Bakar mısınız babanın çocuğu görme kararı

Nasil bi avukata denk geldim bilmiyorum ki ucuz diye tuttuk. Yine de Rabbim yardim etti de hakim boşadı.
Avukat başta 500 bin tazminat yazmıştı ama eski ese gore cok uçuk bi rakam zaten tonla borcu var hayatta ödemez odememek için bosanmaya da yanaşmaz. Dedim ki 50 bin maddi 50 bin manevi bari yazın onu da yazmamış.
Küfür dolu mesajlarıni avukata attım dilekceye eklesin diye. Mahkeme anında tanıklar dinlenirken küfür ederdi dediklerinde hakim dilekçede yok dinleyemem dedi şok oldum.
Avukat da evlilik birliginin temelden sarsilmasiyla dava actik dinleyin dedi hakim kabul etmedi dilekceye yazmaniz gerekiyordu dedi.
Her neyse 3 bin kizima nafaka bağlandı.
Bugun avukattan durusma zabtini istedim baba hangi gunler alacak diye.
Baktim ki yazin 1 ay kalmalar somestrda 1 hafta, hafta sonu cumartesiden pazar aksama kadar ve daha nice yatili gorme sureleri aşağıya görüntü yükledim bakabilirsiniz.
Biz ayrılalı 1 seneyi gecti 7 yaşındaki kizim babasina gitse akşam çökse ağlıyor anneme gitmek istiyorum diye. Babasi da getiriyor . Hiç yatılı kalmadi kızım.
Babasi karari bahane edip kızımı yatılı kalması için zorlarsa diye korkuyorum. Hem bütün haftaiçi okul zamani bende kalıp hafta sonu kızımla vakit geçireceğim zamani neden o sorumsuz babasi geçirsin.
Avukata dedim gorusmeler cok fazla bana sorulmasi gerekmiyor muydu diye yarin arayin goruselim demis.

Başarılı bir sonuca ulaşmanız sevindirici! Ancak, çocuğunuzun refahı ve mutluluğu için endişeleriniz gayet doğal. Avukatınızla iletişim kurarak, çocuğunuzun ihtiyaçlarını ve duygusal refahını korumak için ne gibi adımlar atabileceğinizi görüşebilirsiniz. Siz çocuğunuzun en iyi şekilde korunmasını sağlamak için çaba gösterirken, güvenilir bir avukat desteği almanız önemlidir. Geçmiş olsun, umarım en doğru kararları alırsınız.

Siz bir şekilde yasal olarak yapın birşeyler bu eski eş çocuğu gene alkollü arabaya bindirir kaza falan olursa belliki dikkat etmiyor böyle şeylere Allah korusun ateş düştüğü yeri yakar siz vakit kaybetmeyin bu babası vs muhabbeti ile .....biran önce gereğini yapın bu durum çok farklı.....

Yurtta kalan çocuklar bile kötü ailesi isteyince (küçük bir sosyal inceleme sonrası) haftasonu, bayram, sömestr , yaz tatilinde babalarinda kalıyor. Ne kadar hoşunuza gitmese de bu kişi kızınızın babası.
Bugün göstermeyin, bayramda göstermeyin, yatılı kalmasın...ee, bu kız babasıyla nasıl bağ kuracak?
İlk zamanlar hep zor olur ama zamanla çocuk da alışır yeni düzene. Hem siz de rahat edersiniz.
Benim kuzenlerimden de çocukla boşanan çok. kim 'o serefsize muhtaç degiliz, yavrularım benim herseyim, asla veremem, bensiz yapamazlar' modunda olsa hem hayat kosusturmasinda çok yoruluyorlar, hem baba bir sure sonra kendi hayatına bakiyor çocukları unutuyor, hem cocuklar (uzaktan bir gözlemci olarak) mutlu büyümüyorlar. Ama izin günleri e riayat eden, babaya da sorumluluk eden annelere bekarlık yarıyor. Çocuklar gidince rahatça dinleniyorlar, es dost buluşması yapıyorlar, sosyal hayata devam ediyorlar. Babalar da (belki evliyken nasılsa eşi yapıyor diye cocuklarla düzgünce ugrasmamissa bile) tüm sorumluluk onda olunca çocukla sıfırdan bir bağ kuruyor, çocuklar da (uzaktan bir gözlemci olarak) daha mutlu büyüyorlar.
Çocukların babaya gitmesi çocuklar için de çok güzel, baba için de, anne için de aslında. Keşke düzenli olarak alsa .
Kızınız babasıyla zaman geçirince elbet babasını sever. Bu adam canavar değil ya, siz tiksiniyor olabilirsiniz bunca senenin sonunda ama bir zamanlar siz de sevdiniz, sevilecek yanlarını gordunuz, evlilik hayalleri kurdunuz, aynı evde yaşayınca çocuk yapacak kadar güvendiniz.
Demek ki adamın sevilecek bir tarafı var. Bence yapacağınız en doğru şey kızınızın babasiyla buluşmasını desteklemek , onu psikolojik olarak hazırlamak olur.

*3 bin çok az bu arada. Kıyafeti okul alışverişini de babaya kitleyin
Bulusma gorusme konusunda asla sıkıntı yapan biri değilim. 3 bin az evet onu da duzenli alabileceğimi düşünmüyorum. 1 yili geçti ne bi masraf karsiladi ne de para verdi. Kirtasiyeyi karsila dedim iplemedi ben yuzugumu satıp kirtasiye aldim imali bi sekilde nasil buldun parayi dedi çok tiksiniyorum çok

Bulusma gorusme konusunda asla sıkıntı yapan biri değilim. 3 bin az evet onu da duzenli alabileceğimi düşünmüyorum. 1 yili geçti ne bi masraf karsiladi ne de para verdi. Kirtasiyeyi karsila dedim iplemedi ben yuzugumu satıp kirtasiye aldim imali bi sekilde nasil buldun parayi dedi çok tiksiniyorum çok
İşte elden ne gelir? Sonuçta seven evlenen ve o adami baba yapmaya karar veren kişi sensin. KK'da herşeye 'yol yakınken ayril' diyen insanlar eleştiriliyorlar ama kötü adamdan çocuk yapmak bir ömürlük üzücü bir şey:KK43:
Adamın mesleği var mı? Eğer ödemiyorsa biraz biriksin, icra yoluyla al. Benim insan kaynaklarında çalıştığım yerde böyle bir iskele babası vardı, nafakayı ödememiş ödememiş, maaşına haciz gelmişti. Bizim birimdekiler maaş geldiği gibi önce nafakayı gönderir sonra kalan maaşı adama verirdik. Bu şekilde alabilirsin (benim bu boşanan akrabalardan birinin şerefsiz kocası sırf nafakadan kaçmak için sigortasız işlerde çalıştı. Üç kuruş kar ettim zannediyordu, şimdi erken emeklilik için yaşi tutuyormus, sigortasız çalıştığı için primden yararlanamamiş🧿 sizinki de böyle bir çakallık yapıp emekliliğini yakmazsa her türlü alırsınız)

Baba kızını kaş yaşında iken yatılı alabilir? 7 yaşındaki bir kızın bir ay baba ile yatılı kalması bana da fazla geldi. Bir baba anne gibi sürekli çocukla ilgilenmiyor çünkü. Bir aylık dönemde baba yerine başka aile üyeleri ya da başka kimseler devreye girebilir.

Evliyken her gün ama her gün içiyordu gece hayati vardi. Suan daha da arttığını herkes söylüyor. Kizima hic bi zaman siddet uygulamadı

6 yaşımda velayetim babama verildi, 14 yaşıma kadar onda kaldım. İçki içerdi ama bana bir zararı yoktu. En fazla uyuyup kalırdı. İçki hoş bir şey değil tabi ama biraz rahatlamaya çalışın. Tüm içki içenler apık sapık değil, babam içmesine rağmen çokta şevkatli bir adamdı. Babanın eksikleri olsa da görüşmelerini her zaman destekleyin, bunu çocuğunuz için yapın, annenin yeri nasıl dolmuyorsa babanın da dolmuyor çünkü. Boşanmada görüşmelerin düzeli olması çok önemli, babamda kaldığım sürede 8 yıl annemle görüşmedim, annemde kaldığım sürede 20 yıl babamla görüşmedim. İkisini de seviyordum ve bunu kaldıramadılar, orada kalıyorsan kal işte moduna geçtiler. Dört kardeşiz biz hepimiz eksik büyüdük o yüzden bırakın ne kadar çok görüşürlerse o kadar iyi.

Baba kızını kaş yaşında iken yatılı alabilir? 7 yaşındaki bir kızın bir ay baba ile yatılı kalması bana da fazla geldi. Bir baba anne gibi sürekli çocukla ilgilenmiyor çünkü. Bir aylık dönemde baba yerine başka aile üyeleri ya da başka kimseler devreye girebilir.
Babaannesi ilgilenir zaten ama bi tas çorba yapmayı çok goren biri

6 yaşımda velayetim babama verildi, 14 yaşıma kadar onda kaldım. İçki içerdi ama bana bir zararı yoktu. En fazla uyuyup kalırdı. İçki hoş bir şey değil tabi ama biraz rahatlamaya çalışın. Tüm içki içenler apık sapık değil, babam içmesine rağmen çokta şevkatli bir adamdı. Babanın eksikleri olsa da görüşmelerini her zaman destekleyin, bunu çocuğunuz için yapın, annenin yeri nasıl dolmuyorsa babanın da dolmuyor çünkü. Boşanmada görüşmelerin düzeli olması çok önemli, babamda kaldığım sürede 8 yıl annemle görüşmedim, annemde kaldığım sürede 20 yıl babamla görüşmedim. İkisini de seviyordum ve bunu kaldıramadılar, orada kalıyorsan kal işte moduna geçtiler. Dört kardeşiz biz hepimiz eksik büyüdük o yüzden bırakın ne kadar çok görüşürlerse o kadar iyi.
Anladim keşke dilediğiniz kadar anne babanizla görüşebilseydiniz çok büyük eksiklik üzüldüm adınıza.

Çok erken bence. Ben de boşanma sürecindeyim kızım 6.5 aylık. Endişeliyim bu konuda. Yazın bir ay da gidebiliyor o zaman?
Suan yeni 3 yasinda bu yaz alirmi bilemem ama genelde boyle oluyor kararlar .3 yasi gelince düşünün bunlari alirmi almazmi 6 yasta verebilir hakime bagli o

Suan yeni 3 yasinda bu yaz alirmi bilemem ama genelde boyle oluyor kararlar .3 yasi gelince düşünün bunlari alirmi almazmi 6 yasta verebilir hakime bagli o
Evet hakim e bağlı demişti avukat. Deneyimli bir halim yaşı çok ileri çekerken deneyimsiz olan asgari tutabiliyor demişti. Sizin hakim genç miydi?

X