Annem bana çok kızdı , haklı mı ?

bence ikinizin de haklı ve haksız olduğu noktalar var:
siz istiyorsunuz ki anneniz çocuğa baksın ,eve baksın ,yemek yapsın,gezmeye giderken bakıcılık yapsın.
sadece bunları yapsın ama dırdır etmesin.bu biraz erkeklerin karılarından beklentilerine ve onları rahaysız etmemelerini istemelerine benziyor.
anneniz de hayatınızın bu kadar içinde olduğu için sınırları göremiyor. sizin yapmanız gerekenleri yaptığı için her şeye karışabileceği gibi bir düşüncesi var.

annenizden yapmasını istediğiniz şeyleri biraz azaltıp telefon konuşması konusunda iş yerinden kızdıklarını işinizin bu yüzden tehlikeye girdiğini söyleyin. (veya bir bakıcı tutun annemiz sadece sevsin torununu)
bi rutin olsun ve ani olarak da fazlasını istemeyin. bu yaptıkları tabi ki ödenmez ama arada surprizler yapın bir şeyler alın.

siz kafanızda kızıp ona söylemediğiniz için birden patladığınız için o da "ne yapsam yaranamıyorum halbuki senin iyiliğini istiyorum" kafasında.
bunları tatlı tatlı konuşun.
inşallah bir an önce anlaşırsınız.

Annenizin hem çocuğunuza hem yemeği bize yani sizinle ilgili üstünüze düşen şeylerde paylaşım yapıp kendince sizi rahatlatmaya çalışması beni çok duygulandırdı.O yaşta bi hanım için çocuk zapt etmek çok güç olur ki benim annem içi de öyle beli agriyo kopuyo ama bütün gün yorumuyla kardeşimin yemeğine ev temizliğine kadar yardım eder.
ANNE lik de sanırım abartı yok .Bence gönlünü alın ufak bi hediye mesela bilemiyorum onun ince damarını siz daha iyi bilirsiniz. Ama normale dönmeden tatil size zor olur.

Anladığım kadarıyla sizde ona baglanmissizniz.yaptıklarını yapmayinca bu garip oluyorsunuz.
Sevgiler.

burda cok yazdim ama . bence dogan cuceloglu icimizdeki çocuk ya da yetiskin cocuklar kitabini okumalisiniz . yoksa hayatniz ayni sekilde devam eder bir kisir döngü seklinde . :KK43:
araştırayım alacağım dediğiniz kitabı. Zaten ben anneme göre hala çocuğum ki bana böyle davranıyor. Çözemedim artık annemden uzak durmaya çalışıyorum. En azından bi süre gidip gelmeyeceğim

Haksızda olsa böyle fedakar bir annenin sonsuz kredisi olmalı. Öpün annenizi mıncıklayın size kıyamaz zaten. Onun huyu böyle değişmez değiştiremessiniz.

Bırak cute hiç üstüne gitme
Giderken bayramlaş güzelce elini öp
şimdi tavrında yumuşarsan sonra daha beter olur
Yemeğin suyu tuzu için de aranmaz şimdi abartan annen olmuş

Benimki de hic aramaz. Hergün ariyorum diye de söylenir hatta. 2 hafta aramadim bir kere. Acinca nerdesin sen dedi sadece :KK70: sizin evde korkuypr mu sıkliyor mu bence arastirin sebibini. Ona göre care bulursunuz. Sohbet edecek arkadasi vs yok mu ?

Kesinlikle telefon hastaligi var. Aurica meraklilik da var. Kimin nereye gittigini ne yedigine kadar bilmek istemesi tuhaf. Buna biraz da sizler sebep olmussunuz. Onun bu huyunu torpulemesine izin vermemissiniz. Onu kirmamak icin sordugu herseyi anlatmissiniz. Oysa cok yanlis. Dusunsenize mesela boyle bir komsunuz olsa ya cok konusuyor ya da cok merakli deriz. Tamam gun boyu evin icinde sIkIliyor olabilir ama resmen sizin evin icinde yasiyor gibi. Baska es olsa tahammul gostermezdi bu kadar herseyin sorulup bilinmesine. Kotu bir huy bence.

Kesinlikle telefon hastaligi var. Aurica meraklilik da var. Kimin nereye gittigini ne yedigine kadar bilmek istemesi tuhaf. Buna biraz da sizler sebep olmussunuz. Onun bu huyunu torpulemesine izin vermemissiniz. Onu kirmamak icin sordugu herseyi anlatmissiniz. Oysa cok yanlis. Dusunsenize mesela boyle bir komsunuz olsa ya cok konusuyor ya da cok merakli deriz. Tamam gun boyu evin icinde sIkIliyor olabilir ama resmen sizin evin icinde yasiyor gibi. Baska es olsa tahammul gostermezdi bu kadar herseyin sorulup bilinmesine. Kotu bir huy bence.
Eşime hiç yansıtmamaya calısıyorum
ıste aldıgımıza kızdı gezdıgımıze bısey dedı gıbı bısey anlatmıyorum gerek gormuyorum aramasına gelınce esım bazen benı acmıyorsun ama annenı hemen acıyorsun dıyor evet

Bence cocugunuzun kres zamani gelmis annenizin de dinlenme zamani. Ege boylece yeni arkadaslar da edinir yeni yeni seyler ogrenir ve okul hayatina daha kolay adapte olur. Anneniz de boylece kendi evine cekilir kendi evinin isleriyle mesgul olur. Belki cocuk olmadigi icin daha az yorulur, gunlere gider, arkadaslarina gider sarj olur. Siz de boylece gunde 20 degil de 3 ya da 4 kez aranirsiniz. Bu da is yerinde sizi daha verimli kilar.

Annenle düzgünce konuş.sadece acil durumlarda arasın,iş yerinde sıkıntı çekiyorum de.herşeyi sormak zorunda değilsin ,kendi evinde çamaşır bulaşık yemek işini nasıl yapıyosa sizdede aynısını yapsın.ama annen kötü niyetli değil sadece öle alışmış.

İkinizde de hata var
Evet annen çok sık boğaz ediyo, hep te böyleymiş
Yüzyüzeyken anne arama müdür var, yakışık almıyo problem çıkar demen lazım
Hem telefonları açıp bi bikini için sana ne ya demek hoş olmamış
Sabahları al çocuğunu annene bırak, senin çamaşırını kirlini dağınıklığını görmez böylece
Boşver aramaması iyi sayılır
Barışın ama araşmayın siz

araştırayım alacağım dediğiniz kitabı. Zaten ben anneme göre hala çocuğum ki bana böyle davranıyor. Çözemedim artık annemden uzak durmaya çalışıyorum. En azından bi süre gidip gelmeyeceğim
kitapta hep iliskilerimizin dengede olmasi gerektigini yaziyor. . duygulari uclarda degil de ortalarda yasamak . ya iste okuyunca biraz daha kafanizda oturur . :)

oradan bakınca evet aynen:KK57::KK57::KK57: böyle,hatta :oha: böyle görünüyor biliyorum ama oğlum o gece eve gelmemişti.(işinden dolayı haftada iki gece kanalda kalıyor)ertesi gün,öğlene doğru aradım açmadı.aralıklarla aradım,akşamüstüne kadar, cevap vermedi.ben de tuttum işyerini aradım.

patronun açacağını bilemedim.çünkü genelde sekreter açar ve telefonu bağlar .ama patronun açacağı tuttu işte.
gerçi bu olay,oğluma ders oldu.bundan sonra,toplantıya girmeden önce,kendisi arayıp,haber veriyor.toplantıya giriyoruz diye.
yine de yaptığımız doğru olduğunu savunmuyorum.bunun bir hastalık olduğunun o da ben de bilincindeyiz ve beraberce yenmeye çalışıyoruz.

Siz yapmayın bari hunter7 hunter7 .
4-5 kez arayıp ne konuşuyor olabilirsiniz?
Bir de patronunu aramak nedir olabilir mi böyşe bir şey?
İş hayatınız yok belki ama lütfen kendinize başka uğraşlar bulun.
Ben de bütün aile büyüklerimi sayarım, ararım, sorarım.
Ama beni bu şekilde daraltırlarsa yapmak istemem ki.
Rahmetli babaannem böyleydi benim.
Hiç içimden gelerek gitmezdim ona, daraltırdı çünkü.
Sadece size değil çocuklarına bu şekilde davranam tüm aileler için söylüyorum.
Bıktırmayın çocuğunuzu, gelininizi/damadınızı ve hatta torununuzu.

4-5 kez konuşuyoruz diyince ,yanlış anlaşılmış.napıyorsun,iyidir den öteye geçmez konuşmalarımız.öyle uzun uzun sohbet etmeyiz.şu an onlara bir ev alma meselesi var,ilanlarda gördüğümüz evlerden bahsediyoruz mesela.
bir de yakın yerlerde oturmamıza rağmen,sık görüşmüyoruz.ekstra bir durum olmazsa 15 günde bir falan.

patronunu doğrudan aramadım,işyeri telefonuna o baktı.sekreterde toplantıdaymış.

aslında ne söylesiniz haklısınız ,sizlere de hak veriyorum.uğraşlarım var.fotoğrafçılık kulübüne üyeyim mesela.sık sık gezilere katılırım.arkadaşlarımla çıkar,dolaşırım.ama dışardayken de aklıma düşer,dur bir şunu arayayım derim. ya da arkadaşlarımdan birisi kızını, oğlunu arasa benim de aklıma gelir ben de ararım.tıpta bunun bir adı var mı bilmiyorum ama rahatsızlık olduğunu kabul ediyorum.

yine de sınırlarımı biliyorum.evdeyse,tatil günlerinde,izinli olduğu zamanlar aramam,evlendikten sonra,daha bir kendimi geri çektim,burada okuduklarım, sizlerin verdiği akıllar bana iyi geliyor.hatalarımı görüyorum.

Günaydınlar,

Evliyim, cocugum var annemle aynı mahallede oturuyoruz.
Sabahları ben evden cıkmadan babam veya annem bize geliyorlar , cocuk evde olduğu için. Daha önce bir konum vardı çok iyi bir aileye sahibim, çok fedakarlar , bizde elde olmayan başımıza gelen olayların dışında evlat olarak onları üzmemeye özen gösteriyoruz aslında .

Annemle ortlama olarak günde iş saatleri içinde 20 kere telefonlaşırıyoruz. Ben maximum 3 kere arıyorum onu.
Sabah mesaim başlar başlamaz telefonla beni aramaya başlıyor neler soruyor, eğer yemeğim yoksa yemek yapıyor misal taze fasulye yapayım mı yap diyorum, biraz konusuyoruz naptın nettın bazen fırcalıyor
(burası neden dagnık su camasırları utule artık , işte makıne temızmı neden degıl gibi) sonr kapatıyor ve genellikle 1-2 dk içinde tekrar arıyor içine ne koyayım , suyu cokmu olsun az mı olsun

Daha sonra fix olarak Ege yemek yemiyor al bişey söyle ona , şunu giymiyor, oyuncaklarını dagıtıyor toplamıyor gibi şikayetlerde bulunuyor.Ya da ege yine şunu kırdı , topla duvara vuruyor filan.

Bütün gün böyle geciyor, uyardım. Dedimki bak bu kadar arama anne sorun olacak diyorum , önemli konularda ara ya da sen caldır ben ararım senı dıyorum evet bazen caldırıyor 3 dk'da 6 kere caldırıyor . Mecbur tenhaya cekılıp arıyorum .

Açık ofiste calısıyorum yönetim katı ben sürekli topukluyorum konuşurken veya mecburen acıyorum sadece dinliyorum hı hı -hııı hmmm tamam gibi seyler soylıyebılıyorum o ıse karsıdan sen benı gecıstırıyorsun diye kızıyor.

Aksamlarıda 5 kere fılan daha arıyor, yemek olmusmu? Ege bugun yaramazlık yaptı, bazen komsularını anlatıyor buarada bunu gun ıcındede yapıyor fılancanın bılmem nesı olmus banane yahu .

Sonunda ama iş cıgrından cıktı . Gecen hafta carsamba sabahı aksam ege sızde kalsın bızde kocamla alısverıse cıkıcaz donmemız gec olur sonrada oruclu oldukları ıcın sabah gelmemelerı adına sızde kalsın dedım , tamam dedı kalsın dedı kı oda cogu zama bu aksam yatarken getırın mıgrenım tutuyor dıyor ama genellıkle goturmuyoruz.Hem alıssın ıstemıyorum hemde cocuk gıtmek ıstemıyor.

Beni alısverısteyken 3-5 kere aramıs duymamısım normalde kocamdan arar ama aramamıs , eve donunce 22:30 gıbı gordum aramaları hemen aradım gerı. Dedim yeni geldik bide, vay efendim onu diyen benmiymişim ben o cocugu (kocam olur)bu saate kadar gezdıırıyormusum(kı oruclu olan benım) ıste hep alısverıs yapıyormuşum bi tatile gidecekmişim bilmem neymiş neyse acayıp kızdım aradıgım seyı bulamamıstım bıde onu soylesem kım bılır ne olacaktı :110:

Neyse öyle yattık uyuduk biz, sabahına 8 de aradı beni henüz yerime bile cıkamamıstım , senın bıkının yokmu ? ne bu her sene her sene yok ya gecen sene begenmedıgım ıcın almamıstım ama bu sene alıcam , x(kocam) begenmıyor aratıp duruyor benı dedım ıste varmıs bıkınım aynı seyı gıyeymısım ben neden para harcıyormusum bılmem neymıs boyle bır suru sey saydı saydı en sonunda bende ona sanane ya , sanane dedim . Bu kadar karışmasana zorla kendine laf söyletiyorsun ya deidm kızıstık kapadık telefonu.

Akşama kadar çeşitli konularda aramalar devam etti, aksam babamın ısyerı benım evımınde altı aynı zamanda . Oturuyorlardı oyle konustuk yengemle bulamadım bıkını fılan begenemedık dıye , annemde heh dedı bıde almadın mı ? ay dedım anne ya dun aksam aradın bu sabah yemedın ıcmedın sabah sabah aradın nıye karısıyorsun bu kadar sanane yanı dedım hem dedım ben ısteyım bunu yuzyuzede soyleyebılırdın o sırada babamda yengemde anneme tepkı gosterdı ıste bızıde cok arıyor gıbılerınden .

Bundan sonra ıste annem telefonlarını acmıyor, arıyorum arıyorum yok . Elbette yuzyuze gorusuyoruz ıftar yaptı gıttım yardım ettım ama trıp atmıyor bana fakat ne arıyor nede acıyor. sadece Egeyı aratıyor ege bana ananesını sıkayet edıyor kapatıyor.

Cuma aksamı onlardaydık , sabah dr gıdecektım kadındogum(rahım agzında yara), cildiye(sedefmiyim) göz (kontrol) neyse dedıkı ege burada kalsın alma sabah erken kaldıracaksın baya ısrar ettı sen gıt gel alırsın dedımkı bı yere gıtmem lazım(sıkarsa bıkını alcam de) olsun dedı ben evdeyım neyse sabah gıttım bu işlerimi 10'da bitirdim 12 gibi annemı yenı cıkmıs gıbı hastaneden aradım 1-2 saate gelıcem dedım kapadım. Sonra bı sınırlendım neden sormuyorsun ne oldu ne dedıler dıye dedım nıye aramadın dedım aramaamı ıstemıyorsun ya bı daha asla aramam gorursun sen dedı ben o sırada bır alısverıs merkezının ıcındeyım sınırlerım bozuldu aglamaya basladım , ben sana aramamı dıyorum ama acıklamada yapmak ıstemedım cunku o arama dedın aramamı ıstemıyorsun anlattın ya dıye soylenınce hanı soylesemde bısı fark etmicekti onun için anlam ifade etmicekti, bende sustum.

Neyse artık 1 hafta doldu durum hala aynı , benımde bı adım atmam laızm bellıkı .
bırde tatıle gıdıcez bayramda buradada yokuz boyle gıtmek ıstemıyorum kendımı bosluga dusmus gıbı sevgılımden ayrılmıs gıbı hıssedıyorum. Sızce annem haklımı?
Eski konularınıza baktığımda aile yapınizi benimkine çok benzetiyorum. Geçen burda bir arkadaş annemler haftada bir arar demişti ben şok olmuştum.
Biz Günde en az 10 -20 :)
Arada bizde böyle ters düşeriz :)
Şimdi ben annemi öyle çok aramaya başladım (elimden geldigince) kızım deli misin , aşık misin bana diyor :) ama hissediyorum çok hoşuna gidiyor :)

Son cumlene bayildim cute ,demissin yaa bosluga dustum sanki sevgilimden ayrilmisim gibi diye
Annenle aranizdaki bagin boyle guclu olmasi cok guzel
Ama canim gundede 20 kez arama cok fazla
Hadi 1-2 arar ama hersey icinde aranmazki
Klbini kirmadan uygun bir dille anlat ,kalbi kirilmasin oda bosluktadir emin ol
Hem oglun kocaman dana kadar olmus masallah okula gitmiyormuki diycemde tatil dimi orda?

Bence annen evde sıkılıyor e ufacik cocukla da sohbet edemeyecegine göre sana takmis :KK53: Hic komsu falan yok mu vakit gecirecegi acaba

Aslinda sen haklisin ama anne yuregi iste kalbi kirilmistir mutlaka bence bir evlat olarak gonlunu al :spor:

4-5 kez konuşuyoruz diyince ,yanlış anlaşılmış.napıyorsun,iyidir den öteye geçmez konuşmalarımız.öyle uzun uzun sohbet etmeyiz.şu an onlara bir ev alma meselesi var,ilanlarda gördüğümüz evlerden bahsediyoruz mesela.
bir de yakın yerlerde oturmamıza rağmen,sık görüşmüyoruz.ekstra bir durum olmazsa 15 günde bir falan.

patronunu doğrudan aramadım,işyeri telefonuna o baktı.sekreterde toplantıdaymış.

aslında ne söylesiniz haklısınız ,sizlere de hak veriyorum.uğraşlarım var.fotoğrafçılık kulübüne üyeyim mesela.sık sık gezilere katılırım.arkadaşlarımla çıkar,dolaşırım.ama dışardayken de aklıma düşer,dur bir şunu arayayım derim. ya da arkadaşlarımdan birisi kızını, oğlunu arasa benim de aklıma gelir ben de ararım.tıpta bunun bir adı var mı bilmiyorum ama rahatsızlık olduğunu kabul ediyorum.

yine de sınırlarımı biliyorum.evdeyse,tatil günlerinde,izinli olduğu zamanlar aramam,evlendikten sonra,daha bir kendimi geri çektim,burada okuduklarım, sizlerin verdiği akıllar bana iyi geliyor.hatalarımı görüyorum.
Bunun farkında olmanız da harika.
Dilerim zamanla çözersiniz.
Sevgiler.

X