Anlaşma Protokolünde uzlaşamamak...

Merhaba,
Konularımı bilenler bilir çok çektim evlilikten (şiddet, flört, hakaret ne ararsan vardı) ve sonraki boşanma sürecinden. Nihayet 3 yılın sonunda anlaşma konuları gündeme geldi. Anlaşma teklifini daha önce ben birkaç kez dile getirmiştim ancak karşı taraf istememişti. Bu kez teklif eski eş kişisinden geldi. Lakin 5 yaşındaki çocuğum için verdiği nafakayı artırma oranı olarak ÜFE'yi kabul etmeyip memur zammı oranı diye yazmışlar. Birinci sorum memur zammı oranı enflasyon oranından daha düşük müdür uğraşmaya değer mi bu maddeyi değiştirmek için?
Bunu geçtim, çocuğun yaz aylarında 45 gün babasında kalması yazıyor. Bayramın iki günü babasında yatılı kalması yazıyor. Sakın topa tutmayın babasıdır tabii ki alacak kalacak diye; istediği her an alabilen hatta benim bazen al seni özledi istersen bugün de kalabilir, tatilde de 1 hafta sende kalsın gezdir dediğim bir kişidir kendisi. Mahkeme kararında yatılı olmadığı halde yatılı kalmaya çok zaman öncesinden başladık ancak süreyi 3 günü aşmayacak şekilde genelde hafta sonları kalıyordu. Kendisine çocuk zor emanet edilir ama ben yine de babasıdır deyip verdim. Yaz ayında da 10-15 gün kalabilir demeyi düşündüm ama 1 ay konusunda karşı taraf diretmek istedi. Mahkeme sizce verir mi 1 ay 5 yaşındaki çocuğu tecrübeli olanlar yazabilir mi? Bu ikinci sorumdu. Bu arada şimdiden belirteyim babası her akşam içen bir adamdı. Evliliğin son yılı özellikle her gece 1 şişe bitirirdi. İşine gidiyor ama baba olarak çok güvenemiyorum kendisine o kadar uzun zaman kalırsa çocuğu doldurabilir, manipüle edebilir bana karşı diye. Çekincem bu, bu yüzden uzun süreli yerine kısa aralıklarla istediği zamanlar alsın istemiştim.
Üçüncüsü ziynet konusunda karşı tarafın avukatı altınları aldığımı ve ileride hak talep etmeyeceğimi yazmış. Tabii ki bu doğru değil. Aksine eski eş kişisi altınları düğünden hemen sonraki gün zorla almıştı. Hak talep etmeyeceğimi biz de yazmıştık protokole bu konuda ziynet talebim yok ama böyle bir şey kabul etmeyeceğimi belirttim.
Dördüncüsü çocuğun okul ve sağlık masraflarını yarı yarıya ödeyeceğiz. Ancak gideceği okula, sağlık harcamalarına beraber karar verecekmişiz. Bu durumda evime yakın olan okulu tercih etmek istersem sorun çıkarırsa ne yapacağız, velayet hakkı bende olacak ama okula onunla mı karar vereceğim?
Davaya gelirsek şahit dinleme süreci bitti karşı tarafın bir tane kaldı ancak dava sonuçlansa dahi karşı taraf istinafa götürürse ve yine uzarsa diye korkuyorum. Daha fazla manevi olarak yıpranmak istemediğim için açıkçası anlaşmak istiyorum. Hakime de güvenemiyorum çünkü delillere rağmen değişik tepkiler verdi duruşmalarda. Avukatım da anlaşıp kurtulmaktan yana. Anlaşma protokolü konusunda anlaşarak ayrılan ya da bu konuda bilgisi olanlar yazabilir mi lütfen...
Bu şartlarda asla ama asla anlaşmam. Ayyaş adama o kadar gün çocuk emanet edilmez. Ayrıca okul konusunda vs sizi çileden Çıkarmak için bu protokolü kullanabilir

Bu şartlarda asla ama asla anlaşmam. Ayyaş adama o kadar gün çocuk emanet edilmez. Ayrıca okul konusunda vs sizi çileden Çıkarmak için bu protokolü kullanabilir
Kesinlikle bittikten sonra onunla en az iletişimle işlerimi halletmek istiyorum ve okul tartışması yapamam.

Bu arada altınları da benim almadığımı nasıl ispatlayacağım? Adam dilekçede benim aldığımı iddia etti ben de onun düğünden hemen sonra aldığını söyledim. Ama kolumdan çekip aldığı için havale vs ispatım yok. Ya da altınlardan sonra alınan mal da yok. Avukatım kadının kabul edildiği için sizin ona verdiğinizi ispatlamanız gerekir dedi. O yüzden alacağım da kesin olmayınca vazgeçtim uğraşmaktan...

Uzun zamandır forumdan biliyorum bu adamla uğraşıyorsunuz...Ne bela biriymiş...Bu sizi aldatmamış mıydı ya? Bunum bedeli ne oldu?

Anlaşmaya falan gitmeyin kesinlikle...tamam kurtulmak istiyorsunuz ama anlaşmalı bosansanız da cocuk oldugu için zaten kurtulamayacaksınız...

Ne 45 günü kabul edin hem de altınları isteyin...altınları aldıgınıza dair kanıt isteyin madem kanıtı nerdeymiş? Kendisi çeksin, beraber oldugu kadınlar ceksin çekişmeli yapın bence

Bu arada altınları da benim almadığımı nasıl ispatlayacağım? Adam dilekçede benim aldığımı iddia etti ben de onun düğünden hemen sonra aldığını söyledim. Ama kolumdan çekip aldığı için havale vs ispatım yok. Ya da altınlardan sonra alınan mal da yok. Avukatım kadının kabul edildiği için sizin ona verdiğinizi ispatlamanız gerekir dedi. O yüzden alacağım da kesin olmayınca vazgeçtim uğraşmaktan...

Avukatınızda iş yok...o avukatı azledin düzgün biribi bulun

Altınları zorla alıyor ama ispatlanamayınca onun oluyor...saçmalığa bak..cidden derhal baska iyi bi avukat bulun siz yoksa hem aldatıldınız hem siz suclu cıkacaksınız

Bunu diyen avukatın...bi kere iddia eden ispatlamak zorundadır hay allahım ya

Altınları istesem kesinlikle elinden geleni yapar vermez. Sonra yine 1 yıl daha uğraşmak zorunda kalırım mahkemelerde :KK43: Ben onlardan vazgeçtim, en azından sonraki hayatımı kurtarmaya çalışıyorum. Çalışan bir kadınım, ortalama üzerinde maaş alıyorum. Artık huzurumu istiyorum inanın.
Yalan olmasın karşılıklı rızayla altınları istemedi yazdırılamıyor mu?

Evet ben de konuştum böyle bir şeyi kabul etmiyorum almadığım altınları aldım diye imzalayamam dedim. O da avukatının ileride hak talep etmeyim diye yazdığını söyledi ben de hak talep etmeyeceğimi zaten belirtip imzalarım ama bu şekilde olmaz dedim.

Dugun takilari ile ne yapti? Genelde erkekler ya araba alir ya model yukseltir. Parayi bu sekilde harcadiysa ispatlanir

1500 neye yetecekmiş :KK43: çocuğun kreşi vardır birde okul masrafları giyim kaliteli bir yaşam mümkün değil o paraya bu erkekler de kendi çocuklarına bile para verirken eli titriyor anlamış değilim
Ona kalırsa oldukça iyi meblağ okul ve sağlık harcamaları yarı yarıya olacak o zaman ne diye nafaka versinmiş

Merhaba
Bu kısmı nasıl ayarlıyorsunuz? Siz alışverişi yapıp faturayı mı yolluyorsunuz? Çok iyi madde eklemişsiniz bu arafa.
Merhaba,
Ayrildigimizdan beri ekstra olarak sadece doktor+ozel asi masrafi çıktı. Doktoruna bir aksilik olmadigi surece beraber gidiyoruz. Alisveris isini henuz yapmadik. bana cikarttigi dusuk limitli ek kart var muhtemelen oradan alirim (normal sartlarda kullanmiyorum, acil birsey olur diye duruyor sadece) ya da baska kartini verir diye tahmin ediyorum. Calismaya basladigimda her masrafi babasindan isteme niyetim yok. Hakkaniyetli olmaz. Sadece kizimin haklarini korumak istedim. Bugun ıyiyiz, anlastik, protokolu beraber hazirladik ama yarin ne olacaginin garantisi yok, issiz kalabilirim, aramiz bozulabilir vs. Protokolde herseyin yer almasını istedim.

Allah yardimciniz olsun altinlar konusunda kesinlikle aldim kismini kabul etmeyin almadiysaniz mutlaka talep edin.

Merhaba,
Ayrildigimizdan beri ekstra olarak sadece doktor+ozel asi masrafi çıktı. Doktoruna bir aksilik olmadigi surece beraber gidiyoruz. Alisveris isini henuz yapmadik. bana cikarttigi dusuk limitli ek kart var muhtemelen oradan alirim (normal sartlarda kullanmiyorum, acil birsey olur diye duruyor sadece) ya da baska kartini verir diye tahmin ediyorum. Calismaya basladigimda her masrafi babasindan isteme niyetim yok. Hakkaniyetli olmaz. Sadece kizimin haklarini korumak istedim. Bugun ıyiyiz, anlastik, protokolu beraber hazirladik ama yarin ne olacaginin garantisi yok, issiz kalabilirim, aramiz bozulabilir vs. Protokolde herseyin yer almasını istedim.
Ne güzel kabul etmiş.
Tırım tırım kaçan babalar var.
Allah aranızı bozmasın😇

Uzun zamandır forumdan biliyorum bu adamla uğraşıyorsunuz...Ne bela biriymiş...Bu sizi aldatmamış mıydı ya? Bunum bedeli ne oldu?

Anlaşmaya falan gitmeyin kesinlikle...tamam kurtulmak istiyorsunuz ama anlaşmalı bosansanız da cocuk oldugu için zaten kurtulamayacaksınız...

Ne 45 günü kabul edin hem de altınları isteyin...altınları aldıgınıza dair kanıt isteyin madem kanıtı nerdeymiş? Kendisi çeksin, beraber oldugu kadınlar ceksin çekişmeli yapın bence
Doğru hatırlıyorsunuz. Aldatma meyili olan konuşmalar dinlemiştim :/ Artık yıldırdı beni 3 sene ondan önce deseniz evlilik niyan derken canımdan bezdim. Bir an önce kurtulmak istiyorum. Altınlar ya da başka bir şey istemiyorum inanın...

X