(Acil) 2 yaş bebek ve bitmeyen kusma

D3 k2 nedir? Bilmiyorum hic bunu?

Rota pozitif ciktik saat 15 gibi.

Hastaneye yatisi yaptilar sabah serum verdiler, serumla birlikte kizima bir sakinlik geldi. Atesi 38.4'e cikti en cok. Bugün serumla birlikte bir daha kusmadi. Ilk serum paketi bittiginde anne ayran dedi, tuzlu kraker verdik hepsini tüketti. Doktor da hastanede cok enfeksiyon var, burasi onun icin daha riskli dedi, birseyler de yedi icti diye cikardi bizi az evvel.
Kızınızın bünyesi çok güçlü imiş maşallah. D3 k2 bir vitamin takviyesi. Kombine vitaminleri pek sevmem normalde ama bir markanın var özellikle içeriği çok düzgün. Eczacımıza söylüyorum bittikçe alıyorum. Bir şişesi 2 ay gidiyor bize. Daha ikinci şişeyi yeni aldım. Sadece 3 damla olduğu için uzun gidiyor. Marka vermem yasak değilse adını da verebilirim. Oğluma iyi geldiğini düşünüyorum. D3 ü düşüktü bu ay tahlil vermeye götürcem bakalım ne kadar yükselmiş. Kullanan bir tanıdığım önerdi o markayı doktorumuza da danıştık o da kullanabilirsiniz dedi bize. Bir de pekmez geldi köyden ev yapımı ve şekersiz. Onu veriyorum sabahları biraz.

Kızınızın bünyesi çok güçlü imiş maşallah. D3 k2 bir vitamin takviyesi. Kombine vitaminleri pek sevmem normalde ama bir markanın var özellikle içeriği çok düzgün. Eczacımıza söylüyorum bittikçe alıyorum. Bir şişesi 2 ay gidiyor bize. Daha ikinci şişeyi yeni aldım. Sadece 3 damla olduğu için uzun gidiyor. Marka vermem yasak değilse adını da verebilirim. Oğluma iyi geldiğini düşünüyorum. D3 ü düşüktü bu ay tahlil vermeye götürcem bakalım ne kadar yükselmiş. Kullanan bir tanıdığım önerdi o markayı doktorumuza da danıştık o da kullanabilirsiniz dedi bize. Bir de pekmez geldi köyden ev yapımı ve şekersiz. Onu veriyorum sabahları biraz.
Bana ozelden atabilirsiniz, biz d3 destehi aliyoruz ama kombine halini bilmiyordum.

Iyigeceler hanimlar

Kizim bu sabah neseyle uyandi, hersey iyi gidiyordu sabah 8 gibi altini degistirmek icin kucağıma almamla once gegirdi (normalde gegirmez) ardindan icinde yiyecek parcalari olmayacak sekilde kustu.

Yaklasik 1 saat arayla 4.kez kustugunda artik acile goturdum.

Sabah kosusturmacasi sırasında agzina birsey atmis ya da deterjan /parfum vb kimyasal mi kurcaladi diye korktum. Deterjanlar kilit altinda baktim acilmamis. Parfumler yuksek yerde, olduklari yerde duruyor.

Kucuk parcali oyuncak zaten yok ama rontgen cekildi cikmadi.

Yani ozetle dis etkenleri eledi doktorlar.

Hastanede kan sekerine bakildi, ortalama bi tokluktayken 88 cikti kan sekeri degeri.

Govde rontgeni çekildi apandisitten suphelenmediler ama ben ozellikle sordum, "bu yasta olmaz" dedi biri, digeri "yok rahat olun" dedi.

Rontgende asiri miktarda gaz gozlemlemis doktor. Bu sebeple mide bulantisi kesen ilac verdiler, arkasindan yemek yedirdik, o da doktor onerisiyle tuzlu kraker ayran. Bir de idrar yollari iltihabina bir dr israrla baktirmak istedi, ornek veremedik cunku cocuk suyu idrar yollayacak kadar midesinde tutamiyor kusuyor.

Yaklasik 4 saat kusmadi.

Doktor gazdan kurtulabilsin diye sabah kaka yaptigi halde lavman yaptirdi, su saate kadar lavman ile 4 kez ishal kaka yapti, kaka oldukca yogun ve yiyecek dolu.

sonra bizi eve yolladi.

Bu saate kadar toplam 11 kez kustu, bunlarin biri haric hicbirinde gida yoktu.

Bu detayi ozellikle verdim mide bagirsak arasinda bir bolgede tikanma var mi gibi aklima bi dusunce takildi.

Bu arada asiri kusma ve lavman kaynakli ishal yuzunden olusan halsizlik haric kizimda baska bir belirti yok. Ates, oksuruk hicbir sey yok.

Boyle birsey yasayan ve cozum alan var mi, cocuk perisan oldu?

Ha bir de yasina uygun enterogermina var, kullansam mi ne dersiniz?
Sadece bu gün mü?
Yoksa sürekli oluyor mu?
Eger sürekli kusma oluyorsa qltinda ciddi bir genetik rahatsızik olabilir.
Inşallah hemen gecer

X