yardımcısı olsun gerçekten zor bi hastalık. Şükürler olsun ki ilaçla terapiyle çözümü var🤲

Benimde midem bozuldulunda anksiyete yaşıyorum çok mutsuz oluyorum
Şuan tatile geldik kafam dağılsın diye inan canım birşey yapmak istemiyor
Hatta az önce tuvalete gittim, ishal değilim tam ama yumuşak yaptım dışkımı, afedersin temezlerken eline kırmızı birşey geldi anlayamadım, dışkımda da vardı ona baktım domatesti ama eşime gelen daha yumuşaktı kırmızıydı
Hiç kimseye anlatamıyorum herkes bıktı, elimde olmadan yapıyorum bende böyle olmak istemiyorum ne duası okuyorsunuz
Benim günlük okuduğum dualar var. 7 kez Tevbe suresinin son iki ayetini okuyorum. Bir de bismillahillezi la yedurru diye başlayan kısa bir sabah akşam üç kez okuduğum dua var. Kazadan beladan korur.
Onun dışında anksiyete anında arkadaşımın önerdiği yunus duası diye geçen kısa bir şey var. Ama şu var anksiyetemin başlarinda atak anlarında dua etmek beni daha tedirgin ediyordu. Kafamı değiştirmem gerekiyordu. Çünkü dua olursam daha korkuma odaklanmış oluyordum. Genelde arkadaşlarımı arıyordum havadan sudan konuşuyordum. Ama onlarda bıktı vs. İlaçlı tedavi ile zor olan kısmı atlattiktan sonrasını kendi kendime asabilmeye başladım. Geçen mesela çok kötü atagim oldu ilacımi alacak ortamda değildim. Sabaha kadar yunus duası ile atlattım. Dün gece de atak geldi zanax almak istemedim çok uyku yapıyor. Yine dua ile astım. Ben ilaçlarımı düzenli almamak gibi bir aptallık yapıyorum. İlaçlarımı düzenli aldığımda zaten sıkıntı yaşamıyorum.

Mide için kudret narı içmeyi düşünüyorum. Ama tatlı şurup bile icemem. Bunun da tadı kötüymüş erteliyorum. Düzenli hayat, yürüyüş, dengeli beslenme, doktorun önerdiği kitapla vs asacagimi düşünüyorum aslında ama uygulama sıfır :) vitaminlerimi bile düzenli almıyorum. Vitamin değerleri de çok önemli. Bir arkadaşım selenyum çok önerdi ama doktora danışmadan almak istemedim. Toksik etkileri olabiliyormuş. İmkanınız varsa bunlara baktırın.

Vücut kendini bu şekilde korumaya alıyor aslında. O yüzden böyle şeyler yaşıyoruz.

İnşallah Çok saol
Peki seninde miden ağrıdığı zaman dışkını kontrol ediyormuydun
Ben az önce tuvalete gittim, dışkımda kırmızı birşey vardı o domatesti belli ama temizlerken afedersin eşime kırmızı birşey geldi o domates gibi sert değildi bu beni düşündürüyor

Ben hep kötü değilim mesela bazı zamanlarda çok mutlu oluyorum eski halime dönüyorum ama midem ağrıdığında yada sindirim sistemi sorunu yaşadığımda çok mutsuz oluyorum hep beynim konuşuyor
Sen ilaç kullandın mı, ne olur bana biraz daha açıklama yapar mısın çok ihtiyacım var
Aylardır kontrol ediyorum bıktım artık kimseye bişey diyemiyorum elim ayağım titriyor tuvaletimi yaparken kalp krizi geçirecek gibi oluyorum Allah'ım korusun geçenlerde karpuz domates gibi biseyler göründü aklım çıktı o psikoljimi çok iyi anlıyorum senin bende oyleyim 😭😭😭

Aylardır kontrol ediyorum bıktım artık kimseye bişey diyemiyorum elim ayağım titriyor tuvaletimi yaparken kalp krizi geçirecek gibi oluyorum Allah'ım korusun geçenlerde karpuz domates gibi biseyler göründü aklım çıktı o psikoljimi çok iyi anlıyorum senin bende oyleyim 😭😭😭
Ben bir kaç gündür domates karpuz vs görmedim mide ağrımda tatile gelince biraz geçti gibi çok şükür. Ama mesela her gün tuvaletimi yaparken bu sabah yapmadım.
Senindr benimle aynı durum, seninde bence psikolojik

Benim günlük okuduğum dualar var. 7 kez Tevbe suresinin son iki ayetini okuyorum. Bir de bismillahillezi la yedurru diye başlayan kısa bir sabah akşam üç kez okuduğum dua var. Kazadan beladan korur.
Onun dışında anksiyete anında arkadaşımın önerdiği yunus duası diye geçen kısa bir şey var. Ama şu var anksiyetemin başlarinda atak anlarında dua etmek beni daha tedirgin ediyordu. Kafamı değiştirmem gerekiyordu. Çünkü dua olursam daha korkuma odaklanmış oluyordum. Genelde arkadaşlarımı arıyordum havadan sudan konuşuyordum. Ama onlarda bıktı vs. İlaçlı tedavi ile zor olan kısmı atlattiktan sonrasını kendi kendime asabilmeye başladım. Geçen mesela çok kötü atagim oldu ilacımi alacak ortamda değildim. Sabaha kadar yunus duası ile atlattım. Dün gece de atak geldi zanax almak istemedim çok uyku yapıyor. Yine dua ile astım. Ben ilaçlarımı düzenli almamak gibi bir aptallık yapıyorum. İlaçlarımı düzenli aldığımda zaten sıkıntı yaşamıyorum.

Mide için kudret narı içmeyi düşünüyorum. Ama tatlı şurup bile icemem. Bunun da tadı kötüymüş erteliyorum. Düzenli hayat, yürüyüş, dengeli beslenme, doktorun önerdiği kitapla vs asacagimi düşünüyorum aslında ama uygulama sıfır :) vitaminlerimi bile düzenli almıyorum. Vitamin değerleri de çok önemli. Bir arkadaşım selenyum çok önerdi ama doktora danışmadan almak istemedim. Toksik etkileri olabiliyormuş. İmkanınız varsa bunlara baktırın.

Vücut kendini bu şekilde korumaya alıyor aslında. O yüzden böyle şeyler yaşıyoruz.
Bende aynıyım inanı mısın
Dua etmeye korkuyordum dua etmeye başladığımda sanki çok kötü bir durumdaymışım gibi hissediyordum ama sonra alıştım, ibadetin duanın verdiği huzur başka ama kalıcı olmuyor
Mesela arkadaşlarımla bir yere gittim kafama birşey takmıyorum çok iyiyim ama eve gelince başlıyorum takmaya, ee ben hep böyle gezicek miyim hiç evde tek başıma vakit geçirip kafa dinlemicek miyim

Ben bir çok kan değerime baktırdım hep normal çıkıyor, herhangi eksik olan bir değerim yok ama benim mesela bir gün mutluyken ertesi gün aniden bir mutsuzluk iç sıkıntı geliyor içime

Vücud kendini neden koruyor

Ben bir kaç gündür domates karpuz vs görmedim mide ağrımda tatile gelince biraz geçti gibi çok şükür. Ama mesela her gün tuvaletimi yaparken bu sabah yapmadım.
Senindr benimle aynı durum, seninde bence psikolojik
Ayni aynı hergün aynı saatte yapıyordum sabah bugün yapmadım bende dış etlerin kanıyor mu senin de fırçalarken benim geçen gece uykumda kanadı çok korktum birde kan sulandırıcı kullanıyorum ben

Merhaba, inanın çok kez konu açtım ama ne eşime anlatabiliyorum ne aileme herkes bezmiş durumda bende buraya sormak istedim.
10 ay önce dış gebelik ameliyatı oldum ve o günden beri eski halime dönemedim. Biraz zor bir ameliyat oldu doktorun korkutması vs üzerimden bir türlü atamadım şimdide hep olumsuz şeyler bekliyorum
Defalarca doktora gittim. Akciğer için, kalp için, kadın doğum için, koltuk altındaki şişlik için, kan tahlilleri vs
Şimdi midemi kafama takıyorum. 2 aydır ara ara midem ağrıyor ama şu sıralar daha da artmış durumda. Özellikle yemeklerden sonra çarpıntım oluyor ve midem ağrımaya başlıyor soda içtiğim zaman rahatlıyorum. Her tuvalette dışkımı inceliyorum kan var mı diye, geçen gün poşetle inceledim kan var gibi geldi ama domatesmiş. Akşamda klozete baktığımda dışkımda beyaz gibi nasıl desem ip gibi balgam gibi değişik birşey vardı, internetten baktım dayanamadım kötü şeyler yazıyor, inanın tuvaletten ellerim titreyerek çıktım. Eşim babam kardeşim annem kimse beni anlamıyor.kimseye birşey anlatmak istemiyorum artık yoruldum
En son koltuk altı için genel cerraha gittim, adam bana vücudun 18 yaşındaki gibi değil kendini inceleme, benide incelesen neler bulursun dedi, o an iyi oluyorum evet
Benim önceden midem hiç ağrımazdı, ancak üşütünce ishal olunca ağrırdı onda da patates haşlardım bir kaç güne geçerdi. Şimdi her yediğimden sonra büyük tuvaletim geliyor ama yapamıyorum tam ishal değilim anlayamıyorum. Hazımsızlık gibi hissediyorum.
Bu durum çarpıntı, mide ağrısı yeni ameliyat olduğumda da olmuştu sonra geçmişti şimdi yine yaşıyorum ben ne yapıcam ya hep doktor doktor gezicek miyim
Kendimi güçsüz mutsuz hissediyorum, ailem bezdi. Her yerimi inceliyorum. Bir yerim ağrısın ya da şişsin bütün neşem enerjim gidiyor
Benim durumumda olan var mı
Merhaba nasıl oldunuz merak ettim

X