Anne psikolojisini düzeltme yöntemleri

colpanhan

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2023
18
6
31
Tecrübeli annelere sormak istiyorum;
Birer yas arası olan iki kız annesiyim. Büyük kızım 3 yaşında. İkiz değiller ama ikiz kadar zorlar. Birisi doğduğundan beri her şeye ağlayan bir çocuk. Ama heeeer şeye.. Birisi de büyüdükçe ablayı kıskanmaya başladı. Uyku deseniz hiç yok. Gece 1 de uyuyorlar 3 de birisi uyanıyor onu uyutuyorum 4 te oburu kalkıyor. Yardım eden kimsem de yok. Geçenlerde annemlerle 3 4 saatliğine mantar toplamaya gittik kızlara eşim baktı, düşündüm 4 senedir ilk defa kendi kendime bir 4 saat geçirdim. Okadar bunaldım ki artık. Bu cocuklara da yansımayan başladı. Çok sabırlı birisi olmama rağmen artık tahammül seviyem de düştü. Ne yapsam bilemedim. Psikoloji filan kalmadı..

Birilerinin size mutlaka yardımcı olması lazım. Bir çocukla bile baş etmek zorken sizde iki tane var. Eşinizden annenizden ya da iyi anlaşıyorsanız kv den yardım isteyin günde hiç olmazsa 1 2 saat yürüyüş yapın kendinize zaman ayırın.

Birilerinin size mutlaka yardımcı olması lazım. Bir çocukla bile baş etmek zorken sizde iki tane var. Eşinizden annenizden ya da iyi anlaşıyorsanız kv den yardım isteyin günde hiç olmazsa 1 2 saat yürüyüş yapın kendinize zaman ayırın.
Gercekten dünyadaki en zor iş annelikmis. Tek istediğim şey bu yaşadığım buhranin çocuklara yansımaması.. Yürüyüş çok iyi gelir gerçekten ama ben tuvalete bile zor gidiyorum 😔😪

X