Anne karnnda hkrk :)

ay hamileliğimi özlediğimi hissettim şimdi,
tekrar bu başlığı görünce....

ben daha hissetmeye baslamadan sesini duydum hıçkırıkların:)cokacimcoook saglık ocagında kalp atışını ölçerlerken ebe söyledi bak hıçkırıyo diye. ama artık dısardan içerden heryerden hissediliyor karnım hop hop hopluyor. bazen uykumdan uyanıorum. sonrada sinirlenip ani hareketlerle dönüyor karnımda. 27 günümüz kaldı artık kızım dışarda hıçkıracakhihoyyyt

Bende de geçen hafta oldu ilk defa,saniyede bir hareket ediyordu,önce ho$uma gitti ama sonra korkmaya basladim dogrusu. Az önce de e$imin patronunun e$i tarafindan ögrendim ki;megerse hiçkirikmi$!:roflol: Ay çok güldüm duyunca. Sürekli de oluyo,ama herhalde artik biraz daha dikkatle izleyecem göbegimi:emir_bebek:
Allah herkese bu güzel duygulari nasip etsin!!!

evvet bende hissetdim harika bi duygu ya tekme kadar belirgin olmasada hissedilebiliyo ama ben yinede hemen ertesi günü doktorumu aramisdim saolsun oda beni cok sevdigi icin gülümseyerek korkulcak bisey yok hickiriyodur kücük melegin demisdi icimi rahatlatmisdi ve ben cok daha sevinmisdim ya
ama ilk defa duymusdum acikcasi ondan önce kimseden hickirik konusunu duymamisdim
canim allahim saglikla sihatle bebegini kucagina almayi nasip etsin insallah
ve allahim anne olmak isteyen herkeze yasatsin ve tatdirsin anneligi insallah

ya arkadaslar nasıl bişey bu ben 30 haftalıgım daha duyamam dimi birde nasıl hareket olarakmı ses olarakmı oluyo tarif edermisiniz şu olayı bana çok merak eidfyorum:))

ya arkadaslar nasıl bişey bu ben 30 haftalıgım daha duyamam dimi birde nasıl hareket olarakmı ses olarakmı oluyo tarif edermisiniz şu olayı bana çok merak eidfyorum:))

acik söyliim ses olarak diilde hareket olarak cok haffif ama tik tik tik diye hizli olan bisey yani anlatmasi ve tarifide zor acikcasi yaa.s.

Ayy nasıl güzel bir duyguydu ama ben kıymetini bilemedim. Her hareketinde doğmasın diye ilacımın dozunu arttırırdı doktorlar. Ben hiç keyif alamamıştım. ılk hıçkırığında veya hareketinde dua ederdim nolur doğma diye..:KK43:((

Ayy nasıl güzel bir duyguydu ama ben kıymetini bilemedim. Her hareketinde doğmasın diye ilacımın dozunu arttırırdı doktorlar. Ben hiç keyif alamamıştım. İlk hıçkırığında veya hareketinde dua ederdim nolur doğma diye..:KK43:((

canim benim ya kiyamam sana :1hug:

yaaa öyleyse banada oldu bi kaç kez o tarz şeyler hisediyorum ama çok nadir öyle düzenli değil ya inş benimkide zamanında gelir erken doğum riskim var:KK43:(

canım 34 haftalık hamileyim bende doktorum hıçkırıkları hissedersin dedi nasıldedimmeğer benimeliyle ince ince vuruyo herhalde dediğim hıçkırıkmış.bebeğim hıçkırınca büyüyodiye seviniyorum ama su içipçabuk geçse sisyede düşünüyorum canı acımasın diye .anne olmak bölebişey herhalde

selam guzel anneler

bende 34+5 haftalık hamıleyım . benım oglusumda da acayıp segırmelr oluyordu daha dogrusu karnımda , ozellıkle gecelerı cok oluyor. sımdı sızın yazdıklarınızı okuyunca rahatladım. sorun olmadıgını anladım . rabbım hayırlısıyla onlara kavusmamızı nasıp etsın ınsallah

Evet bende bu hıçkırıkları 28.haftadan beri belirgin bişekilde hisssediyorum,
çok güzel ya ama kıyamam ben ona

konu 2008de kalmış ama bende yazayım :))
anne karnında hıçkırık benim bebeğimin çok yaşadığı bir durumdu korkmayın kızlar
doktorumla ultrasonda gördük hıçkırdığını ve doktorum bu hareketi gördüğümüz bebeklere 1hafta bişey olmaz diye garanti verirriz dedi
yani bu hareket bebeğinizin sağlıklı olduğuna işaret
benim maceram bu sabah yani bir kaç saat sonra son buluyor
bebeğimi almaya gidicem:))

konu 2008de kalmış ama bende yazayım :))
anne karnında hıçkırık benim bebeğimin çok yaşadığı bir durumdu korkmayın kızlar
doktorumla ultrasonda gördük hıçkırdığını ve doktorum bu hareketi gördüğümüz bebeklere 1hafta bişey olmaz diye garanti verirriz dedi
yani bu hareket bebeğinizin sağlıklı olduğuna işaret
benim maceram bu sabah yani bir kaç saat sonra son buluyor
bebeğimi almaya gidicem:))

oy canim dualarim seninle cok sevindim gözün aydin:teytey:
allahim saglikla sihatle kucagina almayi nasip etsin melegini:Saruboceq:

ya kızlar ben gecen hafta dediginiz şeyi pıt pıt atışını hissediyodum halada arada sırada hissediyorum ben bebegim hareketlendi oynuyo sanıyodum...bu hıçkırıkmıymış..bebegim hala oynamıyomu :KK43: 17.haftaya girdik.

evet bende çok heycanlanıyorum hıçkırdığında bazen öyle uzun hıçkırıyoki gerçekten insan kıyamıyo yavruya oyyy kuzum benim artık 20 günümüz kaldı kavuşmaya

hamileliğimin 28. haftası bitmek üzere...
bir-iki gündür karnımda bazen birer saniye aralıklarla ve bir kaç dakika süren pıt pıtlar hissediyorum.
elle hissedilebildiği gibi dışarıdan gözle de görülebiliyor.

biraz araştırdım ve bebeğin hıçkırıkları olabileceğini anladım..hihoyyyt
çok şaşırtıcı ve heyecan verici geldi bana..

bunu yaşayan hamileler de bu hıçkırıkları nasıl farkettiklerini anlatabilirlerse sevinirim...

ayyyy canım ya
çok tatlı
o hissi yaşamak isterdim:emir_bebek:

X