Anksiyete mi gerçek hastalık mı, yaşadığım ne?

Gidiyorum ancak pskoloğa gidiyorum ama 2 seans emdr terapisi aldım yinede tam geçmiyor. Kendi kendime bunlar sana bir uyarı vücudunun tepkisi niye ağrıyor miden diyorum
iki seans emdr ile iyileşmeyi beklemek gerçekçi değil, kendinize zaman tanımanız lazım. 2 seansta ancak konuya giriş yapılabilir, iyileşmek biraz daha uzun bir süreç. Benim önerim en az 5 seans şans vermeniz ki 5 seansta da tamamen iyileşmeyi beklemeyin ama yavaş yavaş değişim görmeye başlayabilirsiniz. Kaç seansta bu durumdan kurtulacağınız kişisel bir şey ama 2 seansta olmayacağını söyleyebilirim. Ek olarak gittiğiniz psikoloğun adı sanı düzgün bir yerden mezun ve klinik psikoloji yüksek lisansı olan biri olmasını öneririm. Emdr sizi tatmin etmezse bence bilişsel davranışçı terapiye de yönelebilirsiniz. Bu arada "psikoloğa gidiyorum geçmiyor", "yine oldu", "hiç geçmeyecek" gibi düşünceler içinde olursanız kendinize zaman tanımamış olursunuz. Rahatsızlığın kendisi sizi strese sokar. Bu durumda iyileşmeniz zorlaşır. Bunları psikoloğunuzla konuşmanızı öneririm.

Kaygı bozuklukları (sizin anksiyete dediğiniz şey) gerçek bir hastalıktır zaten. Kaygı, stres bedensel tepkilere neden olur (örn çarpıntı, titreme, sindirim sistemi sorunları, baş ağrısı...). Psikolojik rahatsızlıklar "beyninizin oyunu", "kafanızda kurduğunuz" şeyler değildir. Cidden mideniz, başınız ağrır. Psikolojimiz bedenimizden bağımsız bir şey değil. Vücudun çalışma sistemi, kaslar, hormonlar, sindirim salgıları, nabız kaygıdan etkilenip değişir. Kaygı nedeniyle çarpıntı olduğunda size çarpıntı oluyor gibi gelmez cidden çarpıntı olur. Nedeni kalbinizdeki bir sorun değildir ama çarpıntı vardır. Midenizde de stres nedeniyle reflü vb gibi şeyler olabilir. Stresli olduğumuzda vücut kendini bir tehlike altında sanıp ona göre çalışır. Habire böyle çalıştığında da organlarımız rahatsızlık duymaya başlar.

Kısa vadeli çözüm olarak gevşeme egzersizi yapmanızı öneririm, çoğu insanı gerçekten rahatlatıyor ve kaygı için kanıtlanmış bir yöntem (araştırırsanız tonlarca video ve metin bulabilirsiniz, iyileşmek ne yazık ki çaba istiyor. Fiziksel aktivite içeren egzersizleri öneririm, örn aşamalı kas gevşemesi). Bu yöntemleri psikoloğunuzun anlatması lazım aslında. Kaygı bozukluklarının tedavisi vardır, hatta tedavi edilme oranı yüksek psikolojik bozukluklardandır. Geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun.

Son düzenleme:
Bu bir hastalık. Benim bir ay adetin ilk günü gibi kanamam oldu. Sonra beyaz et parçası adetliyken gelen parçalar oldu. Yine adet değilken ip gibi kırmızı akıntılarım oldu. Hepsini birleştirdiğimde kesin kanserim diye düşündüm. Hatta rahat rahat tedavi olayım diye tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdim. Bekleme süresi geçince gittim muayene olmaya. Bir şey çıkmadi.
Neyse şu an ilaçla tedavi oluyorum bunun için. Ara ara ilacı bıraktım daha kötü bir anksiyete ile beraber daha ağır ilaçlarla tekrar başladım. Şu an daha iyiyim. Psikiyatri doktorum devlet Hastanesi'nde ama çok iyi bir doktor. Ona çok güvendiğim için kafam da rahat. Bana panik atakta kitabını da önermişti. Onu daha yeni alabildim. Yeni başladim okumaya. İyi bir doktorla geçici süreci atlatmak için ilaçlı tedavi. Uzun soluklu için de bu tarz kitaplarla vs kendi yoneteminizi bulmayı tavsiye ediyorum. B12 düşükse falan onlar da çok etkiliyor. Vitaminlerin azalınca benim ataklarım artıyor. Yediklerime dikkat etmezsem midem bozulursa yine ataklarım daha artıyor.
Bir de bu konuyu mümkün mertebe az kişiyle konuşun. Çünkü gerçekten yaşamayanin anlayabileceği birşey değil. Bu yüzden faydadan çok daha bir baskı oluyor insana. Beni annem bile anlamıyor. Bazı dualarım var onları okuyorum. Çok yoğun anlarda bir atak ilacım var beş dakikada kesiyor.

Merhaba, inanın çok kez konu açtım ama ne eşime anlatabiliyorum ne aileme herkes bezmiş durumda bende buraya sormak istedim.
10 ay önce dış gebelik ameliyatı oldum ve o günden beri eski halime dönemedim. Biraz zor bir ameliyat oldu doktorun korkutması vs üzerimden bir türlü atamadım şimdide hep olumsuz şeyler bekliyorum
Defalarca doktora gittim. Akciğer için, kalp için, kadın doğum için, koltuk altındaki şişlik için, kan tahlilleri vs
Şimdi midemi kafama takıyorum. 2 aydır ara ara midem ağrıyor ama şu sıralar daha da artmış durumda. Özellikle yemeklerden sonra çarpıntım oluyor ve midem ağrımaya başlıyor soda içtiğim zaman rahatlıyorum. Her tuvalette dışkımı inceliyorum kan var mı diye, geçen gün poşetle inceledim kan var gibi geldi ama domatesmiş. Akşamda klozete baktığımda dışkımda beyaz gibi nasıl desem ip gibi balgam gibi değişik birşey vardı, internetten baktım dayanamadım kötü şeyler yazıyor, inanın tuvaletten ellerim titreyerek çıktım. Eşim babam kardeşim annem kimse beni anlamıyor.kimseye birşey anlatmak istemiyorum artık yoruldum
En son koltuk altı için genel cerraha gittim, adam bana vücudun 18 yaşındaki gibi değil kendini inceleme, benide incelesen neler bulursun dedi, o an iyi oluyorum evet
Benim önceden midem hiç ağrımazdı, ancak üşütünce ishal olunca ağrırdı onda da patates haşlardım bir kaç güne geçerdi. Şimdi her yediğimden sonra büyük tuvaletim geliyor ama yapamıyorum tam ishal değilim anlayamıyorum. Hazımsızlık gibi hissediyorum.
Bu durum çarpıntı, mide ağrısı yeni ameliyat olduğumda da olmuştu sonra geçmişti şimdi yine yaşıyorum ben ne yapıcam ya hep doktor doktor gezicek miyim
Kendimi güçsüz mutsuz hissediyorum, ailem bezdi. Her yerimi inceliyorum. Bir yerim ağrısın ya da şişsin bütün neşem enerjim gidiyor
Benim durumumda olan var mı
Anlattıklarınız hastalık hastalığı gibi görünüyor

Ben size kendi hastalık hastalığı sürecimi anlatayım halinize sukredersiniz. Öncelikle şu zamana kadar kendime koyduğum teshisleri yazayım. Ve bütün bunlara inaniyordum kesin gözüyle bakıyordum. Bacağımda beze çıkmıştı aniden onu yumusak doku tumoru olduğuna inanmistim ve ölüyorum tribüne girmistim. Daha sonra yağ bezesi olduğu ortaya çıktı. Bir kere lenf bezim şişti lenfoma belirtilerini okuduğumda hepsi bende vardı ve belirtileri okudukça psikolojik olarak hepsi daha da aynı olmaya başlıyor. Sonra onun da diş iltihabından dolayı olduğunu öğrendim. Daha sonra başka bir zaman kan kanseri olduğumu dusundum çünkü bacaklarım sürekli morariyordu ve diş etlerim kanıyordu. Beyaz tenli olduğum için farkında olmadan morartiyormusum ve diş etleri de her insan gibi fazla özen göstermediğinde kaniyormuş. Sonra aradan zaman geçti koltuk altımda beze fark ettim bu sefer dedim tamam elveda hayat. Ağda yaparken kıl köküm iltihaplanmis sorun oymus. Sonra aradan tekrar zaman geçti dudağımda yara çıktı ağız kanseri olduğuma inandirdim kendimi ve bu arada bunlar bir günlük süreçler değil hepsinde ayrı ayrı tribe giriyordum ve uzun sürüyordu. Dudağım çatlamış ve yaladigim için orası yara olmuş. Sonra bir ara sürekli mide ağrısı çekmeye başladım aynı sizinki gibi daha çok yemekten sonra oluyordu ve sonrasinda kusmalarim başladı. Tamam dedim geçmiş olsun mide kanseri. Meğer sadece anksiyetem mideme vuruyormus. Bir ara sol kolum sürekli uyusuyordu ve aniden deli gibi kalbim carpiyordu kalp krizi sinyali veriyor yakında kalp krizi geciricem heralde diyordum. Meğer panik atak yasiyormusum. Bı ara da sürekli başımın ağrısına takmıştım beyin kanaması geciriyorum heralde diyordum. İnanın daha unuttuğum çok vardır. ben bunları kısa yazdım ama bu çok uzun bir süreçti. Ve hayatı kendime zehir etmiştim. Bir gün dedim ki normal insanlar bir kere ölür hayatta ben kendimi her gün öldürüyorum. Artik bu böyle gitmeyecek ne bir şeye odaklanabiliyorum ne hayattan zevk alıyorum sürekli bir korkuyla yaşıyorum. Allah'a teslim olucam herkesin bir kaderi var bunu ben değistiremem sonuçta dedim. Bir de psikolog Beyhan budak bir sözünü getirdim aklıma. (Hastalık hastalığı videosundan) gerçekten bir şeyiniz olsa sizin kendinizi incelemenize bile gerek kalmaz o hastalık sizin kafaniza vura vura ben buradayım der zaten demişti. Gerçekten de öyle inceleyerek bir şey bulunmaz veya tek bir şey yaşıyorsun diye o kötü bir şeyin belirtisi olmaz. Tüm bunları kafama yerleştirdim ve bir de psikyatriye gittim. Kısa dönem antidepresan kullandım yeniden dogmusa döndüm. İlaci uzun zaman oldu kullanmıyorum. Ama ben kafa olarak aştım teslimiyetteyim. Hep bir şeylerle oyalanin ve Allah'a güvenin gerisini bosverin. Allah sağlık sıhhat versin hepimize. Bu güzel zamanlarinizi tatlı tatli geçirmek varken olmayan şeyler yüzünden geri gelmeyecek değerli zamanınızı böyle kotu gecirmeyin hayatı kendinize zehir etmeyin ve o yüzden mutlaka psikyatriye gidin çok iyi gelecek 🙏🏻
Çok teşekkür ederim size uzun uzun yazdığınız için
Benzer süreçler yaşamışız
Bende bir ara nefes alamıyorum gibi hissediyordum akciğer filmi çektirdim birşey çıkmadı, kalbim ağrıyor gibi geliyordu kardiyoloji ye gittim birşey çıkmadı, ağzımın içinde yanak kısmında şişlik vardı diş doktoruna gittim birşey yok bunlar olan şeyler dedi, ayda 2 kez adet oldum kadın doğum doktoruna gittim alttan baktı birşey yok stresten dedi, en son koltuk altımda şişlik çıktı genel cerraha gittim ultrason ile baktı birşey yok ter bezi iltihabı dedi. Kendini inceleme dedi

Tam o gün karar aldım, bundan sonra birşey takmıcam dedim 2 hafta sonra mideme taktım şuan aklım midemde, her tuvaletten çıktığımda dışkıma bakıyorum, dışkımda beyaz sülük gibi birşey gördüm onu kafama taktım, hem mide ağrısı hem o beyaz şey, hem bir ishal bir kabız gibiyim diyorum bu kadar şey normal değil. İnan uyku uyuyamıyorum her günüm tövbee yarabbim kötü geçiyor, korkuyorum bir yandan suçluluk duyuyorum Allahım diyorum ne acı çekenler var ben neden böyle oldum diye. Tuvalete gittiğimde resmen ellerim titriyor heyecandan

Seni tetikleyen bir durum olmuş belli ki mümkünse muhakkak bir uzman yardım al ben kendime uğraş buluyorum her kaygı hissettiğimde muhakkak bunu eşime açıyorum o beni sakinleştiriyor bir de yeni bir yöntem deniyorum bu aralar internette görmüştüm adına aslan terbiyecisi deniyor. Elime çok sıkmayan lastik bir toka ya da direk lastik takıyorum her kötü düşünce geldiğinde çekip hafifçe vuruyorum bu sayede dikkatim dağılıyor o duygu kaygıya dönüşmeden sönüyor
Bende uğraş buluyorum her şeyi deniyorum, kafamı hiç boş bırakmıyorum ama bir yerim ağrıyınca yada bir yerimde bir şişlik fark edince işte o zaman bütün yaşam enerjim gidiyor o an beni hiç birşey mutlu etmiyor aklım konuşuyor

Geçmiş olsun.
Yasadiklarinizin aynısını eşimde var. Anksiyete ve panik bozukluk.
Defalarca kalp krizi geçiriyorum diye acillere tasindik
Gaitada kan gördüm olucem, karnimda sanci var ölüyorum.

Kalp , batın, tetkikleri ultrasonlari, tahliller, herşeyi temiz.
Hatta kendisi de diyor temiz çıkacağını biliyordum ama oncesinde o şüpheye düşünce en kötü hastalığı yaşadığımi düşünüyorum.

Bir psikiyatriste gitmenizi ve ilac tedavisini devam ettirmenizi öneririm
Onunda midesi ağrıyor mu
Şuan nasıl peki geçti mi

iki seans emdr ile iyileşmeyi beklemek gerçekçi değil, kendinize zaman tanımanız lazım. 2 seansta ancak konuya giriş yapılabilir, iyileşmek biraz daha uzun bir süreç. Benim önerim en az 5 seans şans vermeniz ki 5 seansta da tamamen iyileşmeyi beklemeyin ama yavaş yavaş değişim görmeye başlayabilirsiniz. Kaç seansta bu durumdan kurtulacağınız kişisel bir şey ama 2 seansta olmayacağını söyleyebilirim. Ek olarak gittiğiniz psikoloğun adı sanı düzgün bir yerden mezun ve klinik psikoloji yüksek lisansı olan biri olmasını öneririm. Emdr sizi tatmin etmezse bence bilişsel davranışçı terapiye de yönelebilirsiniz. Bu arada "psikoloğa gidiyorum geçmiyor", "yine oldu", "hiç geçmeyecek" gibi düşünceler içinde olursanız kendinize zaman tanımamış olursunuz. Rahatsızlığın kendisi sizi strese sokar. Bu durumda iyileşmeniz zorlaşır. Bunları psikoloğunuzla konuşmanızı öneririm.

Kaygı bozuklukları (sizin anksiyete dediğiniz şey) gerçek bir hastalıktır zaten. Kaygı, stres bedensel tepkilere neden olur (örn çarpıntı, titreme, sindirim sistemi sorunları, baş ağrısı...). Psikolojik rahatsızlıklar "beyninizin oyunu", "kafanızda kurduğunuz" şeyler değildir. Cidden mideniz, başınız ağrır. Psikolojimiz bedenimizden bağımsız bir şey değil. Vücudun çalışma sistemi, kaslar, hormonlar, sindirim salgıları, nabız kaygıdan etkilenip değişir. Kaygı nedeniyle çarpıntı olduğunda size çarpıntı oluyor gibi gelmez cidden çarpıntı olur. Nedeni kalbinizdeki bir sorun değildir ama çarpıntı vardır. Midenizde de stres nedeniyle reflü vb gibi şeyler olabilir. Stresli olduğumuzda vücut kendini bir tehlike altında sanıp ona göre çalışır. Habire böyle çalıştığında da organlarımız rahatsızlık duymaya başlar.

Kısa vadeli çözüm olarak gevşeme egzersizi yapmanızı öneririm, çoğu insanı gerçekten rahatlatıyor ve kaygı için kanıtlanmış bir yöntem (araştırırsanız tonlarca video ve metin bulabilirsiniz, iyileşmek ne yazık ki çaba istiyor. Fiziksel aktivite içeren egzersizleri öneririm, örn aşamalı kas gevşemesi). Bu yöntemleri psikoloğunuzun anlatması lazım aslında. Kaygı bozukluklarının tedavisi vardır, hatta tedavi edilme oranı yüksek psikolojik bozukluklardandır. Geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun.
Aslında daha önce de stresli olduğum durumlar oldu bu şekilde hayatımda hiç olmadım, ne çarpıntım oldu ne mide ağrım ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum
Kendimi biliyorum ben diyorum üşürsen bir kaç güne geçerdi diyorum, stres olsam daha önce de stres oldum neden çarpıntım ve mide ağrım olmadı diyorum hep beynim konuşuyor. Ne yediğim yemekten zevk alıyorum ne gezdiğimden. Her an birşey olucak gibi, tuvalete çıkmak eziyet geliyor bana ya dışkımı incelemekten gına geldi

Pskoloğum Bu tarz egzersizler söyledi deniyorum ama bir yerim ağrıyınca yine aynıyım, nefes egzersizide söyledi ama hiç birşey işe yaramıyor

Aslında daha önce de stresli olduğum durumlar oldu bu şekilde hayatımda hiç olmadım, ne çarpıntım oldu ne mide ağrım ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum
Kendimi biliyorum ben diyorum üşürsen bir kaç güne geçerdi diyorum, stres olsam daha önce de stres oldum neden çarpıntım ve mide ağrım olmadı diyorum hep beynim konuşuyor. Ne yediğim yemekten zevk alıyorum ne gezdiğimden. Her an birşey olucak gibi, tuvalete çıkmak eziyet geliyor bana ya dışkımı incelemekten gına geldi

Pskoloğum Bu tarz egzersizler söyledi deniyorum ama bir yerim ağrıyınca yine aynıyım, nefes egzersizide söyledi ama hiç birşey işe yaramıyor
yazdıklarınız panik atak ya da yaygın kaygı bozukluğuna benziyor. böyle acele ederseniz iyileşmenizi baltalarsınız. ben de uzman psikoloğum.
stresli olduğunuzda geçmişte böyle olmayabilirsiniz. bunu ağır grip olmak gibi düşünün. geçmişte de burnunuz akmıştır, grip olunca da akar. ama burnunuz her aktığında hasta olmazsınız, bazen de olursunuz. şu an streslisiniz, evet. ama bu stres sistematik bir biçimde bir rahatsızlığa evrilmiş. gayet de iyileşebilirsiniz. burada farklı örnekler incelemenin kaygınıza iyi geleceğini düşünmüyorum bu arada.

Bende uğraş buluyorum her şeyi deniyorum, kafamı hiç boş bırakmıyorum ama bir yerim ağrıyınca yada bir yerimde bir şişlik fark edince işte o zaman bütün yaşam enerjim gidiyor o an beni hiç birşey mutlu etmiyor aklım konuşuyor
Ne hissettiğini çok iyi anlıyorum o kadar haklısın ki ama mücadele etmek zorundayız duygularının düşüncelerine dönüşmesini engellemeye çalış

Onunda midesi ağrıyor mu
Şuan nasıl peki geçti mi
Midesi, karni, Sırtı yani bu gaz sancisida olabiliyor ama o en küçük ağrıyı en kötüye baglayip panik atak geçiriyor.
Geçmedi ama bununla yaşamayi öğrendi, ataklar çok yoğun olmadığı zaman, idare edebiliyor.
Hastaligin ilk evresinde bunun psikolojik olduğunu bilmedigi için ekstra bir kaygı ve panik yaşıyordu.
Bir de size tavsiyem d ve b12 vitaminlerinize baktırın, onlar düştüğü zaman ataklar daha yoğun ve sık oluyor.

Merhaba, inanın çok kez konu açtım ama ne eşime anlatabiliyorum ne aileme herkes bezmiş durumda bende buraya sormak istedim.
10 ay önce dış gebelik ameliyatı oldum ve o günden beri eski halime dönemedim. Biraz zor bir ameliyat oldu doktorun korkutması vs üzerimden bir türlü atamadım şimdide hep olumsuz şeyler bekliyorum
Defalarca doktora gittim. Akciğer için, kalp için, kadın doğum için, koltuk altındaki şişlik için, kan tahlilleri vs
Şimdi midemi kafama takıyorum. 2 aydır ara ara midem ağrıyor ama şu sıralar daha da artmış durumda. Özellikle yemeklerden sonra çarpıntım oluyor ve midem ağrımaya başlıyor soda içtiğim zaman rahatlıyorum. Her tuvalette dışkımı inceliyorum kan var mı diye, geçen gün poşetle inceledim kan var gibi geldi ama domatesmiş. Akşamda klozete baktığımda dışkımda beyaz gibi nasıl desem ip gibi balgam gibi değişik birşey vardı, internetten baktım dayanamadım kötü şeyler yazıyor, inanın tuvaletten ellerim titreyerek çıktım. Eşim babam kardeşim annem kimse beni anlamıyor.kimseye birşey anlatmak istemiyorum artık yoruldum
En son koltuk altı için genel cerraha gittim, adam bana vücudun 18 yaşındaki gibi değil kendini inceleme, benide incelesen neler bulursun dedi, o an iyi oluyorum evet
Benim önceden midem hiç ağrımazdı, ancak üşütünce ishal olunca ağrırdı onda da patates haşlardım bir kaç güne geçerdi. Şimdi her yediğimden sonra büyük tuvaletim geliyor ama yapamıyorum tam ishal değilim anlayamıyorum. Hazımsızlık gibi hissediyorum.
Bu durum çarpıntı, mide ağrısı yeni ameliyat olduğumda da olmuştu sonra geçmişti şimdi yine yaşıyorum ben ne yapıcam ya hep doktor doktor gezicek miyim
Kendimi güçsüz mutsuz hissediyorum, ailem bezdi. Her yerimi inceliyorum. Bir yerim ağrısın ya da şişsin bütün neşem enerjim gidiyor
Bak canım benim. Sırf kendim gibi insanlar var mı diye girip araştırırken senin yazdığına denk geldim. Sırf sana cevap vermek için üye oldum. Ben ileri derece anksiyete panik atak hastasıyım. Her sene bu mevsim geldiğinde hastane doktor gezerim. Bu senede mide ağrısı için doktor gezdim biri gastrit dedi öbürü ülser öbürü reflü bi sürü ilac kullandım poset poset. Kendimi iyi hissettiğim anlarda midem ağrımıyodu ama ne zaman üzülsem yalnız kalsam midem ağrıyodu. Ben bunu kafaya taka taka mide ağrısından yiyemez içemez hale geldim. Midemi düsünmediğim bi saniye bile yoktu sürekli ağlıyodum sürekli. Sonra ataklar gecirmeye basladım sabah 8 de kosa kosa psikiyatrime gittim. Oda anksiyetenin aşırı mide gazı ürettiğini ve somatizasyon geliştirdiğini söyledi. İlac kullanmam icin ikna etti. Ben hic ilac kullanmadan idare etmistim. El mahkum kabul ettim. Günlerce defalarca ataklar gecirdim. 10 gün boyunca ailem esim perisan oldu. rüyalarımda bile midem ağrıyodu sen düsün. Psikiyatrinin verdiği ilaclar etkisini göstermeye basladıktan sonra mide ağrım gecti. Tabi vücudum ilaclara tepki gösterdi carpıntı yorgunluk bulantı gibi. Ama kabus gibiydi gerçekten. Kafaya taktıkca daha cok artacak o mide ağrısı. Düşündükçe miden daha cok ağrıyacak. Eğer kendime engel olamıyorum diyorsan hemen psikiyatriye koş. Yoksa ilerledikçe isin icinden cıkılmıyor.

Bu bir hastalık. Benim bir ay adetin ilk günü gibi kanamam oldu. Sonra beyaz et parçası adetliyken gelen parçalar oldu. Yine adet değilken ip gibi kırmızı akıntılarım oldu. Hepsini birleştirdiğimde kesin kanserim diye düşündüm. Hatta rahat rahat tedavi olayım diye tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdim. Bekleme süresi geçince gittim muayene olmaya. Bir şey çıkmadi.
Neyse şu an ilaçla tedavi oluyorum bunun için. Ara ara ilacı bıraktım daha kötü bir anksiyete ile beraber daha ağır ilaçlarla tekrar başladım. Şu an daha iyiyim. Psikiyatri doktorum devlet Hastanesi'nde ama çok iyi bir doktor. Ona çok güvendiğim için kafam da rahat. Bana panik atakta kitabını da önermişti. Onu daha yeni alabildim. Yeni başladim okumaya. İyi bir doktorla geçici süreci atlatmak için ilaçlı tedavi. Uzun soluklu için de bu tarz kitaplarla vs kendi yoneteminizi bulmayı tavsiye ediyorum. B12 düşükse falan onlar da çok etkiliyor. Vitaminlerin azalınca benim ataklarım artıyor. Yediklerime dikkat etmezsem midem bozulursa yine ataklarım daha artıyor.
Bir de bu konuyu mümkün mertebe az kişiyle konuşun. Çünkü gerçekten yaşamayanin anlayabileceği birşey değil. Bu yüzden faydadan çok daha bir baskı oluyor insana. Beni annem bile anlamıyor. Bazı dualarım var onları okuyorum. Çok yoğun anlarda bir atak ilacım var beş dakikada kesiyor.
Benimde öyle eşim babam kardeşim annem, evet üzülüyorlar ama anlayamıyorlar benim abarttığımı düşünüyorlar ama inan elimde değil, ben böyle olmak istemiyorum
Aslında konuştuğum zaman rahatlama oluyor ama bazen canım kimseyle konuşmak istemiyor depresyon gibi birşey yaşıyorum dua okuyorum ibadet yapıyorum geziyorum vs ama yok birr an oluyor yine başa sarıyorum

yazdıklarınız panik atak ya da yaygın kaygı bozukluğuna benziyor. böyle acele ederseniz iyileşmenizi baltalarsınız. ben de uzman psikoloğum.
stresli olduğunuzda geçmişte böyle olmayabilirsiniz. bunu ağır grip olmak gibi düşünün. geçmişte de burnunuz akmıştır, grip olunca da akar. ama burnunuz her aktığında hasta olmazsınız, bazen de olursunuz. şu an streslisiniz, evet. ama bu stres sistematik bir biçimde bir rahatsızlığa evrilmiş. gayet de iyileşebilirsiniz. burada farklı örnekler incelemenin kaygınıza iyi geleceğini düşünmüyorum bu arada.
Ben ilaç kullanmak istemiyorum bu yüzden emdr terapisi alıyorum, bana sadece dış gebelik değil çocukluğunda yaşadıklarında tetiklemiş dedi
Neden örnekleri incelemem bana iyi gelmeyeceğini düşündünüz

Ben ilaç kullanmak istemiyorum bu yüzden emdr terapisi alıyorum, bana sadece dış gebelik değil çocukluğunda yaşadıklarında tetiklemiş dedi
Çünkü herkesin farklı bir deneyimi var. Birilerinden destek almak, sohbet etmek iyi gelebilir ama örnek okumak strese neden olabilir. Örnekler genelde içinde bulunduğunuz duruma dair fikir edinmek için okunur ama herkesin deneyimi farklı olduğu için size kesin fikir veren bir şey bulmak zor. Örnekleri inceledikçe daha fazla örnek çıkacak. Hiçbiri size kesin bir sonuç vermeyecek çünkü herkesin deneyimi biricik ve farklı. Bu nedenle net bir fikir edinmek için daha fazla okumak isteyebilirsiniz. Ama daha fazla okudukça belirsizlik artar. Belirsizlik çoğu insanın kaygısını artıran bir şey. Belirsizliği netliğe kavuşturmak için daha fazla örnek okursanız bir döngü oluşabilir. Bunları incelemeye bu kadar vakit ayırdığınızda zihniniz hep kaygı ve hastalıklarla meşgul olur, rahatlama imkanı bulamazsınız. Ve bu konuda aşırı düşünmeye başlayıp daha da kaygılı olabilirsiniz. Ama tabi ki bunlar sadece benim aklıma gelen ihtimaller.

Bu arada neden ilaç düşünmüyorsunuz bilmiyorum ama gebeliğiniz yoksa ilaç öneririm, sandığınız gibi kötü bir şey değil (Psikiyatr size ilaç yazmayı gerekli bulursa tabi) Kaygının yoğunluğunu hafifletir, terapiye daha rahat şans verebilirsiniz.

Gidiyorum ancak pskoloğa gidiyorum ama 2 seans emdr terapisi aldım yinede tam geçmiyor. Kendi kendime bunlar sana bir uyarı vücudunun tepkisi niye ağrıyor miden diyorum
2 seans nedir ki ben tam 2 yıl gittim hala da ara ara giderim baktırmadığım yerim kalmadı o özel hastanelere verilen paralarla neler olurdu neler ınternetten belirti okumayın ve tedavi olun ayrıca kendinize meşgale de bulun örnek spor yapmak

Bu durumu çok şiddetli yaşamış biri olarak söylüyorum. Tamamen beyninizin oyunu. Mide stresten ağrır en çok sizin de şuan kafaya taktiginiz için ağrıyor. Ben bu olayın kitabını yazarim. Psikologa gitmeniz çok güzel ama aynı anda ilaç alırsanız mükemmel olur. Kuş gibi hafiflersiniz. Anksiyeteye birebir iyi gelen çok güzel ilaçlar var. Dünya varmış dersini
Psikosomatik bozukluk nedir bunu araştırın neden bunları yaşadığınızı goruceksiniz. Şuan yaşadığınız tüm fiziksel sıkıntılar anksiyete yaşadığınız için oluyor. Ben de böyle diyordum psikolojik olsa neden gerçekten ağrı yasayayim ki bunlar gerçek belirtiler diyordum. Ama tamamen anksiyeteden dolayı olduğunu gördüm öğrendim. Ve benim yaşadığım sadece mide ağrısı değildi daha neler neler
Baska neler yasıyordunuz. Bende mide ağrısından yakınarak doktor doktor gezdim. En sonunda psikiyatriye gittim. Anksiyete ve panik ataktan kaynaklı olduğunu söyledi. Dayanamıyorum diyosan bi iki gün yatırayım seni hastaneye dedi. O derece kötüydüm. İlac tedavisine başladık. Ağrılarım kesildi ama bulantım oluyor sabahları. Siz anlatır mısınız sürecinizi.

Seni en iyi ben anlarım söylediğin her şeyi en ince ayrıntısına kadar yaşamış biri olarak hepsi hastalık hastalığından kaynaklanıyor mide ağrısı oluyordu nefesim yetmiyor hissi oluyordu midem için doktora gittim her türlü test yapıldı temiz yani demem o kendini yoklamayı bırak canım kötü bakma iyi bak ki iyi olasın nefes darlığı şuan geçti fazla umursamayınca çok çok iyiyim YouTube İzzet güllü var onu dinle bol bol bana çok iyi geldi biraz düzelmeye başladım çok şükür sende düzelirsin inşallah 🤲😊

X