Anne olamamanın acısıyla başetme yollarını bilen var mı :(

merhaba arkadaşlar hepınızın yazdıklarını tek tek okudum bızı bızden baskası anlamaz bende 8 yıllık evlıyım ama toplasanız 4 yıllılk evlı çıkmam eşımın ışı geregı hep ayrıyız bızımde sebebsız ınfertılıte denenden ılk basamak tedavı 2 asılama 1 tup negatıfım var çok uzgunum yılmadım ama çok karamsarım benımde içim acıyo benımle evlenen arkadaşlarımın çocukları bu yıl okula başladı ne yapalım bır gun bizide gorecek rabbım allahım hepımızın yardımcısı olsun

ah canım ya,rabbim sabır versin dayanma gücü versin.inş tez zamanda meleğine kavuşursun.

kızlaarrrr, günaydın, güzel bir gün, güzel bir haftasonu olsun. Bugün de her gün gibi hayatınızdan umudu, aşkı, sevgiyi, inancı ve emeği eksik etmeyin. Çünküüüüüü, bunlar sayesinde hepimiz anne olacağızzzz:))))

kızlaarrrr, günaydın, güzel bir gün, güzel bir haftasonu olsun. Bugün de her gün gibi hayatınızdan umudu, aşkı, sevgiyi, inancı ve emeği eksik etmeyin. Çünküüüüüü, bunlar sayesinde hepimiz anne olacağızzzz:))))

Benden de herhese günaydııın... Haymatlos sabah sabah pozitiflik verdin sağol. Bu enerjiyle hepimiz anne olacağız inşallah. Anneliğe bir gün daha yaklaşmış olduk yeni bir güne başlarken a.sa.s

ah canım ya,rabbim sabır versin dayanma gücü versin.inş tez zamanda meleğine kavuşursun.

nermıncım duaların için çok tesekkur edrım allah hepımızın hakkında hayırlısını versın hepımızı tez zamanda meleklerıne kavustursuna.s.

Benden de herhese günaydııın... Haymatlos sabah sabah pozitiflik verdin sağol. Bu enerjiyle hepimiz anne olacağız inşallah. Anneliğe bir gün daha yaklaşmış olduk yeni bir güne başlarken a.sa.s

Sen de sağol canım, az kaldı çok az, herşey hepimiz için çok güzel olacak:))))

Slm arkadaslar ne kadar güzel bir sayfa acmissiniz,hepiniz nekadar güclü kadinlarsiniz tebrik ederim ve cok teskkürederim benim gibi ilk deneyimini basarisizlikla yasamis birine cok moral oldunuz yaklasik 13 gün oldu kötü haberi duyali....Umarim allah dualarimizi kabuleder.......

bende hep soyle dusunurum ben hic hamile olabilecekmiyim
karnimda yavrumu tasiyabilecekmiyimki diye dusunuyorum
yasadiklarimiz agir bir sinav
23 yasina yeni girdim uc bucuk yildir evliyim
ben bunlari 14 yasindan beri dusunuyorum dogal adet goremiyorum
en azindan sizler boyle bir korkuyla evlilige baslamadiniz
genc kizken gittigim bazi doktorlardan dolayi
hep aklimda ben anne olamam dusuncesiyle iki kere tup bebek yaptirdik
bunlardan daha kotusude varmis onu da gosterdi Allah bana
embriyolarim da kalite sorunu yasadim
bilmiyorum belki ben hep kotu dusuncelerle basladigim icin
yanimda destek hic kimse yoktu
ailemden uzak esim bu konularda iki cift laf soyleyip kalbimi rahatlatmazdi
iki sozcuge hasret kalmak tedavide hepimizin yasadigi sorunlar
hergun ama hergun ettigim dua
once estagfirullah
Allahim hayirlisiyla evlat sahibi olayim
sunu anladim ki halime isyan ettikce Allah daha kotusude var kulum deyim onu gosterdi bana.

Son düzenleme:
Slm arkadaslar ne kadar güzel bir sayfa acmissiniz,hepiniz nekadar güclü kadinlarsiniz tebrik ederim ve cok teskkürederim benim gibi ilk deneyimini basarisizlikla yasamis birine cok moral oldunuz yaklasik 13 gün oldu kötü haberi duyali....Umarim allah dualarimizi kabuleder.......

daha yolun başındasın. bu sayfayı ağlamaktan gözleri şişmiş, bebişlerini cennete göndermiş biri olarak çaresizce yazarak açtım. ama aynı acıları yaşayan arkadaşlarla yazıştıkça rahatladım. aramıza hoşgeldin. yazmayı ihmal etme.

bende hep soyle dusunurum ben hic hamile olabilecekmiyim
karnimda yavrumu tasiyabilecekmiyimki diye dusunuyorum
yasadiklarimiz agir bir sinav
23 yasina yeni girdim uc bucuk yildir evliyim
ben bunlari 14 yasindan beri dusunuyorum dogal adet goremiyorum
en azindan sizler boyle bir korkuyla evlilige baslamadiniz
genc kizken gittigim bazi doktorlardan dolayi
hep aklimda ben anne olamam dusuncesiyle iki kere tup bebek yaptirdik
bunlardan daha kotusude varmis onu da gosterdi Allah bana
embriyolarim da kalite sorunu yasadim
bilmiyorum belki ben hep kotu dusuncelerle basladigim icin
yanimda destek hic kimse yoktu
ailemden uzak esim bu konularda iki cift laf soyleyip kalbimi rahatlatmazdi
iki sozcuge hasret kalmak tedavide hepimizin yasadigi sorunlar
hergun ama hergun ettigim dua
once estagfirullah
Allahim hayirlisiyla evlat sahibi olayim
sunu anladim ki halime isyan ettikce Allah daha kotusude var kulum deyim onu gosterdi bana.

hayal bebeğe yazdıklarımı sana da tekrarlıyorum. sıkıldıkça konuşacak kimsen seni anlayacak kimsen olmadığında bizler buradayız. gurbette olman ayrı bir sınav. allah yardımcın olsun. kaliteli sağlıklı embriyonda olur inşallah. yeterki sen pozitif ol. etrafında canını sıkacak kişiler de yoktur inşallah. o zaman gurbette oluşunu avantaja çevirebilirsin. öptüm.

Arkadaşlar, sizleri çok iyi anlıyorum.

Hergün meryem suresi okuyalım,yanında bir bardak suya ve onu içelim.Allah'ın izniyle olacak..Hergün ama ihmal etmeden..

ben de bugün yeni bir hamile haberi aldım benden sonra evlenen ve yaşı benden küçük olan birinin,tuhaf oldum bir an..
zaman her şeyin ilacı deniyorya bu konuda zaman zehir oluyor ilaç değil,insan içine çıkmak istemiyor,o soru sorulmasın diye dua ediyorsun,uzun uzun anlatmaya gekek yok o kadar iyi anlıyoruz ki biribirimizi o gözyaşlarının ne kadar derinden geldiğini çok iyi biliyoruz...
Allah yardımcımız olsun en yakın zamanda güzel haberi almayı nasip etsin...

ben de bugün yeni bir hamile haberi aldım benden sonra evlenen ve yaşı benden küçük olan birinin,tuhaf oldum bir an..
zaman her şeyin ilacı deniyorya bu konuda zaman zehir oluyor ilaç değil,insan içine çıkmak istemiyor,o soru sorulmasın diye dua ediyorsun,uzun uzun anlatmaya gekek yok o kadar iyi anlıyoruz ki biribirimizi o gözyaşlarının ne kadar derinden geldiğini çok iyi biliyoruz...

canım gerçekten aynı şeyleri yaşıyoruz ve aynı duygular içindeyiz.biz evlendikten 7ay sonra abim evlendi ve karısı ilk aydan hamiş oldu.doğuralıda biraz oldu.aslında herşey bu kadar basit ama işte kısmet olmayınca olmuyor.rabbim sabır ve dayanma gücü versin bizlere.ama bugün boğazım felaket ağrıyo bebk falan gözüme görünmüyo,anlayacan canımın derdine düştüm.sağlık olmayınca herşey boş ama biz bunun değerini bilmiyoz,illada bebek illada bebek diyoz.senağlamasenağlamarabbim hakkımızda hayırlısını versin....

canım gerçekten aynı şeyleri yaşıyoruz ve aynı duygular içindeyiz.biz evlendikten 7ay sonra abim evlendi ve karısı ilk aydan hamiş oldu.doğuralıda biraz oldu.aslında herşey bu kadar basit ama işte kısmet olmayınca olmuyor.rabbim sabır ve dayanma gücü versin bizlere.ama bugün boğazım felaket ağrıyo bebk falan gözüme görünmüyo,anlayacan canımın derdine düştüm.sağlık olmayınca herşey boş ama biz bunun değerini bilmiyoz,illada bebek illada bebek diyoz.senağlamasenağlamarabbim hakkımızda hayırlısını versin....

Çok geçmiş olsun. Ne de olsa önce can...

Amin canım. O günler gelince bu acılar unutulacaktır inşallah...

öncelikle inşalalh birğüün bebegin olur..
dr sunuz galibaa bu işleri yakıdan takip edip dogru tedaviyi bulaursun umarım.
tabikii rabbimin izniylee

X