Anlamadım ben mi abartıyorum ki

hemmam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2024
76
38
32
Çok yoğun ciddi yoğun ders çalışıyorum..
Onun dışında kalan zamanlarda ev yemek günlük işler hep bende. çünkü bir duzenim var ve o aksarsa biliyorum sarpa sarar..

Eşimden pek yardım istemem çünkü istediğimde beni sinir ediyor ona göre ben abartıyorum..

Şunu yaparmisin diyorum olur yaparım diyor ya saatler sonra yapıykr yada hiç yapmıyor unuttum diyor
Sabah geç kaldım ders çalışmaya dedim ben yataklari toplarken süpürurmusun olur dedi ama karışma ne zaman istersem diyor.

Ben sabah 10 da süpür diyorum mesela o akşam 10 süpürur ve bunu normal karşılar ben mi abartıyorum gerçekten.

Az önce çocuğun uykusu var ders calisicam diyorum uyuturum ben diyor ama oyun açtı iki el. Soylenincede söyleniyor oluyorum

benim kocam da böyle. eğer onun, işleri geç yapması sizin işlerinizi aksatmıyorsa bırakın istediği saatte yapsın. yani o süpürdükten sonra siz silecekseniz ve süpürmediği için silemiyorsanız mesela haklısınız ama er ya da geç günün sonunda yapmış oluyorsa ellemeyin. çocuğu uyutmak hariç. o ertelenecek iş değil

Abartmak değil ama zaman konusunda ikinizin yapıları farklı. Kendimden de annemden de çok iyi biliyorum ki şimdi sana ya da bana fark etmez elli kişi de abartıyorsun dese bizler değişmeyeceğiz. Bizler tez canlıyız. Ama eşine de elli defa da desen , başına da kaksan, kavga da etsen o da değişmeyecek. Ama şu var. Arkadan senin yaptığını görünce nasılsa ben yapmasam da yapar diye düşünüp iyice sana salabilir. Bunu yaşamanı istemem. Misal 5 iş de versen enazından 1 ini tut kendini ona bırak. Bir de evde iş bölümüne gidebilirsin aslında. Bir saat koyun. O saatte sen a işini yaparken o da b işini yapsın. Ben eşimle öyle yapıyorum. Kendimi de biliyorum çünkü onun yapmadığını görsem o bana batacak. O yüzden aynı saatte başlıyoruz. Ben de o esnada başka bir işle mesgul olduğum için dönüp ona verdiğim işi kendim yapmıyorum. Benim işim bittiğinde de onun da işi bitmiş oluyor çoğunlukla… sadece bunu tavsiye edebilirim

İçinden gelecek insanın taşıma suyla değirmen dönmüyor benim eşimde asla sevmez ev işi yapmayı bekarken bile gelir annesi ablası temizlermis evini ben o yüzden ondan hiçbir şey istemiyorum yaparsam yapıyorum yapamazsam.kaliyor

Aileden yetişme tarzı böyle şeyler, eşim benim gibi 7/24 iş yapar. İkimiz de çalışıyoruz ve hayat müşterek.

Söylediğin işi 1 saat sonra yapması sorun değil ama çocuk konusunda haklısın anında yapmalı

Aslında ben yanlış yaptım siz yapmayın
Aman onu bekleyene kadar
Yada o yapana kadar ben çatlarım dıye herseyı kendım yaptım
Onun yaptıgınada guvenmedım
Şuanda ıkı cocuk okulu,hastanesi ,alışverısı
Evi herseyı bende
7 ev degıstım boyacısı,naklıyatcısı ,ustacısı
Onu beklersem hasta olurum dedım yıne hastalık hastası oldum
Bence rahat olmak lazım
Beklemek .. bırakın nezaman yaparsa yapsın
Siz onumu beklıcem dıye alıp yapmayın
Inanın oyle gıdıyor . Sonra insanın yaş ilerledikce daha cok zoruna gidiyor

Bekarken hiçbir ev işi yapması istenmemiş ve doğal olarak bilmeyen bir kişi ile evlenmiş 40 yaşını geçkin biri olarak söylüyorum, sakın nasılsa yapamıyor, nasılsa yapsa da sinir ediyor diye tüm işleri üstünüze almayın.

İlk zamanlar domates soyması 1 saat sürüyordu. Kahvaltı hazırlaması 2 saat. Ama yapa yapa her şeyi beceriyor şuan. İşten gelip yemek yapıyor, evden çalışırken toplantı esnasında çamaşır topluyor. Ama zamanla oldu bunlar.

Ayrıca babası da böyle iş yapmıyor lafına asla inanmıyorum. Benim kayınbabam da bir şey yapmıyor. Şuan eşime bu çok garip geliyor. Nasıl sofra kurulmasına bile yardım etmez diye kendi söyleniyor.

Onun dışında kalan zamanlarda ev yemek günlük işler hep bende. çünkü bir duzenim var ve o aksarsa biliyorum sarpa sarar..

Eşimden pek yardım istemem çünkü istediğimde beni sinir ediyor ona göre ben abartıyorum..

Şunu yaparmisin diyorum olur yaparım diyor ya saatler sonra yapıykr yada hiç yapmıyor unuttum diyor
Sabah geç kaldım ders çalışmaya dedim ben yataklari toplarken süpürurmusun olur dedi ama karışma ne zaman istersem diyor.

Ben sabah 10 da süpür diyorum mesela o akşam 10 süpürur ve bunu normal karşılar ben mi abartıyorum gerçekten.

Az önce çocuğun uykusu var ders calisicam diyorum uyuturum ben diyor ama oyun açtı iki el. Soylenincede söyleniyor oluyorum
Abartmıyorsunuz. Özellikle çocuk konusundaki beklentiniz çok haklı ve yerinde.

Eğer vaktinde yapmıyor veya yeterince iyi yapmıyor diye siz onun yerine iş yapıyorsanız bile isteye size birakiyor olabilir. Daha bugün karşılaştığım bi terim oldu. 'weoponized incompetence' yani silah haline getirilmiş beceriksizlik. Hani diyoruz Ya ona söyleyip uğraşana kadar veya ben tekrar üstünden yapana kadar kendim yaparım. Heh işte adamlar da bunu bir silah/bahane haline getirip kullanıyor. Beceriksiz ayağına yatmak işlerine geliyor.

Çocuğu uyutamdi kaçtı ben uyutuyorum şimdi.
Çamaşır makinesinde ki çamaşırı ser kokar diye iki saat tır ikna etmeye çalışıyorum kokmaz sen uyu sonra sererim diye bitirdi içimi sisirdi.. çocuk koynumda kalkıp bende seremiyorum

Abartmıyorsunuz. Özellikle çocuk konusundaki beklentiniz çok haklı ve yerinde.

Eğer vaktinde yapmıyor veya yeterince iyi yapmıyor diye siz onun yerine iş yapıyorsanız bile isteye size birakiyor olabilir. Daha bugün karşılaştığım bi terim oldu. 'weoponized incompetence' yani silah haline getirilmiş beceriksizlik. Hani diyoruz Ya ona söyleyip uğraşana kadar veya ben tekrar üstünden yapana kadar kendim yaparım. Heh işte adamlar da bunu bir silah/bahane haline getirip kullanıyor. Beceriksiz ayağına yatmak işlerine geliyor.
Ah kesinlikle bu .Çok doğru bir tespit

istediği vakit(çok geç olmamak kaydıyla) yapsında kendi yapsın
sakın o yapmadığında siz almayın kendi yapmaya alışsın
o inatsa siz daha inat olun işten kaytarmaya çalışmasına izin vermeyin

İki ayrı uç gibisiniz. Siz trink olacak herşey diyorsunuz o da iki dakika gecikebilir deyip 12 dakika geciktirenlerden belli ki. Orta yolu bulmaya çalışın, ne siz ne o . Normal değil.

Ben sizi cok iyi anliyorum. Sunlari okurken bile elim ayagim bosaldi sinirden. Bana göre haklisiniz. En son gecen hafta esimle kavga ettik cocuklarin odasini toplamadi diye. Halbuki onun gorevi ve bunu yapacagina soz verdi. Her aksam isten gelince o odayi topluyorum ben. Bosayacagim seni diyorum hakime ne dicen cocuklarin odasini toplamadi mi diyeceksin diyor. Bence abartmiyorsunuz sadece bu erkekler o kadar alismis ki arkalarinin toplanmasina asla sorumluluk alip da bir is yapmiyorlar. Hepsi bunlarin analarinin sucu. Sonra laf soyleyince laf soyledi oluyor

Abartmıyorsunuz ama eşinizin de haklı olduğu bir konu var.

Ben sabah 10 da süpür diyorum mesela o akşam 10 süpürur ve bunu normal karşılar ben mi abartıyorum gerçekten

Evet, normal. Eğer gerçekten yapıyorsa, bırakın istediği vakit yapsın. Söylediğiniz an yapmamamasına sinirleniyorsunuz çünkü kafanızdaki plana göre ayarlamışsınız kendinizi. Ancak siz iki farklı bireysiniz. Sizin için temizlik öndeyse, karşıdaki kişi için önce dinlemek sonra temizlik önde olabilir. (örnek olarak söylüyorum) Bu sizin yönetebileceğiniz bir şey değil.

Onun dışında haklısınız. Ortak bir hayatı yaşama kararı aldıysanız, tüm işler de ortak olmalı. Zaten bir ilişkide kadının yükü her zaman daha fazla oluyor, bir zahmet ev işlerinde yardım etsin yapabildiklerine. Eğer iş yapmayı unuttuğu - unuttuğunu söylediği anlar çok ise alıp karşınıza bir konuşun.

Yoğun olduğunuzdan, yetişmekte zorlandığınızdan bahsedin. Güzel bir dille elbette.

Çocuğu uyutamdi kaçtı ben uyutuyorum şimdi.
Çamaşır makinesinde ki çamaşırı ser kokar diye iki saat tır ikna etmeye çalışıyorum kokmaz sen uyu sonra sererim diye bitirdi içimi sisirdi.. çocuk koynumda kalkıp bende seremiyorum
istemeyin diye yapıyor
inşallah kalkıp asmadınız
içinde neler var bilmiyorum ama bırakın koksun kendi gözüyle görsün

çocuğun uyku saati düzeni hariç tmm yaparım dediği herşey için bekleyin bakalım
aaa unuttum mu diyor sizde bişeyler aaa unutun :)

istemeyin diye yapıyor
inşallah kalkıp asmadınız
içinde neler var bilmiyorum ama bırakın koksun kendi gözüyle görsün

çocuğun uyku saati düzeni hariç tmm yaparım dediği herşey için bekleyin bakalım
aaa unuttum mu diyor sizde bişeyler aaa unutun :)
Asmadim kendi kalkti asti

X