Anksiyete mi gerçek hastalık mı, yaşadığım ne?

Midesi, karni, Sırtı yani bu gaz sancisida olabiliyor ama o en küçük ağrıyı en kötüye baglayip panik atak geçiriyor.
Geçmedi ama bununla yaşamayi öğrendi, ataklar çok yoğun olmadığı zaman, idare edebiliyor.
Hastaligin ilk evresinde bunun psikolojik olduğunu bilmedigi için ekstra bir kaygı ve panik yaşıyordu.
Bir de size tavsiyem d ve b12 vitaminlerinize baktırın, onlar düştüğü zaman ataklar daha yoğun ve sık oluyor.
Bende öyleyim aşırı kaygım, bir yerim ağrıdığı zaman hayattan soğuyorum resmen. Birde ben hani derdim yokmuş ama Allah gerçekten vericekmiş gibi düşünüp dahada panik oluyorum
Mesela bir yeri ağrıdığı zaman ne yapıyor

Benim eşim bezmiş durumda sizde öylemiydiniz

Mesela bir yeri ağrıdığı zaman ne yapıyor

Benim eşim bezmiş durumda sizde öylemiydiniz
Ağrıyı dikkate almamaya calisiyor.
Evdeyse Hafif egzersizler yapiyor, disaridaysa küçük yürüyüşler.
Bir şeyler okuyor,
Berabersek o anda onun ilgisini dagitabilecek konulardan konuşuyoruz. Bu gündelik olaylar olabilir, geçmişe dair anilar olabilir, gun içerisinde işle ilgili konular olabilir.
Yani amac o anda dikkatini farkli bir yöne çekiyor olmak.

Benim gecmisimde de depresyon ve guncel olarak hafif derecede panik bozukluk var, o yüzden onu anlayabiliyorum.

Bu durumu çok şiddetli yaşamış biri olarak söylüyorum. Tamamen beyninizin oyunu. Mide stresten ağrır en çok sizin de şuan kafaya taktiginiz için ağrıyor. Ben bu olayın kitabını yazarim. Psikologa gitmeniz çok güzel ama aynı anda ilaç alırsanız mükemmel olur. Kuş gibi hafiflersiniz. Anksiyeteye birebir iyi gelen çok güzel ilaçlar var. Dünya varmış dersiniz
Lütfen benimle de yasadıklarınızı paylasır mısınız?

Saglik anksiyetesi.Alasi bende de var.Mutlaka tedavi gormeniz gerekiyor.Bazi donemler atak donemlerinde kafayi yiyecek gibi olursunuz.Nolacaksa olsun öleceksem de öleyim yeter dersiniz.Tedavi gormelisiniz.

Bir donem cene kemigimde sertlik hissetmistim.Tum tetkikler yapilmisti.Her sey normal cikti ama ben oyle kafami oraya yogunlastirmistim ki yuzume dogru cayir cayir yanma yayildi.Bu tamamen beynimin oyunuydu.Sonra seyahate ciktik.Kafam dagilinca birden kesildi.Bu tarz durumlar yasayabilirsiniz saglik anksiyetesinde.

Ben size kendi hastalık hastalığı sürecimi anlatayım halinize sukredersiniz. Öncelikle şu zamana kadar kendime koyduğum teshisleri yazayım. Ve bütün bunlara inaniyordum kesin gözüyle bakıyordum. Bacağımda beze çıkmıştı aniden onu yumusak doku tumoru olduğuna inanmistim ve ölüyorum tribüne girmistim. Daha sonra yağ bezesi olduğu ortaya çıktı. Bir kere lenf bezim şişti lenfoma belirtilerini okuduğumda hepsi bende vardı ve belirtileri okudukça psikolojik olarak hepsi daha da aynı olmaya başlıyor. Sonra onun da diş iltihabından dolayı olduğunu öğrendim. Daha sonra başka bir zaman kan kanseri olduğumu dusundum çünkü bacaklarım sürekli morariyordu ve diş etlerim kanıyordu. Beyaz tenli olduğum için farkında olmadan morartiyormusum ve diş etleri de her insan gibi fazla özen göstermediğinde kaniyormuş. Sonra aradan zaman geçti koltuk altımda beze fark ettim bu sefer dedim tamam elveda hayat. Ağda yaparken kıl köküm iltihaplanmis sorun oymus. Sonra aradan tekrar zaman geçti dudağımda yara çıktı ağız kanseri olduğuma inandirdim kendimi ve bu arada bunlar bir günlük süreçler değil hepsinde ayrı ayrı tribe giriyordum ve uzun sürüyordu. Dudağım çatlamış ve yaladigim için orası yara olmuş. Sonra bir ara sürekli mide ağrısı çekmeye başladım aynı sizinki gibi daha çok yemekten sonra oluyordu ve sonrasinda kusmalarim başladı. Tamam dedim geçmiş olsun mide kanseri. Meğer sadece anksiyetem mideme vuruyormus. Bir ara sol kolum sürekli uyusuyordu ve aniden deli gibi kalbim carpiyordu kalp krizi sinyali veriyor yakında kalp krizi geciricem heralde diyordum. Meğer panik atak yasiyormusum. Bı ara da sürekli başımın ağrısına takmıştım beyin kanaması geciriyorum heralde diyordum. İnanın daha unuttuğum çok vardır. ben bunları kısa yazdım ama bu çok uzun bir süreçti. Ve hayatı kendime zehir etmiştim. Bir gün dedim ki normal insanlar bir kere ölür hayatta ben kendimi her gün öldürüyorum. Artik bu böyle gitmeyecek ne bir şeye odaklanabiliyorum ne hayattan zevk alıyorum sürekli bir korkuyla yaşıyorum. Allah'a teslim olucam herkesin bir kaderi var bunu ben değistiremem sonuçta dedim. Bir de psikolog Beyhan budak bir sözünü getirdim aklıma. (Hastalık hastalığı videosundan) gerçekten bir şeyiniz olsa sizin kendinizi incelemenize bile gerek kalmaz o hastalık sizin kafaniza vura vura ben buradayım der zaten demişti. Gerçekten de öyle inceleyerek bir şey bulunmaz veya tek bir şey yaşıyorsun diye o kötü bir şeyin belirtisi olmaz. Tüm bunları kafama yerleştirdim ve bir de psikyatriye gittim. Kısa dönem antidepresan kullandım yeniden dogmusa döndüm. İlaci uzun zaman oldu kullanmıyorum. Ama ben kafa olarak aştım teslimiyetteyim. Hep bir şeylerle oyalanin ve Allah'a güvenin gerisini bosverin. Allah sağlık sıhhat versin hepimize. Bu güzel zamanlarinizi tatlı tatli geçirmek varken olmayan şeyler yüzünden geri gelmeyecek değerli zamanınızı böyle kotu gecirmeyin hayatı kendinize zehir etmeyin ve o yüzden mutlaka psikyatriye gidin çok iyi gelecek 🙏🏻
S sevim1705

Merhaba bende çok yoğun anksiyete ve panik atak yaşıyorum Allah'ım deliricem mı bişey mi var diye kafaları yiyorum . Kan sulandırıcı kullaniyorum dün gece bı anda uyandım ağzım kan dolu lavaboya gittim kan kustum resmen aklım gitti p an bayilacaktim eşime bagirdim nolur gel diye geldi sakinlestrmeye çalıştı beni dişinden dişinden geliyor kan sakin ol diye sonra bayağı calkaladiktan sonra durdu ama ben mafoldum 9 yıldır kan sulandırıcı kullanıyorum kızımın doğumundan sonra beyin kanamasi geçirdim ve o travma bende kaldı esim ondan kan zor duruyor sakin ol uykumda dışını sıkmısşın ondan olmuş panik olma diye bana ama hala uzerimden atamadım dediğiniz gibi midem öyle kötü ko şuan midem bulanıyor beynim hiç düşmüyor baska bişey mi var diye kaç kişileri aradım herkes dış den kan sulandırıcı kullanıyorsun ondan diyor ama hala panik devam elim ayağım titriyor

Çok teşekkür ederim size uzun uzun yazdığınız için
Benzer süreçler yaşamışız
Bende bir ara nefes alamıyorum gibi hissediyordum akciğer filmi çektirdim birşey çıkmadı, kalbim ağrıyor gibi geliyordu kardiyoloji ye gittim birşey çıkmadı, ağzımın içinde yanak kısmında şişlik vardı diş doktoruna gittim birşey yok bunlar olan şeyler dedi, ayda 2 kez adet oldum kadın doğum doktoruna gittim alttan baktı birşey yok stresten dedi, en son koltuk altımda şişlik çıktı genel cerraha gittim ultrason ile baktı birşey yok ter bezi iltihabı dedi. Kendini inceleme dedi

Tam o gün karar aldım, bundan sonra birşey takmıcam dedim 2 hafta sonra mideme taktım şuan aklım midemde, her tuvaletten çıktığımda dışkıma bakıyorum, dışkımda beyaz sülük gibi birşey gördüm onu kafama taktım, hem mide ağrısı hem o beyaz şey, hem bir ishal bir kabız gibiyim diyorum bu kadar şey normal değil. İnan uyku uyuyamıyorum her günüm tövbee yarabbim kötü geçiyor, korkuyorum bir yandan suçluluk duyuyorum Allahım diyorum ne acı çekenler var ben neden böyle oldum diye. Tuvalete gittiğimde resmen ellerim titriyor heyecandan
Şuan resmen beni anlatmışsın makat çatlağı yaşadım bı dönem ondan sonra artık tuvalete girmek işkence oldu bana titreyerek giriyorum kalbim çıkacak yerinden resmen şimdi de sürekli her yemekten sonra karnıma ağrı giriyor tuvalete giriyorum niye böyle oluyor kilom düşüyor diye korkuyorum geçenlerde dediğiniz gibi dışkıda kan gibi karpuz mu domates mı ne aklım gitti günlerce beynimi yedi dusnceler gerçekten nasıl geçecek bunlar dış etim kaniyor şimdide uykumdan uyandım aşırı korktum şuan bile panik atakliyim o derece çok fenayım

Bu bir hastalık. Benim bir ay adetin ilk günü gibi kanamam oldu. Sonra beyaz et parçası adetliyken gelen parçalar oldu. Yine adet değilken ip gibi kırmızı akıntılarım oldu. Hepsini birleştirdiğimde kesin kanserim diye düşündüm. Hatta rahat rahat tedavi olayım diye tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdim. Bekleme süresi geçince gittim muayene olmaya. Bir şey çıkmadi.
Neyse şu an ilaçla tedavi oluyorum bunun için. Ara ara ilacı bıraktım daha kötü bir anksiyete ile beraber daha ağır ilaçlarla tekrar başladım. Şu an daha iyiyim. Psikiyatri doktorum devlet Hastanesi'nde ama çok iyi bir doktor. Ona çok güvendiğim için kafam da rahat. Bana panik atakta kitabını da önermişti. Onu daha yeni alabildim. Yeni başladim okumaya. İyi bir doktorla geçici süreci atlatmak için ilaçlı tedavi. Uzun soluklu için de bu tarz kitaplarla vs kendi yoneteminizi bulmayı tavsiye ediyorum. B12 düşükse falan onlar da çok etkiliyor. Vitaminlerin azalınca benim ataklarım artıyor. Yediklerime dikkat etmezsem midem bozulursa yine ataklarım daha artıyor.
Bir de bu konuyu mümkün mertebe az kişiyle konuşun. Çünkü gerçekten yaşamayanin anlayabileceği birşey değil. Bu yüzden faydadan çok daha bir baskı oluyor insana. Beni annem bile anlamıyor. Bazı dualarım var onları okuyorum. Çok yoğun anlarda bir atak ilacım var beş dakikada kesiyor.
Benimde midem bozuldulunda anksiyete yaşıyorum çok mutsuz oluyorum
Şuan tatile geldik kafam dağılsın diye inan canım birşey yapmak istemiyor
Hatta az önce tuvalete gittim, ishal değilim tam ama yumuşak yaptım dışkımı, afedersin temezlerken eline kırmızı birşey geldi anlayamadım, dışkımda da vardı ona baktım domatesti ama eşime gelen daha yumuşaktı kırmızıydı
Hiç kimseye anlatamıyorum herkes bıktı, elimde olmadan yapıyorum bende böyle olmak istemiyorum ne duası okuyorsunuz

Bak canım benim. Sırf kendim gibi insanlar var mı diye girip araştırırken senin yazdığına denk geldim. Sırf sana cevap vermek için üye oldum. Ben ileri derece anksiyete panik atak hastasıyım. Her sene bu mevsim geldiğinde hastane doktor gezerim. Bu senede mide ağrısı için doktor gezdim biri gastrit dedi öbürü ülser öbürü reflü bi sürü ilac kullandım poset poset. Kendimi iyi hissettiğim anlarda midem ağrımıyodu ama ne zaman üzülsem yalnız kalsam midem ağrıyodu. Ben bunu kafaya taka taka mide ağrısından yiyemez içemez hale geldim. Midemi düsünmediğim bi saniye bile yoktu sürekli ağlıyodum sürekli. Sonra ataklar gecirmeye basladım sabah 8 de kosa kosa psikiyatrime gittim. Oda anksiyetenin aşırı mide gazı ürettiğini ve somatizasyon geliştirdiğini söyledi. İlac kullanmam icin ikna etti. Ben hic ilac kullanmadan idare etmistim. El mahkum kabul ettim. Günlerce defalarca ataklar gecirdim. 10 gün boyunca ailem esim perisan oldu. rüyalarımda bile midem ağrıyodu sen düsün. Psikiyatrinin verdiği ilaclar etkisini göstermeye basladıktan sonra mide ağrım gecti. Tabi vücudum ilaclara tepki gösterdi carpıntı yorgunluk bulantı gibi. Ama kabus gibiydi gerçekten. Kafaya taktıkca daha cok artacak o mide ağrısı. Düşündükçe miden daha cok ağrıyacak. Eğer kendime engel olamıyorum diyorsan hemen psikiyatriye koş. Yoksa ilerledikçe isin icinden cıkılmıyor.
Çok teşekkür ederim, yazmak için ancak fırsat bulabildim
Ben önceden hiç midemin ağrıdığını bilmem, sadece üşittüğüm zaman ağrırdı oda bir kaç güne geçerdi
Şuan 2 aydır ağrıyor, seninde dediğin gibi mide ağrısı olucak diye yemler yiyemiyorum. Tuvalete çıkarken resmen ellerim titriyor. Hatta az önce girdim tuvalete dışkım yumuşaktı baktım kırmızı birşey var domatesti, sonra afedersin temizlerken elime kırmızı birşey geldi ama o domates gibi sert değildi kan mı başka birşey mi anlayamadım. Çok moralim bozuldu
Tatile getirdi eşim beni mutlu olayım diye ama ben hiç bir yerde mutlu olamıyorum, hep beynim konuşuyor. Şuan buna taktım artık bütün gün aklımda olur. Her tuvalette incelemektem yoruldum
İnceleme diyebilirsin midem ağrıdığı için inceliyorum

Çünkü herkesin farklı bir deneyimi var. Birilerinden destek almak, sohbet etmek iyi gelebilir ama örnek okumak strese neden olabilir. Örnekler genelde içinde bulunduğunuz duruma dair fikir edinmek için okunur ama herkesin deneyimi farklı olduğu için size kesin fikir veren bir şey bulmak zor. Örnekleri inceledikçe daha fazla örnek çıkacak. Hiçbiri size kesin bir sonuç vermeyecek çünkü herkesin deneyimi biricik ve farklı. Bu nedenle net bir fikir edinmek için daha fazla okumak isteyebilirsiniz. Ama daha fazla okudukça belirsizlik artar. Belirsizlik çoğu insanın kaygısını artıran bir şey. Belirsizliği netliğe kavuşturmak için daha fazla örnek okursanız bir döngü oluşabilir. Bunları incelemeye bu kadar vakit ayırdığınızda zihniniz hep kaygı ve hastalıklarla meşgul olur, rahatlama imkanı bulamazsınız. Ve bu konuda aşırı düşünmeye başlayıp daha da kaygılı olabilirsiniz. Ama tabi ki bunlar sadece benim aklıma gelen ihtimaller.
Evet haklısınız
Ben dış gebelik geçirdiğim süreçte devamlı okudum okudukça daha çok okumak istedim. Okurken iyi geliyor ama okuduktan sonra korkum ve kaygılarım arttı
Keşke diyorum ameliyat sürecinde o kadar okumasaydım belki bu kadar kötü olmazdım

Bu arada neden ilaç düşünmüyorsunuz bilmiyorum ama gebeliğiniz yoksa ilaç öneririm, sandığınız gibi kötü bir şey değil (Psikiyatr size ilaç yazmayı gerekli bulursa tabi) Kaygının yoğunluğunu hafifletir, terapiye daha rahat şans verebilirsiniz.
İlaç bağımlılık yapıyor, ilaçta kullandım ben.sürekli hapa bağımlı yaşamak iyi hissettrmiyor

2 seans nedir ki ben tam 2 yıl gittim hala da ara ara giderim baktırmadığım yerim kalmadı o özel hastanelere verilen paralarla neler olurdu neler ınternetten belirti okumayın ve tedavi olun ayrıca kendinize meşgale de bulun örnek spor yapmak
İlça kullanıyor musunuz
Nereleriniz ağrıyordu, bende çok para harcadım. Ama şuan mesela midem ağrıyor onu gösterme gereği duyuyorum
3 hafta önce de koltuk altımdaki şişlik için gitmiştim daha önce de kardiyoloji ye

Baska neler yasıyordunuz. Bende mide ağrısından yakınarak doktor doktor gezdim. En sonunda psikiyatriye gittim. Anksiyete ve panik ataktan kaynaklı olduğunu söyledi. Dayanamıyorum diyosan bi iki gün yatırayım seni hastaneye dedi. O derece kötüydüm. İlac tedavisine başladık. Ağrılarım kesildi ama bulantım oluyor sabahları. Siz anlatır mısınız sürecinizi.
Benim midem ağrıdığı için her tuvalette dışkımı inceliyorum ve kırmızı birşeyler görüyorum buda beni çok etkiliyor

Seni en iyi ben anlarım söylediğin her şeyi en ince ayrıntısına kadar yaşamış biri olarak hepsi hastalık hastalığından kaynaklanıyor mide ağrısı oluyordu nefesim yetmiyor hissi oluyordu midem için doktora gittim her türlü test yapıldı temiz yani demem o kendini yoklamayı bırak canım kötü bakma iyi bak ki iyi olasın nefes darlığı şuan geçti fazla umursamayınca çok çok iyiyim YouTube İzzet güllü var onu dinle bol bol bana çok iyi geldi biraz düzelmeye başladım çok şükür sende düzelirsin inşallah 🤲😊
İnşallah Çok saol
Peki seninde miden ağrıdığı zaman dışkını kontrol ediyormuydun
Ben az önce tuvalete gittim, dışkımda kırmızı birşey vardı o domatesti belli ama temizlerken afedersin eşime kırmızı birşey geldi o domates gibi sert değildi bu beni düşündürüyor

Ben hep kötü değilim mesela bazı zamanlarda çok mutlu oluyorum eski halime dönüyorum ama midem ağrıdığında yada sindirim sistemi sorunu yaşadığımda çok mutsuz oluyorum hep beynim konuşuyor
Sen ilaç kullandın mı, ne olur bana biraz daha açıklama yapar mısın çok ihtiyacım var

Ağrıyı dikkate almamaya calisiyor.
Evdeyse Hafif egzersizler yapiyor, disaridaysa küçük yürüyüşler.
Bir şeyler okuyor,
Berabersek o anda onun ilgisini dagitabilecek konulardan konuşuyoruz. Bu gündelik olaylar olabilir, geçmişe dair anilar olabilir, gun içerisinde işle ilgili konular olabilir.
Yani amac o anda dikkatini farkli bir yöne çekiyor olmak.

Benim gecmisimde de depresyon ve guncel olarak hafif derecede panik bozukluk var, o yüzden onu anlayabiliyorum.
Benim eşimde öyle bir durum yok bana üzülüyor ama beni anlayamıyor
Kimseye birşey anlatamıyorum.
Kafamı dağıtıyorum,herşeyi yapıyorum ama beynim susmuyor içimde mutsuzluk bar iç sıkıntım bu geçmiyor benim

Saglik anksiyetesi.Alasi bende de var.Mutlaka tedavi gormeniz gerekiyor.Bazi donemler atak donemlerinde kafayi yiyecek gibi olursunuz.Nolacaksa olsun öleceksem de öleyim yeter dersiniz.Tedavi gormelisiniz.
Evet kafayı yicek gibi oluyorum
Bazı dönemler mutlu oluyorum ama şuan mesela çok mutsuzum. Eşim tatile getirdi kafam dağılsın diye yok geçmiyor beynim hep konuşuyor.
Siz nasıl tedavi oluyorsunuz, sizinde mideniz ağrıyor mu
Ben dışkımda kırmızı birşey gördüm şimdi onu kafama takıyorum

Evet kafayı yicek gibi oluyorum
Bazı dönemler mutlu oluyorum ama şuan mesela çok mutsuzum. Eşim tatile getirdi kafam dağılsın diye yok geçmiyor beynim hep konuşuyor.
Siz nasıl tedavi oluyorsunuz, sizinde mideniz ağrıyor mu
Ben dışkımda kırmızı birşey gördüm şimdi onu kafama takıyorum
Bir ara asiri uzuntuden ve stresten 1 aya yakin ishal durumu yasadim.tam olarak ishal de degildi ama tuvalete cıkma sayım cok fazlaydi ve diskim degisikti.Kendimi genel cerrahta buldum.Ben de cok bakiyordum diskiya.Doktor gerekli tetkikleri yapip bir seyin yok dedi ve gonderdi beni.Stres bagirsaklari tetikliyor.Daha dogrusy kafayi nereye takarsaniz orasi yogun sekilde etkileniyor.Ben artik bir yerim agridiginda anlamli bir agri degilse telkin ediyoeum kendimi.Gececek diye ya da max yapabildigim o gun parol icmek.

İnşallah Çok saol
Peki seninde miden ağrıdığı zaman dışkını kontrol ediyormuydun
Ben az önce tuvalete gittim, dışkımda kırmızı birşey vardı o domatesti belli ama temizlerken afedersin eşime kırmızı birşey geldi o domates gibi sert değildi bu beni düşündürüyor

Ben hep kötü değilim mesela bazı zamanlarda çok mutlu oluyorum eski halime dönüyorum ama midem ağrıdığında yada sindirim sistemi sorunu yaşadığımda çok mutsuz oluyorum hep beynim konuşuyor
Sen ilaç kullandın mı, ne olur bana biraz daha açıklama yapar mısın çok ihtiyacım var
Oluyordu geçen mide kanaması mı acaba diye doktora gittim doktor olabilir deyince ama çok şükür sonuçlar iyi çıktı hep beynimizin oyunu ve biz bu oyuna geliyoruz artık umursamıyorum eskisi kadar çok iyiyim şu aralar ilaç kullanmadım İzzet güllü telkin videoları var hergun 1 veya 2 video dinliyorum iyi geliyor Sizede tavsiye ederim birde Tülay kök var YouTube oda iyi

X