Anneler, yardım!

meyveliruj

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2023
23
14
36
Merhaba sevgili anneler, 3 aylık bir kızım var bir haftadır hiç bir şekilde sağ göğsümü emmiyor hatta daha göğsümü yaklaştırırken yüzünü çeviriyor ne yapacağımı şaşırdım sağıp biberondan veriyorum biberon almıyor mama yapıyorum yine içmiyor. Sadece sol göğsümü emiyor ve çok fazla doyduğunu düşünmüyorum çünkü artık belli bir süreden sonra sütüm bitiyor ama yine de boş boş emiyor gerçekten sağ göğsümü almayı neden bıraktı bilemiyorum fikir dahi yürütemiyorum ne bi yara ne bi iltihap var çok çaresiz kaldım bi fikri veya bilgisi olan annelerden yardım istiyorum teşekkürler.

Merhaba sevgili anneler, 3 aylık bir kızım var bir haftadır hiç bir şekilde sağ göğsümü emmiyor hatta daha göğsümü yaklaştırırken yüzünü çeviriyor ne yapacağımı şaşırdım sağıp biberondan veriyorum biberon almıyor mama yapıyorum yine içmiyor. Sadece sol göğsümü emiyor ve çok fazla doyduğunu düşünmüyorum çünkü artık belli bir süreden sonra sütüm bitiyor ama yine de boş boş emiyor gerçekten sağ göğsümü almayı neden bıraktı bilemiyorum fikir dahi yürütemiyorum ne bi yara ne bi iltihap var çok çaresiz kaldım bi fikri veya bilgisi olan annelerden yardım istiyorum teşekkürler.
Birebir aynısını yaşadım inanın😔

Tek göğüsle 2 yaşına kadar emzirdim
Yeni doğduğu zamanlar sanki solu emziriyormuş gibi tutar sağ göğsümü emmesini sağlardım ama onu emince kusardı😔
Zaten 4-5 aylık olunca öyle de kandıramadım
Sütüm kesilip gitmişti

Çok aç olsa bile yaklaştırdığım an çekerdi başını
Uykulu haliyle alsa bile anladığı gibi bırakırdı
Şimdi bir ay sonra 14 yaşına girecek
Boylu poslu yakışıklı bir ergen oldu☺️

Keşke nedenini bilsem yardımcı olabılsem
Dert etmeyin diye yazmak istedim
Ömrü uzun bahtı güzel olsun yavrunuzun ☺️

Merhaba 2 aylık bebeğim var. İlk başta sol mememi hiç almadı sürekli teklif ederek sonunda ikna ettim . Ben biraz ısrarla kabullendirdim. Umarım çözüm bulabilirsiniz, ne olursa olsun üzülmeyin 💕

Merhabalar. Benim oğlum da sol göğsümü daha çok seviyor çünkü ben şunu fark ettim sol göğsümü daha çok emdiği için sağ göğüs ucum diğerinden çok farklı o yüzden ağzına farklı geliyor istemiyor sol tarafa alıp emzirir gibi yapıp sağı tutturmaya çalışıyorum tutmazsa sola tekrar sonra sağa tekrar kabul edene kadar teklif ediyorum reddederse biraz gezdiriyorum sonra yine aynı şekilde mutlaka yorulup tutuyor. Canınızı sıkmayın her şey çözülür anne sütü önemli ama sizin mutlu bi anne olmanız kat kat daha önemli.

Merhaba 4 aylıkken meme reddi yapar çocuklar. Önce tek memeyle başlarlar sonra iki memeyi de almazlar. Ama inatla verip zorlayınca alırlar. Merak etmeyin doğal bir süreç bu. 4 ay, 8 ay bu zamanlarda yaşayacaksınız bunları.
Ayrıca sütünüzün yetmediğini çiş miktarından anlayabilirsiniz. Çişi bolsa günde 1-2 kere de kaka yapıyorsa sütünüz yetiyordur merak etmeyin.
O bir süreçten geçiyor. Ben şöyle çözüm buluyordum. Bebeğimi sol bacağıma koyuyor tersten veriyordum tutmadığı memeyi. Her şekilde deniyordum. Kucakta vs. Neredeyse amuda kalkacaktım ahahaha. Bu arada 3 çocuk annesiyim. İlk ikisinde yaşadım. Üçüncü yavrum daha 34 günlük eminim onda da yaşayacağım.
O yüzden endişe etmeyin denemekten asla vazgeçmeyin hele mamaya biberona alıştırmayın. Bir de burnunu açın. Belki tıkalıdır.

Teşekkür ederim canım anneler, gerçekten denildiği gibi sağ göğüs ucum sola göre aşırı küçük acaba bu yüzden garipsiyor mu diyeceğim ama daha ağzını bile değdirmeden yüzünü çeviriyor gerçekten çok ilginç bir durum farklı emzirme teknikleri denicem umarım başarabilirim

X