Anneler acil bakın

admim47

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2022
104
40
29
Kızlar dün gece 7 aylık bebeğim biraz sancılı bir ağrısı vardı ağrı kesici verdim uyudu gece 04.00 gibi ellerinin soğukluğunu fark ettim ama ateşi yoktu sadece elleri soğuktu korktum hemen uykudan uyandırdım uyandırdığımda titremeye başladı ve çok ağladı 10 dakika falan titredi ilk defa bebeğim titredi dudakları ve vücudu titriyordu hemen acil hastaneye getirdim acilde Doktor ateşine baktı ama ateşi 36 idi röntgen filmi çekildi Ve gaz sancısı çıktı sonra lavman yaptılar kakasını yaptı Doktor karnının yumuşadığını söyledi bizi eve gönderdi Şu an hiç titremesi olmadı dün geceden beri ama hala korkuyorum Sadece merak ettiğim şey bebeklerde bu gaz sancısı titreme yapar mı doktor kan tahlilli idrar tahlili yapmadı başına böyle bir şey gelen var mı hiç sancıdan bebeğiniz böyle titredi mi

Titredi yani dudakları falan titredi vücudu titredi uykudan uyandırdım yatıyodu uyandırınca daha çok titremeye başladı ama sadece elleri ayakları soğuktu vücudunda ateş yoktu doktor baktı 36 ateşi dedi gazı çok var dedi ama haz sancısı böyle titreme yaparmı neşen böyle titredi bilmiyorum dışarı çıkartıp arabaya bindikten sonra titremesi gitti hastaneye giderken

Bir iki kere uykudan uyandırinca yastıktan kucağıma alana kadar dudağı titrediği oldu suan 3 aylık bebeğimin. Sarıldım durdu. Refleks gibi yaptığını düşünüyorum.
Ama 10 dakika boyunca titremesini normal bulamadım

Uykudan korkarak uyanmış olabilir, gaz sancısı öyle şeyler yapmaz. Biraz panik olmuşsunuz ve bebeğiniz bunu hissetmiş sanırım

İlk defa böyle oldu 7 aylık yatarken zaten kendini kastı yani memeyi red etti icmedi ayaklarını karnına doğru çekti ellerini soğuk görünce korktum biraz titriyor gibiydi ama kucağıma alıp kaldırınca titremesi dahada arttı dışarı çıkınca arabaya bindik hastaneye gidene kadar duzeldi

7 ayda ilk defa mı bebeğinizin elleri soğuk oldu anlayamadım. Bebek göğüsunden ensesinden belli olur üşüdügü, azıcık açıkta kalsa elleri soğur zaten bebeklerin.

Nöbet geçiriyor gibi olabilir mi Allah korusun, biraz daha sakin bir şekilde yeniden hatırlamaya çalışın ama ihtimali bile korkutur baska bir doktora daha götürürün bence

X